Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 13:38:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02.02.2014 @ 13:10:14 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
No to mamy zupełnie rozbieżne opinie. Drugi był ok, trzeci też (po nudach na początku - no, tak nawet do piątego odcinka). I rzeczywiście wątki zostały pozamykane, historia dobiegła końca. Bardzo jestem ciekawa czwartego, zapowiadanego jako restart serialu. I na pewno dam mu szansę...
Spoiler:
chociaż cholernie trudno mi sobie wyobrazić Carrie jako matkę. Cały ten wątek wywaliłabym do kosza.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2014 @ 9:33:39 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Trzeci sezon skończony. Rzeczywiście, wątki pozamykane, prawie wszystko wyjaśnione. Właśnie - prawie wszystko. Zostało mi po serialu kilka pytań bez odpowiedzi i bardzo psuje mi to zakończenie, obniża ocenę całości. Niektóre z nich poniżej.
Spoiler:
- Kto w pierwszym sezonie dał złapanemu terroryście kawałek brzytwy, by popełnił samobójstwo? Mógł być to Brody, ale nie było to wyjaśnione.
- Kim był kret w CIA? Znów, mógł być to Brody, ale nie wiem czy wiedział o wszystkich sprawach które wypłynęły.
- Niewyjaśnione zachowanie Legolasa. Nie odwalił Brody'ego bo nie i tyle. I zero konsekwencji? Dużo luzu w tym CIA mają, w zwykłych jednostkach za niewykonanie rozkazu jest czapa, a jemu przeszło to na sucho. I pracuje dalej jakby nic się nie stało. Bardzo mi to nie pasuje.
- Latinos z Wieży Dawida. Powoływali się na Carrie, najpierw dużo pieprzyli o honorze i przysługach a potem i tak sprzedali Brody'ego.
- Jakim cudem Irańczycy dokładnie wiedzieli gdzie Brody będzie przekraczał granicę Iranu i podstawili tam stosowną ilość wojska? Przypadek? Kret? A jeśli tak to kto to?
To serial sensacyjny, więc oczekuję dokładnych wyjaśnień zagadek, a nie zostawiania tego do interpretacji widza. Nie ten gatunek.

Co nie zmienia faktu że serial oglądało się rewelacyjnie, jako całość jest świetny, sypie się na drobnych strzegółach.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2014 @ 11:12:40 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Spoiler:
Taa, trochę za romantycznie się zrobiło, zarówno w wątku Legolasa jak i ciążowym. Nie bardzo to pasuje, miejmy nadzieję, że w czwartym sezonie agentka wróci do czynnej służby i zamknie paru terrorystów. ;)


Ale za to muzyka jest wielkim plusem serialu, szczególnie odkąd odkryłam, że Tomasz Stańko maczał w tym trąbkę.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2014 @ 11:34:16 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Vramin pisze:
Spoiler:
- Kim był kret w CIA? Znów, mógł być to Brody, ale nie wiem czy wiedział o wszystkich sprawach które wypłynęły.
- Latinos z Wieży Dawida. Powoływali się na Carrie, najpierw dużo pieprzyli o honorze i przysługach a potem i tak sprzedali Brody'ego.
- Jakim cudem Irańczycy dokładnie wiedzieli gdzie Brody będzie przekraczał granicę Iranu i podstawili tam stosowną ilość wojska? Przypadek? Kret? A jeśli tak to kto to?

