Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:48:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25.05.2009 @ 19:51:38 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Dżibril pisze:
Kapitan Ameryka miał tarczę z adamantium (innego, bo Wolverine ma adamantium beta) i nie przypominam sobie by ciachał nią na poziomie molekularnym. :)

ja też sobie nie przypominam. Pewnie dlatego że nie miałem przyjemności poznać tego dżentelmena ;-)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.05.2009 @ 19:58:51 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dżibril pisze:
Nie za bardzo. AFAIR Kapitan Ameryka miał tarczę z adamantium (innego, bo Wolverine ma adamantium beta) i nie przypominam sobie by ciachał nią na poziomie molekularnym. :)
W grze na Pegasusa Kapitan Ameryka rzucał swoją tarczą w przeciwników przecinając ich na pół, więc może coś jest na rzeczy. ;PPP Sorry, NMSP.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.05.2009 @ 20:12:20 
Gdy tak czytam coraz więcej o jakichś Volverine'ach i Kapitanach Kontynentach, dochodzę powoli do wniosku, że to ja jestem w mniejszości i mam dziwne dzieciństwo. ;)


Na górę
  
 
Post: 25.05.2009 @ 20:22:03 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Ha, ha, ha. Zamiast czepiać się semantyki może byśmy powrócili do tematu?

Tak, to jest moje pierwsze "wrr".

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.05.2009 @ 2:42:50 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Esther pisze:
Nawet (dobrzy) autorzy fantasy biorą pod uwagę prawa fizyki i nie każą latać ogromnym smokom na malutkich skrzydełkach (zdaje się, że Grzędowicz napisał kiedyś o tym artykuł).
Oraz poświęcił temu cały rozdział w PLO2 ;)

Sakai pisze:
Proponuję jednak zostawić analizę gat. s-f z punktu widzenia naszej nauki.
Sakai, pisząc o smokach Esther odnosiła się do fantasy, a nie s-f, w świetle czego Twoja propozycja wydaje mi się cokolwiek chybiona ;) Poza tym nie widzę tu nikogo zmuszającego Cię do analizowania czegokolwiek, jeśli nie masz na to ochoty. To wolne forum :)

Dżibril pisze:
ja pisze:
Stal jest twardsza od drewna, prawda ? Da się ściąć ? Niewątpliwie. Ale nie jednym uderzeniem.
I o to mi, mniej więcej, chodzi.
Ale czy stal będzie tak samo ostra jak adamantowe ostrza Wolverine'a? W żadnym wypadku. Te ostrza są specyficzne dzięki materiałowi, z którego są wykonane
No dobrze, stal jest mniej ostra, ale też drzewko to nie pancerne drzwi do bunkra więc stosunek materiałów mniej więcej zachowałem :) Nie twierdzę, że nie dałoby się ich przeciąć, a tylko, że nie w tak dynamiczny sposób, pozornie beż żadnych oporów.

Borsuk pisze:
Właśnie, może jakimścik sprytnym sposobem rozwalają wiązania cząsteczkowe i tną wszystko bez trudu i wkładu energii?
Nie wydaje mnie się żeby metal działał w taki sposób jak laser czy inny fazer...
Po pierwsze w takim przypadku Wolverine od razu by się musiał rozlecieć, skoro ma tym wypełnione kości ;)
Po wtóre niemożliwe dla niego byłoby na przykład wspinanie się po ścianie - nie utrzymałby swojego ciężaru na czymś, co przechodzi przez ścianę bez oporu (a była scena, w której wyhamował zjazd po betonowej ścianie, aż mu się te widelce zagrzały - ergo tarcie jednak występuje).

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.05.2009 @ 18:42:54 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Ben-Adar pisze:
Sakai, pisząc o smokach Esther odnosiła się do fantasy, a nie s-f, w świetle czego Twoja propozycja wydaje mi się cokolwiek chybiona ;) Poza tym nie widzę tu nikogo zmuszającego Cię do analizowania czegokolwiek, jeśli nie masz na to ochoty. To wolne forum :)
Ale Ty dałeś to do wątku o s-f, więc się teraz nie czepiaj. ...A ja zmuszam? Nie chcesz nie interesuj się i tyle.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.05.2009 @ 20:22:43 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Ben-Adar pisze:
była scena, w której wyhamował zjazd po betonowej ścianie, aż mu się te widelce zagrzały - ergo tarcie jednak występuje).
co do meritum się zgadza, osobliwie rozlecenie się na kawałki. Ale co do szczegółu - zauważ że widelce mu się rozgrzały bo blokował nimi ten czerwony promień tego jak mu tam... Raya Charlesa?

