Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 12.05.2024 @ 16:36:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 622 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 20:18:05 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.04.2004 @ 21:17:31
Posty: 18
Lokalizacja: z Aleksandrii
Asl pisze:
Koleżanka mi wczoraj ćwieka zabiła. Ma klienta, który oczywiście na niczym sie nie zna, ale swoje wymagania ma i klient zażyczył sobie roslinkę do ogrodu zimowego, którą to roślinkę mógłby wystawiać latem do ogródka. Tyle, ze on chce tę roślinę o kulistym kształcie, żeby nie trzeba było ciąć (odmiana taka) i żeby mu jeszcze kwitła...... Jedyne co mi przyszło do głowy to mirt, może być kulką, tyle, ze po przycięciu, kwitnie, niepozornie, ale kwitnie, tyle tylko, ze jest mikry straszliwie, a facet chce mieć kulę o śr. mniej więcej 1m.. No i co ta moja kumpela ma zrobić?


Proponuję wierzbę Hakuro-Nishiki. Można ją przycinać na kształt kulki, rośnie bardzo duża,a w lecie stoi u mnie w ogródku. No i kwitnie ładnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 20:37:07 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
E nie. Facet chce coś egzotycznego i klasycznego zarazem. Tez myślałam o wierzbach, o jakichś odmianach (moze 'Tortuosa' jakaś alboco), ale raczej wątpię..
Swoja droga ma gość wymagania: na kawałku ziemi, niecałe 1000m^2 każe sobie projektować rabaty z bukszpanowymi obwódkami i rzeźbami greckimi. Chce stosować same 'szlachetne' gatunki, zimozielone, krzewy kuliste, a drzewa niezbyt duże (do 2m) i nie kwitnące. Jałowce odpadają, bo nie lubi. Współczuję kumpeli, w zasadzie rzeźbi w samych żywotnikach ('Danica' i 'Globosa' :]) Kurka, facet ma dokładnie odwrotny gust od mojego: nie przepadam za zimozielonymi iglakami i nie kwitnącymi.. Wolę stanowczo barwne odmiany liściastych, chociaż też z umiarem i ze smakiem :] Kwiaty za to lubię drobne i dużo (np. białe tawuły!! teraz pięknie kwitną :)), nie przepadam za wielkimi i ordynarnymi, jak u powojników. Hm, a w ogole jakbym miała własny ogród, to bym wysiała trawę i ew. jakieś drzewa i kwitnące krzewy na obrzeżach. No i dereń jadalny :))))

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 20:49:21 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Joanka pisze:
To znaczy, że masz zamiar jednak mazać??? Nie, nie żartuj.

nie żartuję. Potraktuję to jako formę relaksu - po dniach pełnych stresu, poganiania ludzi, przepychania spraw będę sobie na świerzym powietrzu malował chwasty na zielono ;)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:02:38 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.04.2004 @ 21:17:31
Posty: 18
Lokalizacja: z Aleksandrii
Ja mam ogródek zrobiony w stylu japońskim. Co prawda nie jest bardzo duży,ale przez to jest przytulny.I o tej porze roku pięknie mi azalie kwitną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:06:58 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
A propos azalii, żałujcie, żeście nie byli dziś we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym, tak jak ja. ;)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:08:39 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Żałujemy;-) Chyba wybiorę się do Parku Oliwskiego, tylko kiedy? :-)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:15:32 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Najbardziej lubię azalię pontyjską, kiedyś o niej pisałam: kwitnie na żółto, naturalnie występuje w Polsce tylko na jednej polanie... eee... gdzieśtam, nie pamiętam i tak obłędnie pachnie, że gdy sie pod nia zaśnie, to można się obudzić z potężnym bólem głowy. A miód z niej jest trujący... :)))) Ogolnie za azaliami i różanecznikami nie przepadam, jak dla mnei są przereklamowane :) Ew. lubię, ale takie już stare i wielkie. U nas na uczelni było ich nawet sporo, ale poniewaz łatwo się je przesadza, nawet starsze, wszystkie kradli. A teraz po prostu obcina im się paki kwiatowe :]

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:17:13 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Asl pisze:
(...) azalię pontyjską, (...) . A miód z niej jest trujący... :)))) (...)
Hmmmm ;P

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:18:55 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2003 @ 20:05:57
Posty: 1003
Lokalizacja: Darz Boru
Asl pisze:
ze po przycięciu, kwitnie, niepozornie, ale kwitnie, tyle tylko, ze jest mikry straszliwie, a facet chce mieć kulę o śr. mniej więcej 1m.. No i co ta moja kumpela ma zrobić?


A ze szucznego tworzywa ze sztucznymi kwiatami nie mozna?

Bez przycinania przynajmniej raz w roku nic mu sie nie uda znalezc. Ze swej strony proponuje wyprowadzona na pniu bougenwillie owinieta wokol konstrukcji z drutu w ksztalcie kuli. Moze jakies azalie japonskie wyprowadzone na pniu albo drzewka cytrusowe. Trzmielina japonska na pniu wolno rosnie - nie kwitnie, ale ma kolorowe liscie.

