Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 10:00:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Moim ulubionym bohaterem "Rzymu" jest :
Lucjusz Worenus 14%  14%  [ 8 ]
Tytus Pullo 25%  25%  [ 15 ]
Marek Antoniusz 15%  15%  [ 9 ]
Juliusz Cezar 3%  3%  [ 2 ]
Oktawian 12%  12%  [ 7 ]
Atia 5%  5%  [ 3 ]
Serwilia 0%  0%  [ 0 ]
Oktawia 0%  0%  [ 0 ]
Grubas Czytający Wiadomości na Forum :) 25%  25%  [ 15 ]
ktoś inny (kto?)? 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 59
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12.03.2007 @ 14:48:45 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Przeklejam z innego miejsca.
W legionie tym było dwu bardzo dzielnych centurionów, bliskich awansu do pierwszej rangi, Tytus Pullon i Lucjusz Worenus. Dochodziło do ciągłych między nimi sporów, który z nich jest lepszy, i całymi latami walczyli ze sobą w jak najzawziętszym współzawodnictwie o awans. Gdy przy umocnieniach toczył się niezwykle zacięty bój, Pullon — jeden z nich zawołał: Worenusie, dlaczego się wahasz? Jakiejż to wyczekujesz okazji, by wykazać się swoją odwagą? Niechaj dzisiejszy dzień rozstrzygnie nasze spory". Po tych słowach wyskoczył na umocnienia i rzucił się tam, gdzie dostrzegł największą ciżbę nieprzyjaciół. Worenus też nie zatrzymał się na wale, ale w obawie przed utratą szacunku u wszystkich, ruszył w jego ślady. Pullon z nieznacznej odległości wyrzucił włócznię w kierunku nieprzyjaciół i jednego z nich, gdy się właśnie z tłoku ku przodowi wyrywał, przeszył nią. Nieprzyjaciele osłonili tarczami śmiertelnie ranionego, a Pullona zaczęli wszyscy zasypywać pociskami i nie dawali mu możności ruszenia się z miejsca. Tarcza Pullona została podziurawiona, a jeden z pocisków utkwił mu w pasie. Trafienie to przesunęło pochwę miecza i Pullon nie mógł dosięgnąć jej swoja prawicą; tak unieszkodliwionego okrążyli nieprzyjaciele. Doskoczył do niego jego rywal Worenus i w tym krytycznym momencie przyszedł mu z pomocą. Wówczas cały ten tłum odwrócił się od Pullona ku Worenusowi, gdyż zdawało się, że Pullon został zabity owym pociskiem. Worenus, walcząc mieczem wręcz, jednego z nieprzyjaciół położył trupem, a resztę zmusił do cofnięcia się ieco; gdy coraz zajadlej na nich nacierał, potknął się i upadł. Z kolei został on okrążony, ale Pullon przybiegł mu natychmiast z pomocą i obaj, po zabiciu wielu nieprzyjaciół z jak największą chwałą wycofali się poza umocnienia. W ich wzajemnym współzawodnictwie i sporach los w taki sposób zabawił się z nimi, że jeden i drugi, choć rywale, stali się nawzajem dla siebie pomocą i ocaleniem i nie dało się orzec, który z nich obydwu mógłby pod względem męstwa uchodzić za lepszego.
Coś niby się z serialem nie zgadza ? ;)

U mnie wszystkie napisy chodzą (insza inszość, że mogły by być lepsze. Nawet do pierwszej serii zabrałem się kiedyś za opracowanie w miare sensownych, ale jakoś robota ta pozostała rozgrzebana; insza inszość, że pierwsze wersje napisów do pierwszej serii były po prostu koszmarne - Partów zastępowano Persami, nie łapano idiomów, a rzymskie nazwy własne to był klęska pod Baligrodem; nawet z dychotomią ;) Pelebujesze - Patrycjusze były problemy; te napisy do tej serii co teraz wiszą w necie są o kosmos lepsze ). Sprawdziłeś Chemik czy pobierasz napisy dopasowane do relasu jaki masz ?

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.03.2007 @ 15:49:53 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Zamorano pisze:
Sprawdziłeś Chemik czy pobierasz napisy dopasowane do relasu jaki masz ?

