Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 09.05.2024 @ 18:33:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19.01.2011 @ 11:43:57 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kto pyta, nie błądzi. Sama pisząc pracę o szczerbariuszu do Wiedźmina szukałam różnych opinii i cytowałam saplistowiczów. Nie macie ochoty odpowiadać? Znam taki jeden całkiem sensowny sposób - nie odpowiadajcie ;> Albo w ogóle nie patrzcie do tego tematu.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 11:54:05 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Dżibril pisze:
Tarkus pisze:
Kurde, Grocholę sobie weźcie na warsztat. Sagę "Zmierzch".
A można? Nie wydaje mi się. Biorą co jest, a to, że nie czytali wszystkich książek, które uważacie za Absolutną i Jedynie Słuszną Klasykę Którą Każdy Musi Znać, to co?

Ależ mogą! Mogą sami zaproponować temat. O ile nic się w tej kwestii nie zmieniło, odkąd sama zdawałam maturę i zaproponowałam dwa tematy. Oba zostały zaakceptowane i dopisane do ogólnej listy tematów (z tym że jeden z nich odrobinę zmieniono). Ale żeby coś takiego zrobić, trzeba się jednak trochę na literaturze znać, coś czytać i mieć jakiś swój ulubiony temat, czy interesować się jakimś zagadnieniem. W dodatku jest obowiązek zgłoszenia takiego tematu w odpowiednio wcześniejszym terminie, kiedy przeciętny maturzysta nie myśli jeszcze o maturze ustnej.
Dzięki tej możliwości kilka osób z mojego liceum przygotowało interesujące i niebanalne prezentacje - np. omówienie różnych rodzajów broni pojawiających się w "Panu Tadeuszu", był temat o twórczości Jacka Kaczmarskiego, Marka Hłaski, o turpizmie, surrealizmie. Ja mówiłam o motywie antyutopii.

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 17:49:56 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 18.01.2011 @ 18:30:34
Posty: 6
Ala pisze:
Wiem, że to internet, ale z drugiej strony, co to szkodzi pisać tu poprawnie? Przez byle jakie pisanie w necie utrwalasz sobie błędy, nic więcej.

Zdecydowanie to prawda. Niestety , gdy człowiek wyrobi w sobie nawyk szybkie pisanie w internecie, oraz po części niechlujne składanie zdań , zaczyna nie zwracać uwagi na to w jaki sposób konstruuję zdania, nie wspominając o np. interpunkcji.

Tarkus pisze:
Swoją drogą, co tych biednych maturzystów tak do Sapkowskiego ciągnie? Wewnętrzny imperatyw? Nauczyciele zmuszają? Bo z tych, którzy tu się objawiają większość to właśnie "Tolkiena nie czytałem, coś tam liznąłem Sapkowskiego, pliz help". Kurde, Grocholę sobie weźcie na warsztat. Sagę "Zmierzch". W sporej części wypadków nie od parady byłaby też "Ortografia i interpunkcja w języku polskim" ;)

A tak w ogóle ad "Tolkien" - nie wiesz, co tracisz i tyle.


Po pierwsze nauczyciele z pewnością nie zmuszają. Z tego co zauważyłem jest moda do sugerowania , aby uczeń wybrał sobie coś prostszego jako temat matury ustnej.
Do Sapkowskiego sięgnąłem z własnej nie przymuszonej chęci przeczytania. Zaciekawił mnie fragment książki, który był w podręczniku.
Było to dwa lata temu, jeszcze wtedy nie miałem żadnych planów odnośnie tematu maturalnego. Pod koniec drugiej klasy zdecydowałem, że właśnie będę chciał
zagłębić się jeszcze bardziej w moją lekturę poprzez egzamin dojrzałości.
Jeśli chodzi o Tolkiena. Z pewnością go przeczytam. Tylko jest on w kolejce. Nie chcę po niego sięgnąć z powodów czysto maturalnych. Lecz przypuszczam, że
przez ferie zimowe zajrzy do mojej biblioteczki.
Proszę także nie oceniać ortografii innej osoby po jednym poście.

Apacz pisze:
A po drugie większość tutejszych maturalnych niespodzianek (abstrahuję od tej obecnej) chciałaby bez mała, żeby im tę prezentację napisać. Albo przynajmniej streścić. A na tym na pewno nasza ewentualna pomoc polegać nie powinna.


