Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 13:03:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: InDVDualnie
Post: 16.09.2004 @ 16:16:49 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
dzięki takim zacnym pozycjom wydawniczym jak 'Pani domu', 'Viva', 'Zwierciadło' itp, czy też bardzo atrakcyjnym promocjom w hipermarketach i Empiku - ten nośnik znacząco zyskał na popularności. Juz od dawna skutecznie wypiera VHS (w Stanach rok temu zamknięto ponoć ostatnią fabrykę kaset), i zanim sam zostanie wyparty, trochę wody jeszcze upłynie, zwłaszcza w naszym pięknym kraju.

trochę brakowało mi takiego osobnego topiku - z recenzjami, informacjami o ciekawych nowościach itp - no więc oto temat poświęcony - indywidualnie - DVD (no dobra, może jeszcze VCD)

pierwsza cegiełka - w Realu dziś kupione:

2 serie 'Czarnej żmiji' (każda za niecałe 20 zł), recenzować nie trzeba (ok, tłumaczenie do dupy, but still...)
'Inwazja Barbarzyńców' - też niecałe 20 - też recenzja zbędna
'The Manchurian Candidate' Frankenheimera (niedawno wyszedł w Stanach remake chyba Demme'a ('Milczenie owiec') z Washingtonem zastępującym Sinatrę, też ponoć świetny, ale wg. konsensusu krytyków z rottentomatoes nie dorównujący oryginałowi)- niecałe 40 zł...recka jak będzie czas...(w każdym razie film w swoim gatunku jest w piątce najlepszych)

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 17:33:48 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
oo, nie wiedziałam, że mozna u nas kupić oryginalnego "The Manchurian Canidate" na DVD, to dobra wiadomość. "Czarną Żmiję" mam na DVD calą, ale tylko jedną serię sprowadzalismy z Anglii. W tych polskich wydaniach tłumaczenie faktycznie jest nieciekawe. na szczęście i tak z niego nie korzystamy:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 18:52:53 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 18.03.2004 @ 10:47:12
Posty: 724
Lokalizacja: spod stołu...
Czemu nie moglibyśmy zrobić w tym miejscu takiego informatora. Po co wrzucać do oskarów i nominacji, że coś wyszło na DVD dołączone dla przykładu do gazetki - zazwyczaj nic nie dopisując o samym filmie. IMO tutaj, w tym topicu o wiele bardziej przejrzyście by to wyglądało i byłoby bardzo pomocne w razie poszukiwania czegoś, co chciałoby się zobaczyć na DVD. Czemu się tak czepiacie ?. Normalnie paranoja ... :(

UPDATE:
Cytuj:
Chodzi o to, że topik jest zbędny z uwagi na istnienie już jednego szerokiego wątku poświęconego filmom...

To może jakiś ogólny wątek zrobimy, np: media, he?

to była ironia jak by co...


Ostatnio zmieniony 16.09.2004 @ 18:56:56 przez Yao, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 18:53:34 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ja dzis nabyłem "Amelię" z pismem "EGX" ( miałem to tylko na vcd z Vivy :D) i jestem bardzo zadowolony z jakości. Dżwięk D.D5.1, format 16 : 9. Jakośc obrazu idealna. Niestety nie ma wersji z lektorem jakby był ktoś zainteresowany. Acha i nie ma reklam przed filmem. Jest gustowna okładka, jak ktoś nie chce filmu trzymać w kartonowej kopercie. Przeciez mamy ideę "demgigantyzacji" topiców typu "Oskary i nominacje".

<Tu byłem. Vramin.>

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 16.09.2004 @ 18:58:53 przez Zamorano, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 18:57:34 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
Na tym forum nigdy nic nie wiadomo. Tematy, które wydawałoby się że wszystkich powinny interesować, potrafią skończyć marnie po kilku postach. Zaś tematy w stylu „Kolory białego zimna” potrafią rozwijać się długo i szczęśliwie. Mnie się akurat ten temat podoba. Filmów na DVD dołączonych do czasopism jest tyle, że trudno się połapać bez wymiany informacji. Na przykład mnie koło nosa przeleciał Łowca Jeleni... .

