Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 15.05.2024 @ 11:09:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15.12.2011 @ 0:18:19 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Póki co trop Carrie został zdjęty z jej ściany i spakowany byle jak do pudełka, a Carrie dość poważnie się rozsypała psychicznie.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2011 @ 0:33:51 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Ale ciągle ma wsparcie Saula, który zobaczył, co trzeba (założywszy, że jednak nie jest kretem, co do czego nie mam pewności). Nie mam pojęcia, co będzie w finale, ale wiem, że bez Carrie nie oglądam drugiego sezonu (już za sam ostatni odcinek Claire Danes należy się Złoty Glob).

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2011 @ 0:38:51 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Saul może polecieć z CIA zgodnie z wytyczną otrzymaną od wiceprezydenta.

Fakt, Danes była cholernie wiarygodna jako bi-polarna w fazie maniakalnej. Aż przykro mi się na nią patrzyło.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2011 @ 10:12:10 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Tarkus pisze:
Gt_O pisze:
w Langley tylko Saul zna prawdę

ORLY? Czyżby więc przywidziało mi się, że ją szef odwiedził? I zdecydowanie widział, że się psychicznie rozsypała? Oczywiście nie zostało powiedziane wprost, że jej siostra-psychiatra zdradziła, co dolega Carrie, ale c'mon, to kwestia chwili, by albo zrozumiał, albo się dowiedział.
Zresztą pażywiom, uwidim, jak mawiają w Langley :) "Homeland" ma to do siebie, że niczego nie można być pewnym.
Chyba, że to właśnie David jest kretem i też nie skończy tego sezonu żywy. Wtedy droga powrotu do służby może stanąć dla Carrie otworem. Rozumiem, że samego Brody'ego absolutnie spisujemy na straty? Niby wszystko na to wskazuje, ale właśnie dlatego zaczynam mieć wątpliwości. Choć pomysłu jak miałby się wywinąć nie mam.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2011 @ 10:41:12 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
No, żony w kamizelkę raczej nie wystroi. Poza tym w Gettysburgu ewidentnie żegnał się z dziećmi, stąd jego córka nabrała podejrzeń co do jego dziwnego zachowania.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2011 @ 11:01:18 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Owszem, w zapowiedzi finału widzimy nawet, że nagrał "pośmiertną" taśmę wyjaśniającą swoje motywy. Aczkolwiek im więcej jest tych przesłanek, że nie ma innej możliwości, tym bardziej rosną moje wątpliwości. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2011 @ 11:38:03 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Spoko, będziemy mieli całe 90 minut na rozstrzygnięcie wątpliwości. Albo nie :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2011 @ 21:12:06 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2006 @ 9:23:29
Posty: 2308
Lokalizacja: pitu pitu
No. Jesteśmy na bieżąco :)

Od jakiegoś czasu jestem przekonana, że kretem jest albo Saul, albo David. Po ostatnim odcinku szala zwycięstwa w tym konkursie przechyla się jednak na stronę Davida.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2011 @ 21:41:43 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
Gt_O pisze:
To o czym będzie druga seria? O tym jak wdowa po Brodym samotnie wychowuje dwójkę dzieci i zmaga z codziennymi przeciwnościami losu?


Jakie tam "samotnie", do Wafla pana? ;) A tzw. "przyjaciel rodziny" krążący niczym wolny elektron wokół jądra to niby kto? Ozdóbka choinkowa? Jasna sprawa, że jeśli przyjdzie co do czego, to w mig się zjawi, aby pięknotkę pocieszyć (także w łożu rozkoszy). :p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2011 @ 1:07:29 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
ASX76 pisze:
Gt_O pisze:
To o czym będzie druga seria? O tym jak wdowa po Brodym samotnie wychowuje dwójkę dzieci i zmaga z codziennymi przeciwnościami losu?

A tzw. "przyjaciel rodziny" krążący niczym wolny elektron wokół jądra to niby kto?

