Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 27.04.2024 @ 16:36:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19.07.2004 @ 9:54:35 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Przepraszam, ale już się dłużej nie mogę powstrzymywać:) Ciągle schodzą ostatnio pogaduszki na pieśni różne, tradycje i obyczaje (przynajmniej powinny od czasu do czasu schodzić; oryginalnie by było;))). No to teraz pogadajmy sobie w temacie.
Może ma ktoś jakieś linki do ciekawych stron z muzyką? Ja zaraz poszukam i coś wklepię.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 10:53:01 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2004 @ 20:54:21
Posty: 1702
Lokalizacja: Hamdirholm
O sprecyzowanie prosiłbym. Po pierwsze czy ma to być muzyka że tak powiem ludowa, czy taka która się piszącemu podoba? Po drugie co to znaczy strony z muzyką? Bo mam nadzieję że nie z plikami do ściagniecia muzycznymi ;)

_________________
-----
A co to miłosierdzie? Znam osierdzie,
wsierdzie i nasierdzie, ale o miłosierdziu nie słyszałem.

Ukryty Wrzosio, przyczajony Borsuk :)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 11:04:53 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Hm, która się komuś podoba? Znaczy metal i hip - hop?;)
A strony oczywiście z plikami, niby czemu nie?:D

Zgodnie z obietnicą kilka linków:
www.staryolsa.com - ekspresyjny folk i muzyka dawna braci Rusinów:) A i polski akcent się znajdzie.
www.unet.com.mk/underground/anast/Main/htm - południowosłowianski Clannad:)
www.odpust.prv.pl - swojskie klimaty w konwencji muzyki dawnej...
http://drolls.onego.ru - muzyka dawna w żywiołowym rosyjskim wykonaniu
www.krauka.dk - małe fragmenciki dla Wikingów:)
http://mp3wp.pl/p/strefa/artysta/6591.html - mała (za mała) dawka muzyki ze wschodniej granicy
www.yurope.com/people/sen/The.Book.Of.H ... pesme.html - a tu jest moja ulubiona pieśń "More sokol"... W paskudnym wykonaniu:>
www.koka.terra.pl/drewo.html - ukraińska muzyka korzeni. Jeszcze nie znam, nic się nie chce ściągnąć, ale podobno dobra. Za tydzień jadę na warsztaty pod ich patronatem, więc może i recenzję wystawię:-)

www.auburn.edu/academic/liberal_arts/fo ... rt/bilibin - a to wprawdzie nie muzyka, ale skoro przy sztuce jesteśmy... Śliczne obrazeczki, nieprawdaż?:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 12:11:07 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.10.2003 @ 23:48:04
Posty: 1289
Lokalizacja: Boat City
Nie chcę się wcinać tak bezczelnie , ale jest Musical Box.

_________________
Jezus 2.0 - zmieniam wino w w wódkę.


Und der Haifisch der hat Tränen
Und die laufen vom Gesicht
Doch der Haifisch lebt im Wasser
So die Tränen sieht man nicht


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 12:25:01 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Hal, a cos z południa?

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 12:54:55 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.12.2003 @ 13:42:45
Posty: 3125
Lokalizacja: Szczecin
Haletha pisze:
www.krauka.dk - małe fragmenciki dla Wikingów:)

Wielkie dzięki, polecał mi to kiedyś znajomy Duńczyk, ale mi nazwa gdzieś uciekła.... :))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 13:43:52 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Jeśli folklor, to bałkański, a tu zdecydowanie Bregovic. Pewnie jest jeszcze wielu autorów, ale się nie znam. Zeszłego roku w Czarnogórze zasłuchiwałam się miejscowym hitem, zapewne lokalnym odpowiednikiem disco polo i gdybym rozumiała tekst, pewnie bym się załamała. Nie rozumiałam :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 15:03:42 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2004 @ 3:04:04
Posty: 3277
Lokalizacja: z Chomikarium
folklor...

kiedyś w TV było tego sporo - byłem dzieciakiem i drażniło mnie to mocno... a dzisiaj - czasem chętniej bym się zatrzymał na występie Mazowsza (istnieje jeszcze?) niż na bzdurnych programach muzycznych, które promują folklor w stylu Jackass...

