Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 10.05.2024 @ 11:47:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08.03.2014 @ 9:49:13 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Drugi odcinek pozostawił mnie z mieszanymi uczuciami.
Spoiler:
Z jednej strony dużo tu bardzo malowniczych, horrorowych scenek (oko, Will łowiący ryby w rzece, którą spływają martwe ciała). Z drugiej - akcja tak naprawdę niewiele posunęła się do przodu, właściwie jedyne dwie ważniejsze kwestie to 1) fakt, że Will wreszcie poszedł po rozum do głowy, uznał, że zapewnieniami o niewinności nic nie zdziała, i postanowił dla odmiany pograć sobie z Hannibalem (ciekawe, czy ten mu uwierzył...), 2) rozwiązanie kwestii du Maurier, co do której zresztą też mam mieszane uczucia. To jest bardzo fajna postać (podobała mi się już w pierwszym sezonie), fajnie zagrana, z tajemnicą, a do Anderson mam słabość od czasów X-files. Poza tym sceny jej rozmów z Hannibalem w dwóch ostatnich odcinkach generują chyba największe napięcie. Ale kurczę, zachowanie tej kobiety jest lekko wkurzające. Raz jest na tyle lekkomyślna, że przychodzi do Hannibala sama (mimo że się go boi - słusznie zresztą) i w twarz mu rzuca oskarżenia, a zaraz potem na tyle dba o własny tyłek, że w rozmowie z Jackiem nie zdobędzie się na nic poza baaardzo mętnymi aluzjami. No dobra, wiem, że niby ma powód, a poza tym, gdyby powiedziała Jackowi, co wie o Hannibalu, to serial skończyłby się w połowie sezonu :P, jednakowoż nie jest to zachowanie, które budziłoby moją sympatię. :P

I największy rotfl tego odcinka, a może i całego serialu - Hannibal noszący pod swoim plastikowymi "strojem mordercy" trzyczęściowy, elegancki garnitur. Po co, na Boga żywego??

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.03.2014 @ 22:34:12 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Akurat garnitur idealnie do niego pasuje:) W porównaniu z pierwszym, w tym odcinku sporo się podziało. Podobał mi się bardziej, ale, tak jak przewidywałam, killera nie zachowali na cały sezon. Tak więc dalej będzie killer of the week, szkoda. No i bzdurne zachowanie Crawforda ws. konsultacji z Grahamem: nie zgodziłbym się, jestem pod lupą, ale jednak do niego chodź:/ Co do pani doktor, wiedziała, że Hannibal jej nie ruszy we własnym domu, a dała mu gwarancję bezpieczeństwa. I tak długo nie pożyje:) A szkoda, bo faktycznie miała potencjał.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.03.2014 @ 23:03:13 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Czemu miałaby długo nie pożyć? Przecież zwiała, nie?

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.03.2014 @ 23:12:13 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Spoiler:
Zważywszy losy jej literackiego pierwowzoru i kierunek rozwoju scenariusza, tak obstawiam.
Myślisz, że Hannibal wpadł do jej domu, mimo że wyraźnie mu tego zabroniła, z kurtuazyjną wizytą? I że odpuści, bo jej nie zastał w domu?

