Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 9:17:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 16:14:45 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Graf Zero pisze:
Astaroth Paingiver pisze:
(...)
2. Zew Cthulhu.


Ależ z Zewu zekranizowano cosik. Nie wiem jak wiele, ale sam oglądałem Dunwich Horror. Fakt, film był srodze głupi, ale był.

I In the Mouth of Madness z Samem Neill'em było dość "Cthulthowate", że tak powiem. Te monstery na końcu i ogólny klimat, tak mi zalatywał Lovecraftem, że ojoj:)) </offtop>

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 16:27:29 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Może i zalatywał, szkoda,że był niemożebnie głupi:)))

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 17:29:20 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Przede wszystkim to ja bym chciał sagę zobaczyć. Ale w zagranicznym wykonaniu :)
Z innych: Amber, "Lenin" Ossendowskiego (z tego naprawdę mogłaby superprodukcja w typie Aviatora wyjść), może Pratchett. Dukaja sfilmowanego ciężko jest mi wyobrazić. Aha, i ciekawa byłaby ekranizacja Achai :)))

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 17:34:04 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2005 @ 12:12:16
Posty: 176
Lokalizacja: Kraków
Jak lubie Pratchetta tak nie wierze, zeby dalo sie go sfilmowac... byly dwie animowane ekranizacje, "Soul Music" i "trzy wiedzmy", calkiem nawet sympatyczne i do tego z Christopherem Lee jako Smiercia, ale klasyka kina - czy nawet telewizji - to to nie byla...

_________________
Crowley smiled like a snake...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 17:54:13 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.09.2003 @ 13:24:37
Posty: 299
Lokalizacja: z dupy
"Pieśń Lodu i Ognia" Martina, ale to jest niemożliwe.
"Saga" Sapkowskiego(naprawde porządnie)

_________________
"Zmiany, zmiany, zmiany "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 18:13:20 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.09.2004 @ 4:02:58
Posty: 113
"Wampira Lestata" i "Królową przeklętych" (czy tam potępionych) - jeszcze raz, porządnie, i przez ekipę od "Wywiadu".

"Inferno" Novena i Pournelle'a. Strasznie lubię tę książkę.

A jeśli może też być niefantastyka, to Andrew Vacchsa.

_________________
I have seen the life on this planet, Scully, and that is exactly why I am looking elsewhere.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 18:17:01 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
PolB pisze:
"Wampira Lestata" i "Królową przeklętych" (czy tam potępionych) - jeszcze raz, porządnie, i przez ekipę od "Wywiadu".

Z tym się muszę zgodzić w pełni i podpisuję się obiema włochatymi łapami. Królowa potępionych wyszła żenująco, a przeciez można było zrobić to o wieeeele lepiej.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 18:26:02 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Wiele jest żenujących produkcji, do tego tych długo oczekiwanych. mam na myśli niegdysiejszy "Matrix" pierwsza części nie była nastawiona, na aż taki sukces, oraz obwołanie filmu mianem kultowego. Jak to zwykle bywa, producenci zwąchali dużą kasę i stworzyli kolejne dwie części, które nie wzbudziły już takich emocji, ani nawet nie były na tym samym poziomie co część pierwsza... końcówka, gdzie zwycięża dobro była tak tendencyjna aż to bólu, wogóle w całości widać było elementy z pozytywistycznej powieści tendecyjnej. Neo szlachetnie biały, Smith czarny... i do tego ten wielokrotnie przeżuty i wypluty motyw wielkiej miłości czyniącej cuda, tragedia! Przepaszam do dziś moje oczy, że musiały to oglądać.

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 19:02:29 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Z ekranizacji wyśnionych:
Porządna, choćby i kameralna ale na miarę możliwości wierna ekranizacja Człowieka z Wysokiego Zamku.

No i cykl o Narni. To już bliżej superprodukcji, ale niech tam !

Dobra, animowana ekranizacja Pratchetta... czemu nie ? BYle by nikt nie wykombinował zmiksowania kilku książek w jeden scenariusz, bo to by się mogło nieciekawie skończyć.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 19:14:35 
Offline
Regis

Rejestracja: 12.02.2004 @ 9:55:59
Posty: 1748
Narnia jest juz blisko :-)

