Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 0:32:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Moim ulubionym bohaterem "Rzymu" jest :
Lucjusz Worenus 14%  14%  [ 8 ]
Tytus Pullo 25%  25%  [ 15 ]
Marek Antoniusz 15%  15%  [ 9 ]
Juliusz Cezar 3%  3%  [ 2 ]
Oktawian 12%  12%  [ 7 ]
Atia 5%  5%  [ 3 ]
Serwilia 0%  0%  [ 0 ]
Oktawia 0%  0%  [ 0 ]
Grubas Czytający Wiadomości na Forum :) 25%  25%  [ 15 ]
ktoś inny (kto?)? 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 59
Autor Wiadomość
Post: 01.10.2008 @ 21:16:18 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Żeby życie miało smaczek... :)

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2008 @ 21:57:15 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
I to jeszcze o koźlich czy baranich... to forum ma na mnie zły wpływ. ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2008 @ 22:18:19 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.03.2003 @ 11:09:17
Posty: 5167
Lokalizacja: Lancre
Moja najukochańsza ciocia od dawna mi powtarza, że powinnam zmienić środowisko i zerwać wszelkie kontakty z ludźmi z forum;D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.10.2008 @ 22:24:13 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Teraz to już, że tak powiem, poniewczasie. ;) Jak nie uważałaś co robisz, to teraz rób co uważasz. :)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2008 @ 14:19:13 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Wczorajszy odcinek Rzymu mnie rozwalił, jednak za drugim razem też można odkryć coś nowego. Wcześniej zupełnie przeoczyłam Pullo, który się po wytrzeźwieniu ocknął, że czegoś ważnego zapomniał zabrać z knajpy (Eirene). :D

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2008 @ 20:48:51 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Tarkus pisze:
Przecież to nie TVP zrobiła wersję ocenzurowaną, a TV amerykańska. A tam banowali za mniejsze rzeczy.



Konkretnie wersję ocenzurowaną zrobiły wszyscy trzej producenci HBO/BBC/RAI:) I w telewizjach niekodowanych tak to wyglądało jak u nas. Kwestia pory emisji i tyle. W USA HBO puszczało pełny montaż, a NBC taki jak u nas w piątek. I nie rozumiem "moralnej paniki" Chemika skoro serial w pełnej wersji jest powszechnie dostępny, nawet w publicznej telewizji:)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.10.2008 @ 10:13:54 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Joanka pisze:
Wczorajszy odcinek Rzymu mnie rozwalił, jednak za drugim razem też można odkryć coś nowego. Wcześniej zupełnie przeoczyłam Pullo, który się po wytrzeźwieniu ocknął, że czegoś ważnego zapomniał zabrać z knajpy (Eirene). :D


O tak, mina Pullo była wybitna. Ale dla mnie bohaterem odcinka był Oktawian - w ostatnich scenach wylazło szydło z worka i pokazało się, że jednak nie jest z niego taki słabeusz. "I ja się bałem zabrać ciebie ze sobą". ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.10.2008 @ 14:20:40 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Zamorano pisze:
I nie rozumiem "moralnej paniki" Chemika skoro serial w pełnej wersji jest powszechnie dostępny, nawet w publicznej telewizji:)

Bo do mnie nie trafia instytucja cenzury jak taka. Jestem przeciw kastrowaniu dzieła z powodów ideologicznych. Jest to całość, w którą nie należy ingerować ze wzgledu na pruderyjność. Można nie nadawać wcale, jak nie pasi. A jak pasi, to z całym dobrodziejstwem.
Czy to w Polsce, Stanach, Włoszech czy gdziekolwiek.
I nie trafia do mnie, że jest powtórka pełnej wersji.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.10.2008 @ 20:09:58 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Chemik pisze:
Zamorano pisze:
I nie rozumiem "moralnej paniki" Chemika skoro serial w pełnej wersji jest powszechnie dostępny, nawet w publicznej telewizji:)

Bo do mnie nie trafia instytucja cenzury jak taka.

Nie mamy tutaj z instytucją cenzury do czynienia i dobrze o tym wiesz... Wybitnie nadużywasz tego pojęcia.
Cytuj:
Jestem przeciw kastrowaniu dzieła z powodów ideologicznych.

Gdzie tutaj masz "powody ideologiczne"? Jeśli już to czysto komercyjne:) Jaka ideologia za tym stoi?
Wymień je, bo inaczej walczysz "z mgławicowym przeciwnikiem, którym najczęściej są określone środowiska, lejące wiadomą wodę na koła dobrze nam znanych młynów."
Nawiasem pisząc ja też uważam klasyczny montaż za dużo lepszy (mało tego "Rzym" w klasycznym montażu to mój absolutnie ukochany serial tv), właśnie dlatego, że dzikszy, a w niektórych momentach wręcz jest to uzasadnione i to bardzo np. "storyline". np. dosyć drastyczna scena z zabójstwem jakiego dokonał w pierwszym odcinku Oktawian na swoim galijskim porywaczu była bardzo uzasadniona fabularnie, ale rozumiem jej wycięcie w wersji do prime time'u (tj. przed 22 :00) w telewizjach niekodowanych.Tylko, że mam świadomość, że nie jestem skazany WYŁĄCZNIE na tą wersję i nie łamię przy tym prawa:)


Cytuj:
Jest to całość, w którą nie należy ingerować ze wzgledu na pruderyjność. Można nie nadawać wcale, jak nie pasi. A jak pasi, to z całym dobrodziejstwem.

