Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 8:24:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 12:56:46 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Ja tam specjalnei czyścić łańcuch a nie zamierzam, bo i nnie ma z czego. PO prostu, WD 40, a po dwóch dniach mniej więcej olej wazelinowy.

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 12:57:18 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.11.2004 @ 13:20:06
Posty: 1233
Lokalizacja: Wspanialewo Górne
Hayabusa pisze:
Wiesz, jeśli chodzi o damki w Japonii to nie wiem, tak za bardzo. Może dlatego, że to świetny rower, żeby przejechać się kawałeczek, do sąsiadów, do sklepu ? A do jazdy na dalsze dystanse, jeśli ktoś już chce, to ma inny sprzęt.
Tak, Panasonic to bardzo popularna marka rowerów w Japonii, podobnie jak Dunlop.
Dużym powodzeniem w Nagoyi jeszcze cieszą się małe, składane rowerki, widziałem nawet modele z pomocniczym silnikiem i baterią litowo-jonową. Drogie modele, nawiasem mówiąc... 10 manów, mniej więcej.

Pomocnicze silniczki do rowerów ... urrrwał nać ... jestem tutaj wyjątkowo negatywnie nastawiony do takich rozwiązań ... to dla mnie profanacja - ale to tylko moja opinia, aczkolwiem musze przyznać, że jestem w tym wzgledzie ortodoksyjny ;> ...
Co do damki - wielka to różnica, na jakim rowerze przejedziesz sto metrów po dobrej drodze? A może czepiam się ot, tak ...
Asl pisze:
L@WYER pisze:
Nie czekaj - wyczyszczenie łańcucha to nie syzyfowa robota, a jak się nawet wyskoczy gdzieś na rowerze pokręcić się kilka chwil, to człowieka nie nosi, że mu coś trzeszczy, skrzypi etc.

Wiesz, moje zapędy spowalnia fakt, że jeżdżę z muzyką na uszach i zasadniczo nie słyszę trzeszczenia (tylko w przerwie między piosenkami). A mój zapał ochładza dość skutecznie obecna temperatura na powietrzu, a wizja taplania się w lodowatej wodzie przy myciu uprzednim łańcucha, jakoś nie cieszy mojej wyobraźni :]
Poczekam do wiosny, tak, to jest doskonały pomysł.

Ja też ostatnio ;) jeżdżę z muzyką na uszach. Czasami zdaża mi się dzięki temu przegiąć nieco, ale mimo wszystko - formalnie szlag mnie trafia, jak coś skrzypi, a ja mam tego świadomość ...

_________________
Nigdy nie zapominaj:
Chodzimy nad piekłem
Oglądając kwiaty.

C-in-C Brygady Malkaviańskich Cyklistów
Liga Niezwykłych Dżentelchamów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 13:06:14 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Hayabusa pisze:
Ja tam specjalnei czyścić łańcuch a nie zamierzam, bo i nnie ma z czego. PO prostu, WD 40, a po dwóch dniach mniej więcej olej wazelinowy.

No widzisz, a ja mam świadomość pieprzonego nadmorskiego piaseczku w łańcuchu :] I obmyć sprzęta powinnam.
I nie używam WD-40. Się ten mój smar nazywa Teflon Plus cośtam, czy jakoś tak. Chwalę sobie bardzo, sprawdza się nawet przy olejeniu kabiny prysznicowej :))


Update: a taki był ładny kiedyś temat rowerowy, teraz trzeba było drugi założyć :>

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 13:11:13 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Co do damki - może to dlatego, że z reguły mają zamontowany z porzodu kosz, górale zaś neikoniecznie...
co do silników zaś, to ja tego przede wszystkim nie rozumiem. Sprzęt z silnikiem jest znacząco cięższy, więc jazda na nim na ogół troszkę bardziej męczy. Nadto, silnik nie rozpędza do nei wiadomo jakiej prędkości. Nadto, sam rower tego typu jest tak lekki sam z siebie, że silnika do niego nie potrzeba, nawet przy jeździe pod górkę... więc, reasumując, po prostu NIE WIEM, na kiego grzyba silnik.
A że profanacja, to swoją drogą.

KOlarek na drogach japońskich widziałem zaledwie kilka, ale wszystkie łączyło jedno - ludzie którzy na nich jechali wyciskali co najmniej 35 w środku miasta.

A co do tematu ... cóż. Koto ga arimasu, jak mawiają Japończycy...

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 13:13:46 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
Hayabusa pisze:
54 ząbki ? Argh...
Usp[okaja mnie tylko mysl, że w Japonii kupię coś podobnego. Tyle tylko, że będzie to patelnia z więcej niż jedną koronką. A i przerzucanine biegów będize cokolwiek sprawniejsze. Trudno mi w tym momencie mówić o szczegółach, poza tym że będzie to osprzęt Shimano, tak na 90% - w Japonii rzadko zdarza się innej firmy.

Ty to chcesz wrzucić do meridy? Wypadnie mi się zgodzić z Lawyerem, ale to ma średni sens. Nie mówiąć o tym, że będziesz musiał sobie wymieszać komponenty szosowe z mtb a z doświadczenia wiem, ze to się lubi gryźć. Teraz masz 42 czy 44?

Lawyer, z tymi klamkomanetkami ode mnie to możesz poekspreymentować w wolnej chwili, bo przy odpowiedniej konfiguracji to ma szanse działać poprawnie z canti, przynajmniej dopóki nie zorganizujesz v-b.

Refleksja: w tym sezonie wydałem więcej na części, niż rower kosztował na początku :)))


Ostatnio zmieniony 20.10.2005 @ 13:17:30 przez Oti, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 13:15:27 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Oti --> nie nie, taką patelnię, to ja w kolarce zamontuję. W meridzie, nie miałoby to sensu. Mam zamiar - co z niego wyjdzie, to jeszcze zobaczymy - zamontować coś większego niż obecnie, ale i tak będę mógł zrealizować zamiar w maju, więc...

