Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 11:57:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 12:55:14 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Cintryjka pisze:
Lipnicka&Porter -> Bones of love:)))

O, serio? To chyba się do nich przekonam. :) Kto wie, może i płytę sobie sprawię. :)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 14:54:17 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Bułka pisze:
A ja słucham listy Trójki, w sumie jedyna rzecz, dla której włączam radio.
Czy lista nadal leci w piątki o 19? To były dawne czasy, jeszcze podstawówka chyba, ale to był mój pierwszy kontakt z radiem, takim słuchanym dla konkretnej audycji, a nie dlatego, że grało w domu. Pamiętam te kasety nastawione i przygotowane do nagrywania co ciekawszych kawałków:)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 16:09:32 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Joanka pisze:
Może nie powinnam się w tym temacie wypowiadać, bo:
Po pierwsze nie mam kablówki i żadnych stacji muzycznyh nie oglądam. I pewnie gdybym mogła, to by mi się nie chciało, bo muzyki lubię posłuchać jako tła dla codziennych czynności, ale oglądanie teledysków to już dla mnie strata czasu.
Po drugie nigdy nie kupowałabym pism poświęconych muzyce, bo życiorysy, plany i plotki na temat muzyków kompletnie mnie nie obchodzą. Muzyk interesuje mnie o tyle, o ile ładnie gra, a co robi poza tym, to już nie moja sprawa...


No po prostu moje słowa:-). W nocy napisałem nieco przydługi, ale identyczny w treści post. Tyle, że ja w ostatniej chwili się z niego wycofałem. Tylko nie odczytaj tego jako jakąś naganę pod twoim adresem. I nadal zapewne nie zabrałbym głosu w tym topiku, ale ta zbieżność. No po prostu jakbyś zaglądała mi przez ramię ;-).
Joanka pisze:
W Roxy FM grają taką piosenkę, która ma w refrenie "Better kill me before I kill you, you look good in black". Nie znam tytułu, nie znam wykonawcy. Podoba mi się nieziemsko i nie wiem, czy mam się z tego cieszyć, czy wręcz przeciwnie, wstydzić.

Wiesz już kto jest wykonawcą/wykonawcami tej piosenki, więc nie będę powtarzał, ale IMHO nie ma sie czego wstydzić. Każda piosenka, która wywołuje w nas intensywne (czyt. pozytywne) uczucia jest powodem do zadowolenia. A utworów tego duetu wstydzić się IMHO nie ma powodu. No a przynajmniej mam taka nadzieję, bo sam niedawno kupiłem ich nowa płytę i mi się bardzo, bardzo.
Sorki za ten lekko przydługi offtop.


Ostatnio zmieniony 26.10.2005 @ 18:13:39 przez Palladyn, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 16:28:20 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Palladyn pisze:
Broń borze

O ja, masz znajomego jakiegos BORowika? Az takie masz zaufanie do BORu? :))))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 17:13:23 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Nie, on chce, żeby mu las iglasty czegoś zakazał. :)))
Sorry za offtop. :)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 18:27:36 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Asl pisze:
Palladyn pisze:
Broń borze

O ja, masz znajomego jakiegos BORowika? Az takie masz zaufanie do BORu? :))))


Wstyd i hańba. Dzięki, juz zmieniłem. A tak w ogóle, to ostatnio w wyjątkowo kiepskiej formie ort. jestem :-(.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2005 @ 18:36:47 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
spida pisze:
meadwyn pisze:
<ciach> ... ale najczęściej w godzinach nocnych. Umówmy się, że nikt pracujący/studiujący nie będzie tego oglądał.

Przepraszam, ale co Ty w życiu porabiasz? Jeśli nie jestem zbyt wścibski - of corse.


Studiuję dziennie, to znaczy pon-pt, a pracuję w weekendy (pół etatu) plus udzielam korepetycji 2 razy w tygodniu. Chodźbym nie wiem co chciała, noc w tym kontekście muszę w miarę w większości przespać. Wyjątek stanowią ferie/święta/wakacje.

Ontopic: czy możecie mnie oświecić, na jakiej częstotliwości nadaje Antyradio i gdzie je można złapać? Nigdy mi się to niestety nie udało, a nasłuchałam się dużo pozytywnych opinii.

