Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 11:33:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01.05.2006 @ 0:38:01 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
No ba! Jak całe SF... ale wizja musi być spójna, w stopniu zaspokajającym potrzeby opowieści, inaczej... . Powiem tyle, robienie prequeli, generalnie, świadczy o braku szacunku dla dzieła. Po prostu ktoś chce zbić na sprawdzonym pomyśle więcej kasy.

Ale zwróciłeś słuszną uwagę, poza wizonerskim pomysłem G.R., to była gra osobowości... W starej Serii i kilku filmach najlepszy był Spock. W Drugiej był szereg dobrych postaci. Data na przykład to bodaj czy nie jedyna postać w całej Scjence - Fiction która zdołała mnie rozbawić jednocześnie budząc sympatię. W nowych, i to dotyczy też Voyagera, tego nie ma. Tuvok... (ciekawe, dlaczego Vulcani są czarni i biali jak ludzie, a nie na przykład zieloni, różowi i purpurowi)...T'pol nie mają tego ducha. T'pol Stara się mówić czysto-logicznym slangiem bardzo na siłę. Zaś jej udawanie braku emocji i neutralności płciowej względem gatunku ludzkiego... ha, ha, ha. Tyle powiem.

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.05.2006 @ 0:40:21 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
ENT, którego widziałam tylko kilka odcinków, był zaskoczeniem. Zgodnie z zasadą politycznej poprawności ;) , w kolejnym po "Voyagerze" serialu, kapitanem statku powinien być... ktoś spoza planety Ziemia. A tu, proszę, jednak niespodzianka.
Gdyby akcja rozgrywała się później niż DS9, a kapitanem byłby np. Vulcan, z ziemską załogą, miałoby to nawet pewien potencjał do wykorzystania. Ale może nie chciało się scenarzystom wysilać.

Czołówka, inna niż zwykle, to też zaskoczenie, ale wybaczam - piosenka (słowa) i czołówka pierwszej serii sprawiły, że autentycznie dostałam gęsiej skórki (całkiem jak przy końcówce "Enter Sandman" z S&Metallica).


Ostatnio zmieniony 01.05.2006 @ 0:49:37 przez Idy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.05.2006 @ 0:47:38 
Offline
Adept
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.03.2003 @ 21:48:24
Posty: 462
Lokalizacja: z Warszawy
Idy Greannmhor pisze:
ENT, którego widziałam tylko kilka odcinków, był zaskoczeniem. Zgodnie z zasadą politycznej poprawności ;) , w kolejnym po "Voyagerze" serialu, kapitanem statku, powinien być... ktoś spoza planety Ziemia. A tu, proszę, jednak niespodzianka.
Gdyby akcja rozgrywała się później niż DS9, a kapitanem byłby np. Vulcan, z ziemską załogą, miałoby to nawet pewien potencjał do wykorzystania. Ale może nie chciało się scenarzystom wysilać.


No właśnie. to dlatego, że to jest przed Voyagerem, a wysyłania politycznej poprawności w przeszłość, zabrania Pierwsza Dyrektywa Temporalna :D

_________________
Nietzhe miał błyskotliwe teksty, lecz cytowanie go na Boże Narodzenie to jak mieszanie Wódki z Mlekiem. Znam lepsze drinki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.05.2006 @ 10:30:24 
Offline
Zmiany

Rejestracja: 08.11.2004 @ 18:07:07
Posty: 173
Lokalizacja: Poznań
Idy Greannmhor pisze:
Czołówka, inna niż zwykle, to też zaskoczenie, ale wybaczam - piosenka (słowa) i czołówka pierwszej serii sprawiły, że autentycznie dostałam gęsiej skórki (całkiem jak przy końcówce "Enter Sandman" z S&Metallica).

Jedną naprawdę dobrą rzecz mieli w tym serialu, to ją musieli zepsuć. W trzecim sezonie zmienia się podkład muzyczny i piosenka zaczyna brzmieć jak jakiś tani pop.

