Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 15.05.2024 @ 11:31:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11.12.2005 @ 20:03:40 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 14.01.2005 @ 23:25:59
Posty: 703
Lokalizacja: Srulin
Zaraz, a o co biega? Hmm, ciekawe dyskusje na temat toczą się tutaj.

Rany, staję się murderatorem.

_________________


Że tak powiem, każdy może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.12.2005 @ 16:28:39 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Aaaa, po raz 4 dzis w radiu leci Mariah Carey ( czy jak ją się pisze). "Last Christmas" tylko ( sic!) dwa razy. I jakaś porabana wersja "Jingle bells". Codziennie ta sama sieczka. Nie mogę, nie ma nowych piosenek światecznych, trzeba ciągle żreć te sprzed lat?!

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.12.2005 @ 16:35:25 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Z nowszych wersji lubię bardzo świąteczny kawałek Macy Gray. W moim radiu na szczęście nie puszczają kolędopodobnych badziewi, tylko bardzo przydatne informacje o kredytach mieszkaniowych :))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 11:08:34 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Wklejam tutaj, bo nie wiem, gdzie indziej. Choć IMO bardziej do "Antykwartiatu" pasuje :)

Wywiad z Lemem. Ciekawy :)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 13:34:07 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Przykro czytać co się z Lemem porobiło. Robi za "futurologiczną atrakcję" w co drugiej gazecie opowiadając rzeczy, które przecież w kolejce w spożywczym można usłyszeć. A co smutniejsze podobnym językiem i z podobnym, fundamentalistycznym zacietrzewieniem i podobną "głebią". I to bez względu na to o czym mówi : Internet, sytuacja międzynarodowa, sytuacja polityczna w kraju, literatura fantasy, kultura popularna, mentalność społeczna czy cokolwiek innego. Nawet jeśli przy okazji powie coś mądrego i trafnego nie jest to specjalnie odkrywcze i błyskotliwe, żeby aż ogłaszać to z tym przytupem "Tako rzecze Lem". I to w dodatku w lewackim odpowiedniku "ND" (mniej więcej) :] Żenada :] Dobrze, że choć czasem błyśnie fajnym dowcipem :) A najbardziej intrygujące zdanie w tym wywiadzie to Cyprian Kamil Norwid powiedział :) Czy prawdziwe, to tomy można by pisać za albo przeciw :) Dlatego tak intrygujące :)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Ostatnio zmieniony 27.12.2005 @ 13:46:41 przez Zamorano, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 13:43:18 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Zamorano pisze:
Przykro czytać co się z Lemem porobiło.


Wyobraz sobie, ze nic. Chyba, ze zdrowy rozsadek w jego wieku uwazasz za aberracje.

Zamorano pisze:
[...] I to w dodatku w lewackim odpowiedniku "ND" (mniej więcej) :]


Wyszlo szydlo z worka ;P A o polityce to chyba nie wolno na tym forum? :D Bo jak wolno.... ]:-)

Na forum o polityce nie wolno, jak słusznie zauważyłeś. Ewentualną wymianę zdań na temat orientacji politycznej p.Lema proszę na priv :) Mead

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 13:43:19 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2005 @ 20:47:37
Posty: 3223
Lokalizacja: mansarda
Pamietaj, że to już dziadunio. jako pisarz, to skończył działaność Pokojem na Ziemi.

_________________
Brak emoticonów niekoniecznie oznacza, że powyższą wiadomość należy traktować poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 13:53:16 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Kkkara pisze:
Wklejam tutaj, bo nie wiem, gdzie indziej. Choć IMO bardziej do "Antykwartiatu" pasuje :)

Wywiad z Lemem. Ciekawy :)
Przeczytałam go dziś rano i tak jakoś trochę przykro mi się zrobiło. Zgryźliwy starzec, który mówi o sprawach oczywistych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 14:12:37 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
Dla mnie u Lema, tak jak u Sapkowskiego najciekawsze jest nie co powie, ale jak to sformuł*uje. Wszystko zmierza w kierunku katastrofy i nie ma ratunku, i tak jest w każdej dziedzinie. Ten pogląd podziela wielu ludzi. Jednak Lem, choć obniżył poziom, w sumie nie zmienił swoich zaptrywań. Jeśli czytało się jego ksiażki, to w jego obecnych felietonach i wywiadach nic nie zaskoczy. A czasami trafia się jeszcze jakaś smakowita myśl, którą warto cytować... .

