Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 15:27:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03.05.2014 @ 19:48:46 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Ach, ileż dzisiaj było smakowitych kąsków!
Na farmie Vergerów już pojawiły się świnki. I (oczywiście) jedna musiała skończyć na stole naszego doktorka.
„Kształtowanie” Margot przez wszechstronnie uzdolnionego kanibala jest w pełni zgodne z tym, co dostaje czytelnik „Hannibala” – lubię to.
Aktor odtwarzający postać Masona Vergera jest mi skądś znany. Muszę poszperać po sieci.
Twist z Willem - godny.
Bez spektakularności i fajerwerków, ale mocno i zdecydowanie – ładne… jak to się mówi… season finalle.
Spoiler:
EDIT: Anneke - przeraził mnie zalinkowany przez Ciebie wywiad. Miałem identyczne odczucia co do przechodzenia Willa na ciemną stronę mocy. To musi być podpucha. Na Jowisza: jak się zajdzie za daleko, to potem można w ogóle nie wrócić...
Co do sceny łóżkowej, to nawet mnie (starego satyra i zbereźnika) bardziej zainteresowała ze względów czysto estetycznych (i "swingersowania") niż erotycznych.
A co do prosiaczka, to "hog" (jak go nazwał Hannibal w rozmowie z Vergerem) może być mały. Nawet tak mały, że wystarczy na przyjęcie dla kilku osób. Ale masz rację: to, co było widać w jadalni doktorka, z całą pewnością przekracza możliwości konsumpcji trojga ludzików.

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 03.05.2014 @ 23:52:17 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.05.2014 @ 20:51:23 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że, cholera,
Spoiler:
może to zmierza do końcówki, w której Will popełnia zbrodnię i wrabia w nią Hannibala (odwrócenie finału sezonu 1). Wtedy wilk byłby syty (Will mógłby być mrocznym Willem) i owca cała (uniknąłby kary). :D

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.05.2014 @ 21:17:54 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Syty wilk i cała owca w jednej osobie? Toż to czysta f a n t a s t y k a !

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.05.2014 @ 23:48:08 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
O, przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł na końcówkę:
Spoiler:
Hannibal orientuje się, że Will jest lepszym, bardziej kreatywnym itp. mordercą-kanibalem niż on, po czym zabija go z zazdrości. :P

A tak bardziej serio: śmierć Freddie nadal może być podpuchą, Fuller może zwyczajnie ściemniać, żeby twist za szybko się nie wydał. I tego się będę trzymać, dopóki nie zobaczę ciała, bo to ma dla mnie najwięcej sensu.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.05.2014 @ 23:55:35 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Anneke pisze:
O, przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł na końcówkę

Z takimi pomysłami to Ty mogłabyś... bo ja wiem... pisarką jakąś zostać, albo cuś ;-)

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 07.05.2014 @ 1:07:16 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.05.2014 @ 22:31:02 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Nie chcę was martwić, ale z odcinka wynika jasno, że
Spoiler:
jedli Freddie, a część niezjedzona spłonie na wózku w następnym epie, co akurat jest zgodne z kanonem (por. zajawka).
Co oznacza, że Fuller odleciał ostatecznie. I nie wymaga dalszego komentarza. A trochę szkoda, bo Mason fajny.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.05.2014 @ 0:32:00 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
E, wcale jasno nic takiego nie wynika,
Spoiler:
ciała Freddie nie pokazali (ani momentu, w którym Will niby miałby ją zabić), Will ludziny w lodówce miał aż nadto, żeby poczęstować Hannibala, a na wózku może być ktokolwiek, bo Fuller kanonem niespecjalnie się przejmuje.

Imho to ściema, Will wkręca Hannibala, a Fuller widzów. :)


Przekonamy się w następnym odcinku/odcinkach.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.05.2014 @ 11:25:08 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Ha!
Spoiler:
Miałam rację, Freddie żyje, a Will i Jack zastawiają na Hanniego pułapkę (nadal nie do końca wiem, na czym ona niby ma polegać, ale mniejsza). Ponadto miło, że Alana nareszcie przejrzała na oczy aczkolwiek a) boję się trochę, że w ramach "niespodziewanego zwrotu akcji" jeszcze jej się odwidzi i dojdzie do wniosku, że H. jednak jest ok, b) ciekawe, czemu właściwie teraz, a nie w jakimkolwiek innym momencie? Czy ja czegoś nie rozumiem? Zakończenie wątku ciąży Margot do przewidzenia, aczkolwiek odpowiedni dramatyzm był, a Mason jest imho lepszy niż w książce, bo nie aż tak strasznie przegięty (co nie zmienia faktu, że to najbardziej karykaturalna postać w serialu).