_________________
Naród:
(fortissimo) Ustroju, gdzie jesteś?!!!
Ustrój:
(milczy)
Naród:
Ustrój nie odpowiada narodowi!

http://derepublica.blox.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.05.2006 @ 22:19:33 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Tak, już słyszałam :-/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01.10.2007 @ 19:36:37 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
no i stało się, odebrałem dziś DS9 - wszystkie 7 sezonów, nawet nie było takie drogie. TNG i ENT też zamówione, ale dojadą trochę później (do Voyagera jakoś nie mogę się przekonać).

Ech, gdybym mógł sobie wybrać wszechświat do mieszkania, wybrał bym ten ze Star Trek. A tam, gdybym miał wybierać miejsce do zamiszkania - wybrał bym stację DS9 właśnie. Sąsiedztwo Bejdżor, pogranicze, styk cywilizacji ludzkiej, klingońskiej, kradasiańskiej, i cały kwadrant gamma zaraz za przejściem. I stały port, do którego można wrócić - to najbardziej podoba mi się w koncepcji DS9. Stały port, z którego można wyruszać na eksplorację. No to mam, bodaj na ekranie ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.10.2007 @ 9:53:36 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Borsuk pisze:
...(do Voyagera jakoś nie mogę się przekonać).


A ja jestem na 4-tej serii i powiem to raz i dobitnie: świetne :) Lepsze nież DS9. Czekam na lanie teraz.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.10.2007 @ 11:18:41 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Lhunbleidd pisze:
jestem na 4-tej serii Voyager i powiem to raz i dobitnie: świetne :) Lepsze nież DS9. Czekam na lanie teraz.

chyba żartujesz z tym laniem :-)
O Voyagerze słyszałem opinie, że ma w sobie ducha TOS, dlatego wielu go ceni. Co więcej, spotkałem się też z opiniami, że to najlepszy kawałek ST.
I ja to rozumiem. W sumie, gdyby pominąć drętwą przez większość seriali Cptn. Janeway, to Voyager bywa ciekawy. A już Robert Picardo jako Doktor jest po prostu świetny. Nie ma powodów by odmawiać zwolennikom VOY ich racji :-)
Ale po prostu wolę DS9, z powodów które wyżej opisałem. Co komu lepiej pasuje.

Nota bene, facet u którego zamówiłem STartreki
, ma też inne seriale w ofercie (trzeba popatrzeć w menu po lewej). Właśnie zastanawiam się nad BSG i Stargate :-) (najlepiej kontaktować się z nim na maila i pytać o konkretne sprawy - można uzyskać ceny duużo niższe niż w cenniku na stronie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.10.2007 @ 15:43:07 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Lhunbleid, w sumie to bardzo chętnie przeczytam, czemu uważasz VOY za lepszy niż DS9 :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16.11.2007 @ 18:49:09 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Borsuk pisze:
Lhunbleid, w sumie to bardzo chętnie przeczytam, czemu uważasz VOY za lepszy niż DS9 :-)


Oj, uciekł mi ten temat.

Ale z przyjemnością odpowiem, tyle, że nie w kategorii DS9 vs VOY, bo to jest bez sensu. Wymienię to, co oczarowało mnie w ST: VOYAGER i odważę się polemizować z niektórymi argumentami.

1. Kwadrant Delta - daleko od domu, obce rasy, obce problemy, które trzeba rozwiązać zgodnie z dyrektywami i tylko nadzieja na dotarcie do celu. Pilot serialu - to muszę zaznaczyć - za pierwszym razem odrzucił mnie od serii z prędkością warp 9. Na szczęście dałem się przekonać. Voyager rozkręca się długo, ale jak wchodzi na obroty, to proszę siadać. Cała niesamowitość tego serialu nie tkwi w akcji, ale w niesamowitej atmosferze wyalienowanego stateczku, który raczej może prędzej spodziewać się salwy torped niż pomocy od mieszkańców Delty.

2. Załoga - zawsze śmieję się z wyszukiwania na siłę argumentów, a ten o poprawności politycznej bije inne na głowę. Kapitanem jest Kathryn Janeway. Kobieta. Straszne. Zapewne w porządnym SF tylko mężczyźni mogą piastować takie funkcje. Nie szkodzi, że świetnie zagrała swoją rolę Kate Mulgrew, ważne jest to, że to kobieta.

