Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 19:35:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 987 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14.03.2005 @ 16:26:06 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Są tematy o amerykańskich gniotach, dziwnie przyznawanych oskarach, oraz o kilku poszczególnych filmach. Polska kinematografia również ma się czym pochwalić i czego wstydzić...

Do klasyki z pewnością należy - Kingsajz, Seksmisja

A do ciemnej strony mocy - "Gulczas, a jak myślisz?" oraz "Yyyrek, kosmiczna nominacja"

Każdy ma jakąś ulubioną pozycję w polskim kinie :)

_________________
21. 04. 2006


Ostatnio zmieniony 03.01.2006 @ 23:29:02 przez Glifion, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 18:04:53 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Hej, no, a "Deja vu"? Za każdym razem, kiedy to oglądam, turlam się ze śmiechu. IMO genialne nabijanie się z kina gangsterskiego...
A cały Bareja? IMO o niebo śmieszniejszy od współczesnych komedii typu: "przychodzi Olaf do Czarka". Zresztą, te współczesne komedie jakoś nie potrafią we mnie wywołać nawet połowy tego ładunku śmiechu, co jeden odcinek "Alternatywy 4". Nie wiem, można się pośmiać, jest parę fajnych tekstw, które się pamięta, a potem zostaje niewiele. Po trzecim czy czwartym "seansie" stają się nużące, tak naprawdę.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 19:11:56 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
Nic dodać, nic ująć. Ś.P. Bareja rządzi. Ja osobiście, jeszcze bardziej niż A4, lubię Zmienników. Większość akcji obu tych seriali dzieje się na obszarach Warszawy, które znam i uczęszczam. Byłem niedawno przy bloku, gdzie kręcili A4. Przy wejściu do niego, na betonowej płycie, ktoś napisał sprayem "Anioł precz!" :) W zasadzie każdy film Barei od lat 70 to prawdziwa uczta. Chociażby taki Brunet Wieczorową Porą. To, co się robi obecnie w tej dziedzinie, to miernota. Ilościowo jest tego dużo, ale z jakością jest cienko. Nawet Machulski spuścił z tonu. Bo gdzie Kilerowi, czy Vinci Do Sexmisji albo Kingsajzu. Że o Kilerach 2-óch nie wsponę. Ale to i tak chyba jedyny żyjący reżyser w Polsce, który umie robić komedie. Nie licząc Koterskiego.

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 19:20:56 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Bareja rządzi niepodzielnie, poza tym oczywiście takie klasyki, jak Rejs, oba Vabanki, Poszukiwany, poszukiwana, Dziewczyny do wzięcia, Seksmisja etc.
Z seriali najbardziej lubię te z nieodżałowanym Wilhelmim, czyli "Karierę.." i "Alternatywy", poza tym Janosika wielbię miłością wierną i bezgraniczną:))
Z nie-komedii gorąco polecam "Konopielkę" (równie genialna jak literacki pierwowzór, co rzadko się zdarza) oraz "Siekierezadę", też perełka.
Z nowszych pozycji bardzo lubię "Szczęśliwego nowego Jorku".
A z tych zupełnie świeżych podobał mi się ostatnio "Żurek" i "Symetria".

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 19:21:06 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Wiesz, bo nawet ze stereotypów trzeba umieć się śmiać. Co z tego, że nabijasz się np. z dresiarstwa, kiedy robisz to w kółko w ten sam sposób? A np. w "Dniu Świra" nie ma takiej nachalności, dosłowności, widzisz, że coś jest nie tak, ale daje Ci to do myślenia w jakiś sposób.
Grunt to ynteligentnie puścić oko do widza* :)))

*By M.R. all rights reserved

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 19:30:56 
Offline
Myszowór

Rejestracja: 08.10.2004 @ 14:27:38
Posty: 970
Lokalizacja: Pohjola-dzika,smiercionosna Polnoc
To ktos jeszcze pamieta "Siekierezade", ukochany film mojej mlodosci durnej i chmurnej? A propos, dawno nie widzialem pana Zentary w zadnej nowej produkcji, a lubie i cenie. Wie ktos moze, co sie z nim dzieje?