Nawiasem mówiąc, Hannibal został przedłużony na trzeci sezon, jupi! :)

I jeszcze mi się przypomniało:
Spoiler:
Upływ czasu w tym serialu jest z lekka dezorientujący, w zeszłym tygodniu była scena erotyczna z Willem i Margot + "śmierć" Freddie, w tym Margot robi sobie test ciązowy a od "smierci" minęły ponoć 24 h - czyli gdzieś tam musiał być po drodze przeskok, bo tak szybko te testy to chyba nie działają...
Plus zastanawia mnie Jack ciągnący na miejsce zbrodni/profanacji zwłok Alanę, nigdy wcześniej tego nie robił, a akurat teraz powinno mu raczej zależeć, żeby ją trzymać z daleka...


Edit:
Spoiler:
Doczytałam w wywiadzie z Fullerem, że ponoć Jack i Will ciągali Alanę ze sobą, żeby sama wydedukowała, jaka jest prawda, bo jakby jej zwyczajnie powiedzieli, to by nie uwierzyła. Ok, jest to jakieś wyjaśnienie, ale z drugiej strony dla nich chyba byłoby lepiej, żeby kobieta jak najdłużej żyła w nieświadomości? Bo ona raczej mi nie wygląda na kogoś, kto w razie czego będzie potrafił przekonująco przed Lecterem udawać, że wszystko jest ok...
Cała ta scena na cmentarzu w ogóle wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Fajnie, że dali Alanie wreszcie do zagrania scenę, gdzie może wykazać się jakąś bystrością (w którymś momencie miałam wrażenie, że jak jeszcze raz ją zobaczę w łóżku z Lecterem, to zacznę krzyczeć), ale myślałam, że tylko Will umie tak magicznie dedukować ze stanu zwłok? Bo nagle wychodzi na to, że Will wcale nie jest jakoś specjalnie unikalny, że każdy psycholog/psychiatra tak potrafi, co jakby trochę podważa sens serialu...

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Ostatnio zmieniony 11.05.2014 @ 12:40:57 przez Anneke, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.05.2014 @ 12:30:56 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Reguła: nie pokazali samej śmierci lub ciała = postać żyje, jednak jest żelazna w serialach ;)
Zresztą tutaj w innym przypadku koncepcja serialu by się rozleciała.

A w ogóle NBC zaskakuje z ramówką, chyba odbiór krytyków im się bo podoba, bo sama oglądalność Hannibala ponoć jest katastrofalna.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.05.2014 @ 21:59:45 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Dobry wieczór! Właśnie zaczęłam nadrabiać drugi sezon, jestem na etapie czwartego odcinka i trochę przewracam oczyma (aczkolwiek, nomen omen, OKO było mocne) - bo to chyba nie jest najlepszy objaw, kiedy najbardziej podoba mi się nazwanie jednej z bohaterek
Spoiler:
Katherine Pimms, co jest oczywistym nawiązaniem do alter ego Chuck z "Pushing Daisies", czyli Kitty Pimms. I pszczoły są na miejscu... ;)

Żywię nieśmiałą nadzieję, że do końca serii trochę się poprawi...

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.05.2014 @ 19:10:41 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Fuck, właśnie obejrzałam pierwszy odcinek Hannibala, przy którym zrobiło mi się trochę niedobrze...

