Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 18:07:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 798 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14.06.2015 @ 0:52:01 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Spoiler:
to, że dostanie coś pod żebro od tego chłopaka - między innymi - to prawie pewne...Tylko zważywszy na ilość wątków do spuentowania w tym sezonie pomyślałem, że to już pewnie w przyszłym roku...ale teraz jestem prawie pewien, że będzie to ostatnia scena tego, tuż po wygranej (?) bitwie o Winterfell - bo to jest przecie centrum historii w tym roku. Ale jak splotą z tym resztę wątków? No idea: umieram z ciekawości;) Dany już nic teraz nie zdziała, więc pewnie dadzą jej jakąś jedną intrygująca scenę i see you next year...

PS. Z czwartej strony: dwie śmierci - Stannisa i Jona - tuż przy sobie? A bit much - i trochę monotonne...Heh, raz jeszcze: umieram z ciekawości;p


Dopiero teraz mnie tak naprawdę uderzyła jedna rzecz - jak fajnie i książce (i w serialu - kastracja itp) wygrali dualny motyw "bękartów" czyli szlachetnego Jona i perwersyjnego Ramsaya...ciekawe tylko czy ich konfrontacja (o ile przewrotnie nie zakpią z tego oczekiwania widza...) nastąpi już teraz? Pewni si, tutaj Ramsay już chyba dojrzał...;p

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.06.2015 @ 23:01:16 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Spoiler:
Przecież Jon nie umarł. :P
Na wyciekniętych (wyglądających na prawdziwe) fotkach z 10 odcinka najpierw leży w kałuży krwi, a potem oczy zachodzą mu bielmem, dokładnie tak samo jak w poprzednich sezonach Branowi, kiedy wwargowywał się w Lato. A Danka ma jeszcze Dothraków do spotkania. Bardziej mnie interesuje jaką scenę jeszcze może dostać Tyrion, nie mówiąc już o Jaime'm.
Poza tym jeśli Stannisa rzeczywiście załatwi Brienne, to ciekaw jestem kto go załatwi w książce, skoro Brienne nie wchodzi w grę.
A co do Ramsaya, to na jego spotkanie z Jonem na razie nie ma szans, wszak Jon się z muru nie ruszy. A aktor grający Ramsaya wygadał się w wywiadzie, że przeżyje ten sezon.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 0:12:30 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Spoiler:
...znowu coś wyciekło?:) hmmm, jakoś mi się wkręciło rozwiązanie, że teraz Jon zrobi odsiecz dla Stannisa...plus "śmierć" w tym świecie to rzecz zdecydowanie przereklamowana;p W tej chwili czytam, że czytelnicy obstawiają, że Meliska go wskrzesi jako inkarnację Azhora Azhai...

Co do Ramsaya, jakoś teraz bardziej naturalne - w świetle jak to budują - mi się wydaje, że mu coś niefajnego Sansa z Theonem zrobią (choć mam nadzieję, że tylko go nadgryzą - a resztę zostawią bękartowi numero uno...;) Jaimie z kolei pewnie siostrzyczkę będzie ratował - byłoby to chyba naturalne domknięcie tego wątku w sezonie. Tyrion? No clue...Ale dawno nie było Littlefingera, więc może się znów ich ścieżki jakoś przetną?

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 0:34:58 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Littlefinger w Essos to byłoby dżampnięcie szarka na miarę pewnego spalenia. Już i tak facet łamał prawa fizyki, przemieszczając się po Westeros w tempie sugerującym podróż w nadświetlnej.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 8:32:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
apollogetic pisze:
Spoiler:
Jaimie z kolei pewnie siostrzyczkę będzie ratował - byłoby to chyba naturalne domknięcie tego wątku w sezonie.

Spoiler:
I kompletny fanfic. Jak wiadomo w książkach na tym etapie już kompletnie zerwał z siostrzyczką i olał jej błagalny list. Tutaj faktycznie nie pokazują zanadto tego rosnącegoo rozdźwięku między nimi, ale tak czy inaczej do ratwania Cersei przygotowywany jest zgoła kto inny.


