Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 15:00:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22.05.2009 @ 13:05:03 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.08.2003 @ 23:07:52
Posty: 1505
Ala pisze:
Plakat byłby skuteczny, gdyby przekonał do oszczędzania wody (taki jest cel tej reklamy). A czy dyskusje o słabej jakości tej reklamy przekonują cię Oti do oszczędzania wody? Wątpię.

Odpowiadam we właściwym temacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 14:10:38 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
Firma telekomunikacyjna zaproponowała nam, tzn firmie w której pracuję (i zapewne wszystkim swoim klientom, bo propozycja jest na odwrocie faktury) ochronę środowiska. Mianowicie możemy nie dostawać papierowej faktury, tylko pobierać obraz tejże faktury w formie elektronicznej. Jaka to ochrona środowiska skoro my musimy tą fakturę wydrukować? Nasuwa mi się myśl, że nie do końca chodzi o środowisko tylko o oszczędności firmy telekomunikacyjnej (drukowanie faktur, wysyłanie tychże pocztą-w skali kraju to pewnie są spore koszty).

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 14:55:59 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Co nie zmienia faktu, że odchodzi koszt koperty. W skali firmy telekomunikacyjnej z milionami klietnów to nie tylko oszczędności, ale i parę ocalonych drzew.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 15:13:07 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Z TePsy już od około roku w ten sposób rachunki dostaję, po uprzednim napisaniu prośby o taką formę rachunku. Gorzej, nie dla mnie a w skali ogólnej, że N-ka swoje faktury zaczęła wysyłać wyłącznie w formie elektronicznej na dekoder (po pobraniu wyświetla się stosowne info na ekranie). Z tą zasadniczą różnicą, że oni nikogo się o zdanie w tej sprawie nie pytali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 16:13:31 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
Hmm, jakoś pominąłem taki szczegół jak koperta. Może to faktycznie ma sens. A wydrukowanie 12 stron rocznie to nie jest koszt porażający, więc może w to wejdziemy:) Tylko kto wtedy będzie pamiętał, żeby te faktury pobierać i wprowadzać do płatności? Ale to temat na inną dyskusję:)

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.05.2009 @ 18:42:27 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Palladyn pisze:
Hagar pisze:
Czy Warszawa w dalszym ciągu spuszcza nieoczyszczone ścieki do Wisły?
Tak, z około połowy miasta.
Nie z połowy tylko z 1/3, jeśli już mamy być dokładni.

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.05.2009 @ 0:11:14 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Interesowałem się tym jakieś siedem lat wstecz. Całkiem więc możliwe, że coś się w tym temacie zmieniło.

Ponadto napisałem "około", a nie "z połowy" :-p.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.05.2009 @ 0:27:14 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 @ 15:02:21
Posty: 2358
Lokalizacja: Koniec Świata
Jeśli 1/3 uważąsz za "około połowę" to OK. :P

_________________
Tainan Kokutai V-128, Ultimate Pursuit Squadron
- Time to nut up, or shut up

- Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że niezrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.05.2009 @ 20:20:58 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Joanka pisze:
Zaraz przyjdzie Borsuk, zrobi wrrr, a potem będzie z tobą dyskutował o jeździe na światłach. ;)...

po pierwsze, to nie mam uprawnień żeby robić wrr :-)
po drugie, dyskutować zawsze warto, pod warunkiem że to jest dyskusja. Ja nie cierpię wyłącznie hunwejbinizmu i bezmyślności, czy to dotyczy rzekomych (w świetle zebranych rezultatów) korzyści z jazdy na światłach MIJANIA (co swoją drogą obraża inteligencję), czy promowania "ekologicznych" rozwiązań bez uwzględniania całości. Np kosztów, ekonomicznych i środowiskowych, produkcji i utylizacji takich np świetlówek. Albo lekceważonego w imię "wyższych racji" wpływu infradźwięków generowanych przez elektrownie wiatrowe. I masowego zabijania przez te wiatraki ptaków morskich. Itd itp. Tak że dyskutować można, pod warunkiem zachowania zdrowego rozsądku i nie zamykania oczu na fakty w imię ideolo.

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.05.2009 @ 22:06:22 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Borsuk pisze:
Np kosztów, ekonomicznych i środowiskowych, produkcji i utylizacji takich np świetlówek.

