Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 22:21:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
Post: 09.01.2015 @ 13:51:52 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
trochę mi to zajęło - ale nadrobiłem. Ciekawe to w sumie: mimo, że kupuję tę poetykę - musiałem od niej odpocząć, by docenić co próbowali zrobić. I jak bardzo im to wyszło.

Choć jak najbardziej rozumiem reakcje jak u Cintryjki - to jeden z najbardziej okopanych bastionów popkultury i jeśli ktoś próbuje eksperymentować z całym franchise (tutaj: procedural z pretensją psychologiczną i domieszką horroru) to jest to pewien wstrząs.

Ale po tej przerwie chyba jeszcze bardziej doceniam wyobraźnię i surrealizm tego lirycznego horroru (bo procedural to tylko przewrotny punkt wyjścia). Może dlatego, że horror to ostatnio gatunek w którym siedzę najbardziej, może dlatego że jestem fanem pojechanej wyobraźni Fullera.

W osobistym rankingu "letniego" sezonu serialowego - nr 3 (po Fargo i drugim sezonie The Americans)

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.06.2015 @ 0:16:50 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
.. no i się zaczęło :-)

A w nadchodzących odcinkach ma się pojawić David Bovie. W roli kogoś z rodziny Lecterów (jeśli dobrze zapamiętałem - wujka)

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.06.2015 @ 20:33:15 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
zaraz się zabieram do uczty;) Ponoć coraz mniej proceduralowe, a coraz bardziej pojechane/perwersyjne (i to we Florencji this season...)

Recenzje entuzjastyczne, ale to trochę z innej bajki:

http://www.shocktillyoudrop.com/news/38 ... ce-lecter/

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.06.2015 @ 23:01:05 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Jakiś nudny ten pierwszy odcinek :>

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.06.2015 @ 16:18:41 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
;p

Fakt, fabularnie nie czuję się powalony. Ale tak naprawdę Fuller ma gdzieś klasyczną fabułę - liczą się postaci, nastrój i ta mroczna poetyka.

Miałem spory niedosyt (jak wtedy gdy zarzuciłem na kilka miesięcy drugi sezon...), ale potem ta dziwaczna relacja Hanniego i Bedelii zaczęła mnie znów fascynować. Dzisiaj ten odcinek mi się bardzo podoba, ten serial ma tendencję do zapuszczania toksycznych korzeni;p

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.06.2015 @ 9:31:48 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
PS. Jakby kto miał jeszcze wątpliwości, że dla twórcy serialu to nie jest kryminał/dreszczowiec (tylko romantic horror story), bardzo fajny wywiad:

http://www.ew.com/article/2015/06/02/ha ... yan-fuller

Fragment:

'Hannibal Lector, in our version of the story, really is the devil, and what we’re telling is a parable of the devil falling for a beautiful example of humanity"

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.06.2015 @ 10:23:19 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
apollogetic pisze:
;p

Fakt, fabularnie nie czuję się powalony. Ale tak naprawdę Fuller ma gdzieś klasyczną fabułę - liczą się postaci, nastrój i ta mroczna poetyka.

Miałem spory niedosyt (jak wtedy gdy zarzuciłem na kilka miesięcy drugi sezon...), ale potem ta dziwaczna relacja Hanniego i Bedelii zaczęła mnie znów fascynować. Dzisiaj ten odcinek mi się bardzo podoba, ten serial ma tendencję do zapuszczania toksycznych korzeni;p


Z polskiego na nasze: nie podobało mi się, ale po kilku dniach intensywnej pracy zdołałem sobie wkręcić, że jednak jest inaczej:))

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.06.2015 @ 10:37:57 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Cintryjka pisze:
...po kilku dniach intensywnej pracy zdołałem sobie wkręcić, że jednak jest inaczej:))


heh, a niby na czym tak naprawdę polega "kształtowanie gustu" do sztuki?:) Ty się urodziłaś z tym, że masz fioła na punkcie akuratności w realistycznym przedstawianiu szczególików proceduralowych i za bardzo nie lubisz eksperymenty w tej sferze?:P

a tak serio: ta arthousowa konwencja bywa męcząca (zwłaszcza jak mam sajgon we wszystkich pracach i chcę po prostu pooglądać sobie jakąś ciekawą, efektowną fabułkę), ale jak zaczynam mieć więcej czasu (jak teraz...), potrafię docenić niuanse, wyobraźnię i intencje twórców - zwłaszcza jeśli zignorowałem je przez zmęczenie/lenistwo za pierwszym razem...