To prawda, że na podawaniu gotowców to nie powinno polegać, lecz niesieniem pomocy w postaci podzielenia się doświadczeniem starszych kolegów zdecydowanie tak.

Apacz pisze:
Po trzecie zwrócenie uwagi, że niespodzianka wali takie byki, że oczy pękają, też może wbrew pozorom pomóc w perspektywie pisemnej matury.

Mi także oczy pękają jak niektórzy liczą ilość "z" zamiast "ż". Niestety umiłowanie do pisania postów które prawie nic nie wnoszą do tematu jest zdumiewająca.

Ben-Adar pisze:
Dżibril pisze:
Apacz pisze:
A co do przedmiotu prezentacji maturalnej, to w sumie nie mam pewności, ale wydaje mi się, że gdyby byli w stanie umotywować dlaczego chcą omawiać właśnie Grocholę lub Zmierzch, nie powinno być z tym najmniejszego problemu.
To dlaczego tego nie robią? A biorą się za coś, o czym nie mają pojęcia?
Ależ robią. Tylko że to Ci, którzy potrafią myśleć samodzielnie i mają jakiekolwiek pojęcie o jakiejkolwiek literaturze. Ci, którzy w Wiedźmina tylko grali a Władcę pierścieni tylko oglądali szukają pomocy na forach internetowych.


Zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Nie prawdą jest, że ludzie nie umiejący myśleć samodzielnie szukają pomocy na forach. Fora są dla ludzi.
Służą do wymieniania się poglądami z innymi i nie tylko ! Pomoc drugiemu człowiekowi na prawdę nie jest niczym złym.
Zasięgnięcie porady odnośnie matury u kuzyna, czy na forum, moim zdaniem nie robi różnicy. Pytaniem jest, czy gdy będę chciał uzyskać pomoc u znajomej
osoby zostanę też posądzony o lenistwo i brak samodzielnego myślenia.
Nie mylmy pojęć.

Dżibril pisze:
Apacz pisze:
Ok, Wieża jest dość hermetyczna and no mistake, ale IMO nie ma to nic wspólnego z maturalnymi niespodziankami.
Znam przynajmniej sześć osób, które po rejestracji i przeczytaniu kilku "światłych" uwag pod swoim adresem po prostu sobie odpuściły to forum i pisanie na nim. Ciekawe jest to, że na trzech innych forach o Wiedźminie nie ma takich problemów.


Po przeczytaniu kilku postów można odnieść wrażenie, ze faktycznie jest to hermetyczne środowisko.
Występuje tutaj tzw. schemat przeciętnego użytkownika forum, lecz gdy ktoś się wyłamie po za owy schemat to zostaje szybko unieszkodliwiony.
Takie zjawisko powtarza się na bardzo wielu forach. Jest to moim zdaniem przejaw pewnej niedojrzałości ludzi, oraz zadufania w sobie.
Myślenia, że egzystowanie w danym środowisku robi z ciebie kogoś lepszego, od osoby zewnętrznej.

Tarkus pisze:
Kurde, podejrzewam, że dzisiejszych maturzystów zadanie typu klasyczne, porządne wypracowanie by przerosło o kilka długości...


Nie każdy potrafi pisać 4 strony, na temat wiersza, który objętościowo zajmuję 1% kartki A4. Moim zdaniem najważniejszym jest to , aby maturzysta umiał
obronić swoich racji, umiał wypowiedzieć się na dany temat. Zdecydowanie nie pochwalam umiejętności lania wody na papierze.


Ostatnio zmieniony 19.01.2011 @ 18:56:34 przez elukashemak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 18:16:40 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Elukashemak, naprawdę popracuj nad formą. Ten post powyżej jest ZŁY i nie chodzi o brak polskich znaków a, między innymi, o gramatykę. Powiadam ci, jakem ciocia dobra rada.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 18:18:47 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
elukashemak pisze:
Po pierwsze nauczyciele z pewnością nie zmuszają. Z tego co zauważyłem jest moda do sugerowania , aby uczeń wybrał sobie coś prostszego jako temat matury ustnej.
No i to jest jakaś odpowiedź na pytanie, czemu sporo osób szuka gotowców. Nauczyciele niestety nie anioły a presja na zdawalność na pewno jest.

