Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 20:38:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 17.11.2009 @ 21:09:19 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.11.2002 @ 17:35:27
Posty: 322
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Nie oglądałam jeszcze dokładnie, nie widziałam też informacji o tłumaczu.
Fragmenty, które zdążyłam wczoraj przejrzeć, były nieźle przetłumaczone (poza "So say we all" jako "Wszyscy tego chcemy").
Kumpela widziała trochę więcej. Podobno robią "przeskoki nadświetlne" zamiast oswojonych na Hataku "skoków".
Ale ogólnie wstępnie całość na plus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 18.11.2009 @ 0:54:43 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
"Mr. Gaeta, prepare to jump" zrobiono na "Panie Gaeta, przygotować się do przeskoku nadświetlnego"? Lords of Kobol, oby nie. Bo by ktoś przedobrzył.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 19.11.2009 @ 13:38:52 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Yennefer_z_Vengerbergu pisze:
(...) "So say we all" jako "Wszyscy tego chcemy").

Yennefer_z_Vengerbergu pisze:
Podobno robią "przeskoki nadświetlne" zamiast oswojonych na Hataku "skoków". Ale ogólnie wstępnie całość na plus.

Eeee... Otóż nie. Właśnie o takie rzeczy mi chodziło. Akurat te zwroty czy nazwy, które padają w każdym odcinku po naście razy. Czyli tłumaczenie zostało ^cenzura^. Pewnie specjalnie, żeby nie było, że zrzynali od "amatorów" :/
A Galen Tyrol to...? Stawiam w ciemno, że bosman, albo inny kretyński stopień z marynarki :/

A nazwisko tłumoka powinno być w napisach końcowych każdego odcinka. Względnie w pierwszym/ostatnim.

Frak.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 19.11.2009 @ 14:59:37 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Chemik pisze:
żeby nie było, że zrzynali od "amatorów" :/
A czy ci amatorzy nie mają przypadkiem praw do swoich tłumaczeń ?

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 19.11.2009 @ 15:11:15 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ben-Adar pisze:
A czy ci amatorzy nie mają przypadkiem praw do swoich tłumaczeń ?

Wielokrotnie pisali, że można ich tłumaczeń używać do woli. Ale nawet gdyby- to jak inaczej przetłumaczyć kwetię zacytowaną wyżej przez Tarkusa, by nie brzmiała kretyńsko? Tylko 'skok' i prawo autorskie nie ma tu nic do rzeczy moim zdaniem.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 19.11.2009 @ 15:24:42 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
No jak to jak : przeskok nadświetlny oczywiście ;))

Ale spuśćmy pary, bo na razie wiemy tyle, że koleżanka koleżanki słyszała, że tamta widziała i że podobno... Poproszę wieści z pierwszej ręki.

A co do nazwiska tłumacza - od dawna praktyką jest już niepodawanie danych tłumacza, przynajmniej na DVD. "Napisy Studio pierdu pierdu" i tyle. Jeśli w ogóle, bo często gęsto nawet tego nie ma.

Swoją drogą fajnie byłoby oglądać np. DVD "Rzym", gdzie na końcu odcinka stałoby "Napisy : JediAdam / HaTaK" ;))

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 19.11.2009 @ 15:39:34 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Tarkus pisze:
A co do nazwiska tłumacza - od dawna praktyką jest już niepodawanie danych tłumacza, przynajmniej na DVD. "Napisy Studio pierdu pierdu" i tyle. Jeśli w ogóle, bo często gęsto nawet tego nie ma.

No właśnie oglądam sobie Ally McBeal na dvd, sezon II i tam po każdym odcinku w napisach jest "Tekst polski: Elżbieta Gałązka- Salamon".
Ale pewnie masz rację, to chyba wyjątek, bo ona nie wstydzi się podpisać pod swoją robotą, bo nie ma się czego wstydzić. :)
Pewnie to BSG i tak kupię, bo co począć. Ale wpienia mnie straszliwie taka partanina. Piszę "partanina", bo jestem dziwnie spokojny, że zarzuty okaża się prawdziwe, niestety.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 25.12.2009 @ 1:40:14 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
W ramach prezentu świątecznego zamiast sweterka w romby dostałem ultramega wypasioną czterodyskową edycję "Czarnoksiężnika z Krainy Oz" z 1939 roku. O bogowie - to edycja, która kładzie kres innym edycjom :) Na płytach poza filmem jest 16 (!!!!!) godzin dodatków. Oprócz płyt boks zawiera :
- zestaw promocyjnych fotosów
- reprodukcję zaproszenia, biletu i programu z premiery filmu
- pełny press-kit, włącznie z wytycznymi, jak reklamować film, gdzie zamówić gadżety, jak pisać recenzje (!!!) itp. - rewelacyjny wgląd w politykę reklamową MGM pod koniec lat 30. XX wieku
- CD z fragmentami ścieżki dźwiękowej

Ogólnie jestem absolutnie zachwycony. Moje kolekcjonerskie ego zostało prawie zaspokojone - jeśli tylko jeszcze dostanie podobnie grubaśną wersję "Woodstock" (tam z kolei jest reprint magazynu "Life" z 1969 roku :) ) to będę szczęśliwy ponad wszelką miarę :)

A film - po 70 latach od nakręcenia jest taki, jak kiedyś. Przepiękny, zachwycający, urzekający i cudny. Podejrzewam, że i za 100 lat się nie zestarzeje. Ponadczasowe arcydzieło :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 20.01.2010 @ 9:52:08 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Koszerna dorzuca "Wallace i Gromita" na DVD : dziś "Wściekłe gacie", jutro "Golenie owiec", a za tydzień (też odpowiednio środa i ćwiartek) "Wielka wyprawa" i "Kwestia tycia i śmierci". Jak ktoś nie ma (albo, o zgrozo, nie widział!), zakup jest - nad wyraz przyjemnym :) - obowiązkiem!

