Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 16.05.2024 @ 14:01:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 798 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03.06.2015 @ 13:21:57 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Jest nadzieja ale na co? Wczoraj wieczorem się przełamałem i obejrzałem. Nie rozumiem zachwytu? Jeśli podnieca was zombie-apokalipsa to są lepsze historie.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.06.2015 @ 13:52:10 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Dlatego lekturę pierwszego tomu po prologu kontynuowali tylko fani zombie :) Nie chodziło mi tylko o elementy horroru (choć bardzo je sobie cenię). Nawet wolałbym, żeby przeciwnicy nie byli nieumarli, wtedy suspens byłby jeszcze większy. Rzecz bardziej w tym, jak cała sekwencja (nie tylko bitwa) została napisana i nakręcona.
Sezon zaczął się IMHO świetnie, potem scenarzyści sprawiali wrażenie, że prowadzą (jak Martin w odpowiednich tomach) historię donikąd. Teraz widać, że samodzielnie potrafią stworzyć coś pięknego i jeżeli ostatnie sezony będą miały charakter całkowicie autorski, to warto na nie czekać.

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.06.2015 @ 15:19:45 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
popisek pisze:
Sezon zaczął się IMHO świetnie, potem scenarzyści sprawiali wrażenie, że prowadzą (jak Martin w odpowiednich tomach) historię donikąd. Teraz widać, że samodzielnie potrafią stworzyć coś pięknego i jeżeli ostatnie sezony będą miały charakter całkowicie autorski, to warto na nie czekać.


jak wyżej.

Nie rozumiałem i nie rozumiem tego hejtu... Pamiętam jak onegdaj kilka osób się awanturowało o brak pewnej sceny z pijawkami. Potem okazało się, że jednak ją wykorzystano w innej - IMHO ciekawszej - konfiguracji. Ale wtedy też - po fakcie jakoś nikt nie skomentował tego obowiązkowego wiadra pomyj za "brak" biednych pijawek...

Już kiedyś się dziwiłem jak można tak ostro komentować wątki zanim się skończą...tylko za fakt, że (czasem tylko póki co) jest INACZEJ. Ten serial bywa lepszy niż książki. I koniec końców, całościowo może taki właśnie się okazać przez konieczność kreatywnego skupienia i kondensacji

Zombie-apokalipsa? Serio tylko to tam widać...? Te męczące już dworskie przepychanki nabierają dodatkowego wymiaru przez tę "zombie-apokalipsę". Nie wspominając już o właściwie każdej relacji w tym serialu.

Nie mogę się doczekać jak to poprowadzą i każdy fan kina po tak mistrzowskim pokazie budowania scen, nastroju i tematyki powinien chyba mieć podobnie...

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.06.2015 @ 16:23:17 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Ale wtedy też - po fakcie jakoś nikt nie skomentował tego obowiązkowego wiadra pomyj za "brak" biednych pijawek...


Wypraszam sobie. :P

Nie widziałem jeszcze najnowszego odcinka, miło by było, gdyby zatarł on niesmak po wątku "Jaimie&Bronn, Avengers of Westeros".

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.06.2015 @ 17:14:09 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 08.01.2003 @ 16:36:24
Posty: 1139
Lokalizacja: o, stamtąd!
Chemik pisze:
Narsil pisze:
Zwłaszcza, że Tyrion, zgodnie z fabułą książek, słabuje, a Daenerys obecnie jest na etapie "peron odjechał do stacji Hormonowo" *.

Ale to chyba będzie najistotnieszy wątek z punktu widzenia czytelnika książek. Od teraz wszystko w tym wątku jest potencjalnym mocnym spoilerem.

IMO, póki co nie jest. Spotkanie Tyriona z Daenerys wydaje się być mocno przyspieszone w stosunku do książek. W następnym odcinku pewnie zobaczymy "wejście smoka". A Tyrion będzie musiał, w zastępstwie Barristana, sprzątać pod nieobecność królowej.

_________________
Kiedyś pisano różne rzeczy na ścianach toalet.
Teraz do tego celu służy internet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.06.2015 @ 19:12:49 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Narsil pisze:

Nie widziałem jeszcze najnowszego odcinka, miło by było, gdyby zatarł on niesmak po wątku "Jaimie&Bronn, Avengers of Westeros".


come on. Nie jestem fanem tego wątku, ale jakoś Jaimiego musieli zagospodarować...Plus: Bronn mi to zrekompensował (najpierw jako sfrustrowany social climber, a potem w boskiej więziennej scenie z pewną jeszcze bardziej boską siostrzyczką...). No i podejrzewam, że ten wątek jakoś istotnie się splecie z innymi, so...raz jeszcze, poczekajmy z kolejnymi pomyjami, please...;)


Aha, póki co podziw w kwestii ostatniego odcinka spływa na sekwencję w Hardhome, ale co z Tyrionem i Daenerys? Serio na nikim nie zrobiła wrażenia ich interakcja?:)

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.06.2015 @ 22:44:41 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
Nie jestem fanem tego wątku, ale jakoś Jaimiego musieli zagospodarować..

