Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 10.05.2024 @ 0:55:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15.03.2010 @ 23:18:33 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Ja ją rozumiem, w końcu nie każdego kręcą pedały, nie posądzałbym też Ezeny o ciągoty ku "niezłym szprychom" ;))

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 1:31:20 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
A ja mam problem. Myślałem o zakupie Kelly's Neos lub Equisite. Niestety znajoma właśnie mi powiedziała, że zdaniem jej znajomego z serwisu Kellysy się strasznie sypią i że to generalnie marna chińszczyzna. Na rower więcej niż ok 2 tyś nie wydam, potrzebują roweru crossowego, który się pode mną nie rozpadnie. :)
Jakieś sugestie? :)
Ewentualnie może ktoś mi coś powie o tych rowerach?
http://www.rower.com.pl/-p-276386.html
http://www.rower.com.pl/-p-276385.html

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 9:25:15 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Woydzio pisze:
Ezeno, z całym szacunkiem, Ty to dziwna jesteś.

Podobno ;) Dodam, że jestem w trakcie remontu i pomieszkuję u mamy więc mój rower stoi w moim pokoju i bardzo o niego dbam, bo robi za wieszak na ubrania ;>

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 12:10:41 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Wrzosio pisze:
Jakieś sugestie? :)

Osobiście polecam coś made in poland :) Kross LevelA6 - testowałem model 2008, dla mnie rewelka, tutaj opinia, fajna maszyna za rozsądną cenę, choć mozliwe, że 2000PLN nie wystarczą. Z własnych uwag dodam, iż testowałem ten model na szybkich zjazdach terenowych po lesie, i gdy blisko 50 km/h składasz się w ostry zakręt zaciągając tylny hamulec, to maszyna robi dokładnie to czego sobie życzysz :))) Rower nie był mój, jeździł nim kumpel, który ważył dobre 80-90 kg i też na nim zjeżdżał - zresztą razem to robiliśmy, ale ja na takim, i bike wszystko wytrzymywał dopóki nie wjechał pod autko :(

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 12:36:19 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Edit dla ew. sugestii dla Wrzosia. Wrzosio nie jeździ po górach tylko po Mazowszu gdzie największą górą jest skarpa wiślana. Tak samo nie jeździ po dzikich wertepach. Największym wybojem z jakim się styka to kostka downa na ścieżce rowerowej i szutr ew. ubita ścieżka leśna w Kabatach.
Za to przyda mu sie rower crossowy na kołach 28", który lepiej sie rozpędza (opony bez agresywnego bieżnika), lepiej (stabilniej) spisuje się w niestabilnym podłożu.

Natrafiłem na cuś takiego: http://www.rower.com.pl/-p-271997.html
Przekracza to nieznacznie budżet ale według mnie, warto. Z takim osprzętem ze świecą by szukać. To, ze jest z 2008 r. to nie ma większego znaczenia.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 13:30:31 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
A, to zmienia postać rzeczy, w takim razie proponuję ten model ;P

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 13:33:09 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Ano, to co proponuje Sakai nie wygląda źle.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 13:46:36 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kiedy Haart kupował mi rower, odradzano mu Krossa. Nie pamiętam tylko dlaczego :/ Chyba ze względu na ramę. Ale ja chciałam górski, no i damski. I było to prawie trzy lata temu.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 15:12:17 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
No tak, ale zapewne odradzano mu markę kross, a nie rower typu kross - zresztą z tego co wiem raczej słusznie, ramy Krossa nie mają najlepszej opinii.

Trek to co innego. Nie ideał, ale porządna firma.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 15:37:38 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ano, ja się odniosłam do posta EinsteinXa :)

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 16:09:53 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Hayabusa pisze:
ramy Krossa nie mają najlepszej opinii.
Tak samo jak ramy Authora ze słynnym już Introvertem w którym można było (podobno) wgnieść ramę kciukiem.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 18:26:20 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
Wrzosio pisze:
Jakieś sugestie? :)

Wrzosiu, IMO wszystkie typy które podałeś są rozsądniejsze niż propozycje, które później padły :) Trekkingowy rower na kołach 28 to dobry kierunek.

Nie polecam typowo miejskiego roweru, który podał EinsteinX (ten późniejszy link). Pseudowygodna wyprostowana sylwetka sprawia że cały ciężar ciała spoczywa na tyłku i kręgosłup to czuje. Poza tym jest w nim kilka rzeczy, które nie mają sensu. Dynamo (lampka na baterie świeci lepiej) przerzutka w piaście (upierdliwa w eksploatacji, wiem, bo moja mama miała taką) metalowe błotniki, telepiące się i głośne podczas jazdy (plastikowe to kwestia 3 dych).

