Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 21:47:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11.08.2008 @ 13:20:08 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Przecież wątek szantażu ma finał- pan Reese idzie wydać Batmana w TV. Próbuje innej metody po prostu.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.08.2008 @ 13:26:07 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Ale co się dzieje z Reesem potem? Rezygnuje tak po prostu? Odchodzi z firmy? Właśnie tego mi brakuje.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.08.2008 @ 13:42:06 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.09.2004 @ 11:38:26
Posty: 7402
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Powiem szczerze, że niespecjalnie interesowały mnie jego dalsze losy:-). Odegrał swoją rolę i tyle. Bo idąc tym tropem, musielibyśmy się też dowiedzieć, czy np. policjant Berg został w policji i jak zdrowie jego żony;-)

A, tak poza tym Reese przecież nie pracował w Wayne Enterprises, o ile się nie mylę, tylko w zewnętrznej firmie consultingowej.

_________________
I will always need your love/Wish I could write it in the daily news
You, on the other hand, are a sweet little eclair on the outside and a pit bull on the inside- Charlaine Harris


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.08.2008 @ 16:32:56 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Niech będzie, ale pozostałe wątki były domknięte w zadowalający sposób, więc wydawało mi się, że Joker w jakiś sposób jeszcze wykorzysta tę postać. No nic, może marudzę :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.08.2008 @ 19:59:20 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Pięknie napisał mrw w Esensji.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.08.2008 @ 11:31:31 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
Batman Gotham Night - wczoraj sobie szybciutko odświeżyłem i stwierdzam ponownie, że to jest znakomita animacja ;) Świetny koncept i rewelacyjna egzekucja. Godne polecenia nie tylko fanom Batka ;)





p.s. Zamorano - link będzie dzisiaj w późnych godzinach wieczornych ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13.08.2008 @ 0:41:30 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 01.06.2004 @ 18:20:15
Posty: 573
Lokalizacja: m4.
Nocta pisze:
Pięknie napisał mrw w Esensji.


Wow. Recenzja dobra. Nawet bardzo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.08.2008 @ 11:46:23 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Byłem, widziałem i przyznać muszę, że po Batman Begins... Dark Knight był, a właściwie jest cudem. Choćby dla samej kreacji aktorskiej stworzonej przez Ledgera warto na ten film pójść. Ten Joker to spełnienie moich marzeń, takiego właśnie chciałem zobaczyć. :))

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 08.09.2008 @ 0:19:53 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.01.2007 @ 18:57:24
Posty: 2283
Zamorano pisze:
<ciach>

Tylko i wyłącznie ludzie, którzy Batmana (i co za tym idzie Jokera) znają właściwie wyłącznie z kina byli (wg. mojego doświadczenia osobistego) bezgranicznie zachwyceni szarżą Jacka Nicholsona w roli Jokera.
A tak naprawdę to samą postać Jokera Burton akurat średnio napisał. Ten Joker miał stosunkowo niewiele wspólnego z Jokerem z najsłynniejszych graphic novel czy nawet serialu zeszytowego. Relacja Batman - Joker jak i sama postać Jokera została w pierwszym Batmanie z 1989 roku strasznie spłycona. Owszem Nicholson sobie fajnie poszalał w swoim stylu i tyle :)
Taki np. Pingwin dużo lepiej był przez Burtona napisany, storyline była dużo głębsza, a De Vtio stworzył fenomenalną kreację.
<ciach>


Popieram. De Vito zagrał świetnie. Dobra charakteryzacja i świetna gra, sprawiły, że czułem obrzydzenie do jego postaci. Nie mniej jednak, historia Pingwina, wzbudziła we mnie tzw "ludzkie" odczucia - współczucie i zrozumienie.
Nicholson stworzył niezłą rolę. Wg mnie tylko niezłą. Zagrał jak zawsze - równo i dobrze. Nigdy nie wzbudzał we mnie zachwytu. Ot taki komiksowy czarny charakter, w którym nie widać prawdziwego zła. Joker w jego wykonaniu, przypominał mi bardziej cyrkowego clowna, który zaczął czynić zło. Tak więc podpisuję się pod postem Zamorano - Rola została napisana mizernie, a Jack zagrał dobrze.

Tarkus pisze:
Wróciłem z "Mrocznego Rycerza". Film mnie po prostu zabił, wgniótł w fotel, zmiażdzył i bezlitośnie wdeptał w ziemię. Przy paru scenach prawie klęczałem, na końcu biłem brawo. Kapitalne jest to, że to nie jest film o Batmanie. To film o tym, że nie można zwyciężyć zła, że w walce ze złem są tylko pokonani. To ponury, mroczny film gangsterski, tylko dla niepoznaki ubrany we wzięte z komiksu szatki. Bale, Caine, Freeman, Oldman tworzą znakomite kreacje. Ledger... On nie tworzy znakomitej kreacji. Ani świetnej czy jakiejś takiej. To rola wybitna, wynosząca ten film na piedestał, miażdżąca, piekielnie trudna i wygrana do najdrobniejszej nuty. Joker to psychol, cholernie wiarygodny. I cholernie tajemniczy dzięki temu, że nie ma przeszłości. Wszystko, co o sobie mówi, to kpina. I to jest kapitalne rozwiązanie. Joker to zło ot tak, po prostu, bo mu tak w duszy gra. Ta rola boli, ten film boli. I musiałem się napić po zakończeniu seansu. Dawno żaden film mnie tak nie sponiewierał psychicznie. I dawno nie miałem ochoty po wyjściu z sali kinowej znów kupić bilet i znów go zobaczyć. Panie Nolan, chapeau bas. Stworzył pan film bliski arcydziełu. A może nawet arcydzieło.


