Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 20:41:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 13:49:54 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
No fajny, fajny, godne zwieńczenie trylogii, ale czasem trudno już było się w fabule połapać :) Kto zwrócił uwagę na genialny pastisz westernu z odpowiednią muzyką? :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 17:01:55 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Sexbeer pisze:
No fajny, fajny, godne zwieńczenie trylogii, ale czasem trudno już było się w fabule połapać :) Kto zwrócił uwagę na genialny pastisz westernu z odpowiednią muzyką? :)


Nooo, na tyle ciężko było się w fabule połapać, że nie dało sie zauważyć nawiąnia do 4 części tej trylogii ;)))

Żeby nie było - słyszałam, ze będzie więcej części, tyle że już bez Willa i Elizabeth...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 20:49:00 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Keri_Moore pisze:

Nooo, na tyle ciężko było się w fabule połapać, że nie dało sie zauważyć nawiąnia do 4 części tej trylogii ;)))

Żeby nie było - słyszałam, ze będzie więcej części, tyle że już bez Willa i Elizabeth...


Deep ponoć stwierdził, że jeśli scenariusz będzie dobry, to zagra. Kenner i Bloom to i tak dodatki do Johnego ;) Niby się stawiają, ale kto tam zwraca uwagę na "gwiazdki"...

IMO jednak będzie 4 część z pełną obsadą. Jakoś muszą wyplątać Willa z ... tego co się stało ;)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 21:24:44 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Lhunbleidd pisze:
Jakoś muszą wyplątać Willa z ... tego co się stało ;)

Niejakie pojęcie na ten temat daje scena bonusowa, po napisach.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.06.2007 @ 22:32:15 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Lhunbleidd pisze:
Kenner i Bloom to i tak dodatki do Johnego

Przepraszam, kto ? ;)
... pisze:
IMO jednak będzie 4 część z pełną obsadą. Jakoś muszą wyplątać Willa z ... tego co się stało ;)

A wedle mnie zakończenie jakie wysmażyli twórcy, daje im możliwość kontynuacji w zupełnie dowolny sposób i raczej nie będą się trzymać starego schematu. Ubolewam niestety, że
Nocta pisze:
Niejakie pojęcie na ten temat daje scena bonusowa, po napisach.

a tej nie dane mi było obejrzeć. Trzeba nadrobić.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.06.2007 @ 23:14:43 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Jeśli chodzi o trzecią część, to jak najbardziej miło się oglądała, choć chyba bardziej się dłużyła od dwójki. Za to słynna scena po napisach przynajmniej była bardziej godna uwagi niż tamta kilkusekundowa z psem.
Generalnie mimo iż cała trylogia (póki co jeszcze trylogia ;)) ma podobny klimat, to wydaje mi się, że jedynka jednak w pewien istotny sposób różniła sie od obu kontynuacji i to w pozytywnym sensie. Była mniej przebajerowana, ale jednak to ją chętnie obejrzałabym znowu, po raz n - ty ;) Natomiast do "Skrzyni Umarlaka" i "Krańca Świata" jakoś nie chce mi się wracać..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.06.2007 @ 17:14:44 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Mogłoby już nie być Willa i Elizabeth. Ile można :) Za to Barbossę i Jacka chętnie bym znowu obejrzała, ew. można rozwinąć wątki innych bohaterów. Szkoda, że zabili... no, tego bohatera, co go zabili na statku Davy'ego Jonesa. Przy scenie z liną i Elizabeth. Wielka szkoda :(

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.06.2007 @ 18:04:18 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
Mnie już trochę obrzydli nie tylko Will i Elizabeth, ale nawet Jack.. Nie sądziłam, że do tego dojdzie, bo przecież uwielbiam Deppa, a jego postać zawsze była dla mnie jednym z najmocniejszych punktów "Piratów z Karaibów", ale jednak wydaje mi się, że troche już się wypaliła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.06.2007 @ 13:33:44 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Wreszcie obejrzałem III część "Piratów". Zapewne wszystko co trzeba, zostało powiedziane wcześniej, więc będę się streszczał:

1. Teksty Jacka Sparrowa nadal powalają. Szczególnie ten o polityce - niby nic, ale mnie powalił. Nawet Boski Orlando przejawia niekiedy coś w rodzaju poczucia humoru - chociażby na herbatce. Scena "ślubu" też baardzo mi się podobała.