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2014 @ 2:00:37 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Myślę, że odpuści, skoro nie zastał jej w domu - bo i czemu miałby nie odpuścić? Nie jest dla niego za bardzo zagrożeniem (gdyby miała cokolwiek powiedzieć, powiedziałaby przed ucieczką) + szczerze wątpię, żeby pasowało do serialu fabularnie wstawianie Hannibala tropiącego du Maurier gdzieś po egzotycznych krajach (byłoby to cokolwiek przesadnie oderwane od głównego wątku i niepotrzebne) + z tego, co wiem, reżyser twierdzi, że aktorka w sezonie się już więcej nie pojawi, obstawiam więc, że zwiała i na tym koniec.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.03.2014 @ 11:25:11 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Wróci w ewentualnym kolejnym sezonie, to ją dokończy:) Tak czy owak, szkoda, że tak głupio ucięli jeden z najciekawszych wątków.
A tymczasem oglądalność na przestrzeni tygodnia spadła w kluczowym przedziale 18-49 o 27%. Po pierwszym odcinku niespecjalnie mnie to dziwi:> Jak tak dalej pójdzie, znowu pooglądamy klątwę Fullera w akcji.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.03.2014 @ 15:41:37 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Jak wiadomo (Cintryjka świadkiem) jestem od pewnego czasu piszczącą psychofanką tego serialu (a konkretnie to Willa i Wszystkich Jego Loczków), do tego stopnia, że ostatnio wstałam o szóstej rano, żeby obejrzeć odcinek, bo wiedziałam, że jeśli tego nie zrobię, najbliższa okazja na obejrzenie będzie w niedzielę wieczorem.
Niemniej, zdobywając się na heroiczną trzeźwość oceny, muszę przyznać, że cancel może temu serialowi wyjść na dobre, bo "Hannibal" imho nie powinien mieć więcej niż dwa - no góra trzy - sezony.
Tam zwyczajnie nie ma materiału na więcej. Kocham te wszystkie malowniczo-surrealistyczne zwłoki oraz wizje Willa, lubię drugoplanowych bohaterów (są naprawdę fajnie dobrani, każdy dokładnie taki, jaki powinien być), ale nie zmienia to faktu, że to show dwóch postaci i tak naprawdę powyżej przeciętności wynosi ten serial wątek rozgrywki Hannibal/Will, która nijak nie może trwać przez 7 sezonów (a już na pewno nie na takim poziomie napięcia, jak jest teraz).
Mnie więc ta spadająca oglądalność i klątwa Fullera średnio martwią.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.03.2014 @ 1:48:27 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Anneke pisze:
I największy rotfl tego odcinka, a może i całego serialu - Hannibal noszący pod swoim plastikowymi "strojem mordercy" trzyczęściowy, elegancki garnitur. Po co, na Boga żywego??
Eee... bo musiał się jakoś znaleźć tam, gdzie założył swój plastikowy "strój mordercy"?
A znalazł się tam, przemieszczając się fizycznie w przestrzeni i będąc narażonym na spojrzenia ludzkie?
I wtedy (tak uznał) lepiej byłoby nie być nagim?

A tak w ogóle: kto nie lubi "Hannibala" jest krypto-gejem i popiera terroryzm!

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.03.2014 @ 10:01:34 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Być może się zdziwisz, ale istnieje jeszcze parę możliwości poza noszeniem trzyczęściowego garnituru a byciem nagim. :-) Niektórzy ludzie np. są tak strasznie ekscentryczni, że wychodząc na miasto, wkładają, o zgrozo, po prostu spodnie i koszulkę/koszulę/bluzę.
Ja wiem, że serialowy Hannibal jest przedstawiony jako wyrafinowany dżentelmen, ale bycie dżentelmenem nie polega przecież na popylaniu od rana do wieczora pod krawatem, tylko na ubieraniu się stosownie do okoliczności: inaczej, jak idziesz do opery, inaczej, jak po ziemniaki do warzywniaka, a inaczej, jak na mordowanie. :P
Jedyne dwa wyjaśnienia widzę więc takie, że a) Hannibal zwyczajnie nie ma niczego poza tymi nieszczęsnymi garniturami i, owszem, po przykładowe ziemniaki też tak chodzi ubrany, co, sorry, ale byłoby cokolwiek zabawne. b) Przyjechał na to mordowanie nie z domu tylko gdzieś "od ludzi", co ma sens - ale wtedy rozsądne byłoby przynajmniej zdjęcie marynarki i krawata przed włożeniem plastikowego płaszczyka.
Poza tym zdecydowanie brakuje mu jakiejś ochrony na głowę, ale to już inny problem.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.03.2014 @ 18:09:30 
Offline
Vesemir
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2004 @ 11:19:42
Posty: 754
Lokalizacja: Poznań
Podobają mi się przedstawione przez Ciebie opcje, ale pozwolę sobie mieć zdanie odmienne od Twojego, dobrze? Tzn. z podanych alternatyw pasuje mi (tak bardziej "na czuja") ta druga. Czyli: pierwsza ;-)

Jeszcze sto lat temu "strój dzienny", formalny, pół-formalny i "luzacki" to były trzy ściśle określone zestawy (typu: surdut,żakiet itp), a włożenie wieczorem smokingu (a nie: fraka) to była dezynwoltura, że ho-ho! Taka mentalność pasuje mi do stylu serialowego Hannibala.