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 0:01:48 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.01.2007 @ 18:57:24
Posty: 2283
Sakai pisze:
Podoba mi się wasze rozpracowywanie fikcyjnego świata X-Men na podstawie prawideł naszego świata. Powinniście iść do pogromców mitów. :D Jakoś nikt nie bierze pod uwagę, że jest to science - fiction
A mi się podoba to, jak nowy moderator wykorzystuje daną mu władzę ;p

_________________
/;l;ljlxghzzv bjhgfk8i657hbdhgkjhgk;j


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 7:58:55 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Jako, że jest po VATach, zaopatrzony w kilkanaście komiksów z serii X-Men i Weapon X zamierzam w pracy zgłębić temat mutacji Logana i po południu (albo i w trakcie dnia) pojawią się tu jakieś wnioski. Lub hipotezy. Oby nie był to bełkot. :)

BTW, zastanawia mnie jeszcze to, czy np. Magneto mógłby wyrwać szkielet z Logana? Zasadniczo adamantium jest podatne na oddziaływanie mocy Magneto i Wolverine odczuwa to dość mocno.


I jeszcze dwie sprawy...

Sakai -> Cieszymy się, że lubisz mieć ostatnie słowo na każdy temat, ale nie chcielibyśmy by ciekawy wątek przerodził się w pyskówkę.

Niveleen -> Wodą na młyn naszych działań są pieśni pochwalne wygłaszane przez zadowolonych userów. Nie krępujcie się wyrażać zadowolenia, ale wątki takie jak ten postarajmy się pozostawić bez zbytniego offtopu.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 8:22:43 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Dżibril pisze:
BTW, zastanawia mnie jeszcze to, czy np. Magneto mógłby wyrwać szkielet z Logana?
Jeśli "szarpnąłby" z odpowiednią siłą lub jeśli resztę ciała coś by przytrzymało? Myślę, że dałoby radę. Teraz pytanie: regenerowałoby się ciało czy szkielet z mózgiem w środku czaszki? ;)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 8:34:56 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Borsuk pisze:
zauważ, że widelce mu się rozgrzały bo blokował nimi ten czerwony promień tego jak mu tam... Raya Charlesa?
No tak, racja ;) Zapomniałem o tym szczególe.
Ale to mi przypomina o innej ciekawostce dotyczącej Cyklopa :) Zauważyłeś, że kiedy otwiera oczy, to ten jego promień od razu strzela, a kiedy założy zwykłe ciemne okulary (scena w szkole) to już nie ? ;>

Dżibril pisze:
BTW, zastanawia mnie jeszcze to, czy np. Magneto mógłby wyrwać szkielet z Logana?
Oj, tego by się już chyba nie dało pozszywać, że tak sobie klasykiem pojadę ;)
Ale w sumie dlaczego miałby nie móc, gdyby chciał ? Czytałem niedawno, że w którymś komiksie Magneto usunął metal ze szkieletu Logana (i pacjent przeżył). Wydaje mi się, że mógłby go w każdej chwili zabić, tylko z jakiegoś powodu nie chce.

Lhunbleidd pisze:
Jeśli "szarpnąłby" z odpowiednią siłą lub jeśli resztę ciała coś by przytrzymało? Myślę, że dałoby radę.
Wystarczy, że ciągnąłby w dwie strony ;> Nie widzę powodu, aby traktować szkielet jako nierozerwalną całość. W końcu kości są połączone żywą tkanką a nie zawiasami :)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 8:53:55 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Ben-Adar pisze:
Zauważyłeś, że kiedy otwiera oczy, to ten jego promień od razu strzela, a kiedy założy zwykłe ciemne okulary (scena w szkole) to już nie ? ;>

To nie są zwykłe okulary. AFAIR są zrobione z jakiegoś kryształu, który powstrzymuje/rozprasza promienie z oczu Scotta.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 9:07:39 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Ale mówisz o tych a'la Geordi LaForge, czy o tych ?

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 9:25:42 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
O tych drugich. Te a'la LaForge (podoba mi się to określenie - aktualnie na Sci-Fi napycham się TNG :)) mają przesłonę którą Cyklop może regulować. Czym szerzej ją "otworzy", tym mocniejszy promień. Te "zwykłe" są właśnie zrobione z kryształu. AFAIR kilka razy w komiksie (a i chyba nawet w filmie) musiał je zdejmować by strzelić promieniem.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.05.2009 @ 21:41:26 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Dżibril - Ja się cieszę razem z Wami jak wszystko jest wyjaśnione. I nie ma, to jak myślicie, związku z tym żeby moje było na wierzchu. Fata Mograna; Przyjaciele, źle widzicie.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group