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 19:00:49 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Fanky Claudia ( w formacie mini:D) z "Łowcą ...' jest jeszcze do wyhaczenia przynajmniej na Dolnym Śląsku w stolcy na pewno również. Poszukaj dokładnie , pewnie się uda.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 19:02:42 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
Maja byc robione wielkie ciecia... chyba po to by inne tematy mogly sie tez miescic. IMHO ten jest dobry. W oskarach i nominacjach czesto mozna przeoczyc post z info o dvd przy gazetach i nowych wydaniach. ja przynajmniej glownie z forum dowiaduje sie co w czym i gdzie mozna kupic.

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 19:06:29 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 @ 21:19:33
Posty: 4505
Ja co prawda mam wszystko (ojciec jest fanatykiem, musi mieć każdą darmową płytę) ale tego jest od cholery, i chętnie bym poczytała co zdaniem forumowiczów jest warte obejrzenia.
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 19:53:25 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Od nieco ponad roku odwiedzam to Forum a tu widzę, że chyba jednak coś mi umknęło...
Otóż, czy ktoś byłby uprzejmy wyjaśnić mi czy ja przypadkiem nie pozostaję w błędzie sądząc, że topic "Oskary i nominacje" jest topickiem recenzenckim i meritum stanowi tak zdanie relacji z filmu oraz jego ocena pod kątem merytorycznym, aby w końcu wygenerować z siebie coś na kształt "polecam - nie polecam"? Jeśli się nie mylę, to wydaje mi się, że nie powinno być tam miejsca na podawanie danych technicznych, tudzież reklamę "i czasopism". A, uważam, że dobrze byłoby orientować się w tym co wartego nabycia jest aktualnie w kioskach.
Wyobrażałabym sobie ten topic właśnie jako swego rodzaju przewodnik po nowościach - co, do jakiej gazety dołączone, w jakiej cenie, dane techniczne (jeśli kogoś takie kwestie zajmują) i na tym koniec.

<Tu byłem. Vramin. Teraz wygląda dobrze, wyjaśniłaś o co chodzi>

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Ostatnio zmieniony 16.09.2004 @ 19:59:04 przez Nocta, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 19:58:16 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Nocta: <i>Wyobrażałabym sobie ten topic właśnie jako swego rodzaju przewodnik po nowościach - co, do jakiej gazety dołączone, w jakiej cenie, dane techniczne (jeśli kogoś takie kwestie zajmują) i na tym koniec.</i>

Dodokładnie o to chodzi autorowi, na jego życzenie wyciąłem to, co napisał. Mnie też się ten pomysł podoba, umknął mi na przykład 'House of 1000 corpses' jedynego słusznego Zombiego, czyli Roba Zombiego i 'Noc żywych trupów'. Wychodzi tego tyle, że cięzko się połapać, a tak będzie wiadomo, w jakim piśmie wyszedł jaki film.

Np. W najnowszym CKMie ma być 'Johny Mnemonic'. Reklamowali na Bzdetce.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 19:58:40 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Nocta pisze:
Wyobrażałabym sobie ten topic właśnie jako swego rodzaju przewodnik po nowościach - co, do jakiej gazety dołączone, w jakiej cenie, dane techniczne (jeśli kogoś takie kwestie zajmują) i na tym koniec.

może i racja. z drugiej strony wrzucanie praktycznie wszystkich dyskusji o filmie do jednego topiku też jest przesadą. Cóż złego - tak jak robi to Michał - napisać minireckę dobrego filmu, zwłaszcza jeśli, jak The Manchurian Candidate w telewizji go nie uświadczysz? Oprócz suchych danych dodatkowo zachęci to kogoś do kupna powiedzmy jakiegoś wznowionego starocia, czy nawet pisma z mało znanym filmem?

sam tytuł i cena niekoniecznie muszą zachęcić do kupna, a i topik byłby ciekawszy...

Ok, z mojej strony dość offtopów

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 20:09:37 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Zamorano pisze:
Fanky Claudia ( w formacie mini:D) z "Łowcą ...' jest jeszcze do wyhaczenia przynajmniej na Dolnym Śląsku w stolcy na pewno również. Poszukaj dokładnie , pewnie się uda.


