Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 14:46:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23.09.2011 @ 16:37:56 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Uznałam, że najwyższa pora, by serial miał swój własny wątek. Nawet jeśli nie będzie się cieszył wielką popularnością, warto chyba.

Sama zabierałam się do niego długo, raz coś obejrzałam na TVN Style, potem zafundowałam sobie całość, która przeleżała na dysku czekając na sprzyjający moment... okazuje się, że na urlopie równie dobrze można oglądać takie cuda, co zwiedzać, w związku z czym co rano wymykałam się w koszuli nocnej do lodowatej kuchni (Anglicy nie uznają ogrzewania, poza, może, grudniem i, czasami, styczniem) i tam, na laptopie, po cichutku, by nikogo nie obudzić, oglądałam chciwie kolejne odcinki. No i oczywiście wpadłam jak śliwka w kompot.
Dzięki, Maple, za mobilizację, gdyby nie ty, pewnie dalej by na tym dysku czekał. :)

Swoją drogą podobno serial już trafił do Księgi Rekordów Guinessa, otrzymał mianowicie najwyższą średnią ocen recenzenckich, czym pobili "Mad Men" i "Sons of Anarchy". Co mnie wcale nie dziwi, patrząc na mistrzowską obsadę.


***
Aha, skoro to temat na temat, to rozumiem, że nie trzeba walić wszędzie tych idiotycznych spoiler alertów? Będziecie wiedzieli, że czytacie na własną odpowiedzialność?

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.09.2011 @ 13:22:03 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Ha! Właśnie od jakiegoś tygodnia pierwszy odcinek leży na dysku i czeka na zielone światło. Czyli generalnie na wolny czas bo chęć do obejrzenie już jest ;)

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.09.2011 @ 14:53:12 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Alu, dziękuję Ci serdecznie za ten wątek :)))
Oczywiście, że można walić spoilerami - nawet TRZEBA ;)
Downton Abbey jest bez wątpienia jednym z najlepiej zrobionych seriali, jakie zdarzyło mi się oglądać. Onegdaj oglądałam wywiad z Michelle Dockery (Lady Mary, wcześniej znana jako Susan Sto Helit ;) ), która zdradziła, że dopiero przy kręceniu drugiego sezonu aktorkom pozwolono NIE SPĘDZAĆ CAŁEGO DNIA W GORSETACH - dbałość o szczegóły, nie tylko te związane z kostiumami, ale także o scenografię, sposób poruszania się i mówienia aktorów etc., na najwyższym poziomie. Nic dziwnego, że dostali w tym roku 11 nominacji do Emmy - i zwyciężyli w czterech kategoriach.
Jedna z tych nagród przypadła Maggie Smith, moim zdaniem - jak najbardziej zasłużenie. Violet jest jedną z moich ulubionych postaci, a niektóre jej teksty ("What is a week-end?!") po prostu zwalają mnie z nóg. :)

O ile się nie mylę, jutro zostanie wyemitowany drugi odcinek drugiego sezonu - nieco mroczniejszego niż pierwszy, ale w końcu nie ma się czemu dziwić: sceny kręcone w "okopach nad Sommą" zajmują sporą część czasu ekranowego, i wpływają znacząco na klimat całości. A w samym Downton wzrasta napięcie: pojawiły się bowiem dwie kobiety, które najwyraźniej postawiły sobie za cel uprzykrzenie życia Mary i Annie. Bo to złe kobiety są - szczególnie jedna... ;)

Aha, czy drugi sezon też można spoilerować? Bo w tej chwili chyba tylko Idy i ja jesteśmy na tym etapie? Nie chciałabym Wam popsuć przyjemności ;)

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.09.2011 @ 15:12:50 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Pamiętać aby tu nie zaglądać, zanim serialu nie obejrzę.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.09.2011 @ 19:14:00 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Maple, spoileruj. :D
Maple Fay pisze:
Onegdaj oglądałam wywiad z Michelle Dockery (Lady Mary, wcześniej znana jako Susan Sto Helit ;) ), która zdradziła, że dopiero przy kręceniu drugiego sezonu aktorkom pozwolono NIE SPĘDZAĆ CAŁEGO DNIA W GORSETACH - dbałość o szczegóły, nie tylko te związane z kostiumami, ale także o scenografię, sposób poruszania się i mówienia aktorów etc., na najwyższym poziomie.
Na mnie wielkie wrażenie robi ich gra, szczególnie kobiet. To szalone opanowanie, gdy nawet w obliczu najgorszych wiadomości zachowują zimną krew. Widać, że to Angielki (moja babcia przez wiele lat próbowała mnie tego nauczyć, tłumacząc, że dama nie drze japy z byle powodu - bezskutecznie, niestety). ;)

Właśnie zbliżam się do końca pierwszego sezonu i zgadzam się co do Violet. Twarda, stojąca murem za rodziną (kto by pomyślał, że tak konserwatywna arystokratka stanie po stronie wnuczki a nie obowiązującego od wieków prawa?), uparta i mimo wszystko bardzo ludzka.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.09.2011 @ 19:34:52 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Ala pisze:
Na mnie wielkie wrażenie robi ich gra, szczególnie kobiet. To szalone opanowanie, gdy nawet w obliczu najgorszych wiadomości zachowują zimną krew.

Widziałam gdzieś fanart z Lady Mary - ujęcie z samej końcówki 7. odcinka, jeśli wiesz, co mam na myśli - i wmontowanym napisem: "Raised to be charming, not sincere." Co, zapewne, było bardzo dobrze widziane przez jej rodziców, ale koniec końców przysporzyło jej mnóstwa kłopotów w życiu.