Swoją drogą, byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi to wyliczył, bo póki co, biorąc pod uwagę czas życia takiej świetlówki, wydaje mi się ona tańsza w eksploatacji od żarówki.
Oczywiście mówię tylko o kosztach indywidualnych, bo że przy obecnym systemie produkcji energii taka świetlówka nie oszczędza prądu w skali globalnej, to wiem. ;)
Borsuk pisze:
Albo lekceważonego w imię "wyższych racji" wpływu infradźwięków generowanych przez elektrownie wiatrowe. I masowego zabijania przez te wiatraki ptaków morskich.

Bo przecież powszechnie wiadomo, że najbardziej ekologiczne są elektrownie atomowe. :P

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2009 @ 13:07:04 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Borsuk pisze:
Ja nie cierpię wyłącznie hunwejbinizmu i bezmyślności, czy to dotyczy rzekomych (w świetle zebranych rezultatów) korzyści z jazdy na światłach MIJANIA (co swoją drogą obraża inteligencję), czy promowania "ekologicznych" rozwiązań bez uwzględniania całości.

Co do świateł- ja sobie dawno odpuściłęm i jeżdżę zdroworozsądkowo, tzn. świateł używam w nocy, we mgle, deszczu i ogólnie wtedy, gdy sa potrzebne. Z zadowoleniem zauważyłem, że coraz więcej kierowców jeździ bez świateł. A policja ma plusa- nie czepia się. Najwyżej pokaże palcem, ale bez szczególnego przekonania.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.05.2009 @ 13:21:28 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Joanka pisze:
powszechnie wiadomo, że najbardziej ekologiczne są elektrownie atomowe.

sure thing, szczególnie te oparte na syntezie.

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.07.2013 @ 8:58:24 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Dżibril pisze:
To do tej pory, gdy nie były przez nas sortowane odpady, to taki papier umazany sosem (pomijając odpady np, z fast foodów umazane cholera wie czym) nie trafiał do recyklingu? (...) Jak to działa, że kiedyś nie sortowałem i był recykling, a teraz jak nie posortuję to go nie ma?
Recykling był, oczywiście. Ale nie ze śmieci które wyrzucałeś do śmietnika. Tak samo teraz, do sortowni trafią odpady z kontenerów do selektywnej zbiórki, czyli wszelkie plastiki, metale, szkła, i papiery, odpady zmieszane pojadą na stertę tak jak kiedyś. Żaden Wally nie będzie jeździł po wysypisku szukając twojej plastikowej butelki, ona tam już zostanie (na mniej więcej 800 lat).
Idea jest taka, żeby niesegregowanych śmieci nie było, jak dotychczas, 12 mln ton rocznie tylko na przykład 4 mln :) Bo dotychczas statystyczna gmina była w stanie wysegregować 2 do 5% surowców wtórnych ze swoich odpadów komunalnych. A w takiej Szwecji da się ponad 90%.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.07.2013 @ 10:00:16 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
No to jeszcze odpowiedz na moje pytanie, czy tam na śmieciowisku pracują ludzie i są maszyny, które mogłyby za nas sortować?

A wiem, że są takie, mam nawet dokładne plany techniczne takiej maszyny - z pokazanymi stanowiskami do sortowania i wybierania odpadów właśnie z tego tzw. Wspólnego Wora. Ma nawet elektromagnesy do masowego usuwania odpadów metalowych oraz np. takie walce do sortowania różnej wielkości odpadów z z wspólnej masy. Jak i też odprowadzanie wszelkich płynów. Czy tylko ja widzę jak próbują nas wydymać? :/

I wydymają.


P.S. Teraz właśnie czytam o bodajże fińskiej maszynie przeznaczonej do wybierania z masy tylko szkła, puszek i plastiku. No kurde, czyli jednak maszyny mogą to robić...

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.07.2013 @ 10:45:30 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
To tak jakbym ja powiedział, że nie będę zmywał naczyń, bo widziałem u kolegi zmywarkę ;)

No pewnie że maszyny mogą to robić. Maszyny w zasadzie mogą wszystko w dzisiejszych czasach. I oczywiście można oprzeć na tym styl życia. "Będę wyrzucał śmieci na ulicę a nie do śmietników, bo są maszyny, które mogą to posprzątać." Pewnie że są i mogą, tylko zanim to zrobią będzie syf i będziemy w tym syfie mieszkać.

Czujesz się wydymany, bo oczekuje się od Ciebie zrobienia czegoś, co inni mogą zrobić za Ciebie większym nakładem pracy i środków? Cóż, można i tak.
Ja, jak już wspominałem, po zmianie zasad będę płacił za wywóz śmieci mniej niż do tej pory, a segreguję i tak, więc mnie nikt nie dyma.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group