Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 7:50:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1421 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15.06.2009 @ 10:24:19 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Potrzebuję porady. Zamierzam kupić telewizor (LCD albo plazma), max. 37", w przedziale cenowym 2000-2500 zł (z niewielką tolerancją powyżej górnej granicy). Nie mam playstation 3 ani blu-ray, zamierzam go używać do ogladania TV (kablówka z planowanym apgrejdem do cyfry), DVD / divx. Jaki model byłby najgodniejszy polecenia? Z góry dzięki.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 10:27:43 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Jak tak, to skup się na LCD.
Tyle mojej rady ogólnej, szczegóły pewnie ktoś bardziej obcykany w sprzęcie poda :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 11:20:35 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Tarkus pisze:
Potrzebuję porady. Zamierzam kupić telewizor (LCD albo plazma), max. 37", w przedziale cenowym 2000-2500 zł (z niewielką tolerancją powyżej górnej granicy). Nie mam playstation 3 ani blu-ray, zamierzam go używać do ogladania TV (kablówka z planowanym apgrejdem do cyfry), DVD / divx. Jaki model byłby najgodniejszy polecenia? Z góry dzięki.

Ciężko coś polecić, bo to tez zależy jak dużo i jakiej technologii chcesz mieć naładowane. Jeśli zamierzasz robić upgrade do cyfrówki, to poleciłbym LCD Philipsa (z PixelPlus HD, ambilight (trzeba przywyknąć, ale znacznie mniej męczą się oczy), duży kontrast etc.) lub Samsunga. Philips może kosztować nawet koło 3000pln, ale ma więcej technicznych bajerów. No i też pytanie czy celujesz w HD Ready czy Full HD. Jeśli w najbliższym czasie nie planujesz sygnału w HD, to HD Ready w zupełności wystarczy. Oczywiście telewizor z Full HD ma inne technologie IMO lepsze. No i warto zobaczyć jak modele tracą na wartości. Ja za swojego wybuliłem ponad 3000pln (coś z rok temu), ale nadal mogę go sprzedać w granicach 2800pln.

A co do plazmy to nie wiem czy coś poniżej 3000 jest warte polecenia. Zresztą, plazma to nie mój ogródek. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 11:41:26 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
W HD pewnie prędzej czy później wpadnę, bo to nieuniknione. Z technologii jestem totalny lejek. Skupmy się więc na LCD, jakie modele warto w "moim przedziale" sprawdzić i dlaczego.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 11:46:15 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
No i tu jest wysypka z mojej strony, bo kompletnie nie znam się na telewizorach. Poza paroma technologiami całość to dla mnie czarna magia...
Ja kierowałem się tym, że chciałem mieć ambilight, PixelPlus i HD Ready - tutaj od razu zaproponowano mi Philipsa.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 11:48:34 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
A warto kierować się Full HD? Spotkałem się z wieloma opiniami, że to tylko marketingowy gadżet. Z tego co widzę, większość oferowanych LCD jest HD Ready.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 12:06:49 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
To zależy jaki sygnał generuje platforma cyfrowa - choć, ja oglądając TV w 720p i 1080p nie widzę zbytniej różnicy. Inna sprawa, że w przypadku sygnału HD trzeba siedzieć (przy 32") około 2m od telewizora, by w pełni dostrzegać jakość obrazu. Oczywiście w przypadku technologii inteligentnej (jak np. dostosowywanie jakości obrazu do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu) można pozwolić sobie na rozwalenie się gdzieś dalej.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 12:27:58 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Tarkus pisze:
Potrzebuję porady. Zamierzam kupić telewizor (LCD albo plazma), max. 37"(...)
Gdy kupowaliśmy telewizor LCD, kazaliśmy sobie podłączyć interesujące nas modele pod ten sam sygnał i wybraliśmy. Najlepiej jest mieć piloty w dłoniach, by móc samemu podregulować obraz i ocenić jego jakość. Generalnie HD Ready powinno wystarczyć do celów o jakich piszesz, zresztą niektóre modele (jak nasz Philips) potrafią wyświetlić 1920x1080. Ja poleciłbym właśnie Phlipsa, ale chyba najlepiej jest zrobić jak napisałem na początku.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.06.2009 @ 14:38:53 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Tarkus pisze:
A warto kierować się Full HD? Spotkałem się z wieloma opiniami, że to tylko marketingowy gadżet. Z tego co widzę, większość oferowanych LCD jest HD Ready.

Ten artykuł powinien Ci pomóc (przypis do informacji z linka - stacja Eurosport HD nadawała tegoroczny Australian Open w jakości Full HD. Różnica jest taka, że z najbardziej tradycyjnego ujęcia, siatkę widzimy jako siatkę właśnie, a nie mgiełkę. Plus, przy ujęciach z bliska, można dostrzec meszek na twarzy tenisistki).

Osobiście polecić mogę ten model (z zastrzeżeniem, że ma on ujowego pilota).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.06.2009 @ 12:01:16 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Palladyn pisze:
Osobiście polecić mogę ten model (z zastrzeżeniem, że ma on ujowego pilota).

też mogę go polecić, znaczy mam 40", ale też B650. najbardziej podoba mi się w nich możliwość podłączenia zewnętrznego HDD i odtwarzania filmów. I też z Agito :-). Moja kablówka ma już 10 programów w HD, więc się mi opłaca.
A do tego czaję się na to kino domowe - pasuje, i stylem i do małego mieszkania
poza tym,
Vramin pisze:
Gdy kupowaliśmy telewizor LCD, kazaliśmy sobie podłączyć interesujące nas modele pod ten sam sygnał i wybraliśmy. Najlepiej jest mieć piloty w dłoniach, by móc samemu podregulować obraz i ocenić jego jakość.
to jest moim zdaniem najlepsza rada :-)

_________________
All those moments will be lost in time...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.06.2009 @ 11:04:48 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Zastanawiam się nad tym
37'' LG 37LH3000 FullHD
i tym
SAMSUNG 37" LE-37B530 Full HD modelem.

Który byście wybrali? Na moje oko mają podobne parametry, ale może coś więcej może ktoś powie :) Bo jak cos, to bym wziął tańszy, czyli Samsunga.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.06.2009 @ 12:50:39 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
LG ma dobry kontrast i fajne technologie. Samsung niby też, ale nie ma podanego kontrastu - a na oficjalnej przy opisie jest, że ma dynamiczny kontrast. Który ma tyle wad, co zalet, ale w sumie jest ciekawym rozwiązaniem.
Ja bym brał LG.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.06.2009 @ 14:42:23 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Dżibril pisze:
Ja bym brał LG.

który pobiera o 75 W więcej (przy 105 W Samsunga).

A tego Samsunga to, imo, bierz na Agito. Duży, sprawdzony sklep, a jak z nimi pogadasz, to z ceną Ci zjadą do tej z Allegro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.06.2009 @ 14:51:12 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Tark nie pisał nic o wskaźniku oszczędności. Zresztą, na serio ktoś to bierze pod uwagę?

IMO LG ma lepsze technologie.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.06.2009 @ 16:05:29 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Dżibril pisze:
Tark nie pisał nic o wskaźniku oszczędności.

Tarkus pisze:
Który byście wybrali? Na moje oko mają podobne parametry, ale może coś więcej może ktoś powie :) Bo jak cos, to bym wziął tańszy, czyli Samsunga.

Skoro woli zapłacić mniej za zakup, to i pewnie będzie wolał zapłacić mniej za użytkowanie.
Dżibril c.d. pisze:
Zresztą, na serio ktoś to bierze pod uwagę?

Na końcu, ale tak, biorę to pod uwagę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1421 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group