teraz łatwiej o taki folklor:

____Chcecie wiedziec jak rozmawiają prawdziwi ZIOMALE ?

ZIOMAL 1 : yo yo yo człeniu, dawno nie nawijaliśmy ze sobą, gdzieś ty był jak cie nie było
ZIOMAL 2 : yo yo, tez cie dawno nie widziałem... a miałem takie małe zajawki z taką jedną panną , jażysz człeniu? czaisz te tematy nie?
ZIOMAL 1: kolo co ty do mnie nawijasz? , jakie zajawki?, ino ty nigdy w życiu panny nie miał, ziomuś zapodaj mi o co tu naprawde lata a nie kity swojemu dajesz
ZIOMAL 2: lajcik stary no, nie rzucaj sie , miałem swoje sprawy, kumasz?
ZIOMAL 1 : kumam ,joł, spox,luzik, a co trzymasz w łapie?
ZIOMAL 2 : płytka, nowe zajawki hip hopowe ,peja, pezet, morwa,czujesz te klimaty nie?
ZIOMAL 1 : mowa, stary,
ZIOMAL 2 : ej ziomuś wiesz a ja wczoraj kupiłem se nowe spodnie, stary normalnie krok mam w kolanach, ale jazda nie?
ZIOMAL 1 : no ba, ile hajsu daleś?
ZIOMAL 2 : 80 patykow, ale stary wszystkie panny moje , czaisz baze nie?
ZIOMAL 1 : spox ,luzik,lajcik, ale czadersko, ty wiesz a ja mam nową smycz, normalnie w zoologicznym sprzedają za poł darmo,
ZIOMAL 2 : lajcik, musze tam wdepnąc ,ty zobacz tam na drugiej stronie ale lala idzie, luknij na nią ,ale nogi kupuje ten stoł
ZIOMAL 1 : no, ale bejbe, ty ziomuś a moze śmigniemy jutro na bibke
ZIOMAL 2 : Na balety? człeniu zawsze i o każdej porze
ZIOMAL 1 : spoko, luzik , niezła giba będzie, troche ziomali przjdzie i bedzie lajtowo,
PRZECHODZEN : przepraszam panowie, macie moze fajki?
ZIOMAL 2 : turlaj dropsa skreczu jeden , jażysz co do ciebie nawijam człeniu?
ZIOMAL 1 : Ale mu pojechałeś, bueheheh, ale jazda , joł , spoko, ale lajcik, kolo miał stracha,
ZIOMAL 2 : No dobra,ja spadam, to do jutra, do luknięcia na dysce, nara człeniu
ZIOMAL 1 : YO,3M SIE , bez odbioru

_________________
http://3000.blox.pl/html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 15:05:38 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Przypomniało mi się, jak w dramacie "Uśmiech grejpruta" jeden bohater, wykształcony dziennikarz, robi "buraka". Klimat podobny :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 17:09:26 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.07.2004 @ 23:31:04
Posty: 122
heh
przesłuchałam kawałki z podanych przez Halethę stronek , w większości świetna muzyczka... obrazki skojarzyły mi się z bajkami Puszkina czytanymi w wieku wczesnoszokolnym, a te kawałki "dla wikingów" ze śpiewanymi fragmentami Kalewali, , których kiedyś miałam okazję posłuchać...cudne, może ktoś wie, skąd można je wziąść?

_________________
Życie jest snem wariata śnionym nieprzytomnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 20:54:15 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Nie wiem skąd wziąć Kraukę. KOncertują ponoć czasem na Pomorzu przy okazji słowiańsko - wikińskich historycznych imprez, ale żeby poza tym kupić... Chyba łatwiej będzie poszukać pani Ruth mac Kenzie - Amerykanki śpiewającej fragmenty Kalevali do tradycyjnej (z grubsza) muzyki Skazdynawów. Również po fińsku:)
A wracając do Krauki: ja się w te teksty nie wsłuchiwałam, boć to dla mnie czarna magia, ale czy to na pewno Kalevala, a nie np. Edda?

