Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 12:37:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 467 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22.11.2006 @ 15:11:35 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Przecież to film z Millą Jovovich. Widziałeś dobry film z Millą Jovovich oprócz "Piątego elementu"? :))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.11.2006 @ 15:14:34 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Ja widziałem - Zielona Milla ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.11.2006 @ 15:15:18 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Tarkus pisze:
Przecież to film z Millą Jovovich. Widziałeś dobry film z Millą Jovovich oprócz "Piątego elementu"? :))

Niestety nie i chyba nie będzie mi dane. I hope so. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.11.2006 @ 15:16:26 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Osobiście mam jeszcze pewien sentyment do "Resident Evil".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.12.2006 @ 20:58:20 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 19.04.2005 @ 14:55:08
Posty: 822
Lokalizacja: Katowice
Air Force One. Aż się uśmiałam. Zważywszy na naszą obecną sytuację w państwie, sceny rozpaczającego ludu w powodu zbliżającej się śmierci prezydenta... Nie wiadomo - śmiać się czy płakać. Do tego jak w temacie - typowy happy-end, czyli wszyscy dobrzy żyją, źli umierają mniej lub bardziej ekscytującą tudzież drastyczną śmiercią. Brak mi słów.

_________________
"Nikt nie jest idealny... A nie, byl taki jeden facet, ale go zabilismy."

Moju :}


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.12.2006 @ 21:11:11 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 18.03.2005 @ 3:19:51
Posty: 898
Lokalizacja: Warka
Przypomniał mi się jeden film pt. "Marsjanie atakują". Pewnie większość z Was kojarzy tę chałę. Obsada tak gwiazdorska, jaką rzadko w filmie można zobaczyć, a wyszedł KA-SZA-LOT. Amen. ;)

_________________
Beauty lies in the eye of the beholder ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.12.2006 @ 21:12:41 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Przecież to z założenia głupie miało być :) Mnie się podobały sceny parodiujące "Dzień Niepodległości", który był patetyczny do bólu.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.12.2006 @ 21:24:52 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Parodie w założeniu mają tą zaletę, że koszmarne pomysły łatwiej w nich zaakceptować, niż w parodiach niezamierzonych.
Dla mnie zabawa przy takich filmach jak powyższy, Hot Shots, czy Naga broń to wynajdywanie 'cytatów', czyli do jakiego oryginału odnosi się dana scena. Nie wszystkie, na szczęście, są oczywiste i opatrzone odpowiednim opisem w niezbyt skomplikowanej angielszczyźnie .'^)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.12.2006 @ 21:38:05 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Ja lubię Marsjanie atakują. To zdecydowanie nie jest film na poważnie. Lubię parodie jak "Czy leci z nami pilot" albo "Hot Shots", ale parodia parodii nierówna. Nie jest sztuką cytować inne filmy, trzebba te cytaty złożyć w fajną całość:)

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.12.2006 @ 21:38:35 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 18.03.2005 @ 3:19:51
Posty: 898
Lokalizacja: Warka
Nie zmienia to jednak faktu, że nie uśmiechnąłem się przez calutki film ... a większosć aluzji wychwyciłem (tak mi się zdaje ;P ;))

P.S. Hot Shots itp. uwielbiam, :) :D więc jednak rzeczywiście parodia parodii nierówna. ;)

_________________
Beauty lies in the eye of the beholder ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.12.2006 @ 15:40:05 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Właściwie zgadzam się z wAve...
Marsjanie atakują! widziałem i podobało mi się średnio. Owszem, kilka pomysłów niezłych. Owszem, gęsto od gwiazd i fantastyczny ( a to niespodzianka ;) ) Jack Nicholson.
Ale jakoś tak film pozostawiał niedosyt. Za mało elementów strice komicznych ? Bo ja wiem ? A może w Hollywood przebiega zbyt cienka linia między parodią a poważnym filmem ?
Choć muszę przyznać że sparodiowanie Dnia Niepodległości i Środek Na Kosmitów były bezbłędne.
Bardziej jednak śmiałem się na którejkolwiek z Nagich Broni lub Czy leci z nami pilot.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 11:23:47 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Odświeżę stary temat, film który ostatnio widzieliśmy nadaje się tylko do niego. Uwaga, będą spoilery ale można czytać, bo to coś nie jest warte oglądania.

