Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 23:22:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 467 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 11:52:45 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Idy Greannmhor pisze:
A ten gest, to jak Rosomak powiedział: "Będziemy walczyć razem. Jesteśmy X-menami!" Aż widac było, że i Jackmanowi słowa ledwo przeszły przez gardło.


Hm, filmu jeszcze nie widziałem ale akurat ten tekst pasuje, nawet do Logana. W komiksie X-meni często walczyli nawet gdy nie było już nadzieii, gdy wiedzieli że idą na śmierć, że walka jest beznadziejna, że nikt ich potem nie nagrodzi. Walczyli bo tak po porstu trzeba było, bo taki los sami sobie wybrali.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 14:54:17 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Vramin pisze:
Mission Impossible 3. Z żalem piszę o tym filmie własnie tu, dwójka jako film sensacyjny bardzo mi się podobała i miałem nadzieję że trójka będzie przynajmniej tak samo dobra.

Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale... MI 2 dobre? :-o.
Vramin, coś Ty za świństwo pił pod ten film? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 15:19:30 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Palladyn pisze:
Vramin pisze:
Mission Impossible 3. Z żalem piszę o tym filmie własnie tu, dwójka jako film sensacyjny bardzo mi się podobała i miałem nadzieję że trójka będzie przynajmniej tak samo dobra.

Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale... MI 2 dobre? :-o.
Vramin, coś Ty za świństwo pił pod ten film? ;-)


Oj, oj, zgadzam się niestety. Dwójka sprawdza się IMHO jedynie jako komedia/parodia, a i to tylko po uprzednim przyjęciu sporej dawki środków znieczulających, najlepiej wysokoprocentowych.
Choć może mój ogląd na tę kwestię zaciemnia nieco fakt, że oglądałem ten film siedząc na (twardej) ziemi, pod gołym niebem, a po następne piwo musiałem stać w kolejce (bez żalu).

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 15:27:12 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Co mogę powiedzieć - o gustach się pono nie dyskutuje, to raz. Dwa - lubię filmy sensacyjne z dużą ilością gadżetów wszelakich, zwykle komputerowych czyli w wersji ksiązkowej technothrillery. Fakt, intryga prosta jest niczym drzewce dzidy, ale rekompensuje to szybka akcja, z rozmachem i rewelacyjne zdjęcia. Owszem, film ma swoje minusy lecz imho plusów jest więcej. Zresztą, czego oczekiwać od filmu sensacyjnego poza dobrą zabawą?

Palladyn - wtedy chyba Tyskie, nie pamiętam bo dawno oglądałem ten film :)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 15:31:51 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
apaczyk pisze:
Oj, oj, zgadzam się niestety. Dwójka sprawdza się IMHO jedynie jako komedia/parodia, a i to tylko po uprzednim przyjęciu sporej dawki środków znieczulających, najlepiej wysokoprocentowych.
Choć może mój ogląd na tę kwestię zaciemnia nieco fakt, że oglądałem ten film siedząc na (twardej) ziemi, pod gołym niebem, a po następne piwo musiałem stać w kolejce (bez żalu).

Ale tych filmów nie należy traktować bardzo poważnie, podobnie jak innych o superbohaterach ze służb specjalnych. To są oglądadła, choć akurat trzecia cześć M:I się nie sprawdza jako takie - ja zasnęłam, Vramin poszedł grać;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 15:35:47 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Vramin pisze:
Palladyn - wtedy chyba Tyskie, nie pamiętam bo dawno oglądałem ten film :)

W takim razie rzecz widać nie tyle w jakości,co raczej w ilości przyswajanego podówczas trunku. ;-)


Ostatnio zmieniony 18.07.2006 @ 16:23:12 przez Palladyn, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 15:54:17 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Ala pisze:
Ale tych filmów nie należy traktować bardzo poważnie, podobnie jak innych o superbohaterach ze służb specjalnych. To są oglądadła, choć akurat trzecia cześć M:I się nie sprawdza jako takie - ja zasnęłam, Vramin poszedł grać;)


Nie, no wszystko pięknie, nikt nie mówi o traktowaniu ich poważnie. Ale dla mnie jedyne co się widzowi od autorów takich filmów należy, to choć minimalna dawka napięcia. A w przypadku M:I 2 zamiast emocji targały mną paroksyzmy pustego śmiechu. Ale to rzecz jasna kwestia gustu - mnie na ten przykład gadżety i efektowne wybuchy raczej śmieszą niż cieszą... Inna sprawa, że próbuję sobie przypomnieć tytuł jakiegokolwiek filmu sensacyjnego, który mi się ostatnio spodobał i jakoś ciemność widzę...

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 15:59:28 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
apaczyk: Ale dla mnie jedyne co się widzowi od autorów takich filmów należy, to choć minimalna dawka napięcia. A w przypadku M:I 2 zamiast emocji targały mną paroksyzmy pustego śmiechu.

