Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 16:15:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 926 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24.06.2004 @ 14:57:34 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 18.03.2004 @ 10:47:12
Posty: 724
Lokalizacja: spod stołu...
Z pewną dozą niepewności zakładam topic i oczekuje rychłego zamkniecia tematu jeżeli znowu w sposób brutalny zgwałcę regulamin lub jakies inne <tu wstawcie te francuskie slowo, czy moze dwa slowa>


Tytuł może i jest ogólny, ale w tym momencie zamierzam sie spytać o Łódź. Za miesiac bedę we Wrocku, więc dorzuce poźniej i to miasto. Wiec kochani powiedzcie co można zobaczyć, żeby nie udusić sie nudą,

Na dzisiaj zaplanowałem zjedzenie truskawek, obiadek w GreenWay-u, galerie Łódźką i Silverscreena - pojdę wreszcie na Troję.. Ciekawe czy będzie to az taki straszny film jak boję się że jest - może miło mnie rozczaruję.

A na deser - skocze na szejka także truskafkofego

To na dzisiaj. A co później. Zostaje mi jeszcze ZOO i qpa. Więcej nie wymyślę bez znajomości miasta, więc jęzeli znacie je lub mieszkacie tu to proszę o pomoc.


Pozdrawiam
Y.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 15:03:04 
Offline
Rębacz z Crinfrid

Rejestracja: 16.02.2004 @ 22:23:34
Posty: 1408
koniecznie: spacer z Piotrkowskiej na dworzec Łódź Kaliska po północy. Jak nie wylądujesz w szpitalu - witaj w klubie.

PS. Lynchowi najbardziej się podobały pozamykane fabryki, you never know:)

_________________
I'm so far behind, I thought I was first


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 15:16:12 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 18.03.2004 @ 10:47:12
Posty: 724
Lokalizacja: spod stołu...
Cytuj:
koniecznie: spacer z Piotrkowskiej na dworzec Łódź Kaliska po północy. Jak nie wylądujesz w szpitalu - witaj w klubie.



No może w weekend spróbuje - większe szanse będę miał na ten szpital. No prawdę mówiąc - Łodź jakoś dziwnie obfituje w dziwnego rodzaju element agresywny, bardziej widoczny niż w innych miastach Polski. Jak parę dni temu wysiadłem na Fabrycznej, podczepił sie koleś i mnie zaczął męczyć o kasę - a ja idę dalej. A on się ciągnie i mi gada nad ramieniem - chwilę później drugi podchodzi od tyłu i mi chciał saszetkę z aparatem wyrwać. Przynajmniej myślał, że to aparat (bo kiedyś była) - a to akurat mója mini serwisowa torebka z kilkoma ciężkimi rzeczami. No jak mu ja wyrwałem z łapy - to zdzielilem go przez biodro - się zwinął i oboje zostali już w miejscu. To by było na tyle.. Spadam już z pracy, więc do juterka - dzieki all, ze utrzymujecie mnie troszke z daleka od nudy.

Y.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 15:16:25 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
myślę, że ten temat ma sens. Sam się chętnie dowiem tego i owego :-)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 15:18:40 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 31.01.2003 @ 23:25:42
Posty: 5668
Lokalizacja: Damaszek wzięty!
No to zobaczmy. Jak się zrobi kolejny temat do posiedzień na walnym kiblu, nie będziemy mieli litości.

_________________
W historii ludzkości, jak wiecie wszak o tym,
Ze szczęścia robiono przeróżne głupoty.
A ja dziś za jeżem wyruszyć chcę w pościg,
I jak go dopadnę... Wiadomo. Z radości!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 15:36:05 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Jako chyba jedynka łodzianka na forum czuję się w obowiązku odpowiedzieć.

1. Polecam przejść Piotrkowską, zwłaszcza w nocy. Co do klubów, nie wiem, jakie preferujesz, moje ulubione to Łódź Kaliska (nie mylić z dworcem o tej samej nazwie) obok Tuwima; Jazzga (Piotrkowska 17 niedaleko Placu Wolności), Irish Pub (Piotrkowska 79 bodajże), Galeria (Piotrkowska 15), Peron 6 (_mnóstwo_ gatunków piwa, ale dość drogi - Piotrkowska 6), Biblioteka (Al. Struga chyba 7 albo 9 - tuż przy skrzyżowaniu z Kościuszki). Osobna kategoria to Zapiecek (Piotrkowska 43) - pub, ale także miejsce występów, koncertów. Etc. Dyskoteki: Port West (Piotrkowska), Viva (Piłsudskiego), Nexus... tu nie znam się zbyt dobrze.
2. Jeśli lubisz cięższe klimaty, dzisiaj w Dekompresji (ul. Krzemieniecka 2) jest darmowy koncert metalowy. W ogóle polecam miejsce jako ośrodek ryzrywkowy metalowców i około. Drugi taki pub to Od Zmierzchu Do Świtu - Piłsudskiego przy Sienkiewicza, nie pamiętam numeru - za reklamą Plusa, nad Juventusem (bliższe wyjaśnienia na priv, jeśli cię to interesuje).
Klimaty RPGowskie - "Dungeon" przy Gdańskiej, nie pomnę numeru, pomiędzy ulicami Zieloną a Wólczańską.
3. Tyle o nocy. W dzień polecam
-Muzeum Historii Miasta Łodzi (pałac Poznańskich) - obecnie wystawa Siudmaka.
-Biała Fabryka (Piotrkowska chyba 200coś - jedzie się tramwajem linii 11), mieści się tam Muzeum Włókiennictwa.
-Księży Młyn (też łódzki zabytek)
-po prostu przejdź się Śródmieściem i obejrzyj stare kamienice (Kilińskiego, Narutowicza, Gdańska, Zielona, Tuwima)
4. Olać Silver Screen. Dużo ciekawsze i co ważniejsze, tańsze kino to Cytryna (Kościuszki przy Próchnika, naprzeciwko Capitolu)

Miłego pobytu!