_________________

Jestem Nikim, co umie tylko spac
Lunatykiem od odkladania spraw
Fanatykiem marzen


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 20:13:16 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.01.2005 @ 14:27:39
Posty: 27
Lokalizacja: z Marsa
Z wczesnej młodości - obraz, który głęboko zapadł mi w pamięć - to "Czterej pancerni i pies" <wzruszyłem się;)>
A najlepszy IMO film to "Seksmisja". Jeszcze pamiętam jak byłem gnojem i po kryjomu oglądałem go z sąsiadem:] Ciekawe, dlaczego rodzice nie kazali mi go wtedy oglądać?;)

_________________
Veni, vidi... i skopali mi dupe - Julek Cezar nowej ery!!!

Hey, Teacher, Leave Those Kids Alone! PINK FLOYD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 20:16:02 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
A Vabank? Cudowne to było :) świetna rola Machulskiego seniora :] po prostu świetny film... ach i oczywiście pierwszy "Kiler" gdy się to oglądało pierwszy raz nie było wiadomo gdzie głowę wsadzić (ze śmiechu)

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 21:23:14 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 24.04.2003 @ 10:59:37
Posty: 630
Jak dla mnie bezapelacyjnie rządzi w polskim kinie Kieślowski. Nie wiem jednak czy "Trzy kolory" i "Weronikę" można uznać za kino polskie, niemniej już "Dekalog" jest w 100%. I jest genialny;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 21:42:50 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.09.2004 @ 4:02:58
Posty: 113
DGCC stanowczo. Dla mnie najlepsze polskie filmy to "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Matka Joanna od Aniołów", "Wesele", "Ziemia obiecana", "Nóż w wodzie"... i jakiś żadnego nie robił Kieślowski ;-) Natomiast komedie Barei mówią więcej o latach 70 i 80, niż cała reszta naszego kina - razem wzięta.

_________________
I have seen the life on this planet, Scully, and that is exactly why I am looking elsewhere.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 22:09:28 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ulubiony polski film tzw. artystyczny : "Rękopis znaleziony w Saragossie"
Ulubiony polski film tzw. rozrwykowy : "Jak rozpętałem drugą wojnę światową"
Ulubiony polski film artystyczno-rozrywkowy :) "Nóż w wodzie"
Ulubiony polski serial tv :"Stawka większa niz życie"
W każdej katoegorii jest jeszcze sporo rzeczy, które lubię i cenię. Dziękuję za uwagę :D

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 15.03.2005 @ 11:18:44 przez Zamorano, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 22:11:11 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Zamorano pisze:
"Jak rozpętałem drugą wojne światową"
a propos, II częśc o najnowszym "Naj" :-)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 22:22:48 
Offline
Próba Traw

Rejestracja: 12.10.2002 @ 15:58:12
Posty: 73
Zamorano pisze:
Ulubiony polski serial tv :"Stawka większa niz życie"
W każdej katoegorii jest jeszcze sporo rzeczy, które lubię i cenię. Dziękuję za uwagę :D

Zgadzam sie w stu procentach. Chociaż "Czterej pancerni" tez byli niczego sobie. A jesli idzie o filmy - "Sami swoi" i zawsze mialam jak[ slabosc do "Zakazanych piosenek'.

Przy okazji - pamieta ktos jeszcze "Pani minister tanczy"?

_________________
Historia widziała już tyle rzeczy, że czeka tylko na apokalipsę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 23:13:47 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Maciej Popis pisze:
Jak dla mnie bezapelacyjnie rządzi w polskim kinie Kieślowski. Nie wiem jednak czy "Trzy kolory" i "Weronikę" można uznać za kino polskie, niemniej już "Dekalog" jest w 100%. I jest genialny;)
Uwielbiałam Kieślowskiego, na każdą część trylogii chodziłam po kilka razy do kina, ale to jest już klasyka. I kino poważne. Z komedii zdecydowanie Bareja i kilka kultowych pozycji z epoki błędów i wypaczeń. "Seksmisję" przypominałam sobie wczoraj (i w Sylwestra bodajże), a taki "Miś" to dla mnie podstawa każdych świąt;D

Współczesne produkcje są IMO już mniej udane. No bo kto dziś nakręci taki "Nóż w wodzie"? Owszem, jako kino niezobowiązujące były "Psy" czy "Kroll" a z poważniejszych "Śmierć jak kromka chleba". Ale większość plasuje się na poziomie europejskiego kina drugiej kategorii. Wyjątkiem może jest "Żurek" czy "Symetria", ale też bez zachwytów. Dawno nie widziałam polskiego filmu, który by mnie wzruszył czy zapadł w pamięć.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2005 @ 23:45:33 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Z komedii - strasznie mi się podobają "Chłopaki nie płaczą", "Poranki kojota" et consortes. Mają pewien rodzaj porypanego humoru, który lubię.

Z innych: absolutnie wart uwagi jest "Dzień Świra". Kilka bardzo trafnych spostrzeżeń a propos naszej miłej polish reality.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 987 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group