Pewnie. Zgadza się.
Nic to, grunt, że w odtwarzaczu śmiga. A dziś zamówiłem sobie sezon pierwszy w wypasionym wydaniu ;-)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.03.2007 @ 17:07:53 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Trochę poplątaliście z formatami napisów. U mnie wszystko działa, a synchro jest idealne. Używam do odtwarzania filmów programu SubEdit-Player.
I małe wyjaśnienie: cyferki przed napisami jeżeli umieszczone są w [] oznaczają kolejną sekundę filmu. Natomiast w {} kolejną klatkę filmu. Zakładając, że standardowy film ma +/- 25 klatek na sekundę, to sami widzicie, że zmiana [] na {} na jest dobrym rozwiązaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.03.2007 @ 20:08:17 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.07.2004 @ 10:14:40
Posty: 3668
Lokalizacja: z zatopionej łajby czyli z dna
Też zaznaczyłam Grubasa. Uwielbiam go za jego gestykulację. Zaznaczyłabym Pullo, ale tak jak pisała Joanka, po ostatnim odcinku sporo stracił w moich oczach. Ja rozumiem, że długi post itp. ale powinien mieć w sobie trochę samokontroli :\

Odnośnie napisów - nie wiem w czym jest problem. Nam wszystkie napisy z Hataka "śmigają" na komputerze bezproblemowo.

_________________
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym T.Pratchett


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.03.2007 @ 22:58:11 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Mnie takoż, co do napisów. Żadnych problemów na kompie i również SubEdit. Tzn. odtwarzam i tak na telewizorze, ale z kompa. :)

A z bohaterów, po długim wahaniu, zaznaczyłam Antoniusza. Grubas rules, ale to w końcu jednak tylko epizodzik. Zaznaczyłbym chyba Oktawiana, gdyby nie zmiana odtwórcy tej roli.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: drugoplanowi
Post: 12.03.2007 @ 23:46:03 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2003 @ 22:28:44
Posty: 666
Wcześniej nie wspomniałem chyba o dwóch bardzo lubianych przeze mnie postaciach: Brutusie i Cyceronie. W serialu każdy z nich w pewnym momencie pokazany jest jako tchórz i zdrajca, ale całokształt jest IMO świetny - wyżej stawiam jednak Cicero, bo Brutus taki dziwny (kwaśny) wyraz twarzy miał :-)

_________________
naukowo
palcem po mapie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.03.2007 @ 0:25:07 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Wkurzyło mnie czekanie na napisy...
spoiler pisze:
Tytusa Pullo spotkała kara, za grzech z poprzedniego odcinka, cóż można się było domyślać na co Gai były te ziółka. Oktawian to dupek, gbur i w dodatku nie ma za grosz gustu. Wspomniałem, że jest ślepym głupcem? Właśnie się dowiedział, że Atia z Antoniuszem się kochają i się rozgniewał :)) Marek wyjeżdża do Egiptu, a wraz z nim Vorenus, który odkrył niecne sprawki córki. Oktawia jest w ciąży. Ostatnie cztery minuty są absolutnie boskie ;))

To tak w skrócie :))

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.03.2007 @ 9:32:08 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Chciałam powiedzieć ( wrażenie po wczorajszym, przypadkowym rzuceniu okiem na Quo vadis) że Antoniusz bez brody przypomina mi Pawła Deląga :-)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.03.2007 @ 14:36:01 
Offline
Adept

Rejestracja: 09.04.2005 @ 21:23:02
Posty: 428
Lokalizacja: Kraków
Avarila pisze:
Też zaznaczyłam Grubasa. Uwielbiam go za jego gestykulację. Zaznaczyłabym Pullo, ale tak jak pisała Joanka, po ostatnim odcinku sporo stracił w moich oczach. Ja rozumiem, że długi post itp. ale powinien mieć w sobie trochę samokontroli :\


No niby tak, ale mierzycie go dzisiejszą miarką. Choć pewnie i Irena(nie pamiętam jak się pisze to imię), taką by go zmierzyła. Ale wydaje mi się, że to co zrobił Pullo z Gają było bardzo charakterystycznym dla ówczesnej kultury/mitologii sposobem triumfu. Czyż nie?
Inna sprawa, że w filmie jest to przedstawione bez takiego kontekstu-ot, po prostu się stało, dał się "uwieść" i tyle.

_________________
Marsz intelektualistów
Odświeżam umysł i k...a będę jak brzytwa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.03.2007 @ 14:55:35 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
A Gaia została pokazana jako strona tryumfująca nas wielkim, silnym, słabym mężczyzną.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.03.2007 @ 12:14:54 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2003 @ 22:28:44
Posty: 666
Napisy już są, myślę zatem że można spojlerować.

