Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 1:50:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21.05.2014 @ 1:05:13 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
A dlaczego herod-baba nie mogłaby być ciekawa? Czy pokazana jako atrakcyjna? W książce napakowana Margot budziła w facetach (no, w jednym) pożądanie.

Bedelia dziewczęca nie jest (trochę już nie ten wiek na dziewczęcość :), ale kobieca - jak najbardziej. I tak, jest drobna. Tego być może na ekranie tak bardzo nie widać, bo zawsze nosi wysokie obcasy + gra zimną blondynkę w typie Hitchcocka, przez co pewnie część osób odbiera ją jako wyższą niż jest naprawdę. Nie zmienia to faktu, że Gillian Anderson to chudy kurdupel, niewiele większy ode mnie, a ja jestem kurdupel maksymalny. :P

Imho jedyną bohaterką, która w "Hannibalu" nie podpada w taki czy inny sposób pod określenie "drobna", jest Gina Torres, czyli Bella, ona jest słusznego wzrostu, niemniej still - jest b. kobieca.
A poza tym niech mnie ktoś palnie, bo dopiero teraz uświadomiłam sobie, że to Zoe z "Fireflya". JAK mogłam jej nie poznać? :( Wstyd mi... :(

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.05.2014 @ 10:07:08 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Skoro opisujesz ją, jako "bardzo kobiecą", to musi być mocno niepodobna do Zoe, tak więc jesteś rozgrzeszona. ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.05.2014 @ 12:49:56 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
No, w stroju/zachowaniu/charakterze postaci faktycznie niepodobna, ale twarz jej została ta sama, więc powinnam się połapać... Ale mój skill rozpoznawania ludzi nigdy nie był zbyt mocny, o czym pewnie sam wiesz. :P

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.05.2014 @ 22:19:04 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Jakoś nigdy nie analizowałem wymiarów Gillian Anderson, ale jeśli:
- jest kurduplem
- chodzi na wysokich obcasach
- a do tego ma... te, no... a t r y b u t y
to: Boże błogosław takich (takie?) kurdupli (kurdupelki?) !

Tak: to oznacza, że również Ty (będąc kurduplem maksymalnym) możesz być "błogosławiona" ;-))

