Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 18.04.2024 @ 12:00:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 799, 800, 801, 802, 803, 804  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07.08.2007 @ 10:03:36 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
To po pierwsze. A po drugie, nawet gdyby producent miał tu znaczenie decydujące, to wciąż nie rozumiem, dlaczego ta wiadomość miałaby nie obiecywać zbyt wiele.
Rozumiem, że prawdziwi Tolkienomaniacy mogli mieć do trylogii Jacksona zastrzeżenia, ale i tak nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek mógłby te filmy nakręcić lepiej.

Cintryjka pisze:
Szklana pułapka 4 - jako że zawiesiłam niewiarę na kołku w przedpokoju, bawiłam się wyśmienicie:D Masa wymiatających tekstów, fajne efekty, a Mclaine jak wino - im starszy, tym lepszy i bardziej niezniszczalny - mocne 8/10:)


Też obejrzałem i mam bardzo podobne odczucia: jak na czystej wody film rozrywkowy, po prostu wyśmienita pozycja. Spora dawka autoironii i zawrotne tempo dość skutecznie bronią przed zastanawianiem się nad skalą nieprawdopodobieństw. [Rozwaliłeś helikopter samochodem! Skończyły mi się naboje] :)))
Jedyne czego jakoś nie mogłem przełknąć, to jakim cudem można było zdalnie i tak spektakularnie wysadzić komputery hakerów li tylko za pomocą wirusa, bez uprzedniego umieszczenia w nich ładunków wybuchowych. :) W swojej kategorii dla mnie 9/10.

Martwi mnie jedynie jak potoczy się prawdopodobna kariera tak obiecującego aktora jak Timothy Olyphant. Najpierw pokazał się szerszej publiczności w fajnej roli w świetnym serialu HBO (Deadwood), teraz przyszła kolej na główny szwarccharakter w kasowym przeboju, a stąd już tylko mały kroczek do rozdrobnienia się na drobne i zostania przerzutym przez Hollywood, jak jakiś, za przeproszeniem, Colin Farrell. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.08.2007 @ 13:56:55 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Nie miałabym nic przeciwko nowej "Zabójczej broni". W tym przypadku, podobnie jak ze Szklanymi pułapkami, mogłoby się udać, w końcu czwarta część nie była gorsza, a IMO nawet lepsza od poprzednich:)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08.08.2007 @ 16:18:45 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
No bez przesady. Ile Glover ma lat?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.08.2007 @ 10:23:00 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Tarkus pisze:
Byłem na "Death Proof". Ten film wymiata, wyrywa z obuwia, wdeptuje w ziemię, urywa dupę i jest ŚWIETNY :) W życiu bym się nie spodziewał, że będę sie tak świetnie bawił na filmie klasy Ź, tu ryczałem ze śmiechu i wciąż jeszcze mam banana od ucha do ucha. Przepiękny pastisz, pod względem formy i treści. No i te smaczki, zerwania taśmy, znikający kolor itepe :) I piramdalne bluzgi - tłumacz popisał się kreatywnością :D Tarantino rulz :)


Też obejrzałem i mam skrajnie porzeciwne odczucia. Wynudziłem się jak mops, niestety. Owszem, sprawnie zrobiony pastisz dramatycznie słabego kina, tylko po cholerę w ogóle robić coś takiego? Forma to oczywiście kwestia dyskusyjna, rozumiem, że to kolejny hołd Tarantino złożony jego cielcom, ale pod tym względem już Kill Bill był odrobinę zbyt naciągany, jak na moją wytrzymałość. Tam jednak była jeszcze jakaś treść, tutaj już zupełnie szczątkowa, pretekstowa jedynie.
Pewnie jestem zbyt prosty, żeby wyłapać wszystkie tarantinowskie smaczki i nawiązania kulturowe, ale dla mnie ten film był po prostu nudny. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.08.2007 @ 10:47:35 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Szanujemy cię :>

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.08.2007 @ 10:55:22 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Ja też was szanuję, obywatelu Tarkus. :))

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.08.2007 @ 12:11:45 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Dziś dane mi było obejrzeć "Simpsonów" w wersji niezdubbingowanej i szczerze mówiąc, jestem trochę rozczarowany. Owszem było kilka bardzo fajnych momentów, np. te z świnką, ale w porównaniu do serialu film IMO wypada raczej blado. Kiedy oglądałem kolejne odcinki serialu, to głupkowaty uśmiech nie schodził z mojej twarzy, "Simpsonowie - wersja kinowa" aż tak bardzo mnie nie rozbawiła.