I owszem, znam kilku dobrych nauczycieli, nie chcę więc generalizować ani nikogo urazić ale odkąd mój ojciec, pisarz, scenarzysta (i nauczyciel :)) dostał za napisane dla mnie (raz w życiu!) wypracowanie tróję, moja ocena niestety znacznie spadła. Drugą tróję, z minusem w dodatku, dostała moja mama - i dlatego potem musiałam liczyć już tylko na siebie. ;P

elukashemak pisze:
Zdecydowanie się z tym nie zgadzam. Nie prawdą jest, że ludzie nie umiejący myśleć samodzielnie szukają pomocy na forach. Fora są dla ludzi.
Masz rację. Co prawda tutaj, na tym forum, problemem jest często forma, w jakiej padają te "prośby" o pomoc i stąd pewnie jakieś zmęczenie u wielu osób, ale twojej akurat nic nie można zarzucić. Więc się nie przejmuj. :)

elukashemak pisze:
Nie każdy potrafi pisać 4 strony, na temat wiersza, który objętościowo zajmuję 1% kartki A4. Moim zdaniem najważniejszym jest to , aby maturzysta umiał
obronić swoich racji, umiał wypowiedzieć się na dany temat. Zdecydowanie nie pochwalam umiejętności lania wody na papierze.
I nie każdy to lubi, a matura z polskiego, o czym niektórzy chyba zapominają, jest obowiązkowa. Fakt, że umiejętność pisania, tak rozwlekłego jak i zwartego, przydaje się każdemu, ale z drugiej strony na rynku pracy napór jest na specjalistów, których wiedza ogólna siłą rzeczy jest coraz mniejsza. Więc ja cię rozumiem.


P.S. Ezena ma rację. :)

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 19:50:11 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
elukashemak pisze:
Ala pisze:
Wiem, że to internet, ale z drugiej strony, co to szkodzi pisać tu poprawnie? Przez byle jakie pisanie w necie utrwalasz sobie błędy, nic więcej.

Zdecydowanie to prawda. Niestety , gdy człowiek wyrobi w sobie nawyk szybkie pisanie w internecie, oraz po części niechlujne składanie zdań , zaczyna nie zwracać uwagi na to w jaki sposób konstruuję zdania, nie wspominając o np. interpunkcji.


Jednak coś człowieka z wykształceniem średnim, a w przyszłości jak przypuszczam, wyższym, powinno odróżniać od przeciętnego gimnazjalisty. Po prostu w pewnym wieku i na pewnym poziomie nie wypada nie umieć wyrażać swoich myśli w poprawnej i bogatej w słowa, polszczyźnie.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 19:52:27 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 18.01.2011 @ 18:30:34
Posty: 6
Ala pisze:
elukashemak pisze:
Nie każdy potrafi pisać 4 strony, na temat wiersza, który objętościowo zajmuję 1% kartki A4. Moim zdaniem najważniejszym jest to , aby maturzysta umiał
obronić swoich racji, umiał wypowiedzieć się na dany temat. Zdecydowanie nie pochwalam umiejętności lania wody na papierze.
I nie każdy to lubi, a matura z polskiego, o czym niektórzy chyba zapominają, jest obowiązkowa. Fakt, że umiejętność pisania, tak rozwlekłego jak i zwartego, przydaje się każdemu, ale z drugiej strony na rynku pracy napór jest na specjalistów, których wiedza ogólna siłą rzeczy jest coraz mniejsza. Więc ja cię rozumiem.
Matura przez dużą część uczniów jest olewana, nie tylko Polski. Wy tutaj skupiacie się na maturze z Języka ojczystego, a dużo większym problemem jest lekceważenie i potępianie matury z matematyki. W mojej klasie bardzo duży odsetek uczniów nie zdał przynajmniej jednej próby, lub więcej z matematyki.
Matematyka uczy nas logicznego myślenia, co w wielu przypadkach i na Polskim się przydaję.

Moim zdaniem poziom wiedzy ogólnej danej jednostki nie zależy od tego , czy ktoś jest specjalistą, czy nie jest. To zależy od poszczególnych osób, ktoś jest mniej ambitny, ktoś bardziej.