Wszystkie proponowane gatunki znosza swietnie warunki zimnej szklarni (temp. ok. 0 stopni).

A jesli zrezugnuje z idealnej kuli na rzecz kulistosci umownej to polecam kuflik - Calilistemon. Ale on musi zimowac w 10 stopniach min.

_________________
La Belle Dame sans Merci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:22:57 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2003 @ 20:05:57
Posty: 1003
Lokalizacja: Darz Boru
Asl pisze:
A miód z niej jest trujący... :)))) Ogolnie za azaliami i różanecznikami nie przepadam, jak dla mnei są przereklamowane :) Ew. lubię, ale takie już stare i wielkie.


Miod czy nektar? Bo ja slyszalam, ze krzew truje pszczoly.
A rozaneczniki i azalie sa wspaniale! Tyle, ze mi tez ukradli :/

_________________
La Belle Dame sans Merci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 22:27:32 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Wspaniałe, ale w domu, doniczkowe nagminnie mi zdychają a w ogrodzie - muszę pomyśleć, teraz kwitnie w donicy, od dziś, rododendron, też ładny. Na razie przeżywam, że magnolia, koło której codziennie przechodzę, ogromne drzewo, jeszcze sprzed wojny, już przekwitła, bo kwiaty ma przecudne (raz były nawet głównym tematem mojego snu) i kombinuję, czy mogłaby rosnąć w dużej donicy na dworze.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 23:02:08 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2003 @ 20:05:57
Posty: 1003
Lokalizacja: Darz Boru
Arum_Lilly pisze:
Taaa...

Absolwentka raczej, ale sa koszmary ktorych ciezko sie pozbyc.
Witam siostre w architekturze krajobrazu :)


Poznanska AR pozdrawia siostry ogrodniczki. Tyle, ze u nas to kierunek nazywa sie nie architektura ale Ksztaltowanie Terenow Zieleni.

_________________
La Belle Dame sans Merci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 23:04:14 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2003 @ 20:05:57
Posty: 1003
Lokalizacja: Darz Boru
Blaireau pisze:
mam pytanie: czy używania Randapu jest bezpieczne? naprawdę ulega biodegradacji?


Chyba zadne z nas osobiscie nie prowadzilo takich testow, ale w UE za zamieszczanie falszywych informacji na etykietach mozna dostac niezly mandat.

_________________
La Belle Dame sans Merci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 23:10:19 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
ala pisze:
Na razie przeżywam, że magnolia, koło której codziennie przechodzę, ogromne drzewo, jeszcze sprzed wojny, już przekwitła, bo kwiaty ma przecudne (raz były nawet głównym tematem mojego snu)

Pięknie kwitły i pachniały 2 magnoliowe drzewa na pl.Trzech Krzyży, koło przystanku na "wyspie". I śmieszny to widok - jak ludzie stojący na przystanku, przez kilka dni w roku stoją odwróceni plecami do nadjeżdżających autobusów, patrzą w górę urzeczeni bielą kwiatów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.05.2004 @ 23:23:18 
Offline
Myszowór
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.05.2003 @ 20:05:57
Posty: 1003
Lokalizacja: Darz Boru
Asl pisze:
Swoja droga ma gość wymagania: na kawałku ziemi, niecałe 1000m^2 każe sobie projektować rabaty z bukszpanowymi obwódkami i rzeźbami greckimi. Chce stosować same 'szlachetne' gatunki, zimozielone, krzewy kuliste, a drzewa niezbyt duże (do 2m) i nie kwitnące. Jałowce odpadają, bo nie lubi. Współczuję kumpeli, w zasadzie rzeźbi w samych żywotnikach ('Danica' i 'Globosa' :])


Czyli ogrod ma byc klasyczny - renesansowy w stylu wloskim? Taki Hortus conclusus? Co za problem? W zasadzie procz przycinania tych zywoplocikow jest latwy w utrzymaniu.

Pusicilabym na poludniowej scianie pergole na cala dlugosc. Do tego rabaty z lawendy otoczone zywoplocikami z bukszpanu. Na granicy wschodniej lub polnocnej dalabym cos przypominajacego cyprysy np. cyprysowce x Cuprressocyparis leylandii. Do tego wszystkiego aralie zamiast palm i bedzie wystarczajaco egzotycznie.

A z kulistych gat iglakow bedzie jeszcze jodla balsamiczna "Nana", swierk bialy "Alberta Globe", swierk klujacy "Glauca Globosa", sosny: bosniacka "Schmidtii", kosodrzewina "gnom", "mops", modrzew "Kornik", "Blue Dwarf". Z tawul dalabym japonskie i bumalda : "Little Princess", "Goldmound". Na jnym z plotow mozna rowniez "rozpiac" ogniki szkarlatne.

_________________
La Belle Dame sans Merci


Ostatnio zmieniony 20.05.2004 @ 23:34:43 przez Elfir, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 622 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group