Propozycja Sakaia pewnie przekracza budżet ale jak ci się podoba to śmiało :)

Z tych które sam podałeś zwróciłbym uwagę na wagę. Głownie dlatego, że w mieście często trzeba rower wnieść po schodach, wnosisz też rower do mieszkania. Rower za 1700-2000 zł powinien ważyć 14-15 kg. "Miejski" ze uwagi na wyżej wspomniane pierdoły będzie bardzo ciężki.

Co do osprzętu, to czy będzie to deore, czy alivio różnica jest prawie nieodczuwalna. Zresztą z reguły lepsza np. przednia przerzutka oznacza gorszą korbę i na odwrót. A już na pewno producenci rowerów w tej klasie cenowej oszczędzają na częściach typu suport, piasty, stery, kaseta, obręcze (czyli tych mało wyeksponowanych).

Co do marki Kross nie jest z nią wcale tak źle :) Nawet swojego czasu brałem poważnie pod uwagę ;) Kelly's rzeczywiście miewa gorsze opinie. Przypuszczam, że to dlatego, że to cholernie popularna marka i serwisanci często mają z nimi do czynienia a udział sypiących się egzemplarzy wcale nic musi być wyższy niż przy innych markach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.03.2010 @ 20:55:40 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za powyższe sugestie. :)
Wracając z roboty odwiedziłem trzy sklepy na Ursynowie i co ciekawe najwięcej informacji dostałem w Airbike.pl który zbiera raczej mało pochlebne opinie w sieci.
W jednym sklepie facet stwierdził, że dla mnie to byłby ten rower ale nie ma takiego rozmiaru ramy (sklep na Zamiany jakby ktoś pytał), w tym koło metra Stokłosy pokazano mi całkiem ciekawą Meridę TFS 400 a w Airbike najpierw koleś chciał mnie wmanewrować w Crosstraila Sport ale gdy spytałem jak się ma osprzęt na nim do tego co mnie interesuje to stwierdził, że to kilka klas niżej niż Deore. Polecił mi jeszcze 2-3 modele Kellysa ale wtrącił się koleś który chyba ten sklep prowadzi i stwierdził, że dla mnie, przy mojej wadze lepszym rozwiązaniem byłby jednak rower na 26' koła z cienkimi oponami bo będzie miał bardziej wytrzymały amortyzator i koła też więcej wytrzymają. No i gdyby naszła mnie taka fantazja to przystosowanie go do terenu będzie szybkie. To ostatnie to tak srednio do mnie przemawia bo mam jeszcze swojego złomka, który spokojnie w teren się nadaje a i tak w cięższy teren pchać sie raczej nie zamierzam. Argument o wytrzymałości i o tym, że w 28' musiałbym amortyzator wymieniać co 2-3 sezony jednak dał mi do myślenia. Polecił mi dwa konkretne modele Salamandra i Magica.
Wiem, że na 28' kołach będzie szybszy, kwestia czy ten na 26' będzie faktycznie dużo wytrzymalszy.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.03.2010 @ 0:49:33 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Wytrzymałość sprzętu, prócz oczywiscie jego jakości, jest pochodną stylu w jakim się jeździ. Pomijam już wykorzystanie sprzętu wbrew temu do czego został stworzony. Przy odrobinie chęci każdy rower można zakatować w jeden sezon. Amortyzator też, nawet ja przy swoich 64 kg, móglbym rozwalić. Wystarczy, że by mi się nie chciało podciągać kiery na krawężnikach. To samo z tylnym kołem, jak 4 litery będą notorycznie zostawać na siodełku z lenistwa, to nie ma takiej piasty albo obręczy która by to wytrzymała na dłuższą metę.
Pytanie na ile rzeczywiście te Suntoury są wytrzymałe. Na pewno mają cieńsze golenie (o 2 mm), mój Manitou R7 ma golenie 30 mm. Zależy też jaką mają konstrukcję, powietrzne będą wytrzymalsze. Najlepiej iść do sklepu (najlepiej do Plusa), spisać model i się zapytać samemu. Powiedzieć do czego i jak się je będzie używać. W Scottach Sportster są właśnie Suntoury.

Teren można sobie darować. Najbliższy prawdziwy to Kampinos.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.03.2010 @ 8:52:09 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Oti pisze:
Nie polecam typowo miejskiego roweru, który podał EinsteinX (ten późniejszy link). Pseudowygodna wyprostowana sylwetka sprawia że cały ciężar ciała spoczywa na tyłku i kręgosłup to czuje.

To był żart, nigdy w życiu nie spodziewałbym się, że Wrzosio dosiądzie tego typu kozy ;D

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group