Plus: rzecz jasna nie jestem obiektywny...wyobraźnia i kreatywna przewrotność Fullera to coś, co sprawia, że jest moim idolem;p

Analogiczna dygresja: widzieliście "Obietnicę" (polski film, nie The pledge z Nicholsonem - choć to jeszcze lepszy film;)? Nawet podobało mi się za pierwszym razem. Ale po kilku dniach? Nie mogłem przestać myśleć o głównej bohaterce (i jak podstępnie ją Kazejak skonstruowała...;)

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.06.2015 @ 16:10:09 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
apollogetic pisze:
PS. Jakby kto miał jeszcze wątpliwości, że dla twórcy serialu to nie jest kryminał/dreszczowiec (tylko romantic horror story), bardzo fajny wywiad:

http://www.ew.com/article/2015/06/02/ha ... yan-fuller

Nie sądzę, żeby ktokolwiek, kto ma w głowie dwie szare komórki, po dwóch sezonach uważał "Hannibala" za dreszczowiec/kryminał, przecież już w pierwszym wyraźnie widać, że nie o to chodzi. Jeśli ktoś odpada od tego serialu pod koniec drugiego sezonu albo na początku trzeciego, to naprawdę nie dlatego, że oczekiwał CSI, a dostał "romantyczny horror", bez przesady.
Ja akurat "Hannibala" bardzo lubię, ale dwa pierwsze odcinki nowego sezonu mnie rozczarowały - nie czepiam się nawet tego, że nic się nie dzieje, ale tego, że właśnie na poziomie tej "wyobraźni/niuansów/relacji itp" nie dostajemy nic nowego i ciekawego. Nic to, poczekam, może się rozkręci.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.06.2015 @ 15:50:14 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
Anneke pisze:
apollogetic pisze:
PS. Jakby kto miał jeszcze wątpliwości, że dla twórcy serialu to nie jest kryminał/dreszczowiec (tylko romantic horror story), bardzo fajny wywiad:

http://www.ew.com/article/2015/06/02/ha ... yan-fuller

Nie sądzę, żeby ktokolwiek, kto ma w głowie dwie szare komórki, po dwóch sezonach uważał "Hannibala" za dreszczowiec/kryminał, przecież już w pierwszym wyraźnie widać, że nie o to chodzi. Jeśli ktoś odpada od tego serialu pod koniec drugiego sezonu albo na początku trzeciego, to naprawdę nie dlatego, że oczekiwał CSI, a dostał "romantyczny horror", bez przesady.


a ja nie zakładałbym się o to...właściwie to dość naturalne jest podchodzić do bardzo popularnego franchise'u z oczekiwaniami. Ktoś kto widział i bardzo lubił Milczenie owiec czy Czerwonego Smoka może mieć spory problem z dziwacznością fabuły czy relacji między bohaterami w serialu. Jeden z głupszych przykładów - pamiętam jakie wzburzenie wywołał Craig vel Blond Bond...a nawet to, że zaczęli brać tę postać na serio

Co do dwóch pierwszych odcinków, też spodziewałem się czegoś więcej - ale trzeba mieć jaja (i zaufanie do widza...) by zrobić choćby takiego pilota. No i zakładam, że budują do czegoś, co rzuci trochę inne światło na te pierwsze odcinki...
Plus: nie do końca się zgadzam - najbardziej enigmatyczną postać, czyli Bedelię konsekwentnie zaczęli rozwijać w tym sezonie

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.09.2015 @ 11:47:44 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Hmm... Tak... No, cóż...
Skończył się sezon, a tu - cisza. Pustka. Zero dyskusji.
To też stanowi chyba jakąś mini-recenzję serialu?
Osobiście byłem ciekaw, jak zmieni się serial po dojściu do wydarzeń, które widz już zna z kinowych adaptacji.
Bo, że się zmieni, byłem pewien.
No i niezmiennie mi się podoba.
Fajnie jest obserwować jak daleko odejdą realizatorzy od standardowego prowadzenia narracji. Zmiany scenerii, w jakiej Hannibal znajduje się/wydaje mu się, że się znajduje/ innym wydaje się, że się znajduje...
A pani Anderson jest mmm.

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 03.10.2015 @ 14:35:41 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.10.2015 @ 23:21:39 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Cisza, bo dopiero po miesiącu się obejrzało finał. I dopiero po tej legendarnej już ostatniej scenie w pełni do mnie dotarło, co Bryan Fuller chciał tu właściwie osiągnąć. No wyszło mu :)

PS. In the end they both closed their eyes and waded into the quiet of the stream...

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2015 @ 21:26:31 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
W kwestii formalnej: scena przy urwisku nie jest ostatnią. Poczekaj do końca napisów...

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2015 @ 23:40:23 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Tak, wiem. Ale to już taki mini epilog, a nie kulminacja.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.08.2016 @ 18:52:45 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
spida pisze:
W kwestii formalnej: scena przy urwisku nie jest ostatnią. Poczekaj do końca napisów...

Spoiler:
W poprzednich scenach Gillian Anderson wyglądała jednak bardziej apetycznie. ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group