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 10:13:57 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Mam mieszane uczucia w stosunku do ostatniego odcinka - i wrażenie, że sporo osób będzie po nim bardzo narzekać. :)
Mnie się generalnie podobał, aczkolwiek nie bez zastrzeżeń + ogólnie mam słabość do tego serialu i to, co przeszkadzałoby mi w innych produkcjach, tu jestem w stanie kupić.
Co mi się więc podobało:
Spoiler:
na pewno klimat, napięcie, sposób nakręcenia - niektóre sceny to wizualne majstersztyki.
Z drugiej strony fabularnie jest kilka mocno ryzykownych pomysłów.
Po pierwsze koncept "kończymy cliffangerem, kiedy wszyscy główni pozytywni bohaterowie się wykrwawiają i do następnego sezonu nie będziecie wiedzieli, kto przeżył" to chwyt raz, że dość ograny, a dwa, jakiś taki na siłę efekciarski trochę? Rozumiem, że ostatni odcinek wymaga "mocnego uderzenia", ale w sezonie pierwszym twist z wrobieniem Willa był o wiele bardziej elegancki, zaskakujący i pomysłowy.
A tu jeszcze dochodzi kwestia, że z czterech "umierających" na koniec osób jedna (Will) nie umrze na pewno, bo bez niej serial straciłby sens, więc na to dramatyczne konanie chyba nikt nabrać się nie da... Co do pozostałych - szanse są różne, zakładam, że Abigail tym razem jest martwa na dobre (chyba że będą ją zabijać w każdym ostatnim odcinku sezonu, co na swój sposób mogłoby być zabawne :P), Jack pewnie przeżyje (jest zbyt ważną postacią), Alana -licho wie, choć z całej czwórki ona akurat wyglądała pod koniec najlepiej i "technicznie" imho ma najwięcej szans, skoro nie zabił jej sam upadek, była potem w stanie mówić, no i nie wykrwawiała się tak szybko jak np. Jack.
Niemniej, skoro już twórcy taki finał wymyślili, to zrobili to w miarę ok, spodobało mi się np. wyjaśnienie, jakim cudem Hannibal, dysponujący tylko nożem & gołymi rękami, zdołał unieszkodliwić trójkę uzbrojonych ludzi pakujących mu się do chaty. Od początku podejrzewałam, że w tej finałowej walce będzie jakiś "czynnik niespodziewany" - no i był, czyli Abigail.
Pomysł twistu z żywą Abigail byłby dla mnie ok, gdyby nie to, że a) też to wcześniej przewidziałam :P, b) identyncznie zrobili scenarzyści z Miriam, a "Hannibal" ogólnie ma coraz większą i coraz bardziej niepokojącą tendencję do przywracania postaci, o których widzowie sądzą/powinni sądzić, że są martwe, serio, zaczynam dochodzić do wniosku, że żeby w tym serialu całkowicie i nieodwołalnie umrzeć, trzeba zostać pokrojonym na plasterki, jak biedna Beverly. :P
Czego natomiast nie przewidziałam, to zakończenia z Bedelią - ale przyznaję, że tego za bardzo nie rozumiem, bo B. w dobrej komitywie z H. zaprzecza temu, co widzieliśmy wcześniej (ona się go bała, a on chciał ją zabić). WTF?
Poza tym nie do końca łapię, czemu właściwie Will dzwonił do H. z info "Oni wiedzą", tzn. wiem, że to miało być nawiązaniem do telefonu do Hobbsa z pierwszego odcinka, ale właściwie po co Will to zrobił? Żeby pomóc Jackowi czy umożliwić H. ucieczkę? Czy jedno i drugie? Ale to w sumie najmniejszy problem...
Edit: jeszcze jedno mi przyszło do głowy - ale... jaki właściwie był pierwotny plan Jacka i Willa? Oglądałam bez napisów, więc mogłam coś źle zrozumieć, niemniej wyszło mi, że miało to wyglądać tak, że Jack przychodzi na kolację do H., gdzie H. - na prośbę Willa - przyznaje się do wszystkiego, a wtedy wpada ekipa i aresztuje H. tak? Jeśli o to chodziło, to to trochę jednak chyba naiwne założenie było, nie jestem pewna czy dowody z nagrania są dopuszczalne przed sądem, a nawet jeśli, to H. bez trudu mógłby się wykręcić twierdząc choćby, że robił sobie z Jacka jaja...

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 10:46:43 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
O, to ja jestem z tych, co będą narzekać ;)
Spoiler:
Mniej więcej od "morderstwa" Freddie nic nie było w stanie mnie zaskoczyć - a ostatni odcinek był, moim zdaniem, do połowy mocno rozwleczony, a od połowy przeładowany emocjonalnym efekciarstwem (vide Abigail). Pozostawienie połowy bohaterów na granicy śmierci to także mocno ograny motyw, więc... Tak naprawdę zaskoczyła mnie tylko scena po napisach; zgadzam się z Anneke: nie bardzo robi mi to sens. WTF?...

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 11:14:17 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Ale deszcz zmieniający się w krew był śliczny, sama przyznaj. :) I ta scena, kiedy Hannibal moknie,
Spoiler:
pozostawiwszy za sobą zgrabny stosik (prawie)trupów, z Alaną umierającą mu u stóp
- piękne i strasznie creepy jednocześnie. :)Ten serial z założenia jest taki... operowo-surrealistyczno-kiczowaty i to w nim kocham. :)

Nawiasem mówiąc, przyszło mi do głowy pytanie, co właściwie scenarzyści wymyślą, żeby H. w trzecim sezonie wreszcie złapać - bo jak na razie facet wydaje się absolutnie nieklepalny, zawsze o krok przed innymi, bez trudu radzący sobie z uzbrojonymi ludźmi itp. Serio ciężko uwierzyć, ze w którymś momencie może powinąć mu się noga...

I jeszcze z innej beczki: Fuller w jakimś wywiadzie twierdził, że w w drugim sezonie mają zginąć trzy regularnie pojawiające się postaci i tak się zastanawiam, kogo mógł mieć na myśl. Na pewno
Spoiler:
Beverly (martwa i regularna), ale dalej? Gideon? On jest (raczej :P) martwy, ale to bohater zdecydowanie drugo- jeśli nie trzecioplanowy, Chilton podobno przeżył, ale jeśli Fuller wcześniej chciał go uśmiercić, to mógł mówić o nim. Freddie? Jej "wskrzeszenie" było niewątpliwie od początku zamierzone, niemniej Fuller mógł ściemniać, coby ludzie się przejęli... Abigail, która już wcześniej była "martwa"? XD Ktoś inny z tej finałowej grupki bliskich śmierci? (Jack/Alana?). Serio chciałabym wiedzieć...