Ginger: folklor to nie tylko muzyka, ale mnóstwo innych rzeczy:)
Mazio: tak, Mazowsze chyba jeszcze istnieje:) Ale o nim akurat nigdy nie miałam dobrego zdania...

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19.07.2004 @ 21:02:47 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.12.2003 @ 13:42:45
Posty: 3125
Lokalizacja: Szczecin
Hal,
Co do Krauki- zobaczę co da się u znajomych Skandynawów załatwić :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.07.2004 @ 20:33:58 
Offline
Murderatrix

Rejestracja: 16.10.2003 @ 21:46:27
Posty: 3280
Lokalizacja: Ilion
Onet właśnie mi przysłał:

VI Festiwal Muzyki Tradycyjnej ROZSTAJE

W dniach 29-31 lipca br. w klubie Alchemia na krakowskim Kazimierzu odbywać się będzie VI Festiwal Muzyki Tradycyjnej ROZSTAJE.

ROZSTAJE to prezentacja różnorodności, a jednocześnie wspólnych cech tradycyjnej kultury muzycznej wielu krajów, przede wszystkim zaś tych położonych wzdłuż linii Karpat. Właśnie tutaj żyli (i nadal żyją) przedstawiciele wielu narodowości, m.in. Polacy, Słowacy, Morawiacy, Węgrzy, Rumuni, Ukraińcy, Łemkowie, Bojkowie, Cyganie i Żydzi. Co charakterystyczne, na tych w większości górzystych ziemiach przechował się dawny obyczaj wspólnego, wielopokoleniowego rodzinnego muzykowania, a tradycje współmieszkańców ulegały wzajemnym wpływom.

Ważnym akcentem tegorocznego festiwalu jest przywołanie europejskiej tradycji pieśni epickich. Chorwaccy guślarze - w średniowiecznej formie melorecytacji - opiewać będą epizody współczesnych wojen na Bałkanach. Pieśniarze ukraińscy przeniosą nas w bezkompromisowy świat lirników i kobziarzy, świat niepisanych hierarchii, w którym rangę najwyższego autorytetu zyskuje postać żebraka. Pieśni z wypraw krzyżowych i Pieśń o Rolandzie - starofrancuski epos z XI wieku - zabrzmią natomiast w nowym, kongenialnym polskim przekładzie Jacka Kowalskiego, w wykonaniu poety i Klubu Św. Ludwika.

Ponadto ciekawie zapowiada się koncert węgierskiej grupy Fabatka, pochodzącej z południowego Siedmiogrodu, reprezentującej nurt tradycyjny oraz formacji Sarakina, tworzącej w stylistyce etno/jazz, a inspirującej się muzyką Bułgarii. Silny - jak zawsze - będzie akcent polskiej muzyki folkowej: Joanna Słowińska z zespołem (Kraków) i grupa Wędrowiec (Warszawa) to gwarancja nowatorskich rozwiązań, eksperymentu i twórczego dialogu z tradycją.

Szczegółowy program na http://www.krakow2000.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.07.2004 @ 11:12:00 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Bóóóóó, a mnie wtedy nie będzie... ;(
Ale jakby co, to informuję również, że w Nowohuckim Centrum Kultury (tak, jest takie) trwa Celtyckie Lato, a od 25 przyjeżdżają (chyba już w ramach czego innego:)) zespoły taneczne z Łotwy i się prezentują. 25 o 18.00 bedą jakieś dwa i nawet się wybiorę.

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.07.2004 @ 17:08:25 
Offline
Murderatrix

Rejestracja: 16.10.2003 @ 21:46:27
Posty: 3280
Lokalizacja: Ilion
Haletha pisze:
Bóóóóó, a mnie wtedy nie będzie... ;(
Ale jakby co, to informuję również, że w Nowohuckim Centrum Kultury (tak, jest takie) trwa Celtyckie Lato (...)

Nawet mi nie mów! Te kursy tańca, które mnie interesują, są w godzinach, które mnie nie interesują... :-/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group