Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 22:16:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Moim idolem z "this perfect quiet little mountain town" jest
Stan (i Wendy. I paw) 11%  11%  [ 2 ]
Kyle (z mamusią) 5%  5%  [ 1 ]
Cartman (Sweet) 42%  42%  [ 8 ]
R.I.P. Kenny 32%  32%  [ 6 ]
Mr. Garrison (plus jego pacynki) 0%  0%  [ 0 ]
Nikt. South Park sucks. 11%  11%  [ 2 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01.04.2007 @ 1:13:11 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Pośrednio związane z tematem : "Włatcy Móch".
Serial nazywany przez tzw. niektórych 'polskim South Parkiem'... Widziałem kilka odcinków i jedynym podobieństwiem, jakie udało mi się zaobserwować jest liczba i wiek bohaterów. No i wystarczy, prawda ?
Nieprawda, ale posługiwanie się pierwszym nasuwającym się skojarzeniem jest wygodne. A tfurcy też zapewne nie mają nic przeciwko darmowej reklamie, zwłaszcza, że postarali się o kontekst dla powstania tejże. Nie wykluczam oczywiście, że jest to zupełnie przypadkowe i niezamierzone podobieństwo. Podobnie jak nie wykluczam istnienia Yeti. Cała sprawa przypomina mi jednak chińską podróbkę markowych jeansów.
Tak na marginesie - w podrobionych jeansach da się chodzić, a Włatców da się oglądać - nie uważam wcale, że serial jest zły. Ma fajne momenty, miejscami jest swojski w przyjemny sposób (zwłaszcza w niektórych dialogach), a Czesio.... to Czesio. Ale porównanie jest moim zdaniem całkowicie chybione.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02.04.2007 @ 19:08:33 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Liczba i wiek bohaterów... no i całkiem podobny humor, pierwsze skojarzenie jest oczywiste. Porównanie tak samo trafne jak nazwanie "Kajka i Kokosza" polskim Asteriksem - analogiczny schemat, polskie realia, bardziej swojski humor i zupełnie oryginalne przygody. Włatcy to zazwyczaj nie ten poziom dowcipu i przewrotności ( nie mówiąc już w ogóle o jakichś analizach społecznych) co South Park, ale to i tak całkiem fajny serialik jest. Odcinek pt. Andżelika np. jest genialny, humor w dialogach akurat na miarę South parku. A nawet kiedy dialogi nie są tak dobre, wystarczy posłuchać tylko tych głosów, żeby się pośmiać.

Tak poza tym to zaczęty parę tygodni temu 11 sezon SP jest świetny. Duża poprawa po w sumie niezbyt udanym 10. Ostatni odcinek nr. 4 w którym sparodiowano serial '24' to perełka wśród south parków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.05.2007 @ 23:06:12 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.05.2007 @ 22:44:52
Posty: 1
Lokalizacja: Tarnów
Bez watpliwosci i zastanowienia typuje Cartmana XD Zawsze potrafi mnie zaskoczyc ^^ Cynik, arogant, cham, rasista i naziol, mistrz manipulacji, obrazuje te wszystkie cechy, ktore nienawidze, a mimo wszystko jak nikt inny potafi wprowadzic mnie w stan niekontrolowanego ataku smiechu i glupawki polaczanych z niezkoordynowanym tarzaniem sie po podlodze. W calej swej "demonicznosci" (vide koncowka "Tsst" z 10 serii - jego mina i muzyka bodajze z filmu "Omen" mnie rozwalila XD ) jest tak cholernie sympatyczny i charyzmatyczny, ze az dziw czleka bierze. Uwazam, ze to jedna z ciekawiej skonstruowanych osobowosci w historii nie tyle kreskowek i seriali, co kinematografii wogole.

RESPECT MY AUTHORITAAAAH !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17.05.2007 @ 22:26:02 
Offline
Próba Traw
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2005 @ 17:34:18
Posty: 77
Głęboki ukłon w stronę Cartmana za to, że potrafi się dostosować perfekcyjnie (jak w odcinku z rudzielcami - Ginger Kids). No i potrafi zaskakiwać zawsze :D

_________________
Quam bene vivas refert, non quam diu.

nie klikaj!
zapraszam tutaj


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group