A tu się nie zgodzę. Filmy sensacyjne tego typu imho z założenia kończą się dobrze i raczej nie ma w nich miejsca na emocje w stylu 'czy się uda, czy zdąży', bo od początku wiadomo że się uda i że bohater zdąży. W końcu jest bohaterem tego filmu, zbawia świat itp, więc musi mu się udać ;)

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 16:08:36 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
apaczyk pisze:
Nie, no wszystko pięknie, nikt nie mówi o traktowaniu ich poważnie. Ale dla mnie jedyne co się widzowi od autorów takich filmów należy, to choć minimalna dawka napięcia. A w przypadku M:I 2 zamiast emocji targały mną paroksyzmy pustego śmiechu. Ale to rzecz jasna kwestia gustu - mnie na ten przykład gadżety i efektowne wybuchy raczej śmieszą niż cieszą... Inna sprawa, że próbuję sobie przypomnieć tytuł jakiegokolwiek filmu sensacyjnego, który mi się ostatnio spodobał i jakoś ciemność widzę...
Pisałam ogólnie, M:I 2 nie pamiętam, pierwsza cześć zapewniła mi dobrą zabawę, trzeciej nie obejrzałam do końca - więc była kiepska, nawet jako oglądadło.

P.S. Palladynie, idźże wyzłośliwiaj się gdzie indziej, to jest temat o filmach, nie o życiu prywatnym forumowiczów. I nie zamierzam się tłumaczyć z tego, czemu taki właśnie weekend uważam za udany. A udany był, oj, i to jak;))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 16:34:59 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Vramin pisze:
apaczyk: Ale dla mnie jedyne co się widzowi od autorów takich filmów należy, to choć minimalna dawka napięcia. A w przypadku M:I 2 zamiast emocji targały mną paroksyzmy pustego śmiechu.

A tu się nie zgodzę. Filmy sensacyjne tego typu imho z założenia kończą się dobrze i raczej nie ma w nich miejsca na emocje w stylu 'czy się uda, czy zdąży', bo od początku wiadomo że się uda i że bohater zdąży. W końcu jest bohaterem tego filmu, zbawia świat itp, więc musi mu się udać ;)

Zgoda, napięcie w kwestiach, powiedzmy, fundamentalnych, nie wchodzi tu w grę, ale można jednak poprowadzić akcję w ten sposób, aby jakieś emocje mimo wszystko z widza wykrzesać. O, przypomniało mi się - na przykład Krucjata Bourne'a IMHO była pod tym względem zrobiona znacznie lepiej.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 16:54:36 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
apaczyk pisze:
Zgoda, napięcie w kwestiach, powiedzmy, fundamentalnych, nie wchodzi tu w grę, ale można jednak poprowadzić akcję w ten sposób, aby jakieś emocje mimo wszystko z widza wykrzesać. O, przypomniało mi się - na przykład Krucjata Bourne'a IMHO była pod tym względem zrobiona znacznie lepiej.

Zgadzam się. Z tym, że ja nie odnosiłbym się nawet do innych tytułów skoro wystarcz porównać M:I 2 z pierwszą częścią, która to (IMHO) stała na zdecydowanie wyższym poziomie. W szczegółową analizę różnic pomiędzy nimi wchodzić nie zamierzam. Wychodzę z założenia, że każdy, kto miał okazję rzeczone filmy widzieć jest w stanie zaobserwować różnice jakościowe między nimi. Oczywiście nikomu nie odmawiam prawa do indywidualnej oceny. Po prostu Vramin jest pierwszą znaną mi osobą, której ten film się spodobał. I to nawet bardzo. Stąd też i moje zdziwienie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 18:17:37 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Cytuj:
Inna sprawa, że próbuję sobie przypomnieć tytuł jakiegokolwiek filmu sensacyjnego, który mi się ostatnio spodobał i jakoś ciemność widzę...

Trzy dni Kondora.
Cytuj:
Filmy sensacyjne tego typu imho z założenia kończą się dobrze i raczej nie ma w nich miejsca na emocje w stylu 'czy się uda, czy zdąży', bo od początku wiadomo że się uda i że bohater zdąży. W końcu jest bohaterem tego filmu, zbawia świat itp, więc musi mu się udać ;)

Syndykat zbrodni czy Zasady domina temu przeczą.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 19:26:57 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
apaczyk pisze:
Inna sprawa, że próbuję sobie przypomnieć tytuł jakiegokolwiek filmu sensacyjnego, który mi się ostatnio spodobał i jakoś ciemność widzę...


"Plan doskonały"?

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18.07.2006 @ 21:17:39 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
MI:1 to dobry film, bodajże ostatni dobry film, jaki nakręcił De Palma. Efekciarski, gadżeciarski, ale nie przegięty, trzymający w napięciu, odpowiednio komiksowo przerysowany. Ale MI:1 to autonomiczne dzieło reżysera, który o ostateczny kształt filmu toczył ciężkie boje z Tomem Cruise i wygrał. John Woo został odsunięty od finałowej fazy montażu MI:2 i dlatego ten film wygląda, jak wygląda, ze wskazaniem na narcystyczny zachwyt Toma nad Tomem. Miejscami tylko daje radę, ale ulotnił się klimat, który miała jedynka. Trójkę pewnie obejrzę siłą rozpędu i będę żałował.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.11.2006 @ 15:01:12 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Wczoraj oglądałem Ultraviolet z Milą Jovovich. Określenie "chała" w nie obrazuje moich odczuć, a nawet nie za bardzo chce mi się pisać o tym czymś.
Drętwe dialogi, głupia fabuła, sceny walk (które mogły być najmocniejszą stroną tego filmidła) zrobione "na szybko", całość wygląda jakby była retuszowana na Fotoszopie. A walka finałowa jest żenująca. Główny "zły" chwali się tym, że widzi w ciemnościach, a po pięciu minutach (jak nie mniej) ma problemy z dostrzeżeniem bohaterki i przez to ginie. Szerokim łukiem omijajcie nawet plakaty z tym filmem. 2/10

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 467 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group