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09.08.2007 @ 13:26:32 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Ja ostatnio byłem na H.P., Dead Proof, Simpsonach. Każdy film spełnił moje oczekiwania. H.P. jako kino familijne, Dead Proof jako film drogi i Simpsonowie jako Simpsonowie. ;)
Nie jestem z tych którzy wytykają coś w każdym kadrze, może nawet za jakieś 300 lat wybaczę Lucasowi Jar-Jara. Przesadzam, może za 3000 lat.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.08.2007 @ 9:30:52 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Wczoraj obejrzałem Next i jak na początku podszedłem sceptycznie, to już po kilku minutach film się rozkręcił i do samego końca było całkiem miło. I film kończy się dokładnie w tym momencie, w którym powinien - ani wcześniej, ani później. Nie czytałem The golden man Dicka, ale IMO film jest sympatyczny. I kilka razy spadła mi puła. O treści nic nie będę pisał, bo to byłby jeden wielki spoiler. IMO warto zobaczyć.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.08.2007 @ 11:34:45 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Niedawno leciał w TV jeden z moich ukochanych filmów - "Amelia". Lubię go między innymi za to, że jest zupełnie inny niż jakieś 90% polskiego kina moralnego niepokoju, ciężkiego jak tona żelaza i wywołującego zbiorowe samobójstwa.* Poza tym jest to film poważny, ale też zabawny ( sceny z krasnalem ogrodowym rządzą ) - i to bez głupkowatości wielu hamerykańskich produkcji. No i nie można zapomnieć o Audrey Tautou w głównej roli ;)


* cholera jasna, czyj to był tekst? albo przeczytałem go u Teklaka, albo tutaj na forum w którymś poście Tarka. W każdym razie bardzo mi się spodobał, bo trafnie opisuje rzeczywistość.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10.08.2007 @ 23:52:49 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Ech przed chwilą skończyłem oglądać po raz n-ty "Za kilka dolarów więcej". Cholera jasna :))) kocham ten film, a scena finałowa z pozytywką jest... według mnie najlepszym pojedynkiem w westernach :)) natomiast nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, dlaczego większość ludzi ponad "trylogią" z Eastwoodem stawia "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie".

Jako że mam sporo wolnego czasu to oglądam filmy. Jutro jeśli bozia pozwoli to zobaczę "Full Metal Jacket" oraz "Unforgiven", a może także "Łowcę jeleni". Czy ktoś by mógł mi polecić jeszcze jakieś filmy? :))

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.08.2007 @ 4:58:29 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Po tych trzech tytułach mógłbym Ci tylko polecić Blade runner, ale pewnie widziałeś. :)
BTW, całkiem ciekawa kompozycja, ale ja bym Łowcę... odstawił na osobne obejrzenie.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11.08.2007 @ 10:17:13 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Dżibril pisze:
mógłbym Ci tylko polecić Blade runner, ale pewnie widziałeś. :)


No ba :)) pewnie, że widziałem. "Łowcę jeleni" chcąc, czy nie, będę musiał zostawić na inny dzień. Zamiast tego zobaczę w końcu "Czas Apokalipsy" w wersji rozszerzonej.

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.08.2007 @ 2:14:12 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Glifion pisze:
Ech przed chwilą skończyłem oglądać po raz n-ty "Za kilka dolarów więcej". Cholera jasna :))) kocham ten film, a scena finałowa z pozytywką jest... według mnie najlepszym pojedynkiem w westernach :)) natomiast nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, dlaczego większość ludzi ponad "trylogią" z Eastwoodem stawia "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie".

Odpowiedź jest prosta - ponieważ jest duuużo lepszy ;-)).

Cytuj:
Czy ktoś by mógł mi polecić jeszcze jakieś filmy? :))

A mógłbyś nieco pytanie uszczegółowić? A na razie sypnę "świętą trójcą":
1. Obywatel Kane
2. Pancernik Potiomkin.
3 Casablanca.

;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12.08.2007 @ 9:57:54 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2004 @ 23:09:35
Posty: 2437
Lokalizacja: Z Tychów, tak a nie inaczej, przez mieszkańców zwanych
Palladyn pisze:
Odpowiedź jest prosta - ponieważ jest duuużo lepszy ;-)).


IMHO jedynie rola Fondy była godna uwagi, a film sam w sobie... cóż mnie się on znacznie mniej podobał od trylogii.

Cytuj:
A mógłbyś nieco pytanie uszczegółowić? A na razie sypnę "świętą trójcą":
1. Obywatel Kane
2. Pancernik Potiomkin.
3 Casablanca.


1. Widziałem dwa razy
2. Cztery razy
3. Trzy razy :))

Interesują mnie filmy wszelkiego rodzaju, zwłaszcza te starsze, bo do nowości nie mam zaufania.

_________________
21. 04. 2006


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 799, 800, 801, 802, 803, 804  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group