Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 14.05.2024 @ 8:58:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20.04.2009 @ 17:04:00 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Proponuję Pacanów :D

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.04.2009 @ 18:51:06 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Palladyn pisze:
arien pisze:
Capriki, nie Caprici, proszę:)

Prawda, że "Caprici" wygląda okropnie, ale możesz mi powiedzieć dlaczego spolszczać tylko drugie "c"? Bądźmy konsekwentni i piszmy "Kapriki". ;-p


Przez analogię do innych tego typu odmian :-))
Swoją drogą, dawno temu co chwila mielismy tutaj przypadki zastanawiania się: Metallica- Metalliki czy Metallici :-)
A jeśli masz wątpliwości: tak oto rzecze wyrocznia

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.04.2009 @ 19:25:03 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Łeee, a ja już się cieszyłem, że będę mógł pisać "Koka-Kola". ;-(

Ale jakby ktoś, z osób tu zaglądających, miał już okazję obejrzeć pilota "Capriki" i chciał się podzielić wrażeniami, to proszę się nie krępować. Wbrew pozorom jest to właściwy topic. ;-p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.04.2009 @ 19:26:46 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
ja wciąż nie mam na to czasu, starcza tylko na odcinki Space:Above and Beyond. Może na koniec tygodnia.

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.04.2009 @ 22:59:34 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.03.2003 @ 11:09:17
Posty: 5167
Lokalizacja: Lancre
Skończyłam BSG. Łeeeee......... Tak łopatologicznego zakończenia dawno nie widziałam. Podwójny odcinek można było spokojnie skrócić do pojedynczego.
Co nie zmienia faktu, że to świetny serial i czeka mnie powtórka:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.04.2009 @ 0:10:16 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Borsuk pisze:
ja wciąż nie mam na to czasu, starcza tylko na odcinki Space:Above and Beyond. Może na koniec tygodnia.


Jakoś niedawno, w sąsiednim wątku, zapowiadałem chęć odświeżenia sobie tego tytułu. Wymiękłem jednak przy drugim odcinku. A tak mi się kiedyś ten serial podobał.
Lowenna pisze:
Co nie zmienia faktu, że to świetny serial i czeka mnie powtórka:D

Cóż, nie tylko Ciebie :-). Ale teraz to mam ochotę obejrzeć całość w HD.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.04.2009 @ 21:39:19 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Palladyn pisze:
Ale jakby ktoś, z osób tu zaglądających, miał już okazję obejrzeć pilota "Capriki" i chciał się podzielić wrażeniami, to proszę się nie krępować.

voila: świetny. Czekam niecierpliwie na dalszy ciąg

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.05.2009 @ 10:54:22 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Palladyn pisze:
Ale teraz to mam ochotę obejrzeć całość w HD.

Jest planowane wydanie całego serialu na BluRay. Ale biorąc pod uwagę, że wersja DVD kosztuje jakieś 250$, to pewnie wersja BR pódzie za około 500$.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05.05.2009 @ 15:42:33 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
1000 zł jeszcze bym dał, ale więcej to już jak dla mnie przesada. Tym niemniej, trzeba się będzie zainteresować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.05.2009 @ 22:32:42 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
No i obśliniłem cholera klawiaturę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2009 @ 9:01:09 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
No i to jest cena, za którą można wciągnąć. Po wakacjach, po wakacjach... Teraz będzie dużo innych, ważniejszych wydatków. Ale dobrze wiedzieć, że już jest. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.09.2009 @ 18:17:24 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Narsil pisze:
To pograbię sobie jeszcze trochę - po siedmiu odcinkach Starfu... Starbuck wkurza mnie nadal, chociaż już odrobinkę mniej. Jakoś też nie potrafię polubić ani komandora Adama, ani jego syna, ani tym bardziej pani prezydent. Za to polubiłem obie Cylonki (albo raczej oba modele Cylonów, jako że występują w więcej niż jednym egzemplarzu ;P ), Chiefa i, co ciekawe, tego doktorka. W ogóle, z każdym odcinkiem coraz bardziej doceniam ten serial.

To może przenieśmy się do odpowiedniego tematu, bo gorliwi zieloni neofici nas zaraz pogonią. :P

Co do samego początku - mnie też BSG rozczarowało i przekonałam się dopiero za drugim podejściem.
Starbuck ma kilka wkurzających momentów, ale generalnie bardzo ją lubię i jest to chyba moja ulubiona postać z całego BSG. Za to pani prezydent jest maksymalnie wkuffiająca. Starszy Adama ma swój styl, jest charakterystyczny, ale młodszy to takie byle co, jak nie przymierzając Legolas. :D
Też nie potrafię nie lubić Baltara - choć taki z niego palant - i jego pięknej blond Cylonki. :) To ciekawe, że w serialu chyba tylko raz zapytał ją o imię. :)) No i odpowiedzi oczywiście nie uzyskał.