Hannibal jeździ samochodem, ale nie jest to "just a car", tylko Bentley - bryka, jaką kupują sobie afroamerykańscy artyści dla podkreślenia statusu.
Hannibal nie mówi - on się wysławia.
Hannibal jada, ale jego posiłki to... sama wiesz...
Podejrzewam, że Hannibal nie robi kupy - on d e f e k u j e !
A gdyby miał żonę, to pewnie nie "miałby żony" tylko "posiadałby małżonkę" ;-)

Dlatego sytuacja, w której na elegancki (ale "casual-style") garnitur wkłada chwilowo potrzebny ochraniacz jest dla mnie wewnętrznie spójna z resztą zachowań dystyngowanego doktorka.

_________________
Dlaczego tu, na dole, tak dużo wolnego miejsca?


Ostatnio zmieniony 16.03.2014 @ 20:12:21 przez spida, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.03.2014 @ 12:36:34 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 20:35:02
Posty: 653
Lokalizacja: niewłaściwe miejsce, niewłaściwy czas...
Wrażenia po trzecim odcinku, oglądanym bez napisów, więc mogłam coś pokręcić, ale... czy ja dobrze rozumiem, że teraz pojawiła się wersja, że to jakiś randomowy gość zabił ludzi, o których zabicie oskarżony jest Will, a teraz zabija znowu i taką linię obrony obierają Will z Jackiem (przy czym Will wie, że to nie ten sam morderca, ale chce ratować swoją skórę)? Ale to jest bez sensu, znaczy, przecież to NIE MÓGŁ być ktoś randomowy, to musiał być ktoś z dostępem do śledztwa/Willa/jego domu, więc jeśli odrzuci się samego Willa i Hannibala, to zostaje już tylko Jack, no ewentualnie jeszcze ktoś z techników. :P

Poza tym parę ładnych scen: Will i Hannibal ubierający się w garnitury, Hannibal uśmiechający się pod nosem po usłyszeniu, że "Will jest najbardziej inteligentną osobą na sali" plus przewrotność tego, że wszystko, co podczas procesu Chilton mówi o Willu, idealnie pasuje do Hannibala.

Poza tym kiedy Jack mówił o Belli, to nawet było mi go trochę żal, choć wcześniej ten wątek mnie nudził - nie dlatego, że jestem taka okropna i bez serca (mam nadzieję), ale dlatego, że w pierwszym sezonie był to chyba jedyny wątek tak bardzo niezwiązany z główną osią historii, że szkoda mi było na niego czasu.

_________________
http://zabawki-anneke.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.03.2014 @ 16:54:02 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Wydaje mi się, że Hanni dalej miesza w śledztwie i Willowi w głowie.

Wystawka z ciała sędziego na sali sądowej mocno odepchnęła Hannibala z rejonów thrillera w stronę czarnej komedii ;D

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.03.2014 @ 21:34:22 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Nie chciał sędzia dopuścić obrony z sufitu, trzeba było zresetować proces:D Przeginają i to ostro.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2014 @ 16:22:37 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Od tych wszystkich makabresek robi się... nudno.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.03.2014 @ 20:31:53 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
...a ja jestem coraz bardziej zafascynowany. W ramach gierek z popkulturą paradoksalnie sprawiają, że każda postać Harrisa w dziwny sposób ożywa, nawet Lecter. Co jest o tyle dziwne, że zawsze był pomyślany jako ikonka - a tu ta jego enigmatyczna niejednoznaczność prawie oddycha (w pozaziemski sposób, ale wciąż;).

Szerzej się wypowiem po 5-tym odcinku, bo wg Fullera powinien nas znokautować. Sam Fuller Harrisa znokautował już dawno...chociaż ten po "Milczeniu owiec" sam chyba skutecznie się znokautował dosłownością i amatorską groteską

Szkoda tylko postaci kobiecej, która najbardziej mnie kręciła;P

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 210 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group