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 12:27:07 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Względem strony wizualnej, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń ;)
Spoiler:
Tylko ten "stosik" trupów taki... meh. (I doprawdy, ile można czekać na przyjazd karetki?! ;))

I tak, też chciałabym wiedzieć, kogo Fuller miał na myśli. Jeszcze tylko jakieś 9 miesięcy, i się dowiemy... Wzdech.

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 12:55:07 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Btw mam taką cichą nadzieję, że
Spoiler:
Alana jednak przeżyje (w końcu to podobno kumpela Fullera :P). Lubię ją, bo ładna i sympatyczna jest, choć fakt, że do tej pory nikt jakoś specjalnie nie miał pomysłu, co z nią w tym serialu zrobić... Ale może choć w trzecim sezonie dadzą kobiecie do zagrania coś sensowniejszego niż obrzucanie Willa smętnymi spojrzeniami/chodzenie do łóżka z kimś tam itp.
Chciałabym też oczywiście, żeby Jack przeżył, bo jak w pierwszym sezonie miałam czasem ochotę zrobić mu krzywdę za to, jak traktował Willa, tak w drugim zaczęłam gościa lubić - ale o Jacka akurat się nie martwię, Jack zginie chyba tylko wtedy, kiedy Fishburne postanowi wycofać się z serialu. ;)

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 13:03:16 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Kurcze:
Spoiler:
kiedy nasz El Dottorre poczęstował Willa kosą, byłem pewien, że ten drugi odwdzięczy mu się kilkoma kulkami.
Takie nawiązanie do początku "Czerwonego smoka". I jestem przekonany, że Fuller celowo doprowadził mnie do tego oczekiwania. No, ale: trudno.
Kurcze: przez chwilę wyobraziłem sobie, że dr Bloom wybierze opcję "be blind", a nie "be brave". Ale bym się na nią wkurzał ;-)
A ta babka, która zawiesiła Jacka, to tylko dlatego, że z niej służbistka, czy może ktoś nią steruje?
Jako się rzekło: łykam ten serial, jak młody pelikan, więc jestem usatysfakcjonowany. Nie wymagam, żeby wszystkie rozwiązania fabularne były nowatorskie.

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 24.05.2014 @ 15:24:28 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 13:25:43 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
spida pisze:
A ta babka, która zwiesiła Jacka, to tylko dlatego, że z niej służbistka, czy może ktoś nią steruje?


Służbistka, imho, chyba że Fuller znowu planuje jakiś Niespodziewany Zwrot Akcji.
I ja też jestem usatysfakcjonowana, tak sobie tylko trochę marudzę, żeby nie wyjść z wprawy. :P
Btw czy ja nadinterpretuję, czy w jednej scenie przez chwilę mieliśmy przebłysk trochę innego Hannibala? Chodzi mi konkretnie o ten moment, kiedy odpowiada Alanie na pytanie, gdzie jest Jack. Bo wcześniej (i później) H. zawsze wydawał się uprzedzająco grzeczny, nawet jeśli nie musiał, bo rozmawiał z kimś, kto znał prawdę na jego temat (Tobias w pierwszym sezonie, Alana teraz). A ta jedna odpowiedź zabrzmiała jakoś tak... sarkastycznie? ironicznie? :P Miałam przez chwilę przebitkę na Hopkinsa i jego złośliwostki na temat tanich butów Clarice itp. :)

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 21:10:33 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Nie mam siły wyrażać swojego zażenowania finałem. Co to ma być, latynoska telenowela? Był to ostatni obejrzany przeze mnie odcinek Hannibala. Definitywnie.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2014 @ 21:24:26 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Tak myślałam, że odpadniesz na tym etapie. :D

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.07.2014 @ 11:23:16 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Eee!
Takie małe, słodkie foszki ;-)
Poczeka parę miesięcy i wymięknie...

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.07.2014 @ 11:28:39 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Bardzo rzadko skreślam serial, którego obejrzałam więcej niż dwa odcinki, ale jak już, to na amen:D

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group