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 18.02.2010 @ 10:19:45 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Festiwalu Bicka Parka i Aardmana w "Wybiórczej" ciąg dalszy - w przyszły wtorek i środę (23 i 24 lutego) dwie płyty z serialem "Zwierzozwierzenia"!! Obowiązkowy zakup :)

Swoją drogą ciekawe, czy następny w kolejce będzie Baranek Shaun? :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 19.02.2010 @ 15:28:30 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Fresh as a Daisy - the videos, czyli przegląd teledysków Jamesa od początku kariery. Musiałem to sobie sprowadzić z Dalekiego Wchodu, za wcale nie takie małe pieniądze, ale normalnie się rozczuliłem oglądając zgrzebne videa do takich piosenek jak Laid, Sometimes czy Sit down, z początków czy połowy lat 90-tych. Teledyski (wyjątkiem są Just like Fred Astaire, Getting Away With It (All Messed Up), obie wersje Say Something czy ewentualnie She's a Star) generalnie niestety bardzo słabe, nie tylko ze względu na ograniczenia budżetowe, także na brak logicznego pomysłu, ale muzycznie to wciąż fantastyczna sprawa. Niby opinia, że James wydawał słabe płyty i rewelacyjne single jest dość krzywdząca, ale znikąd jednak się nie wzięła. No i dodatkowo na płytce kilka fajnych dodatków, w tym kilka występów telewizyjnych, dwie alternatywne wersje teledysków i interaktywna dyskografia. W sumie nie żałuję, wróciłem do czasów wczesnej młodości. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 13.03.2010 @ 16:33:53 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Bardzo zacnie zaczęła się kolekcja o dętym tytule "Wybrańcy Mocy". Pierwsze dwa tomiki z dvd to "Batman Początek" oraz "Mroczny Rycerz". Następne będzie "300". W przyszłości m.in. Batmany Burtona oraz animacje "Rycerz Gotham", "Powrót Jokera" oraz "Jestem legendą" i "V jak Vendetta". Z dodatków tylko zwiastuny kinowe. Wersje z lektorem i napisami. Jakość bardzo fajna. Niestety chamsko nie da się wyłączyć 5minut reklam oraz głupiej kampanii przeciwko ściąganiu z netu w postaci kretyńskiego klipu MPAA, którym katowani są ludzie, którzy akurat kupili licencjonowaną płytę - „Nie kradniesz mercedesów”, ergo „Ściąganie pirackich filmów to kradzież”. Przypomina mi się wtedy parodia tego z tubek: „nie najeżdżasz na Polskę” ergo „Ściąganie pirackich filmów to ludobójstwo”:)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 13.03.2010 @ 18:55:59 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Niestety chamsko nie da się wyłączyć 5minut reklam oraz głupiej kampanii przeciwko ściąganiu z netu w postaci kretyńskiego klipu MPAA, którym katowani są ludzie, którzy akurat kupili licencjonowaną płytę - „Nie kradniesz mercedesów”, ergo „Ściąganie pirackich filmów to kradzież”. Przypomina mi się wtedy parodia tego z tubek: „nie najeżdżasz na Polskę” ergo „Ściąganie pirackich filmów to ludobójstwo”:)


Pomijając już rzekome "kretyństwo" klipu - jak się nie da przeskoczyć, skoro się da?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 14.03.2010 @ 17:47:32 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Da się tylko przy wyborze odtwarzania od momentu przerwania oglądania filmu. Przy pierwszym startowaniu płyty od początku nie da się pominąć tego klipu jak i reklamy Charliego i fabryki czekolady zanim nie dostaniesz się do menu. Nie chcę tu rozpętywać kolejnej świętej niby dlaczego ten klip nie miał by być kretyński? Oczywiście, że jest kretyński a nie "kretyński" już pomijając fakt, że przez swoje uogólnienia wprowadza w błąd w kwestii aktualnego stanu tzw. prawa autorskiego. Pomijając jego kuriozalność to po prostu element lobbingu koncernów medialnych, które chcą wraz z rozwojem technologii ograniczać zakres tzw. dozwolonego użytku. Właśnie dlatego jest przeciwskuteczny społecznie, że buduje kompletnie fałszywe analogie to po pierwsze. Po drugie bombarduje się tym histerycznym kuriozum ludzi, którzy akurat wydają swoje pieniądze na legalne produkty związane z kulturą. Najbardziej przewrotne świadectwo wizerunkowej hipokryzji tej całej kampanii w Polsce to fakt, że zdecydowaną większość cd, cd rom i dvd w naszym kraju tłoczy firma Takt. Każdy, kto w Polsce w pierwszej połowie lat90 kupował kasety wie jakie są korzenie tej firmy.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: InDVDualnie
Post: 14.03.2010 @ 18:08:30 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Przy pierwszym startowaniu płyty od początku nie da się pominąć tego klipu jak i reklamy Charliego i fabryki czekolady zanim nie dostaniesz się do menu.


To ja mam jakąś apgrejdowaną wersję, bo pamiętam że zarówno klip jak i reklamę od razu przeskoczyłem. :) Serio, serio.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group