"Cloverfield", zwany też "Projekt: Monster". Bogowie, oboje z Alą stwierdziliśmy, że dawno nie oglądaliśmy takiej chały. Generalnie to miks pomysłów wziętych z innych filmów, łatwo zgadnąć z jakich. Początek jest mocny, plansza stylizowana na ekran super-hiper tajnego komputera Tajnej Organizacji Rządowej, jakieś liczniki i inne widgety a do tego napis (cytuję z pamięci) "Zapis z karty SD kamery znalezionej na terenie byłego Manhattanu". Wow. Film jest stylizowany na dokument, kręcony amatorską kamerą z ręki. Rozkręca się długo, pierwsze 15-20 minut to życie pary młodych ludzi, scenki z zakupów, z ulicy itp. Później mamy przyjęcie z okazji dostania pracy przez ich znajomego na menedżerskim stanowisku w Japonii. Nuda i nic się nie dzieje jak w polskim filmie, a do tego pieprzenie głupot, jak na początku "Grindhouse". Kiedy widz ma dość i zaczyna się zastanawiać o co chodzi, następuje wstrząs i na chwilę gaśnie światło. W telewizji mówią, że koło Manhattanu przewrócił się statek przewożący ropę. Jak się nietrudno domyśleć - telewizja kłamie. Wszyscy wychodzą z domu, na ulicach eksplozje, mnóstwo dymu a w dymie coś. Nie widać jeszcze co, ale jedna z imprezowiczek łka że to zjada ludzi. Nasi bohaterowie postanawiają uciec z Manhattanu przez most. W tak zwanym międzyczasie pojawia się wojsko, przez megafon z helikoptera płyną standardowe komunikaty, w stylu "Proszę się nie zatrzymywać, przechodzić przez most, opuścić wyspę". Proces ewakuacji jednakowoż zostaje zakłócony przez ogon (wyglądający jakby grał wcześniej w "Parku Jurajskim" albo "Godzilli"), który rozpieprza most i zmusza bohaterów do powrotu na Manhattan. Okazuje się też, że dziewczyna owego znajomego, który miał do Nipponu wyjechać jest u siebie w domu, przygnieciona przez ścianę. Znaczy - wyruszają na ratunek i po chwili widzą potwora. Monstrum jest z grubsza humanoidalne, ale występują dysproporcje w rozmiarze kończyn, a do tego ma ogon. Spece od efektów specjalnych nie popisali się, wyraźnie widać że w pewnych momentach potwór jest większy a w innych mniejszy. Ale nic to - bohaterowie idą by dziewczynę znaleźć, uratować i uciec z Manhattanu, zanim nastąpi bombardowanie monstera. I tak ad mortem defecatum, wystarczy streszczania fabuły. Dodam jeszcze tylko, że nie jest wyjaśnione skąd ów potwór się wziął, kto go stworzył itp. Można domyślać się że wydostał się z owego tankowca i nic więcej o nim nie wiadomo. To chyba nowość w amerykańskiej kinematografii. Sam film rozkręca się tak schematycznie i liniowo, że aż głowa boli. Nawet zakończenie nie jest zaskoczeniem, można się go domyśleć z początkowej planszy. Ogólnie dno i metr mułu, stylizowane na twór artystyczny. Omijać szerokim łukiem.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 19:07:55 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Zaprawdę powiadam dobrze i właściwe film Cloverfield opisałeś - jedyny atut tego filmu to właśnie ów styl kręcenia z ręki - zawsze jakaś tam nowość (choć też nie do końca jest to nowinka). Można tu też wspomnieć że apetyt na film , przed premierą rozbudziły różne trailery itp. Sam na ten film się nakręciłem , tak samo jak i na Jumper , trailer filmu Jumper niezwykle kojarzył mi się z cyklem Nekroskop Briana Lumleya ,(tam główny bohater też teleportuje się w podobny sposób- kto nie czytał ten niech zaległości nadrobi - bo warto) dwa filmy dobrze się zapowiadały ,i co ? i zawód.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 19:14:18 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Przecież kręcenie z ręki to żądna nowość:-). Blair Witch Project, filmy zgodne z manifestem Dogmy tak są nakręcone..

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.08.2008 @ 9:21:55 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Zgadza się że nie nowość , i dlatego właśnie napisałem "nowość ale nie do końca" tylko nowinka w zastosowaniu przy filmach z potworami , wcześniej oprócz filmów Dogmy był też Blair Witch project itp. Ale zastosowanie fragmentu filmu w trailerze właśnie kręconego z ręki było świetnym posunięciem i właśnie to pewnie nakręciło publikę.
Cloverfield filmem jest słabym , ciekawe jak by wyglądały (tą techniką ) filmy np: Godzilla , dzień niepodległości i inne tego typu filmy

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 467 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group