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 13:18:20 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
Wielkie brawa dla Wrzosia :)))))))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 13:18:40 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.11.2004 @ 13:20:06
Posty: 1233
Lokalizacja: Wspanialewo Górne
Hmmm ......... nawet się nie zorientowałem, że założyłem wątek ...
<gromki śmiech> Ah czyjeż imię mamy my, cykliści sławić ;D ?

W kwestii smarów - WD40 niczego na dłuższą metę nie załatwi (aczkolwiek może pomóc ad hoc), a i wszelki syf do łańcucha spryskanego tymże lgnie całkiem nieźle ...
Do kolarki/górala na upartego koszyk też się da zamocować - ale to już moje czepiactwo, więc dam sobie spokój ...
Na kolarce w mieście 35 - da się ;) tyle, że na asfalcie (i nie wszędzie),
najlepiej jeszcze późną nocą, żeby za dużo samochodów nie było... Przynajmniej jak dla mnie - czyli, żeby przeżyć jazdę ... ;D

Oti pisze:
(...)Z tymi klamkomanetkami ode mnie to możesz poekspreymentować w wolnej chwili, bo przy odpowiedniej konfiguracji to ma szanse działać poprawnie z canti, przynajmniej dopóki nie zorganizujesz v-b.
Refleksja: w tym sezonie wydałem więcej na części, niż rower kosztował na początku :)))

Na razie góral jest w piwnicy, bo rozpieprzyłem korbę - w tak głupi sposób, że wstyd przyznawać ... Dopóki nie wpadnie mi choć parę groszy ekstra, żebym mógł postawić piwo chłopakom z serwisu, to będzie stał w piwnicy ...
Co do kosztów - pomyśl sobie, jak cenną masz maszynę ;D ...

_________________
Nigdy nie zapominaj:
Chodzimy nad piekłem
Oglądając kwiaty.

C-in-C Brygady Malkaviańskich Cyklistów
Liga Niezwykłych Dżentelchamów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 21:01:45 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.02.2004 @ 18:48:06
Posty: 3024
Lokalizacja: z południa. Mysłowice.
Zmienił się temat, więc czy oznacza to, że mogę tu rozrzewniać się w opisach mojego orbitreka?

_________________
Intermedium skończone. Zachodnia Strona Bramy skończona. Pluskwa i Ćma - również. ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20.10.2005 @ 23:15:12 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.01.2003 @ 16:25:54
Posty: 7116
Lokalizacja: Ankh-Morpork naszego świata/...
Osobiście przypuszczam, że tak własnie nalezy to interpretować... co przypomina mi, żeby na spokojnie zamieścić tu obszerny, wyczerpujący opis wyskoku do KYoto. Co chyba zacznę czynić dziś w nocy...

_________________
lɔlɔ̃... Mou lon, ogni agbe gne. Edji le djom!
Liga Niezwykłych Dżentelchamów + Brygada Malkawiańskich Cyklistów.

Gdy nastały jesienne dni
jeden drobny gest
zmienił widzenie świata


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21.10.2005 @ 8:58:28 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.11.2004 @ 13:20:06
Posty: 1233
Lokalizacja: Wspanialewo Górne
Harad Ar-ihach pisze:
Zmienił się temat, więc czy oznacza to, że mogę tu rozrzewniać się w opisach mojego orbitreka?

Aaaależ jasne ... Zwłaszcza, ze lubimy wiedziec na czym i kto jeździ - ot, tak z czystej ludzkiej ciekawości ...
Hayabusa pisze:
Osobiście przypuszczam, że tak własnie nalezy to interpretować... co przypomina mi, żeby na spokojnie zamieścić tu obszerny, wyczerpujący opis wyskoku do KYoto. Co chyba zacznę czynić dziś w nocy...

Chwalipięta ;) ...

_________________
Nigdy nie zapominaj:
Chodzimy nad piekłem
Oglądając kwiaty.

C-in-C Brygady Malkaviańskich Cyklistów
Liga Niezwykłych Dżentelchamów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.10.2005 @ 18:10:12 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.02.2004 @ 18:48:06
Posty: 3024
Lokalizacja: z południa. Mysłowice.
L@WYER pisze:
Harad Ar-ihach pisze:
Zmienił się temat, więc czy oznacza to, że mogę tu rozrzewniać się w opisach mojego orbitreka?

Aaaależ jasne ... Zwłaszcza, ze lubimy wiedziec na czym i kto jeździ - ot, tak z czystej ludzkiej ciekawości ......
Hmmm, dziwnie interpretuję to jeżdżenie...

Btw: gdzie się podziały inne strony tematu?

_________________
Intermedium skończone. Zachodnia Strona Bramy skończona. Pluskwa i Ćma - również. ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.10.2005 @ 18:17:15 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
To jest nowy temat. Wyłuskany z Jasnych stron, bo stary najwyraxniej został usunięty. Forumowe porządki, psia ich mać.

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.10.2005 @ 18:29:33 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.02.2004 @ 18:48:06
Posty: 3024
Lokalizacja: z południa. Mysłowice.
Łeee, takie buty. A tam było tyle mądrych rzeczach o kołach i pompkach, eh...

_________________
Intermedium skończone. Zachodnia Strona Bramy skończona. Pluskwa i Ćma - również. ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24.10.2005 @ 20:03:06 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
A ja tak myślę coby może na masę krytyczną się wybrać w ten piątek. Wskazane czapki, rękawiczki i jakiś ciepły polar. No i lampkie na przód i tył, bo się po ciemku będzie pomykać. :)

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 733 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group