Linki:
Łodzianin.pl
Łódź Online
Łodziana - dobry serwis kulturalny
Łódź po godzinach
rozkłady jazdy MPK
Najlepsze kino w mieście
Pałac Poznańskich
InfoŁódź.pl

Aha, numer chyba najtańszej taryfy taxi w Łodzi - (42) 611 66 66
Broń Boże nie brać taksiarzy spod dworców, bo cię finansowo wydupczą bez masła.

Hortex jest przereklamowany moim skromnym zdaniem, lepsza jest kawiarnia niż same lody.
Co do żarcia, polecam:
Esplanadę (ekskluzywnie, ale drrogo!), Sphinxa
z pizzerii: Dwie Dłonie, Presto, In Centro. No i zawsze można zadzwonić po Telepizzę :)
herbaciarnie i kawiarnie: Siódme Niebo (koło Kościoła podwyższenia Św. Krzyża, Sienkiewicza przy Tuwima), Cafe Verte (Piotrkowska ok 110)

To tyle, co jestem w stanie wymyśleć na bieżąco. Na stronach wyżej z pewnością bedzie więcej informacji. Pozdrawiam.

Aha, jeśli chcesz poznać Prawdziwy Smak Łodzi - idź nocą na Stare Bałuty (Plac Kościelny, okolice Zuli Pacanowskiej), tylko koniecznie zabierz ze sobą obrzyna i pałę nabijaną gwoździami. Ekstremalne przeżycia gwarantowane... Inne "odnogi piekła": Kilińskiego by night, Narutowicza, Wschodnia, Próchnika, wspomniane Bałuty, Stary Widzew, Retkinia...

PS. Stare fabryki można zobaczyć w m.in. okolicach Ogrodowej i Cmentarnej
PPS. Polecam także Filmówkę (adres musi gdzieś na stronach, bo nie chcę wprowadzać w błąd) i Muzeum Kinematografii przy Parku Źródliska. B. ładny park btw. Inne miejsca rekreacji: Park 3 maja, park Sienkiewicza, park Śledzia.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 17:04:38 
Offline
Kochanek Vesemira
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2002 @ 16:09:47
Posty: 16427
Zmieniając miasto, zobaczcie, co jest na 6 miejscu :)))

_________________
Eckstein, Eckstein, alles muss versteckt sein.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 17:08:20 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
apollogetic pisze:
na dworzec Łódź Kaliska po północy. Jak nie wylądujesz w szpitalu - witaj w klubie.

nie kapuje?
ale wychdzi na to ze jestem z Toba w jakims klubie;]

ogrod zoologidzny maja w Łodzi ciekawy, porobno cosik sie tam nowego i rzadkiego okocilo... ja sama nie lubie takich rozrywek, ale jesli czlowiek sie nudzi...

gdzies w parku niedaleko zoo byl lunapark, takie radziecke kolejki grozace zawaleniem... jest to jeszcze? ktos wie? mead? [ podobno jakiemu pijanemu zolnierzowi urwalo tam glowe - tak opowiesci mojego dziadka rzadza;p]

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 17:52:39 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 04.08.2003 @ 14:18:46
Posty: 36
Lokalizacja: Z Drugiej Strony Lustra
A ja w niedługim czasie będę w Jeleniej Górze i chciałam się zapytać, co ciekawego (od obiektów muzealnych po wszelkie miejsca rozrywki) warto tam zobaczyć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 17:54:22 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.02.2004 @ 21:51:06
Posty: 3244
Lokalizacja: London, UK
Zamorano - wołają cię ;))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 18:24:26 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiem za niego - Śnieżkę !! :]
Do tego zamek Chojnik.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 18:27:16 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Sexbeer pisze:
No właśnie, a do tago na pierwszym miejscu mogłam się niedawno przeprowadzić, bardzo lubię Sopot ;->

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 20:24:47 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Rejon Traugutta / Komuny Paryskiej / Kościuszki we Wrocławiu. Przezajebiste XIX wieczne kamienice z niestety nieszczejącą świetnością i często zamienione w slumsy. A przed wojną to była naprawdę przepiękna, mieszczańska, ekskluzywna niemalże dzielnica miasta, o czym WCIĄŻ świadczą budynki.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 20:26:46 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2003 @ 11:52:07
Posty: 6520
Lokalizacja: spod mostu
Tarkus pisze:
Rejon Traugutta / Komuny Paryskiej / Kościuszki we Wrocławiu.

jesli chodzi o miejsca niebezpieczne to sie zgodze.
Ostatnio z okna hotelu na Paryskiej widzailysmy z Lili jak jakas panne w bialy dzien banda dresow szarpie, bije i co jeszcze... nie fajne widoki;/

_________________
- Pani to zrobiła jak Ewa z Adamen. Kusiła aż się skusiłem.
- Tak, to jedna z wielu cech pani Martyny.

42


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.06.2004 @ 20:36:31 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
forsycja pisze:
jesli chodzi o miejsca niebezpieczne to sie zgodze


Bzdura. A bandy dresów szarpiących kogoś to widok powszedni wszędzie. Rejony przeze mnie opisane są przepiękne, taka wrocławska perełka, choć niestety okropnie zdewastowana dzięki zasiedleniu tam buractwa, menelstwa i chłoporobotników oderwanych od pługa...

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 926 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group