Z pewnością KAŻDY powinien mieć pewien poziom wiedzy ogólnej. Im większy tym lepiej. Jeśli w dzisiejszych czasach nie ma się "fachu" w reku, to jest bardzo ciężko, nawet wiedza ogólna nie uratuje.(sorki na powtórzenia)

Hagar pisze:
elukashemak pisze:
Ala pisze:
Wiem, że to internet, ale z drugiej strony, co to szkodzi pisać tu poprawnie? Przez byle jakie pisanie w necie utrwalasz sobie błędy, nic więcej.
Zdecydowanie to prawda. Niestety , gdy człowiek wyrobi w sobie nawyk szybkie pisanie w internecie, oraz po części niechlujne składanie zdań , zaczyna nie zwracać uwagi na to w jaki sposób konstruuję zdania, nie wspominając o np. interpunkcji.
Jednak coś człowieka z wykształceniem średnim, a w przyszłości jak przypuszczam, wyższym, powinno odróżniać od przeciętnego gimnazjalisty. Po prostu w pewnym wieku i na pewnym poziomie nie wypada nie umieć wyrażać swoich myśli w poprawnej i bogatej w słowa, polszczyźnie.
Gdzieś wspomniałem, że tak nie powinno być ? Zgadzam się z tym w stu procentach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 21:48:12 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
elukashemak, nie czuj się przeze mnie urażony, bo nie mam podobnej intencji. Poza tym ze spokojem, bez emocji podchodzę do tego co piszesz na temat powodów, dla których twoja interpunkcja wygląda tak, a nie inaczej. Jednak pozwól, że wskażę ci na podstawie jednego - dwóch twoich postów gdzie jest nie tak jak powinno być (możliwe, że niewyczerpująco). Zrobię to bez złych intencji, tylko po to, abyś uniknął rażących błędów tam, gdzie będzie to konieczne. Sam przecież przyznajesz, że nawyk, w tym w szczególności zły nawyk wchodzi w krew. Dobrze by było, gdybyś przynajmniej do matury, którą chcesz czy nie chcesz, będziesz musiał napisać jak najbardziej poprawnie, starał się używając klawiatury tu, czy na którymkolwiek innym forum czy innym miejscu w necie, porzucić te złe nawyki. Nie oglądając się na modę, bo to o twoją ocenę tutaj chodzi. A ta ocena - z tego co wiem - jest coraz ważniejsza.

elukashemak pisze:
Zdecydowanie to prawda. Niestety , g*dy człowiek wyrobi w sobie nawyk szybkie pisanie w internecie**, oraz po części niechlujne składanie zdań*** , zaczyna nie zwracać uwagi na to w jaki sposób konstruuję**** zdania, nie wspominając o np. interpunkcji.


* to się nazywa "prawicowa interpunkcja". W netowych kręgach, które czytuję, a czasem się nawet w nich obracam, to jest totalna żena. Ale kiedy piszesz ręcznie (a tak chyba nadal się pisze na maturze) tego raczej chyba nie widać, a przynajmniej łatwiej to ukryć. W każdym razie lepiej pamiętać, że przed znakiem interpunkcyjnym nie ma spacji.
** szybkiego pisania w internecie
*** niechlujnego składania
**** -e
Cytuj:
moda do sugerowania

moda na sugerowanie, względnie tendencja do sugerowania. Oczywiście należy odróżniać niuanse znaczeniowe pomiędzy słowem "moda", a "tendencja".
Cytuj:
Lecz przypuszczam, że przez ferie zimowe zajrzy do mojej biblioteczki.

Lepiej napisać: "zagości w mojej biblioteczce". "Zajrzy" sugeruje, że J.R.R. Tolkien we własnej osobie powstanie z martwych i cię odwiedzi w twojej bibliotece.
Cytuj:
Do Sapkowskiego sięgnąłem

Po Sapkowskiego
Cytuj:
nie przymuszonej

Tu mam problem. Za moich czasów pisało się razem - nieprzymuszonej. Ale nie wiem czy coś w tym temacie się nie zmieniło.
Cytuj:
(...)lecz niesieniem pomocy w postaci podzielenia się doświadczeniem starszych kolegów zdecydowanie tak.

Kolejny kłopot, bo nie rozumiem. Stylistycznie to jest katastrofa. "To prawda, że na podawaniu gotowców to nie powinno polegać. Jednak nie ma nic nagannego w udzielaniu sobie koleżeńskiej pomocy, dzieleniu się doświadczeniem." Tak na przykład.
Cytuj:
Niestety umiłowanie do pisania postów które prawie nic nie wnoszą do tematu jest zdumiewająca.

zdumiewające
Cytuj:
Nie prawdą

Nieprawdą
Cytuj:
na prawdę

Naprawdę
Cytuj:
po za owy schemat

poza ów schemat. Chyba nie ma w ogóle takiego słowa jak "owy", ale mogę się mylić.
Cytuj:
ludzi, oraz

Przecinka nie musi być.
Cytuj:
Myślenia, że egzystowanie w danym środowisku robi z ciebie kogoś lepszego, od osoby zewnętrznej.