Edit. A jednak ponoć fake z tym wwargowywaniem się w Ducha. Za to ze Stannisem niestety nie.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 15:04:24 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
No to kwestię ilości śmierci w finale mamy wyjaśnioną. Ho Lee Fook, jak mawiają w Hong Kongu.

Spoiler:
Po otruciu Myrcelli śmierć właściwie byłaby aktem łaski dla Cersei. Lannisterowie są już w połowie tej samej drogi, którą odbył nieśwp. Stannis. Inna rzecz, że teraz, na trzy sezony przed końcem, skład końcowego triumwiratu jest właściwie znany i trzeba by mocnych twistów, by go zamącić. (Bodaj Chemik pisał kiedyś, że fabułę książkowego cyklu dałoby się spokojnie rozwiązać w jednym tomie.) Zobaczymy, co ciekawego dorzucą od siebie Dornijczycy (zagranie Ellarii piękne, w stylu najlepszych tradycji rodziny Corleone). Ponoć na castingach do 6 sezonu twórcy szukają postaci, której opis łudząco pasuje do Victariona Greyjoya. Chociaż i tak można być dziwnie pewnym, że ostatnim antagonistą na placu boju będzie Littlefinger.
Marsz pokutny, jeden z wielu przesadzonych pomysłów Martina, wypadł na ekranie zaskakująco sensownie.
Zamach na Snowa w tym konkretnym momencie wyskoczył trochę jak diabeł z pudełka. Tu trzeba przyznać, iż wyjątkowo książka (piszę o 5 tomie, nie całym cyklu) miała więcej sensu. Melisandre na Murze raczej gwarantuje, że Snow powróci jako Dondarrion v 2.0.
Wreszcie, koniec końców, dostaliśmy najlepszy zestaw cliffhangerów od czasu książkowego „Starcia królów”, nie te ścinki, jakie były w oryginalnym „Tańcu”.
Brawa, wielkie brawa ode mnie.

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 18:05:57 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Spoiler:
Dla mnie te zmiany względem pierwowzoru są żenujące. IMO najlepiej wypadają te kawałki, które jako tako jeszcze są oparte na książkach. Ja wiem, że Stannis przeszkadzał scenarzystom i koniecznie trzeba było go powiesić, ale kur... obraz bitwy to rozpacz w pigułce. Dwa odcinki temu pokazali wielką bitwę z trupami a tutaj nagle cyk i po bólu. Zagranie scenarzystów jak śmierć Hanki w kartonach. Z dupy wyjęte ucieczka Melissandre czy Brienne odczytująca wyrok Pennisowi to na prawdę dla mnie za wiele. Ledwo żyjący smok po trafieniu włócznią rozśmieszył mnie po prostu... Co do Snowa, to raczej nie ma wątpliwości, że powróci. Pytanie tylko czy będzie Azor Ahai bo coś w serialu za bardzo tą legendą nie epatowali... Dobrze chociaż, że Arii zgasło światełko i pojawił się Varys, który w krótkiej rozmowie z Tyrionem nieco uratował odcinek biedny... Nie rozumiem tez tego zabiegu z otruciem Myrcelli. Co to może dać w przyszłości scenarzystom? Dorne będzie zmuszone przyłączyć się do Daenerys? Bo chyba nie zostawią tak tego w powietrzu? Chyba, że to ma być tylko okrutny przyczynek do przemiany Jaimego w rycerza bez skazy? A tak w ogóle to biedne Dorne zostało tak położone w serialu, że wyć się chce...


Nie ogarniam tego wszystkiego i coraz mnie sensu w tym widzę. I tyle wam powiem.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 18:30:06 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Lhunbleidd pisze:

Nie ogarniam tego wszystkiego i coraz mnie sensu w tym widzę. I tyle wam powiem.


dobre...;p

Spoiler:
Jaimie i Dorne - i w pewnym stopniu Arya - faktycznie rozczarowują - choć może nie do końca, bo walk of shame Cersei był boski...w sumie to dobrze, że braciszek nie bawił się w gieroja jak przewidywałem. Plus: jak wspomniałem, musieli te wątki trzymać przy życiu (ba, może będzie jakiś fajny pay off w kolejnym sezonie?)

