Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 11:56:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27.11.2014 @ 22:22:43 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Bardzo dobry, co prawda można by się było przyczepić do procedur bezpieczeństwa w ambasadzie (naprawdę? wszyscy? co do jednego? a nie powinni aby wzmocnić ochrony na miejscu w takiej sytuacji?), ale bywały tu już większe bzdury. Mam tylko jedną uwagę - to powinno się oglądać bitym longiem. ;)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.12.2014 @ 11:35:44 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ala pisze:
Bardzo dobry, co prawda można by się było przyczepić do procedur bezpieczeństwa w ambasadzie (naprawdę? wszyscy? co do jednego? a nie powinni aby wzmocnić ochrony na miejscu w takiej sytuacji?), ale bywały tu już większe bzdury. Mam tylko jedną uwagę - to powinno się oglądać bitym longiem. ;)

Okazało się, że nie wszyscy, tylko prawie wszyscy :)
No, ale muszę przyznać, że jak zaczynałem oglądać IV sezon, to nie liczyłem na zbyt wiele.
Albowiem lista świetnych seriali, które stacja "Showtime" zmasakrowała, poprzez zbyt dużą liczbę sezonów jest bardzo spektakularna i pokazuje jedną rzecz- jeśli w tej stacji serial trwa dłużej, niż trzy sezony, to zawsze na końcu jest żal straszny połączony z zażenowaniem (vide: WEEDS, Dexter, Californication). Nie wiem, jak "Tudorowie".
Anyway- ten sezon jest dla mnie zaskoczeniem roku- po niezłej, acz bez szału, pierwszej części sezonu, w drugiej jakość skoczyła tak wysoko, że przeskoczyła (IMO) seozny II i III. Ponieważ pewny jest sezon piąty, cudów pewnie nie będzie, ale mimo wszystko. Do takich scen jak w 4x10 telewidzowie w USA raczej nie przywykli. Ciekaw jestem, jak to się skończy.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.12.2014 @ 14:29:42 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Chemik pisze:
lista świetnych seriali, które stacja "Showtime" zmasakrowała, poprzez zbyt dużą liczbę sezonów jest bardzo spektakularna i pokazuje jedną rzecz- jeśli w tej stacji serial trwa dłużej, niż trzy sezony, to zawsze na końcu jest żal straszny połączony z zażenowaniem (vide: WEEDS, Dexter, Californication).

Szczęśliwie wyjątkiem od tej reguły jest jak na razie Shameless, które po czterech sezonach trzyma się mocno i oby piąty sezon ruszający w styczniu potwierdził tę diagnozę.

Chemik pisze:
Anyway- ten sezon jest dla mnie zaskoczeniem roku- po niezłej, acz bez szału, pierwszej części sezonu, w drugiej jakość skoczyła tak wysoko, że przeskoczyła (IMO) seozny II i III. Ponieważ pewny jest sezon piąty, cudów pewnie nie będzie, ale mimo wszystko. Do takich scen jak w 4x10 telewidzowie w USA raczej nie przywykli. Ciekaw jestem, jak to się skończy.

Serio? Mnie pierwsza połowa sezonu nudziła i raziła głupotami, a druga wprawdzie przestała nudzić, ale za to kołek do zawieszania niewiary wbity jest coraz wyżej. Niechroniony tunel do samego środeczka ambasady USA w Islamabadzie? Seriously? Powszechna i wręcz nieskrywana pomoc armii pakistańskiej dla poszukiwanego terrorysty? Beach, please.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.12.2014 @ 14:51:02 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Przecież wszystkie - wydawałoby się - bzdury zostały wyjaśnione.
Te zdarzenia nie były przypadkowe, a co za tym idzie- zmienia się optyka tychże. Czy nie?
Co do drugiej części- nie niechroniony, tylko nie chroniony przez człowieka 24/7.
Poza tym nie to było najważniejsze, tylko sam przekaz- zajmujemy, zabijamy, bierzemy. To jednak pewne novum, nie sądzisz? Dodatkowo- zestaw to z faktyczną sytuacją w tym regionie i nawiązanie do kilku autentycznych wydarzeń (rajd na Abbottabad).
A co do pomocy Pakistańczyków dla talibów- a co masz w realu? Jak to wygląda? Dlaczego o akcji w Abbottabadzie nic nie wiedzieli? I na koniec- nie armii, tylko części wywiadu. To różnica.
Ciekawe, jak w Pakistanie odebrali ten odcinek :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.12.2014 @ 15:23:15 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Apacz pisze:
Chemik pisze:
Anyway- ten sezon jest dla mnie zaskoczeniem roku- po niezłej, acz bez szału, pierwszej części sezonu, w drugiej jakość skoczyła tak wysoko, że przeskoczyła (IMO) seozny II i III. Ponieważ pewny jest sezon piąty, cudów pewnie nie będzie, ale mimo wszystko. Do takich scen jak w 4x10 telewidzowie w USA raczej nie przywykli. Ciekaw jestem, jak to się skończy.

Serio? Mnie pierwsza połowa sezonu nudziła i raziła głupotami, a druga wprawdzie przestała nudzić, ale za to kołek do zawieszania niewiary wbity jest coraz wyżej. Niechroniony tunel do samego środeczka ambasady USA w Islamabadzie? Seriously? Powszechna i wręcz nieskrywana pomoc armii pakistańskiej dla poszukiwanego terrorysty? Beach, please.