Balast fabularny.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2011 @ 19:18:03 
Offline
Adept

Rejestracja: 11.01.2005 @ 11:09:42
Posty: 327
Lokalizacja: B-stok
Tak w serialu, jak i w true life. ;p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 0:07:50 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Wbrew obietnicom finał nie odpowiedział na wszystkie pytania. Pierwszy sezon był świetny, ale drugi, obym się mylił, nie zapowiada się tak dobrze. Co się szczególnie wyróżnia, to aktorstwo dwójki głównych bohaterów. Brody był w bunkrze tak wiarygodny, że sam poczułem ten zimny pot cieknący po dupie.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 9:51:24 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Nie chowam spoilerów, ale są, więc uważać :)

Aktorsko faktycznie jest niebywale dobrze, ale fabularnie...
Gdyby Brody się wysadził, skoro taki był plan od początku, byłby jeden sezon, ale o czymś i naprawdę zapadający w pamięć. Gdyby z kolei islamiści od początku planowali umieszczenie w rządzie swojego człowieka, zamiast zabić kilku ludzi i tylko pogorszyć swoją sytuację, to jeszcze lepiej, zresztą taki scenariusz wydawał mi się najbardziej prawdopodobny, przez kilka ostatnich odcinków. I do tego sensowny.
A co dostaliśmy zamiast? Oto Nick Brody realizuje trudny i skomplikowany plan, tylko po to, żeby w ostatnim momencie się wycofać bo go córka poprosiła... Równie dobrze mógł zadzwonić producent i powiedzieć "nie wysadzaj się, zmiana planu, oglądalność w pytkę, kręcimy dalej". I nawet reakcja Brodiego by pasowała, bo było to tak słabe, że sam się mało nie popłakałem z żalu.
Jedyne emocje jakie finał Homeland we mnie wzbudził, poza niesmakiem po wszystkim, były spowodowane tym, że dokładnie w momencie pierwszej próby detonacji nieoczekiwanie skończył się odcinek i musieliśmy ściągać od nowa :) Taki przypadkowy cliffhanger własnej produkcji, na szczęście tylko na półtorej godziny. W sumie to żałuję, że oglądałem do końca, tamto zakończenie było lepsze.

Odpowiadając na pytanie w temacie: dupa a nie terrorysta. To już Ahmed jest lepszym terrorystą, chociaż wysadził się przypadkiem, tankując skuter ;]

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 10:51:39 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2006 @ 9:23:29
Posty: 2308
Lokalizacja: pitu pitu
W sumie się zgadzam, bo zakończenie faktycznie było niesamowicie sztuczne. We mnie emocje wzbudzała Carrie, bo psycholem była pierwszoklaśnym. Choć teraz nie wyobrażam sobie dalszego ciągu. Teraz już na pewno nie wróci do CIA, a jeśli wróci, to będzie to tragicznie naciągane. Ciekawa jestem jak go będzie śledzić, bo że będzie - to pewne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.12.2011 @ 11:01:36 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Zgadzam się z Benem, zajechało niestety mocno amatorszczyzną na koniec. To co, Nazirowi dopiero w trakcie rozmowy z Brodym wpadło do zakutego łba, że tym więcej może Brody zdziałać im wyżej zajdzie w świecie politycznym, zamiast rozwalać się w bunkrze? A Brody jak zwyczajnie zapewnił córkę, że wraca, to wciąż chciał się wysadzić. Ale już jak mu kazała złożyć solenną obietnicę (po co, jednak go podejrzewała???), to oczywista musiał zrezygnować z całego misternego planu (nawiasem mówiąc skąd pewność, że w drodze powrotnej nie będzie przechodził przez wykrywacz metalu?).
Carrie oczywiście w ostatnim momencie musiała poskładać wszystko do kupy (chyba jednak trochę za łatwo), a Saul oczywiście wtedy właśnie w nią zwątpił, choć wszystko brzmiało jak najbardziej logicznie. No chyba że to Saul jest kretem, bo - co za niespodzianka - nadal się nie dowiedzieliśmy kto nim jest. Ale wtedy jego pozostałe działania trochę nie miałyby sensu (zwłaszcza takie zakładanie Nelsona wiceprezydentowi i Estesowi). A skoro nie Saul, to kto poinformował Walkera, że Saudyjczyk był przynętą? Fakt, więcej pozostało pytań niż poznaliśmy odpowiedzi. A Carrie oczywiście zapomni po elektrowstrząsach, co sobie przypomniała na sam koniec.
Słowem, sezon był świetny, ale finał spieprzyli i kolejny sezon tez nie zapowiada się rewelacyjnie, niestety.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group