Re: śmierć Stannisa. Hmmm, sama scena taka sobie na standardy tego serialu - ale przecież ma to spory/jedyny sens. Stannis to - koniec końców - pionek, a "królem" na tej szachownicy prawie na pewno okaże się Jon Snow. I Melissandra musi o tym wiedzieć, stąd wszystkie jej knowania (idę o zakład, że i tu i w książce okaże się, że wszystko robiła pod Snowa). Na tej samej zasadzie - scenarzyści pozbyli się Barristana na rzecz Tyriona...

Po raz n-ty: poczekajmy jak to spuentują. To oni mają to rozpisane na kilka sezonów - po konsultacjach z Martinem...;p Niektórzy twierdzą, że celowo to finale ma tyle cliffhangerów, by kupić mu trochę czasu, by serial nie musiał za bardzo się oddalać od książek

Ogólnie: bardzo, ale to bardzo przyzwoity sezon z wybitnymi momentami


PS. Come on, smoczek dostał nie jedną a z 10 włóczniami...;p

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 18:57:44 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Spoiler:
Lhunbleidd pisze:
Dwa odcinki temu pokazali wielką bitwę z trupami a tutaj nagle cyk i po bólu.

Sam sobie niejako odpowiadasz na wątpliwości. Może jakby serial produkował Buffett czy inny Bloomberg, twórców stać by było na obszerną batalistykę w każdym odcinku (choć i wtedy nie zniknąłby problem kompozycji czasowej). Natomiast starcie pod Winterfell "zrobiło" dla mnie ujęcie armii z lotu ptaka. Znakomita prezentacja Oh Crap w wersji wizualnej.

Cytuj:
Z dupy wyjęte ucieczka Melissandre

Dowcip polega na tym, że widzowie do tej pory nie wiedzą, kim właściwie jest Melisandre i jakie motywy nią kierują. Zagranie więc nie tak znowu z dupy.

Cytuj:
Nie rozumiem tez tego zabiegu z otruciem Myrcelli.

Pokazuje on, że serial powstał na podstawie twórczości faceta, który nie zawsze pisał tysiącstronnicowe fillery, tylko np. "Nawałnicę mieczy" i nie brał jeńców.

Cytuj:
Co to może dać w przyszłości scenarzystom? Dorne będzie zmuszone przyłączyć się do Daenerys?

Sojusz dornijsko-targaryeński byłby co najmniej mocno nieortodoksyjny, ale kto wie...

Cytuj:
Chyba, że to ma być tylko okrutny przyczynek do przemiany Jaimego w rycerza bez skazy?

W chwili obecnej to chyba bardziej w Epic Fail Guya...

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 19:28:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
apollogetic pisze:
Spoiler:
"królem" na tej szachownicy prawie na pewno okaże się Jon Snow.

Spoiler:
Na razie opowiada w wywiadach, że umarł na dobre i nie pojawi się w kolejnym sezonie. Ale zapewne mówiby tak nawet gdyby było zupełnie inaczej. Faktem jest natomiast, że o żadnym wwargowywaniu się w Ducha nie było jednak mowy. Za cholerę nie rozumiem po co zatem był ten prolog w Tańcu ze smokami (książkowym). Bo chyba jednak aż takich odstępstw od książki nie zrobią, żeby w książce ożył, a w serialu nie. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 20:35:14 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Apacz pisze:
apollogetic pisze:
Spoiler:
"królem" na tej szachownicy prawie na pewno okaże się Jon Snow.