No zupełnie seriously. Wiara człowieka z Europy w moce i kompetencje amerykańskich służb typu FBI, CIA to pewnie głównie właśnie efekt eksportowej propagandy w popkulturze. Polecam "Historię CIA" Tima Weinera (nagroda Pulitzera, choć nie jestem pewien, czy akurat za to). Przy faktycznych porażkach tej instytucji historie w Homeland wydają się całkiem ozłacające.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Ostatnio zmieniony 09.12.2014 @ 16:17:11 przez Gt_O, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.12.2014 @ 16:16:45 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
No właśnie też mam takie wrażenie oglądając, że ktoś, kto pisze scenariusz po prostu korzysta z gotowców podsuwanych przez samo CIA. Jak ktoś niedawno napisał, żyjemy w czasach, gdy przywódca wciąż jeszcze uważanego za najpotężniejszy kraj mówi "zabiliśmy Osamę" a świat pyta "serio?".
Za to fakt, że tylko ta dwójka przeżyła taki atak... no to już jest dziwne, podobnie jak te niekończące się magazynki.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2014 @ 21:55:23 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Już nie pamiętam za mocno poprzednich sezonów, ale czy może poznaliśmy dziś wreszcie słynnego Kreta? ;)

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2014 @ 22:15:47 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Nooo... Z drugiej strony, jeśli jest kretem, po co Khan jej go pokazał jako powód do niestrzelania? Chyba że to kolejna super hiper tajna akcja agencji, z podwójnym dnem i ustawianiem sobie wygodnych (z jakichś powodów) ludzi na stołkach. Naciągane, ale nie niemożliwe.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2014 @ 9:02:17 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Ala pisze:
Chyba że to kolejna super hiper tajna akcja agencji, z podwójnym dnem i ustawianiem sobie wygodnych (z jakichś powodów) ludzi na stołkach. Naciągane, ale nie niemożliwe.
I tak właśnie mi się wydaje. Zwłaszcza po tym co powiedział Lockhart do Carrie.
Spoiler:
Wcześniej, w podobnej sytuacji też nagle pojawił się Dar Adal. Ciekawe co z Saulem.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2014 @ 15:32:03 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Dla mnie właśnie w tym momencie serial stoczył się na poziom późnego 24. Oh well.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2014 @ 15:59:36 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
24 nie widziałem, ale ten sezon Homeland jest póki co świetny. Trochę rozwleczony wątek Życia Pi, ale cała resztę ogląda się bardzo dobrze. Bardzo jestem ciekawy jak to się skończy.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2014 @ 16:43:48 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Musiałbym powtórzyć poprzednie sezony, żeby stwierdzić, czy to by się trzymało kupy, gdyby ta postać była kablem, który mataczy od pierwszej serii, ale jeśli chcą w ogóle wracać do tego tematu (a powinni, bo to chyba było dość istotne), to z perspektywy jakiejś wartości dla dalszej fabuły żadna inna postać jako wtyka nie ma sensu.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2014 @ 16:50:14 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Gt_O pisze:
z perspektywy jakiejś wartości dla dalszej fabuły żadna inna postać jako wtyka nie ma sensu.


Tylko czyja wtyka? Al Kaidy? Talibów? Pakistańczyków? Arabskich terrorystów wrzuconych cuzamen do jednego wora? Trochę to wygląda jak to ostatnie. IMHO klasyczny przykład na tzw. lazy writing.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2014 @ 17:03:04 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Apacz pisze:
Gt_O pisze:
z perspektywy jakiejś wartości dla dalszej fabuły żadna inna postać jako wtyka nie ma sensu.


Tylko czyja wtyka? Al Kaidy? Talibów? Pakistańczyków? Arabskich terrorystów wrzuconych cuzamen do jednego wora? Trochę to wygląda jak to ostatnie. IMHO klasyczny przykład na tzw. lazy writing.

Trochę :)
Badguy z tego sezonu jest afgańskim talibem, jeśli mi styka, Pakistańczycy (w sensie wywiad) jedynie służą pomocą (albo tylko więźniowie byli z Afganu, a typek chciał ich użyć do odzyskania wpływu na ich terenie, nie pamiętam, tak czy tak mowa o międzynarodowej siatce), w naszym świecie prawdziwym ISIS wchłonął Al-Kaidę, kiedy ta straciła przywództwo, więc takie powiązania na potrzebę fabuły nie są wybitnie wydumane.
Choć bez wątpienia portret arabskiego świata to tutaj cały czas opiera się mocno na zaufaniu w ignorancję widza.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.10.2015 @ 19:15:57 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ostatnio oglądamy głównie dalekie sezony starych seriali i (jak w przypadku Castle'a) rozczarowujemy się. Ale nowy Homeland, po pierwszym odcinku, jest całkiem całkiem. Pewnie, że to są wciąż te same zagrywki (Carrie odchodzi z CIA, za chwilę CIA pojawia się w jej życiu i zaczyna mącić), sama Carrie też jakby mniej waleczna a bardziej udomowiona (i niekoniecznie jest to pozytyw). Ale nie da się nie uśmiechnąć oglądając amerykańskich szpiegów w Berlinie... te tajne znaki i spotkania godne zimnej wojny. Na razie chyba warto dać szansę.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group