Janeway nie jest taka jak Picard, i na całe szczęście bo jak bym chciał pooglądać NG to bym sobie włączył. Podobnie reszta załogi, która jak pamiętamy znajduje się w mało komfortowej sytuacji - z dala od rodzin czy znajomych wiąże się w relacje o różnym stopniu emocjonalnym. Kapitan musi opiekować się swoją załogą i basta.

Z osób, które na zawsze zapiszą się w mojej pamięci wymienię: Doktora, Seven of Nine, Jeneway i Tuvoka (btw, Volkanie są czarni i biali z tych samych powodów, dlaczego ludzie nie są pomarańczowi). Wspominałem już Doktora? A Seven of Nine? Jak to brzmi: Siedem z Dziewięciu Trzecie Przyłącze Unimatrycy 01 ;) No i jej borgowskie teksty...

3. BORG, bo ich kocham bardziej niż załogę VOY i za każdym razem kiedy zbierają cięgi płaczę rzewnymi łzami ;) A wiedzieć należy, że Voyager przelatuje przez ich przestrzeń :) A tak na poważnie to Scorpion 1 i 2 to mistrzostwo świata. Późniejsze odcinki z Borg już mnie tak nie rajcują, z wyjątkiem może tego o rodzicach Seven (Dark Fronteer 1 i 2, jeśli memoria...). Oprócz Borg jest masa ciekawych, nowych ras. To też mnie kręci, bo już dosyć miałem Klingonów, Ferengi czy Romulan.

Podsumowując te chaotyczne przemyślenia, stawiam Voyagera (po obejrzeniu 5 serii) na równi z TNG. Bo mam ten sam dreszcz, jak wtedy, kiedy oglądałem przygody załogi Picarda. Wszystko jest nowe, tylko podlane sosem a'la Star Trek... Nie pamiętam czy wspominałem już Doktora i Siedem? Jeśli tak to przepraszam :P

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.02.2008 @ 19:57:23 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
Uwielbiam wszystkie ST(może z wyjątkiem Voyagera) szczególnie TNG. Moim ulubionym bohaterem jest Worf, a rasą klingoni!!!! Nie lubię Borga i Romulan.
Cała załoga Picarda jest przesympatyczna. Moja fascynacja klingonami sięga tak daleko, że z trudem, bo z trudem ale posługuję sie pIqaD


Wszystkim Qapla

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26.02.2008 @ 20:09:42 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Qapla żołnierzu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27.02.2008 @ 1:23:29 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Qapla, Worf.

Na dniach będzie TNG Box. BSG poczeka. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.03.2008 @ 10:39:13 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Dopiero wczoraj, z powodu klęski zwanej brakiem czasu, spowodowanej jeszcze większym nieszczęściem, tj. tzw. "pracą na dwa etaty", całkowicie ukończyłem oglądanie ST: Voyager sezon siódmy i ostatni.

Podtrzymuję to co napisałem kilka postów wyżej i dodaję:

Końcówka serialu budzi jednocześnie i poirytowanie i ogromny żal, ze to już koniec. Troszkę ukaszanili ostanie 5 min ostatniego odcinka (Endgame), ale i tak jest świetny.

Jeśli jednak ktoś chciałby poznać przygody U.S.S. Voyager, to gorąco polecam. Proszę nie zrażać sie drętwym pilotem i takim sobie I sezonem. Im dalej tym lepiej i gwarantuję, że nie będziecie żałować ani chwili spędzonej z załoga Voy :) I nie dajcie się podpuścić wyświechtanym argumentom, ze baba nie może dowodzić statkiem Federacji. BZDURA :P

P.S. Buuuu! Nie mam co oglądać! Chyba szarpnę się na DS9...

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.03.2008 @ 15:10:44 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2008 @ 13:59:22
Posty: 113
Ja i tak jestem za TNG!

_________________
"Nie przyjmuje nauk moralnych od kogoś kto zwykł pieprzyć cudze żony"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group