Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 18:50:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08.06.2012 @ 7:51:01 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Jestem właśnie po serialu "Hathfields & McCoys" trailer tutaj
Kawałek amerykańskiej historii z Kevinem Costnerem i Billem Paxtonem w rolach głównych, świetnie zrobiony, choć smutny. Opowiada o "wojnie" między dwoma klanami, w której właściwie nigdy nie było wiadomo, o co poszło, ale nienawiść jednych do drugich była niezmierna.
Jeśli nie widzieliście - polecam. Jeśli widzieliście chętnie usłyszę opinie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2012 @ 15:19:52 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Keri, można gdzieś to zobaczyć online?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.06.2012 @ 7:41:06 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Hmmm.. serial puszczali na history channel i ja to właśnie tam go obejrzałam, a czy da się online obejrzeć, to nie mam niestety pojęcia :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.06.2012 @ 9:14:37 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Już znalazłam.


Czy "Bad blood. The Hatfields & McCoys" to jakiś kolejny odcinek? Bo coś takiego też mi się wyskoczyło...
A, już doczytałam - to chyba jakaś inna ekranizacja tej historii, w dodatku wg recenzentów bardzo kiepska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.06.2012 @ 20:01:35 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
No właśnie ja sama nie wiem, czy dobra czy zła ta ekranizacja. Czytając historię w necie miałam wrażenie, ze serial nieco pogalopował w stronę interpretacji. Inna sprawa, że ta cała "wojna" była nie do końca jasna. Trwała bardzo długo i nie wiadomo jak się zaczęła. W serialu sugerują, że przed ich "prywatną wojną" i Hathfieldowie i McCoyowie walczyli po stronie Południa, z wyjątkiem jednego McCoya, który walczył po stronie Północy i dlatego został zabity po powrocie z wojny. Gdzie indziej sugerują, że w przypadku McCoyów wszyscy grali po stronie Północy za wyjątkiem jednego. Dodatkowo serial lekko sugeruje, iż racja była po stronie Hathfieldów, czyniąc Devila "Anse" "główniejszą" postacią, z którą widz powinien sympatyzować. Jednocześnie ja czułam, że trochę się we mnie tę sympatię wmawia, bo ja bardziej współczułam McCoyom i uważałam Hathfielda za palanta, który działał na zasadzie "oko, ucho, stopa i parę innych ważnych częsci ciała za jedno oko". Jak dla mnie nieco zbyt aktywnie "zwracał długi", ale może to ja ;)
BTW. Nie wiem czemu nazywają to 1szym sezonem. To było parę odcinków i generalnie obejmują one całą historię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group