Drugiego przecinka nie powinno być.
Cytuj:
obronić swoich racji

Albo bronić swoich racji, albo obronić swoje racje.
Cytuj:
Wy tutaj skupiacie się na maturze z Języka ojczystego

języka (mała litera)
Cytuj:
Matematyka uczy nas logicznego myślenia, co w wielu przypadkach i na Polskim się przydaję.

polskim (mała litera) i przydaje (nie -ę)

Z tematem na pewno dasz sobie radę. Ale nad stylistyką i interpunkcją warto by było, żebyś popracował.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 22:56:23 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Miałem napisać posta o podobnej treści. Dziękuję, że mnie wyręczyłaś :)=
Woydzio

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19.01.2011 @ 23:58:34 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 18.01.2011 @ 18:30:34
Posty: 6
Parę uwag na pewno mi pomogło. Serdecznie za to dziękuję. Lecz czepianie się takich szczegółów typu spacja po przecinku to lekka przesada.
Oczywiście też przyjmuję do wiadomości i z pewnością wpłynie to na moją pisownię.

Woydzio pisze:
Miałem napisać posta o podobnej treści. Dziękuję, że mnie wyręczyłaś :)=
Woydzio


W końcu to temat maturalny...
Popadanie w paranoję jest czymś strasznym. Czy sprawiło by Tobie , aż taką przyjemność wypisywanie na pół strony informacji i pouczeń, po ilu spacjach ma być przecinek... i nie tylko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2011 @ 0:37:17 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
elukashemak pisze:
Popadanie w paranoję jest czymś strasznym.

W przypadku normalnych ludzi być może. W moim przypadku - to gwarancja przeżycia.
elukashemak pisze:
Czy sprawiło by Tobie , aż taką przyjemność wypisywanie na pół strony informacji i pouczeń, po ilu spacjach ma być przecinek... i nie tylko.

Tak. W zeszłym roku miałem styczność zawodową z pracami maturzystów i od tego czasu perwersyjną przyjemność sprawia mi wytykanie błędów osobom przystępującym do tzw. egzaminu dojrzałości. A przecinek, zgodnie z zasadami interpunkcji, ma być przed spacją.
Woydzio
P.S.
Forumokieta, pkt 4 (fragment) pisze:
Posty powinny być czytelne - pisane poprawną polszczyzną(...)

Mam nadzieję, że nie muszę tego tłumaczyć łopatologicznie. Zdanej matury życzę.

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2011 @ 10:21:41 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
elukashemak pisze:
Lecz czepianie się takich szczegółów typu spacja po przecinku to lekka przesada.
Akurat to ci się przyda nie tylko na maturze ale i na przyszłość. To błąd świadczący o strasznym nieobyciu językowym i uwierz mi, także wielu pracodawców bardzo źle patrzy na potencjalnych pracowników, którzy takie właśnie, niby głupie, błędy popełniają. Poza tym, jak już napisałam gdzieś tam wyżej, lepiej pisać poprawnie niż byle jak. Poprawność ci nie zaszkodzi, bylejakość może zaszkodzić bardzo.

Również życzę powodzenia na maturze. I udanej pracy nad prezentacją.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2011 @ 10:26:14 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Spacja przed przecinkiem to jeden z bardziej żenujących błędów w pisaniu "na komputerze". Jak dla mnie (i dla wielu pracodawców) z miejsca przekreśla człowieka, bo widać, że nie potrafi on pracować z edytorem tekstu. Tak samo jak odrzuca tekst nieedytowany, albo niechlujnie wyedytowany (np. z brakiem pełnej adiustacji, bez nagłówków itp).
To podstawowe umiejętności w dzisiejszym świecie.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20.01.2011 @ 10:27:55 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
God, I miss Alakhai :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.01.2011 @ 0:08:06 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Tarkus pisze:
God, I miss Alakhai :)

Taaaa...
A nasz maturzysta nic nie zrozumiał. I jeszcze ma pretensje.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group