BSG ma tę przewagę nad Firefly, że jest o wiele dłużesze. Cała intryga ma czas się pięknie rozwinąć i spektakularnie zakończyć, można dokładnie poznać i polubić (bądź znienawidzić :P) bohaterów itd. A im dalej, tym lepiej.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.09.2009 @ 21:31:19 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Esther pisze:
Narsil pisze:
To pograbię sobie jeszcze trochę - po siedmiu odcinkach Starfu... Starbuck wkurza mnie nadal, chociaż już odrobinkę mniej. Jakoś też nie potrafię polubić ani komandora Adama, ani jego syna, ani tym bardziej pani prezydent. Za to polubiłem obie Cylonki (albo raczej oba modele Cylonów, jako że występują w więcej niż jednym egzemplarzu ;P ), Chiefa i, co ciekawe, tego doktorka. W ogóle, z każdym odcinkiem coraz bardziej doceniam ten serial.

To może przenieśmy się do odpowiedniego tematu, bo gorliwi zieloni neofici nas zaraz pogonią. :P


Postanowiłem tu nie zaglądać w obawie przed nisko latającymi spoilerami (tak to jest, jak się jest trzy serie do tyłu :P), ale w sumie racja - jeszcze wpadnie Ten, Który Tu Tylko Putzen i będzie kaplica. ;P


Cytuj:
Starbuck ma kilka wkurzających momentów, ale generalnie bardzo ją lubię i jest to chyba moja ulubiona postać z całego BSG. Za to pani prezydent jest maksymalnie wkuffiająca. Starszy Adama ma swój styl, jest charakterystyczny, ale młodszy to takie byle co, jak nie przymierzając Legolas. :D


Widzę, że pomijając kwestię Starbuck i Adamy seniora zgadzamy się w pełni. ;) W Starbuck podoba mi się tylko jej prawdziwie urzekający (u)śmiech i zdania nie zmienię. :P

Cytuj:
Też nie potrafię nie lubić Baltara - choć taki z niego palant - i jego pięknej blond Cylonki. :)


Cudowne są sceny, w których osoby trzecie obserwują ich zażarte konwersacje - i nie tylko konwersacje. :) Swoją drogą ciekawe, że jak na razie Cyloni wzbudzają we mnie większą sympatię niż ludzie. Obie Cylonki są urzekające, każda na swój sposób, a i ten Cylon którego torturowała Starbuck jest ciekawym charakterem. No i sama idea maszyn wierzących w Boga, zwłaszcza biorąc pod uwagę kontrast z ludzkimi wierzeniami we Władców Kobolu...

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.09.2009 @ 21:57:18 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Narsil pisze:
Cudowne są sceny, w których osoby trzecie obserwują ich zażarte konwersacje - i nie tylko konwersacje. :)

Tak, te sceny są rozwalające, a będą jeszcze lepsze. :)
Narsil pisze:
Swoją drogą ciekawe, że jak na razie Cyloni wzbudzają we mnie większą sympatię niż ludzie. Obie Cylonki są urzekające, każda na swój sposób, a i ten Cylon którego torturowała Starbuck jest ciekawym charakterem. No i sama idea maszyn wierzących w Boga, zwłaszcza biorąc pod uwagę kontrast z ludzkimi wierzeniami we Władców Kobolu...

Prawda? Są piękni, inteligentni, zabawni... Trudno ich nazwać "czarnymi charakterami". Czasem są bardziej "ludzcy" niż ludzie. To też bardzo mi się podoba.

Poza tym w BSG starano się oddać całokształt problemów, z którymi zmaga się flota. Przestarzały sprzęt, braki w zaopatrzeniu, bunty i strajki pracowników - jest wszystko. Z jednej strony dzięki temu cała sytuacja zyskuje na realizmie, ale za to traci na efektywności - w kolejnych sezonach zdarzają się okropnie nudne odcinki. :P Ale coś za coś.

Narsil, a zwróciłeś uwagę na kolejność oglądania? Bo gdzieś tam w międzyczasie zdarzały się przerwy, odcinki bonusowe i inne historie (np. Resistance do obejrzenia na jutubie ;p). Sama mam do obejrzenia film Pegasus, ale jakoś mnie do niego nie ciągnie, szczerze mówiąc...

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.09.2009 @ 22:15:59 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Nope, na razie lecę po kolei. Jestem gdzieś tak pod koniec pierwszej serii - dużo straciłem?

Cytuj:
Prawda? Są piękni, inteligentni, zabawni... Trudno ich nazwać "czarnymi charakterami".


Dokładnie. Na początku serialu mocno się krzywiłem na pomysł kolejnej wojny ludzi z robotami (zwłaszcza jak pierwszy raz zobaczyłem cylońskich Centurionów), ale podobnie jak inne wątpliwości, tak i ta z czasem się ulotniła. Zazwyczaj roboty są przedstawiane po prostu jako żądne krwi maszyny, nawet gdy przypominają ludzi. Tutaj rzuca się w oczy, że oni są po prostu... lepsi od nas.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group