Podobno jesteś przeciw cenzurze, dlaczego więc sam wchodzisz w rolę cenzora? Kto za Tobą stoi? Na jakie koła lejesz wodę dobrze znanych nam młynów Chemiku? Co będzie dalej? Wołanie o nomen omen chemiczną kastrację producentów, którzy idąc na pasku burżuazyjnych, mieszczańskich przesądów oraz z chciwości co by im film przed 22:00 nadawali w otwartych telewizjach raczyli przemontować grzecznie swe dzieło? :-) Producent może robić co mu się żywnie podobna ze swoim filmem, stety i niestety. Również w kwestii alternatywnych montaży, bez względu na zamordystyczne tęsknoty domorosłych cenzorów;-) Jeśli ktoś woli ten montaż, bo ma awersję na "więcej spermy, więcej krwi" (akurat to założenie temu serialowi z różnych względów dobrze robi) to dlaczego mu to odbierasz, bo Ci nie pasi? Tobie nikt klasycznej wersji przecież nie zabrał.To po pierwsze, po drugie już widać, że film z ZAŁOŻENIA twórców powstawał w dwóch wersjach. Niektóre sceny były kręcone dwa razy (jako ta z niewolnikiem - prezentem Atii wczoraj). Ba widać, że nawet skrypt powstał w dwóch wersjach (drobne różnice w dialogach). Założenie produkcji i twórców. I jeszcze raz powtarzam wersja klasyczna - "dziksza" jest w moim odbiorze zdecydowanie lepsza, podobne zdanie mają sami twórcy serialu, co nie znaczy, że zaraz mam z tego powodu schizować o strasznym widmie minionej epoki, która wraca wielkimi krokami, tylko czekać aż kolbami nocą załomocą. Montaż "grzeczny" powstał na życzenie europejskich koproducentów (przepraszam za dezinformację z NBC, sprawdziłem to;)), przypuszczam, że z czysto komercyjnych powodów.




Cytuj:
I nie trafia do mnie, że jest powtórka pełnej wersji.

I właśnie w tym momencie dyskurs o tym, który montaż jest lepszy zamieniasz w "moralną panikę". Bo właśnie ten fakt sprawia, że nie ma mowy o cenzurze jako takiej. Nikt Ci nie zabrał "dostępu" do serialu Rzym. Dvd są dostępne w oficjalnym obiegu, HBO dawało pełną wersję, podobnie robi TVP2. To nie jest tak, że Pełna Intelektualnej Przemocy Mieszczańska Cenzura Zabiera Nam Dostęp Do Niemieszczańskich Dóbr Kultury, Tylko Czekać, Aż Zabiorą Nam Pudełka DVD z Niepociętym Serialem Panie To Już Za Komuny Przerabialiśmy Nie Mówiąc Już O Iranie Gdzie Ciągle To Przerabiają Tylko Czekać Aż Zabronią Jak W Szwecji Mówić Mama Pieprzona Brukselska Biurokracja Z Jej Przymusowym Homoseksualizmem ;-) Podsumowując nie ma co panikować:) Nawet ten nasz flejm pokazuje jaka to była z komercyjnego punktu widzenia decyzja, dwa montaże, dwie wersje. Robimy szum wokół serii, a niektórzy oglądają obie wersje i porównują;-)
Po prostu Twoje "Tak oto, po 19 latach od zniesienia cenzury stare powróciło." (na PW zgadnij z czym mi się skojarzyło;-)) uważam, za grubo przesadzone:) Gdybyś to sformułował "ten montaż jest filisterski i do dupy" zgodził bym się w 100%. Ale, że "wraca stare" to jednak chyba gruba przesada moim zdaniem:)
Salve Chemiku:)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.10.2008 @ 8:02:19 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Uff, dużo za dużo wyciągnąłeś z mojej wypowiedzi, ale niech Ci będzie. Jakie młyny lejące na koła? Bez przesady. :D
Może faktycznie za bardzo się czepiam, może przesadziłem z "ideolo". Pewnych drobnych faktów nie sprawdziłem.
Można mieć własne zdanie i mam :)
"Ten montaż jest filisterski i do dupy"- pod tym też się mogę podpisać. Bo jest.
Salve :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.10.2008 @ 11:53:33 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Dla mnie największym zaskoczeniem był fakt, że za powstanie "grzecznego" montażu stoi inicjatywa właśnie europejskiego kooproducenta (który zresztą włożył tylko ułamek kasy do budżetu). Zawsze z "obyczajową cenzurą" kojarzą się stacje amerykańskie raczej:] Ale Millus nie pozwolił sobie skakać po pagonach, a HBO to marka:)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.11.2008 @ 22:12:08 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Uwielbiam ten odcinek z walką na arenie. :)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.11.2008 @ 19:37:02 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
No ba:) Ale scena rozmowy Cezara z Brutusem przy warcabach jakoś przy lektorze traci:] A jest to wielka scena.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.11.2008 @ 14:02:51 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Zamorano pisze:
No ba:) Ale scena rozmowy Cezara z Brutusem przy warcabach jakoś przy lektorze traci:] A jest to wielka scena.


Warcabach? A nie szachach przypadkiem? ;) Wyraźnie widziałem, jak Brutus ruszał skoczkiem. :) A odcinek faktycznie miażdży. Zresztą w ogóle, o ile z początku nie lubiłem Pulla, tak z każdym odcinkiem darzę go coraz większą sympatią.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.11.2008 @ 18:32:44 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
No ależ. Jak można nie lubić Tytusa Pullo, ja się pytam.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group