Spoiler:
Bleeeh, scena z Masonem obcinającym sobie twarz jest naprawdę mega obrzydliwa (niemniej z czepialstwa: czy człowiek z takimi ranami byłby w stanie mówić? i to wyraźnie?).
Plus ładnie wygrywa się tu niepewność, po czyjej stronie właściwie jest/będzie Will, włącznie z sugerowaniem, że być może w ostatnim odcinku nasz bohater wystawi do wiatru Jacka, zabije/uszkodzi Alanę i zwieje z H. :P Nie sądzę, żeby twórcy poszli na coś takiego, zakładam, że w dalszych sezonach będzie jednak potrzebny jakiś...eee... no przynajmniej W MIARĘ pozytywny bohater, a coś takiego byłoby jednak trudne do odkręcenia, ale z drugiej strony licho wie, do czego może zaprowadzić chęć zaskoczenia widzów w ostatnim odcinku, więc przyznaję, że jednak trochę się boję. :) Ewentualnie rozważam też wersję light, czyli Will co prawda nie zwiewa z Hannim, ale w jakiś sposób umożliwia mu ucieczkę... No ale nic to, zobaczymy za tydzień... Rrrrany, nie mogę się doczekać! :)

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.05.2014 @ 21:13:49 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Maple Fay pisze:
Dobry wieczór! Właśnie zaczęłam nadrabiać drugi sezon, jestem na etapie czwartego odcinka i trochę przewracam oczyma (aczkolwiek, nomen omen, OKO było mocne) - bo to chyba nie jest najlepszy objaw, kiedy najbardziej podoba mi się nazwanie jednej z bohaterek
Spoiler:
Katherine Pimms, co jest oczywistym nawiązaniem do alter ego Chuck z "Pushing Daisies", czyli Kitty Pimms. I pszczoły są na miejscu... ;)

Żywię nieśmiałą nadzieję, że do końca serii trochę się poprawi...


Jedynym jasnym punktem tej serii jest rodzeństwo Vergerów. Poważnie rozważam powiedzenie sayonara.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.05.2014 @ 23:35:56 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Kiedy kinowy Will Graham przychodzi na początku "Czerwonego smoka" do Hannibala, dopiero na miejscu o l ś n i e w a go, że to doktor jest Chesapeake Ripperem.
Książkowa Margot stara się pozyskać spermę brata do zapłodnienia... no już nie mam 100% pewności czy do zapłodnienia samej siebie (czy swojej dziewczyny) ale na 90% - tak.
Filmowy (i książkowy) Mason Verger nie ma powiek - podniesiona jest nawet kwestia nawilżania gałki ocznej.
W kinowym "Hannibal'u" (a i w książce - też) Włoch Carlo z Sardynii żyje i ma się dobrze (choć: "Nie jednemu psu jest Burek..." )

To po co ja jeszcze rozumuję, że w serialu nie mogą zrobić tego (czy owego), bo stało by to w sprzeczności z późniejszymi wydarzeniami znanymi z książek (lub filmów kinowych)?
Usiąść, oglądać, nie deliberować!

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 20.05.2014 @ 19:53:41 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2014 @ 9:32:31 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
spida pisze:
Książkowa Margot stara się pozyskać spermę brata do zapłodnienia... no już nie mam 100% pewności czy do zapłodnienia samej siebie (czy swojej dziewczyny)


swojej dziewczyny, książkowa Margot była napakowana sterydami po uszy, więc mogłaby mieć problem z ciążą + dziecko rodzeństwa to jednak nie byłby najszczęśliwszy pomysł świata. :)

Swoją drogą trochę szkoda, że twórcy akurat w kwestii wyglądu Margot nie zdecydowali się trzymać kanonu, umięśniona laska mogłaby być fajnym urozmaiceniem, bo tak to wychodzi na to, że wszystkie bohaterki w "Hannibalu" są w podobnym typie (kobiece/dziewczęce, raczej drobne). Pewnie uznali, że delikatne dziewczątko będzie budzić więcej współczucia albo że widzowie wolą oglądać właśnie takie kobiety czy coś.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.05.2014 @ 19:58:01 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Nie wiem...
Mnie ta napakowana Margot śmierdziała trochę tandetą kina akcji klasy B z lat 80'tych.
Ale może Fuller et consortes zrobiliby coś ciekawego z takiej herod-baby?
A swoją drogą: chyba najbardziej ze wszystkich kobiet w serialu zadziałała na mnie doktor Bedelia Du Maurier (co za imię!), a nie jest dziewczęca, czy drobna, no nie?

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group