Nie ma potrzeby, jak znam życie za kilka tygodni będzie to dodatek do innego kolorowego pisemka. Dziś znów widziałem Thelmę i Luizę dołączoną do czegoś...Niestety nie pamiętam czego :)

Aha, jakby ktoś chciał kupować DVD z "Dogville" to też zalecam cierpliwe poczekanie. Jednym ze sponsorów wydania DVD jest bodajże "Claudia" więc za miesiąc - dwa powinien ukazać się stosowny dodatek - nawet już widzę te reklamki "Dodatkowo na DVD hit z Nicole Kidman!" ;) .

Swoją drogą ciekawą akcją jest "Tego filmu nie znajdziesz w gazecie" jaką uskutecznia bodajże Warner. I tak, żeby kupić "Rzekę Tajemnic" musiałbym wydać 90 zł. Albo poczekać na przecenę, ale w to wątpię. Tak jak i w wersję jednopłytową bez niepotrzebnej masy dodatków. Dziwna jest polityka naszych dystrybutorów : część (nierzadko wybitnych) filmów można kupić już za 19,90 (za DVD) i to czasami z pełną gamą dodatków. A czasem jest tak, że dystrybutor wypuszcza tylko wersję "specjalną" za 80-90 złociszy, podczas gdy w świecie cywilizowanym takiej wersji towarzyszy też dwu-trzykrotnie tańszy "normal" - bez dodatków lub z ich minimalną ilością dla tych, których interesuje tylko film.

Aha - skandalem jest wydanie DVD "Żądła" G. R. Hilla. Pomija tu fakt, że dodatki ograniczają się do kilku rzeczy do poczytania (!!!) ale film jest w...mono. Furda DD5.1, furda DTS, tu cieszymy się płaskim dźwiękiem jednokanałowym - dobrze, że przynajmniej odczyścili obraz z dropów i brudów (a to nie takie znów oczywiste - dla odmiany wydanie DVD serialu "Pat a Mat" ("Sąsiedzi") pomimo dobrego dźwięku stereo ma obraz pełen rysek, brudków, dropów i syfu - ciekaw jestem, czy wydanie czeskie (mam polską edycję) jest takie samo czy zawiera jednak obraz odczyszczony?). Jednak klasyczne pozycje z historii kina powinno się wydawać z należnym szacunkiem.

Sprawa następna to idiotyczne boxy po kilkaset złotych. Nie mogę kupić poza allegro "39 kroków" Hitcha, bo jest tylko w boxie. Tak samo z filmami Cary Granta. Dobrze, że Chaplina łaskawie rozdzielono, jedna cena jest dość zaporowa. Ostatnil w MMarkcie wyszło mi, że kupione osobno DVD z "Obcymi" wyjdą mnie taniej, niż box "Alien Quadrology". 30 września ukazuje się na DVD Gwiezdna Trylogia. Oczywiście w boxie za 2 stówki, o wydaniu trzech części osobno nikt nie pomyślał (poza Chińczykami, oni pierwsi na świecie wydali GW na DVD - piracko, ale z cyfrowym remasteringiem oryginalnych (wykradzionych :) taśm i dźwiękiem dorównującym lucasowskiemu THX). Szlag mnie trafia - tym bardziej, że polski dystrybutor nie raczył przetłumaczyć dodatków, bo po co. Aha - Indiana Jones też jest dostępny li tylko w postaci boxu za ponad 200 zł. Zdeka idiotyczne.

Off topik - ktoś może mi na priwa polecić dobre strony poświęcone ściąganiu blokady regionalnej z DVD?

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 20:11:25 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Vramin pisze:
umknął mi na przykład 'House of 1000 corpses' jedynego słusznego Zombiego


Poszukaj na Allegro, jest w bardzo rozsądnej cenie.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 20:48:16 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Tarkus pisze:
Nie ma potrzeby, jak znam życie za kilka tygodni będzie to dodatek do innego kolorowego pisemka. Dziś znów widziałem Thelmę i Luizę dołączoną do czegoś...Niestety nie pamiętam czego :)

VIVA Uroda , w częsci nakładu. Jest również jakiś innym film z tą gazetą, ale nie pamiętam jaki.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.09.2004 @ 20:50:01 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Viva Uroda? A cóż to za gówno... :) Czekaj, czy to nie tam była dołączana "Starsza Pani Znika" Hitcha?

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group