Spoiler:
Na razie opowiada w wywiadach, że umarł na dobre i nie pojawi się w kolejnym sezonie. Ale zapewne mówiby tak nawet gdyby było zupełnie inaczej. Faktem jest natomiast, że o żadnym wwargowywaniu się w Ducha nie było jednak mowy. Za cholerę nie rozumiem po co zatem był ten prolog w Tańcu ze smokami (książkowym). Bo chyba jednak aż takich odstępstw od książki nie zrobią, żeby w książce ożył, a w serialu nie. :)


Spoiler:
Właśnie czytam, że twórcy też tak twierdzą...i pewnie tak jest. A za rok powiedzą z uśmieszkiem: no przecież umarł - "to" już nie jest Jon Snow...;)

Nie potrafię sobie tylko wyobrazić jak HBO chce ukryć obecność Herringtona na planie 6-ego sezonu jeśli tak właśnie będzie...no chyba, że tylko taki tease z ich strony by ludzie mieli na forach o czym gadać przez kilka miechów...

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 22:02:16 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Spoiler:
Cytuj:
Sojusz dornijsko-targaryeński byłby co najmniej mocno nieortodoksyjny, ale kto wie...

Chyba dla fanów serialu. Doran Martell od początku celował w mariaż między Targaryenami a Martellami. No ale zgaduję, że w serialu wątek wycięto, bo zabrakłoby czasu antenowego na cycki Żmijek.


Spoiler:
Cytuj:
Bo chyba jednak aż takich odstępstw od książki nie zrobią, żeby w książce ożył, a w serialu nie. :)

Dwa słowa: Catelyn Tully. :P Poza tym ostatnie odcinki pokazały, że sky is the limit jeśli chodzi o wyszczerbienie scenariusza. Podziwiam Martina za aprobowanie tego z kamienną twarzą, acz pokaźna suma złotych smoków zapewne osłodziła mu ten despekt. :D

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2015 @ 22:52:17 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Spoiler:
Oj tam, Narsil, no jednak mimo wszystko jest różnica między wagą postaci Jona Snowa i Lady Stoneheart, bo wszak Catelyn Tully to nijak nie jest. Ale może i coś na rzeczy jest w tym co piszesz... :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.06.2015 @ 0:35:18 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Spoiler:
Cytuj:
Chyba dla fanów serialu. Doran Martell od początku celował w mariaż między Targaryenami a Martellami. No ale zgaduję, że w serialu wątek wycięto, bo zabrakłoby czasu antenowego na cycki Żmijek.

Przez akcję z próbą zaiwanienia smoka niuanse dotyczące informacji sprzed -nastu trochę umykają. Nie mówiąc już o tym, że Martin ciął potencjalnie ciekawe rzeczy, bo musiał opisywać, jak Arys Oakheart lubił być przed orgazmem szczypany za suty.

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.06.2015 @ 1:33:40 
Offline
Vesemir

Rejestracja: 18.03.2005 @ 3:19:51
Posty: 898
Lokalizacja: Warka
Czytając wasze wpisy, cały czas czytam "Spoiler: Snow". ;)

Tak oglądam ten serial i myślę że wszystkich zabiją, a potem wszystkich ożywią. Kilka razy. W dziesiątym sezonie już nie będzie miało znaczenia kto ginie, ani po czyjej jest stronie. Finałowa scena to wielka uczta gdzie Tyrion wszystkich upija, Cersei łazi za nim nago (spodobało jej się) obłąkana i upomina, że to nieładnie, Daenerys robi sobie grilla do spółki ze Stannisem (tym razem przy użyciu smoka), młody Greyjoy aka Fetor robi za błazna opowiadając każdemu dowcipy, a Arya żebrze o datki dla niewidomych. Littlefinger bzyka Melisandrę (dobrze się dobrali, bo ani jednemu ani drugiemu nie wiadomo o co chodzi), Sansa robi striptiz na stole (lata cierpień i wyrzeczeń dają o sobie znać). Jaime tańczy z Wielkim Wróblem, bo kto mu zabroni, a na koniec na imprezę wpada dowódca białych wędrowców i zaczyna się robić rave party. ;) Ech...To ja już pójdę spać. Dobranoc. ;)

_________________
Beauty lies in the eye of the beholder ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 798 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group