Spoiler:
Totalne olanie kwestii tożsamości kreta to dla mnie największy fuck up tego serialu. Co do latynosa z Caracas, to zakładałem, że od początku Brody był u niego za wiedzą i za kasę Saula, więc i nie zdziwiła mnie forma ich rozstania. A w kwestii Irańczyków to rozumiem, że mówimy o przekraczaniu granicy za pierwszym razem? Irańczycy nic wtedy o Brodym nie wiedzieli, po prostu patrolowali granicę dość intensywnie, a Brody z kolegami wszak przekraczał ją w innym miejscu niż początkowo planowali.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2014 @ 12:27:29 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Apacz pisze:
Spoiler:
Totalne olanie kwestii tożsamości kreta to dla mnie największy fuck up tego serialu. Co do latynosa z Caracas, to zakładałem, że od początku Brody był u niego za wiedzą i za kasę Saula, więc i nie zdziwiła mnie forma ich rozstania. A w kwestii Irańczyków to rozumiem, że mówimy o przekraczaniu granicy za pierwszym razem? Irańczycy nic wtedy o Brodym nie wiedzieli, po prostu patrolowali granicę dość intensywnie, a Brody z kolegami wszak przekraczał ją w innym miejscu niż początkowo planowali.
Spoiler:
Latynosi powoływali się na Carrie, kto wie, może rzeczywiście Saul maczał w tym palce. Ale przecież jeden z nich w rozmowie z lekarzem mówił coś o przysłudze jaką jest winien chyba Carrie. Może formą odwzajemnienia się było to że sami oddali Brody'ego żywego i nie dopuścili żeby inna ekipa oddała go martwego?
A co do Irańczyków to jak dla mnie trochę podejrzane było że nagle taka ekipa znalazła się na granicy. Mógł to być cynk od kreta, a może rzeczywiście akurat patrolowali ten region.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.02.2014 @ 13:35:22 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Idąc za ciosem przeczytałam książkowy prequel. Nie aż taki zły, jak się spodziewałam - w każdym razie autor próbuje omijać wszelkie wątki romantyczno - rodzinne i stara się zatuszować niezręczność twórców serialu, którzy zrobili z szyitów i sunnitów blisko współpracujących przyjaciół. Mogło być gorzej. ;)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.04.2014 @ 8:23:33 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ala pisze:
Idąc za ciosem przeczytałam książkowy prequel. Nie aż taki zły, jak się spodziewałam (...)

A możesz opisac mniej więcej fabułe? Interesuje mnie zwłaszcza to, czy jest opisane, jak Brody dostał sie do niewoli oraz czy jest pokazane jego "przygotowanie" do odnalezienia go przez oddział Delty, od czego zaczyna się sezon I.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.04.2014 @ 12:20:39 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Nie, nie jest, to wydarzenia dotyczące Carrie, większość fabuły skupia się na jej pobycie Libanie i Iraku i rozbijaniu jednego ze spisków Abu Nazira. Plus jakieś wewnętrzne rozgrywki CIA. O Brodym jest tylko zajawka na samym końcu.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.10.2014 @ 9:03:28 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Niezły restart serialu, bez melodramatu, z dobrym wątkiem szpiegowskim. Mocna scena z wywleczeniem szefa placówki w Pakistanie. Przeczucia dobre, oczekiwania żadne;)

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.10.2014 @ 10:05:36 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Kilka motywów zaczerpniętych z książki (która dzieje się przed całą aferą z Brodym), ale fakt, początek dobry.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.10.2014 @ 14:59:01 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Fakt, początek zainteresował na tyle by czekać na kolejny odcinek.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.11.2014 @ 20:34:04 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Chemik w temacie castle'owym pisze:
Dodam tylko, ze bieżący sezon jest znacznie fajniejszy, niż poprzedni.
Co ciekawe- kilka innych seriali, które oglądam, ma lepsze sezony, niz zeszłoroczne. Znaczy- trynd, panie ;)
Coś w tym jest, Homeland póki co zdecydowanie lepiej niż w poprzednim sezonie, choć gdy zobaczyłam
Spoiler:
Brody'ego - marę poprochową, przez chwilę zwątpiłam w zdrowie psychiczne scenarzystów. ;)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.11.2014 @ 22:40:43 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Serio? Ja widziałem dwa odcinki i uważam, że dramat. Serio, w pięć minut po opublikowaniu w TV wizerunku gościa cały Islamabad pała taką rządzą mordu, że nawet śmiertlene strzały nie są w stanie nikogo odstraszyć? Ale jednocześnie są na tyle mili, że już pozostałej dwójki, w tym gościa, który na oczach reszty zastrzelił kilku z nich, nie ruszają. Wszystko mi po tej scenie opadło, szczerze mówiąc.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.11.2014 @ 22:46:04 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Akurat to dość szybko zostało wyjaśnione (tak, bohaterom też to nie pasowało) i stało się podstawą całkiem ciekawej intrygi.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.11.2014 @ 22:38:37 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Było smętnie i nudno w serialu z tym chłopcem z "Życia Pi", potem jakoś od połowy sezonu zaczęli robić duże postępy, a dzisiejszy odcinek był świetny.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group