_________________

Nawet gdybym ślepy chciał podążać w ciemności
Tylko wtedy wyjdę do Słońca
Kiedy Ty pójdziesz ze mną tak naprawdę do końca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.03.2005 @ 23:18:53 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ogólnie za ekranizacjami fantasy jakoś nie tęsknię, te książki to świat wyobraźni, rozczarował mnie zarówno Władca Pierścieni jak i kilka innych, udanych, filmów. Po prostu, moje wyobrażenia były tak dalekie od wizji reżyserskich, że nie byłam zachwycona. Wolę chyba puszczać wodze wyobraźni, to jedna z ogromych, moim zdaniem, zalet tego typu literatury. Dlatego nie wyobrażam sobie ekranizacji Innych Pieśni czy nawet Perfekcyjnej Niedoskonałości - to już nie byłoby to, odarte z magii języka Dukaja. Co innego s-f i pochodne, tutaj, jeśli oprzeć się na czymś więcej, niż efekty wizualne (ważne, nie przeczę) powstają bardzo dobre filmy, oddające nierzadko ducha ekranizowanych powieści. Dobrym przykładem jest Matrix, pierwsza część. I właściwie większość tych książek można dobrze sfilmować a efekty pewnie nie tylko ja bym chętnie obejrzała.
Marzy mi się za to uwspółcześniona ekranizacja Mistrza i Małgorzaty, może dlatego że podobała mi się tylko sztuka z Holoubkiem, a to jednak nie to samo co dobry film.
Wcale wdzięcznym materiałem, choć nie na naszym podwórku, może być Narrenturm (i BB), jeśliby zrobić je w klimacie, jaki kiedyś nam ktoś obiecywał, mianowicie Imienia Róży.

Jeszcze takie marzenie filmowe z lat szkolnych, chciałam kiedyś zobaczyć Klaudynę Colette. Gigi to jeden z moich ulubionych musicali i wierzę, że tego typu literatura jest stosunkowo łatwa do przeniesienia na ekran. A przy okazji może dać dużo radości ;)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.03.2005 @ 0:44:22 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Haletha pisze:
o ekranizacji jakiej książki skrycie marzycie?

Podobna dyskusja toczyła się całkiem niedawno na syffie - o, tutaj. Zacytuję, co wtedy pisałem w odpowiedzi Boniemu:

Boni: Zasponsorowałbym Bagginsowi i Jackowi 'Ruch generała', powiedzmy, za jakieś 100M$ ;-)
Ja: Też o tym myślałem :-) A potem "Inne pieśni" - wprawdzie IMHO niezbyt filmowalne, ale zawsze można pójść tropem Ridleya Scotta i zrobić luźną adaptację zamiast ekranizacji. Skoliodoi, Odwrócone Więzienie, atak hyppyroi na Kreml... Mmm, ślinka cieknie na samą myśl :-)
wyjątkowo młody kot pisze:
Reżyseria - Lars von Trier. Nikt inny.

O nie, tylko nie on! Von Trier by "Inne pieśni" zamordował i zamiast zrobić widowisko z gigantycznym rozmachem zacząłby się bawić w jakieś (pseudo)artystyczne sztuczki. No way, von Triera proszę trzymać od ekranizowania Dukaja z daleka.

A z innych rzeczy chętnie zobaczyłbym na ekranie coś z Dana Simmonsa (najlepiej "Hyperion" & "Upadek Hyperiona" albo "Ilion" & "Olimp") i koniecznie "Amber" Zelazny'ego. Sęk w tym, że o ile do ekranizacji Dukaja i Simmonsa potrzebny byłby głównie reżyser z wizją i gigantyczny budżet, o tyle do "Amberu" już nie obeszłoby się bez precyzyjnie dobranych, profesjonalnych aktorów.
Crowley pisze:
Jak lubie Pratchetta tak nie wierze, zeby dalo sie go sfilmowac... byly dwie animowane ekranizacje, "Soul Music" i "trzy wiedzmy", calkiem nawet sympatyczne

O, "Trzy wiedźmy" leżą od jakiegoś czasu u mnie na dysku i czekają na obejrzenie... A zatem warto?

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.03.2005 @ 1:18:54 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Alakhai pisze:
o tyle do "Amberu" już nie obeszłoby się bez precyzyjnie dobranych, profesjonalnych aktorów.

Jako Bleys Sean Bean, nikt inny. Co do reszty, nie wiem. Sean Connery jako Oberon to chyba zbyt oczywiste.

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.03.2005 @ 1:20:16 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.05.2003 @ 1:43:07
Posty: 2577
Lokalizacja: Uniwersum Bemowo
Sexbeer pisze:
Sean Connery jako Oberon to chyba zbyt oczywiste.

Hmm, nie jestem przekonana. Twarz Oberona zupełnie nie zlewa mi się z twarzą Seana Connery. Ale może...

_________________
Wszystkie drogi prowadzą na Haymarket :)

you and me, and the devil makes three


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23.03.2005 @ 1:24:45 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Aha, i do roli Corwina IMO by się nadawał Timothy Dalton. Tylko jakby był młodszy...

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group