2. Coraz mniej Williama Turnera. [SPOILER] Który na dodatek (prawie) ginie. :) Może jestem nieczuły, ale miałem ochotę klaskać przy tej scenie [/SPOILER] Zresztą, jego "gra aktorska" już tak mocno nie drażni.

3. Dużo scen z udziałem mojego ulubionego bohatera - kapitana Barbossy. Bałem się, że zrobią z niego postać czwartoplanową, albo i gorzej, ale na szczęście tak się nie stało

4. Jak na film Disneya, "Piraci..." są dość brutalni, np. gdy Davy Jones odzyskuje klucz do skrzyni. Nie, żeby to była wada. :)

5. A propos (ex?)kapitana "Latającego Holendra" - fajnie, że postanowiono go trochę uczłowieczyć. Może to moje złudzenie, ale aktor grający "ludzką wersję" Jonesa wyglądał trochę jak Gandalf. :P


Podsumowując - IMO to najlepsza część całej trylogii, troszkę przed "Czarną perłą" i duuużo lepsza niż "Skrzynia umarlaka".

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22.06.2007 @ 14:46:23 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Narsil pisze:
A propos (ex?)kapitana "Latającego Holendra" - fajnie, że postanowiono go trochę uczłowieczyć. Może to moje złudzenie, ale aktor grający "ludzką wersję" Jonesa wyglądał trochę jak Gandalf. :P


No właśnie, czy tylko mnie się tak wydawało, czy też nie był to wcale Bill Nighy? (Zbyt brzydki?) :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.08.2007 @ 11:55:10 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 07.08.2007 @ 11:29:03
Posty: 1
Siostry i Bracia Wybrzeża !!!

Na początku info dla szukających filmografii pirackiej.
Na stronie http://www.thepirateking.com/movies/index.htm jest obszerna lista filmów. Co prawda obejmuje ona również pozycje dla dzieci i filmy jedynie bardzo pośrednio związane z "nominalnym" piractwem, ale po odsianiu tych zbędnych tytułów i tak zostaje sporo godzin przed ekranem ;) Na tym samym sajcie jest również, niestety o wiele mniej kompletna, lista książek - część przetłumaczono i wydano w Polsce, jak np książkę, która ukształtowała moje dzieciństwo ( a póżniej mi zginęła ): "A General History of the Robberies and Murders of the Most Notorious Pirates". Może ktoś ją ma ??

Garście informacji nt szeroko rozumianego piractwa można uzyskać np. na http://www.piratesinfo.com/ z niezłym forum ( które moderuje polak ), a także idąc choćby wzdłuż dwóch linkowni:
http://www.rochedalss.eq.edu.au/pirates/links.htm
http://beej.us/pirates/pirate_web.html
z tego co widziałem mają linki do wielu ciekawych sitów.

https://www.piratesmagazine.com to site magazynu dla prawdziwych maniaków ( ukłon w stronę arien ;) ) Niecałe 30, oczywiście zrabowanych, bagsów to koszt prenumeraty rocznej.

Na koniec prośba.. tfuf, Żądanie !! Jak ktoś będzie miał omawianą czołówkę z magazyny Morze, to niech się nią podzeli z całą załogą, albo, do stu tysięcy kartaczy, wyląduje za burtą !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.08.2007 @ 12:24:50 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Torrido, witamy na Forum, jeśli chcesz się przywitać, odpowiedni wątek znajduje się w Bazarze :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.08.2007 @ 12:27:06 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
A link jest na czwartej stronie tematu. Argh! ;)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07.08.2007 @ 18:32:49 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
O tę czołówkę chodzi?

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.07.2010 @ 12:18:29 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Jack S. zbiera załogę:)

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group