*formułuj na drugi raz poprawnie :) Mead

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 22:31:23 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 15.09.2004 @ 22:19:48
Posty: 583
Kkkara pisze:
Nie mogę, nie ma nowych piosenek światecznych, trzeba ciągle żreć te sprzed lat?!


Chciałabyś co roku nowe kolędy i piosenki?
Tak to chyba nigdy nie było.
Zdaje się , że jedyną nową popularniejszą kolędą polską jest ta z "Metra".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.12.2005 @ 23:31:22 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Mogliby puścić "Oh, holy night", uwielbiam wprost tę kolędę. :)) jest tyle ładnych wersji, a ciągle nas męczą tą przeżutą papką, czyli np. Dzwonią dzwonki - Pada Śnieg, itp.

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2006 @ 13:44:26 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 14.01.2005 @ 23:25:59
Posty: 703
Lokalizacja: Srulin
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=4927

Ale ogólnie jakie jest wasze zdanie? Moich uczuć na przykład nie obraża, jeżeli ktoś nazywa siebie Madonną, a swoje dziecko Lourdes, to jak dla mnie aż się prosi się o komentarz. Zresztą to dopiero numer zerowy i oczywiście, chcieli zwrócić na siebie uwagę, co im się udało, ale bardziej "godne potepienia" IMHO byłoby zrobienie z tego okładki pierwszego numeru.
Mnie bardziej zastanawia Kanye West jako Chrystus na okładce "The Rolling Stones". Nie widzę tu żadnej metafory i sensu, a jedynie zwrócenie na siebie uwagi.

No a z faktów to "Machina" ma kosztować 7.99 za sto dwadzieścia ileś stron. Spodziewałam się trochę niższej ceny, ale mam nadzieję, że nie upadną i czekam na swoja zerówkę (mam nadzieję, że dotrze).

_________________


Że tak powiem, każdy może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2006 @ 14:00:49 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Moich uczuć religijnych to nie obraża, ale mogę zrozumiec, że czyjeś jednak obraża. Ta okładka niczemu nie sluzy, poza wywołaniem kontrowersji i wpłynięciem przez to na sprzedaż czasopisma. Bo co innego miałoby to być? Wielka sztuka? Coś oryginalnego? Co oryginalnego i nowego może być w sportretowaniu jako Madonny kobiety o właśnie takim pseudonimie artystycznym? Ta okładka niewiele sobą prezentuje z estetycznego punktu widzenia.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2006 @ 14:02:14 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Uważaj Bułko, wkraczasz na grzązki grunt dyskusji religijnej. Owszem, większość młodych osób nie poczuła się taką okładką obrażona i reakcja REM jest nieco za ostra, z drugiej jednak strony... zawód dziennikarza mocno się zdewaluował. Czasem w pogoni za odbiorcą zbyt łatwo przełamuje się pewne granice. Nawet wolność wypowiedzi, zagwarantowana prawnie, nie usprawiedliwia ranienia (świadomego) uczuć religijnych. A było do przewidzenia, że w kraju takim jak Polska akurat taka okładka wywoła oburzenie. Może należałoby się jednak zastanowić chwilę, głębiej, czy warto.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.02.2006 @ 14:35:26 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Bułka pisze:
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=4927

Ale ogólnie jakie jest wasze zdanie? Moich uczuć na przykład nie obraża, jeżeli ktoś nazywa siebie Madonną, a swoje dziecko Lourdes, to jak dla mnie aż się prosi się o komentarz.


Po słownikowej prawdzie madonna to po prostu kobieta z dzieckiem (madonny w brykach sześciokonnych raczej nikogo nie rażą). Jednak postawa pewnych osób publicznych faktycznie może (powinna?) wywoływać niesmak. I to właśnie przeciwko takim osobom wymierzona jest powyższa okładka - metoda kontorersyjna ale osobiście nie czuję się obrażona. W przeciwieństwie do karykatur Mahometa porusza istotny problem z własnego podwórka i załamywanie rąk akurat nad nią uważam za lanie krokodylich łez.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group