Co do stacji radiowych: w pracy mam najczęściej Eskę/Paradę i znam już na pamięć debilne ichniejsze konkursy. Można się też ponapawać Bartkiem Wroną na przemian z Dodą, a Crazy Frog jest obowiązkowo co pół godziny :] I przykro mówić, ale Zetka się zbliża pomału do tego poziomu.

Za to z pewną przyjemnością zauważam rosnącą popularność stacji puszczających stare hity. Może to też nie jakieś wielce ambitne jest, ale już wolę od "Pa-pa-pa-parady". No i czasem zdarzy się jakaś perełka. Takie coś jak MTV Classic tylko w wersji wyłącznie audio. Lubicie takie stacje? Dla mnie jako tło nadają się super. Znacie, znamy, to posłuchajcie. Niestety, żadnej stacji radiowej nie słucham dla niej samej, tak samo jak kanałów muzycznych.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 18:53:44 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
To może i ja dorzucę swoje trzy grosze do tej dyskusji.

Ostatnią gazetę o tematyce muzycznej kupiłem w szkole średniej i był to Metal Hammer. Było to masę czasu temu i od tamtej pory ograniczam się do "przeglądactwa" w EMPiKu, bo dla dwóch czy trzech artykułów nie będę kupował całego czasopisma. Podobnie jest z radiem. W pracy ciągle leci Zetka, która faktycznie powoli zaczyna pukać w dno od spodu. W domu słucham radia netowego (smoothjazz, Gotham Radio, MetalExpress), a kanały muzyczne w poTVorze omijam szerokim łukiem odkąd prawie wszędzie są "czarne rytmy" i Hip - Hop. Mieszkając w Stettinie (gdy jeszcze nie miałem netu) notorycznie słuchałem Trójki i MTV Classic, ale po kilku miesiącach mi się przejadło.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 20:08:24 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Meadwyn pisze:
czy możecie mnie oświecić, na jakiej częstotliwości nadaje Antyradio i gdzie je można złapać? Nigdy mi się to niestety nie udało, a nasłuchałam się dużo pozytywnych opinii.

Nadaje tylko na Górnym Śląsku i w Warszawie na - bodaj - 106,4 FM.

Ja w zasadzie tak jak Joanka. Tylko dużo bardziej. To znaczy nie dość, że kablówki w zasadzie nie mam, prasy fachowej nie czytywałam nigdy, to jeszcze gdyby tego było mało jestem całkowicie niemal niewrażliwa na dźwięki. Znaczy jestem wrażliwa, ale akurat na tyle, żeby mi przeszkadzały kiedy cokolwiek robię. Nie potrafię ani pracować, ani czytać, ani nawet ostatnio sprzątać kiedy coś mi gra, co by to nie było. Całkowity brak podzielności uwagi chyba to u mnie jest, bo jak coś - dajmy na to - czytam i jednocześnie słucham radia to ze zdumieniem po pewnym czasie odkrywam, że ani nie słucham, ani nie wiem co przeczytałam. I po tym przydługawym wstępie tylko jeszcze napiszę, że jak już słucham to Antyradia właśnie. Zamorano pisał o "Makakofonii". Teraz jest właśnie w Antyradio w piątki. BTW. W komkursie u Makaka wygrałam parę tygodni temu "300" f. Millera dzięki czemu 85 pln zostało w kieszeni, ale najważniejsze, że mam wspaniały komiks w mojej biblioteczce. Choćby sam fakt, że w Antyradio poświęca się nieco czasu takim sprawom jak zaniedbywany wszędzie indziej komiks już świadczy o tej stacji co najmniej dobrze. Muzyka rockowa w całym chyba spektrum, koncerty. Jest dobrze. No, jedna rysa na tym obrazie też jest - poranna audycja Wojewódzkiego i Figurskiego, ale cóż, nie ma ideałów :)

PS. Aaaaa, faktycznie Zagłębie i Podbeskidzie to już nie Górny Śląsk ;)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Ostatnio zmieniony 26.10.2005 @ 20:14:16 przez Nocta, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 20:11:25 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2002 @ 21:33:22
Posty: 721
Lokalizacja: 43°52'24"N 18°24'30"E
meadwyn pisze:
Ontopic: czy możecie mnie oświecić, na jakiej częstotliwości nadaje Antyradio i gdzie je można złapać? Nigdy mi się to niestety nie udało, a nasłuchałam się dużo pozytywnych opinii.