Nie spodziewałem się, że sprawy z Eirene zajdą aż tak daleko. Myślałem że Gaia knuje tylko pozbawienie jej dziecka (chociaż zdaje sobie sprawę że wtedy pewnie często oznaczało to śmierć brzemiennej kobiety). Zatem Pullo i Lucius połączeni są teraz tym samym nieszczęściem, rozdzieleni zaś odległością. Mam nadzieję że nie na długo, bo jeden ma w drugim oparcie i gdyby nie to, daleko by nie zaszli.
Wybranka Oktawiana ma straszne zęby, a sam Oktawian wznosi się na wyżyny arogancji. Dziwne że dopiero Mecenas musiał mu otworzyć oczy na igraszki matki i siostry, za to sposób w jaki rozprawił się z rodzinką był genialny - wszystkim opadły szczęki.
Dobrze, że Lucius odkrył prawdę o córce. Może da to szansę na zaczęcie od początku? Szkoda za to, że Gai się upiekło. Obawiam się że za jakiś czas może łatwo uwieść Pullona.
No i na deser autorzy zaserwowali nam dwie GENIALNE sceny:
Pogrom armii Memmio - spodziewałem się ataku ze strony Pullona, ale sposób w jaki zaczął bitwę przerósł moje wyobrażenia.
Antoniusz i Kleopatra - nie mogłem powstrzymać uśmiechu gdy zobaczyłem twarz Marka. Wszelkie intencje były na niej wypisane :-))

_________________
naukowo
palcem po mapie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2007 @ 21:39:40 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Mnie rozwalił Oktawian sado - maso. :D

A Gai się nie upiekło tak do końca, ta wiedźma wyszła za nią na próg i w spojrzeniu miała podejrzenia. Może się kiedyś wygada.

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14.03.2007 @ 22:13:36 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 28.04.2005 @ 15:22:10
Posty: 46
Po ostatnim odcinku Oktawian, który w moim prywatnym rankingu najciekawszych, a jednocześniej najbardziej lubianych postaci od pierwszego sezonu walczył o pierwsze miejsce z Atią, spadł na daleki, daleki koniec. Zakompleksiony, zaślepiony psychopata. Livia zaś idealnie pasuje do wizerunku, jaki stworzyłam sobie lata temu, kiedy po raz pierwszy przeczytałam "Kochałam Tyberiusza". Zimna, wyrachowana suka. Czyli dobrana para.
Śmierc Eirene była dla mnie dużym zaskoczeniem, spodziewałam się, że straci dziecko, ale nie że przy tym sama umrze. Natomiast dobrze, że wreszcie doszło do konfrontacji Vorenusa z córką, zdradziła, powiedziała, co czuje i żyje, widać z Vorenusem nie jest tak źle ;) A tak poważnie, może uda im się teraz wybaczyć sobie, pogodzić? I skoro już tak marzę, to może w przyszłości Pullo i Vorena ... :)? Byle nie Pullo i Gaia!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15.03.2007 @ 1:46:38 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Sposób, w jaki Pullo rozwiązał problem Memmio po prostu mnie rozj*bał, inaczej nie da się tego ująć. Po wojskowemu, krótko, zwięźle i na temat.
Swietna scena z Oktawianem i rodzinnym obiadem. No i Marek Antoniusz, który udowodnił, że można ślinić się także wzrokiem :D

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.03.2007 @ 9:38:25 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.07.2004 @ 10:14:40
Posty: 3668
Lokalizacja: z zatopionej łajby czyli z dna
Zaskoczenie odcinka - śmierć Eirene,

Najwiekszy ROTFL - Oktawian informujący Livię, że będzie ją od czasu do czasu bił

Livia - od pierwszego momentu widać, że to zimna, wyrachowana suka idąca po trupach do celu. Scena kiedy kosztuje pieczonego ptaszka i wyraz jej twarzy - genialna

Pocałunek Pullona - :D

Tarkus pisze:
No i Marek Antoniusz, który udowodnił, że można ślinić się także wzrokiem :D
Trudno się nie ślinić się na taki widok ;P A że wzrokiem... inaczej chyba nie mógł ;P

alkamid pisze:
Szkoda za to, że Gai się upiekło. Obawiam się że za jakiś czas może łatwo uwieść Pullona.
Szkoda, szkoda, ale za to jak potem dzielnie walczyła w bitwie. I gdzie głównie kierowała swój oręż :D Myślę, że będzie próbowała uwieść Pullo i że niestety może jej się to udać :( W innej sytuacji pasowaliby do siebie i to bardzo.

_________________
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym T.Pratchett


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group