Aha! Julian Fellowes pisze trzeci sezon - cieszymy się? No ba! :D

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.09.2011 @ 23:06:29 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Maple Fay pisze:
Aha! Julian Fellowes pisze trzeci sezon - cieszymy się? No ba! :D
Ha!

No i jestem na bieżąco. I przyznam, że zaczął mnie irytować Bates, z tą swoją pozą wiecznego zbawiciela świata. Biedna Anna.
Za to Violet... Dama, po prostu dama. No i nie zapominajmy o cioci Robercie. ;))

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.09.2011 @ 8:15:24 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Dla odmiany O'Brien i Thomasa należałoby odstrzelić, w ramach akcji humanitarnej. A to, co Thomas zrobił w ostatniej scenie najnowszego odcinka... Żałosne, proszę państwa, żałosne.

Nie mogę się doczekać jutra - z zajawek wynika, że Mary będzie musiała dokonać wyboru między Wiadomo Kim a... tym panem. Dla mnie sprawa jest jasna ;), ale scenarzyści pewnie nam tak szybko nie odpuszczą.

Alu, chyba zrobiłyśmy sobie z tego wątku naszą małą, prywatną piaskownicę...

Dlatego też, dla wszystkich potencjalnych entuzjastów: link do wersji do oglądania online, po angielsku lub hiszpańsku ;))

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.09.2011 @ 21:20:20 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Maple, możesz spojlerować :D (jak dla mnie żaden spojler nie przebije zespojlerowania ostatniego odcinka "Cowboy Bebop" :D )

Maggie Smith (Violet) nawet w tych krótkich fragmentach, w których występuje "kradnie" sceny - krzesło obrotowe albo tekst o poglądach kobiety (kobieta nie może mieć poglądów, dopóki nie wyjdzie za mąż, a wtedy mąż powie jej jakie ma mieć :DDDDD )

Maple, wielkie dzięki za link do online. Zawsze interesowały mnie filmy ukazujące obyczajowość klas brytyjskich na przestrzeni czasu i w obliczu zmian na świecie ("Okruchy dnia", "Podróż do Indii", "Powrót do Howard's End").


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.09.2011 @ 22:19:40 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Nie spojlerować, dwa pierwsze odcinki zaliczone. Szału nie ma, ale dam jeszcze szanse. Ma pewne pozytywne walory no i jest robiony perfekcyjnie aczkolwiek sama tematyka (jaśniepaństwo-służba) mało mnie obchodzi. Bardziej nastawiam się właśnie na "owe" zmiany zachowań brytyjskich na przestrzeni czasu i jestem ciekaw do jakich "lat" dojdą z serialem.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2011 @ 9:31:28 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Uwaga, małżonka zażyczyła sobie obejrzeć ten serial, więc istnieje groźba, że też go obejrzę.
Ale póki co znikam stąd ;-)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2011 @ 10:57:31 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Och, straszne, obejrzysz i jeszcze coś się stanie. ;D

Puchaczu, serial jest obyczajowy, więc na żaden szoking bym nie liczyła. To raczej coś a'la "Wiek niewinności" połączony z "You Rang, M'Lord?". Zmian zbyt gwałtownych też raczej nie będzie - w końcu po pierwszej wojnie w Anglii nadal były podziały i wiele się nie zmieniło. Ba, podziały - i to bardzo wyraźne - oni mają do dziś. Jedyne chyba, tak bardzo klasowe społeczeństwo, które przetrwało do dziś.

A ja zaraziłam już serialem rodziców, obejrzeli pierwsze dwa odcinki i domagają się więcej. :)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2011 @ 21:18:15 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Jestem po 2x02 (Maple się zdziwi, że tak szybko) i wreszcie mogę tu zajrzeć bez obawy o spojlery. : )
"Sometimes I feel as if I were living in an H.G. Wells novel" albo "Anna... help me do battle with this monstrosity. Looks like a creature from The Lost World." - lady Violet chyba lubi fantastykę. ; D

Ala ma pewnie rację, że nie nastąpią szokujące zmiany, ale jednak w serialu ciągle się mówi o zmianach i są one widoczne. Lady Sybil najlepszym przykładem. : )

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2011 @ 21:49:16 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Też tak pomyślałam, gdy go obejrzałam - że się pomyliłam. Panienki pokazują dzięki tej wojnie, że mają jaja, także Edith traktorzystka. ;) Ale to babcia wciąż wiedzie prym, nawet, jeśli nie rozumie pewnych spraw.



P.S. A poznałaś Miss Moneypenny? ;P Cały czas nie dawało mi spokoju, skąd znam tę aktorkę.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2011 @ 22:26:02 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Ala pisze:
P.S. A poznałaś Miss Moneypenny? ;P Cały czas nie dawało mi spokoju, skąd znam tę aktorkę.

Nie poznałam. : D Niesamowite, że to ta sama osoba... Ale ja chyba nie jestem najlepsza w rozpoznawaniu aktorów. I tak dobrze, że rozpoznałam ser Joraha. ; )

Z babcią wszyscy muszą się liczyć, ale jej władza jest już mocno ograniczona. Lady Isobel ciągle patrzy jej na ręce. W ogóle w Downton każdy ma swoje racje i trudno o jednoznaczną postać. Może oprócz Very, ale chyba na razie za mało o niej wiadomo.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group