Warszawa - 94 FM
Górny Śląsk - 106,4 FM
Zagłębie - 89,8 FM
Podbeskidzie - 105 FM

Pozostałym regionom pozostaje, niestety, tylko słuchanie przez internet. :(

_________________
Coca Cola Malboro Suzuki
diskoteke gitare buzuki
to je život to nije reklama
nikom nije lepše nego nama!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 21:17:32 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Albo przez Cyfrę +.
Co do stacji rockowych, Warszawa ma zdecydowanie lepiej niż reszta kraju, bo nadają aż 3: Antyradio, Rock Radio Mazowsze i Eska Rock, poza tym rocka puszczają też na akademickim Radiu Kampus. Z tym że słucham prawie wyłącznie Antyradia. RRM u mnie słabo odbiera (mają nadajnik aż w Nowym Dworze Mazowieckim), a Eska Rock, choć muzyką się broni (a ma ją w zasadzie taką, co Antyradio), prowadzących ma z normalnej Eski, z debilnymi tekstami, konkursami smsowymi, itp. To boli :>

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.10.2005 @ 21:51:01 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
No to niestety, nie zaznam tego radia, bo u nas nie łapie.
Do Trójki też się jakoś nie mogę przekonać. Może kiedyś to była wielka stacja, ale moje pokolenie już tego nie pamięta. Teraz głównie, gdy słyszę, to czuję wielką sztuczność. Niepotrzebne silenie się na bycie nowym, młodzieżowym, komercyjnym. Legendy zero.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.10.2005 @ 12:15:14 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Joanka pisze:
<ciach>... przy okazji tej dyskusji o stacjach radiowych chcę wtrącić parę słów na temat Roxy FM. Ja je chwaliłam, ktoś inny ganił, bo u niego powstało z takiej prawdziwej rockowej stacji i w sumie wyszło na gorsze.

U mnie było w tym miejscu Rock Radio Wielkopolska - całkiem niezłe zresztą. Mało gadania, mało konkursów, dużo muzyki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.10.2005 @ 18:17:45 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 14.01.2005 @ 23:25:59
Posty: 703
Lokalizacja: Srulin
Ala pisze:
Bułka pisze:
A ja słucham listy Trójki, w sumie jedyna rzecz, dla której włączam radio.
Czy lista nadal leci w piątki o 19? To były dawne czasy, jeszcze podstawówka chyba, ale to był mój pierwszy kontakt z radiem, takim słuchanym dla konkretnej audycji, a nie dlatego, że grało w domu. Pamiętam te kasety nastawione i przygotowane do nagrywania co ciekawszych kawałków:)

Tak nadal. Miły zestaw piosenek bez przykrych niespodzianek (chociaż i Kozidrak sie czasami trafi...).

_________________


Że tak powiem, każdy może.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28.10.2005 @ 22:48:29 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Radio jest dla mnie li tylko tłem do prowadzenia samochodu ( i to bardziej czekam na wiadomości niż muzykę), ew. tłem do spotkań towarzyskich ( "żeby coś grało i nie zapadała niezręczna cisza", cytat dosłowny z mojej siostry). Praktycznie w ogóle zaprzestałam słuchać radia dla samego słuchania, zresztą, podobnie jest z muzyką w ogóle.
Znieczuliłam się zresztą, w pracy non stop w tle gra RMF.
Z własnej nieprzymuszonej woli słucham Radia 94 i Rock Mazowsze. Niestety, nie odbierają dobrze w samochodzie, więc w dorodze do pracy najczęściej znowu RMF ( w dziedzinie wiadomości i wywiadów sa dla mnie najlepsi z polskich stacji komercyjnych).
Programów muzycznych telewizyjnych, alleluja, nigdy nie miałam, więc nie oglądałam MTV i Vivy i dobrze mi z tym, mam zdrowszą pszychikę. Kiedy teraz czasem rzucę okiem na ekran podzielony na milion kawałków- tu okienko z klipem, ty dzwonki, tu wiadomosci z czatu, tu reklama- szlag mnie trafia.
Muzykę dobieram sobie sama. Ze zgromadzonych środków, zazwyczaj. Znacznie to ogranicza moje poznanie nowych trendów, ale jakoś przeżyję, skostnieję sobie w spokoju słuchając Metalliki:)))

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group