Mnie również.
Co do roli Bale'a czy też Freemana, to były to role dobre, ale nie nadzwyczajne, w moim odczuciu. Dużo lepiej wypadł Oldman.
Ledger - o jego roli ciężko mi się wypowiadać. Trudno jest skomentować coś tak genialnego. Heath pokazał nam zło, ale nie to zwykłe, które podsyca chęć zdobycia forsy, wpływów itp. Pokazał nam chore, wręcz niewiarygodne oblicze zła. Zabijanie ludzi stanowi dla niego frajdę i sprawia mu radość (choć czasem miałem wrażenie, że jest to dla niego rutyna). Były momenty, kiedy myślałem, że Joker popełnił błąd, jego plan bierze w łeb. O, jakże się myliłem. Nie mogę powiedzieć, że Joker znal się na ludzkiej psychice. On wiedział czym jest strach i co robi z ludźmi. Dlatego każdy jego ruch, nawet najmniej logiczny, był doskonałą częścią, doskonałego planu - wydobyć z ludzi i pokazać światu zło, chaos...
Ledger zagrał fenomenalnie, genialnie, wybitnie... Przez chwilę myślałem, że on sam cierpi na jakiś rodzaj schizofrenii.
Jego specyficzne "mlaskanie" podczas rozmów, zostaje w głowie na długo. Ten śmiech i szalone i jednocześnie spokojne spojrzenie, wzbudza u mnie dreszcz...

Jutro obejrzę TDK ponownie. Joker fascynuje, przyciąga jak magnes, fascynuje... 10/10

_________________
/;l;ljlxghzzv bjhgfk8i657hbdhgkjhgk;j


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.09.2008 @ 23:16:41 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 @ 21:09:53
Posty: 3423
Lokalizacja: Poznań - Trzcianka, Trzcianka - Poznań.
Wybrałem się do kina po raz drugi. I jednak za pierwszym razem byłem baaaardzo zmęczony (i okazało się, że nawet przysypiałem :P), bo dopiero po drugim seansie film połączył się w logiczną całość (: I dopiero za drugim razem był naprawdę dobry. Wielkim fanem Batmana nie jestem ale zadecydowanie czekam na następną część. Jeżeli utrzymają taką tendencję to kolejny film będzie jednym z lepszych jakie widziałem (: Bo MR jest dość wysoko w moim rankingu. I mogę z całym przekonaniem powiedzieć: Batman Nolana rozkłada Batmana Burtona na łopatki. (Tak porównuję te filmy. Bo gdyby kazali mi wybrać, którego chcę obejrzeć kolejny raz to bez wahania wybrałbym Nolana. I dlatego jest lepszy :P)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.09.2008 @ 0:21:10 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Szukałem na Youtube scenki z przesłuchaniem i jakoś znalazłem tego gościa:
http://www.youtube.com/watch?v=oZZoRCQuXkI
Moim zdaniem świetnie podrabia Heatha Ledgera. A przynajmniej najlepsza z tych impersonacji, które widziałem. Odegrał chyba wszystkie sceny z Jokerem. Najrzyjcie sobie.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.09.2008 @ 17:53:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Wreszcie obejrzałem. Ojej. Opad szczęki.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.01.2009 @ 1:36:06 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
A ja dopiero dzisiaj. I jak na razie jeszcze nie mogę dojść do siebie. Na początek zaznaczę, że moje wcześniejsze kontakty z Batmanem ograniczały się jedynie do filmu z Nicholsonem jako Jokerem - nie czytałem komiksów, nie oglądałem innych filmów, itepe. Nawet pomimo tego, "Dark Knight" wgniótł mnie w ziemię. To nie jest film świetny, ani nawet bardzo dobry. To jest wybitny film, z praktycznie samymi plusami - dialogi, akcja, elementy czarnego humoru, no i aktorstwo z naciskiem na Jokera. Co ja tu będę pitolił głodne kawałki, skoro o Jokerze wszystko zostało już powiedziane? Powtórzę tylko opinię, z którą w pełni się zgadzam - Nicholson zagrał Nicholsona, Ledger zagrał autentycznego szaleńca. Szczególnie zapadła mi w pamięć oczywiście scena ze znikającym ołówkiem. W zasadzie jedyny zgrzyt to motyw dwóch promów - jakoś nie widzi mi się tak pokojowe rozwiązanie sytuacji. Cudo i jeden z najlepszych filmów jakie widziałem - wiem że zapamiętam go na długo.


PS: Aha: jeżeli Ledger nie dostanie pośmiertnego Oscara za rolę Jokera (niech już im będzie, że to rola drugoplanowa), do reszty stracę wiarę w ludzi. Amen.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2009 @ 8:37:25 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Heath Ledger dostał Złoty Glob za najlepszą rolę drugoplanową :)

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.01.2009 @ 15:00:14 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
To było akurat oczywiste. Mniej oczywiste było olanie BrAngeliny oraz Glob dla Mickeya Rourke'a. A dla mnie stało się jasne, że "Wrestlera" muszę zobaczyć.
Zdziwił mnie Glob dla Allena. Faktycznie nakręcił taki dobry film, czy znów dostał za zasługi?

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group