Jak to ujął pewien anon - w książce Jaimie wyrusza na północ, odkrywając w sobie iskrę przywódcy, ale też większe niżby chciał podobieństwo do ojca. Z egoistycznego rycerzyka zmienia się w pragmatycznego, ale niepozbawionego altruistycznych odruchów dojrzałego człowieka. W serialu wyrusza na top sikret misję do Dorne po to, aby uratować siostrzenicę i móc znów pochędożyć się z siostrą.

Co gorsza, nic nie stało na przeszkodzie, aby wykorzystać w serialu wątek z książki - Lady Stoneheart pojawiała się dopiero pod koniec - a Jaimego i Bronna zastąpić Arianą Martell. I nawet byłaby szansa na kolejny pokaz cycków, czyli to, co scenarzyści lubią najbardziej. :>

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.06.2015 @ 23:26:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Narsil pisze:
I nawet byłaby szansa na kolejny pokaz cycków, czyli to, co scenarzyści lubią najbardziej. :>
Cycki więzienne były jasną stroną tej farsy :)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.06.2015 @ 1:20:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
AFAIR, Arianne, jak to Dornijka, działała w obie strony, więc cycków byłoby dwa razy więcej. :P

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.06.2015 @ 9:09:20 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Narsil pisze:
Jak to ujął pewien anon - w książce Jaimie wyrusza na północ, odkrywając w sobie iskrę przywódcy, ale też większe niżby chciał podobieństwo do ojca. Z egoistycznego rycerzyka zmienia się w pragmatycznego, ale niepozbawionego altruistycznych odruchów dojrzałego człowieka. W serialu wyrusza na top sikret misję do Dorne po to, aby uratować siostrzenicę i móc znów pochędożyć się z siostrą.


ładnie napisane - ale...tendencyjne jak cholera;)

Narsil pisze:
Co gorsza, nic nie stało na przeszkodzie, aby wykorzystać w serialu wątek z książki - Lady Stoneheart pojawiała się dopiero pod koniec - a Jaimego i Bronna zastąpić Arianą Martell.


nic - poza faktem, że w 10-odcinkowym sezonie zapominamy o jednej z głównych - i najciekawszych - postaci i zastępujemy ją prawie zupełnie marginalną (choć z naprawdę fajnymi cyckami, true story...). I zakładając, że tak ten wątek misji Jaimiego zostanie zakończony...co, chyba największy hater przyzna, wydaje się cokolwiek absurdalne...

PS. ok, właściwie wszystko mi się w tej aktorce podoba;p

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.06.2015 @ 21:52:55 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Jeżeli spoilery nie kłamią, to w najnowszym odcinku szykuje się Zmiana Fabularna Zdolna Położyć Kres Wszystkim Zmianom Fabularnym. A peron odjechał gdzieś hen, daleko poza horyzont.

Owszem, jestem tendencyjny. :P

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.06.2015 @ 9:07:15 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Masz na myśli Shireen?
Spoiler:
Ponoć Martin potwierdził, że i w książce będzie to mieć miejsce. Wątpię jednak, aby za przyzwoleniem Stannisa. To co zrobili to kompletne wypaczenie charakteru tej postaci. Żal.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.06.2015 @ 9:53:37 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Yup.
Spoiler:
Tym bardziej, że książkowy Stannis jasno dał do zrozumienia, że w razie jego śmierci prawowitą dziedziczką jest właśnie Shireen. Równie dobrze w następnym odcinku możemy zobaczyć Cersei podrzynającą gardło Tommenowi, albo Brienne usiłującą zabić Jaimego. <teoriaspiskowa> Może Martinowi albo duetowi D&D nie podobała się rosnąca fanbaza Stannisa? </teoria spiskowa>

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.06.2015 @ 10:09:44 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Ben-Adar pisze:
W końcu wszyscy widzieliśmy, jak Mance Rayder spłonął na stosie, prawda?
A jak było w książkach? Nawet jako fan zombie nie jestem w stanie przebić się przez styl Martina. Szkoda, bo sama historia w książce wydaje się ciekawa.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.06.2015 @ 10:21:40 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dżibril pisze:
Ben-Adar pisze:
W końcu wszyscy widzieliśmy, jak Mance Rayder spłonął na stosie, prawda?
A jak było w książkach?


Spoiler:
Zamiast Mance'a spłonął Lord Kości vel Grzechocząca Koszula (on w ogóle pojawił się w serialu?), którego Melisandre ucharakteryzowała z pomocą magii na Raydera i vice versa - Mance ukrywa się jako Lord Kości.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 798 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group