Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 18:43:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95
Autor Wiadomość
Post: 07.10.2014 @ 0:00:45 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Bracia i Siostry uczeni w systemach, zbliżcie się tutaj, albowiem mam problem.
Dostałem kiedyś tablet jako gratis do umowy na internet. "Pentagon" albo "Pentagram" się nazywa, do tej pory używałem go wyłącznie do rzucania ptakami w świnie, ale ostatnio pojawił się projekt, żeby uruchomić na nim dostęp do Internetów. No i tu jest problem, bo on ma Androida, a ja jestem kompletnie niekompatybilny z Androidem i nie umiem.
Znaczy wklepałem hasło modemu, włączyłem WiFi, ale Internetów nie ma. W ustawieniach sieci jest wykryty modem i pojawia się informacja "trwa uwierzytelnianie..." potem "uzyskiwanie adresu IP..." potem "zapisana, zabezpieczona za pomocą protokołu WPA/WPA2" a potem od nowa "uwierzytelnianie" i tak w kółko do padnięcia baterii (czyli jakiś kwadrans, bo szczyt technologii to niestety nie jest). Przez moment widziałem też informację "uniknięto połączenia internetowego o niskiej jakości", ale nie wiem na czym ta niska jakość ma polegać, bo w telefonie (kompatybilnym ze mną) mam WiFi prawie w całym domu, a pad leży metr od modemu i nic. Macie jakieś pomysły?

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.10.2014 @ 7:56:56 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Od MODEMU. A kabelek w kompie. Jak sobie sprawisz jakiś router, to nie będzie problemu.
Miałem u ojca ten sam kłopot. Sieć widoczna w całym domu, hasło wklepane, a netu nie ma. Znaczy był, ale tylko na kompie :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.10.2014 @ 9:13:17 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Ben, spróbuj tak:

1. Wejdź w tablecie na sieci bezprzewodowe, wskaż tą do której próbujesz się podłączyć i wciśnij: "zapomnij" - tak to chyba brzmi, gdy usuwasz zapamiętane połączenie.
2. Zrób reset routera - odłącz go od prądu na 5 minut.
3. Po uruchomieniu routera wyszukaj sieć na tablecie, wskaż ją i wpisz ponownie hasło - upewnij się, że dobre hasło wklepałeś, gdyż android nie pokaże Ci, że hasło jest błędne.

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.10.2014 @ 10:05:12 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Chemik pisze:
Od MODEMU. A kabelek w kompie. Jak sobie sprawisz jakiś router, to nie będzie problemu.
Miałem u ojca ten sam kłopot. Sieć widoczna w całym domu, hasło wklepane, a netu nie ma. Znaczy był, ale tylko na kompie :)
Nie bardzo nadążam... Na wszystkich innych urządzeniach niepodpiętych do kabla mam normalny bezprzewodowy internet. To dlaczego to jedno się stawia? Zresztą pisząc modem zrobiłem skrót myślowo-technologiczny, bo praktycznie jest to bezprzewodowy wzmacniacz sygnału. Może tu jakiś śmieszny konflikt wynikł? W przypadku komputerów nic mnie już nie dziwi.

Dobra, na razie zrobię ogólny reset zgodnie z radą Kolegi z Kamieniem w Środku ;)
EinsteinX pisze:
upewnij się, że dobre hasło wklepałeś, gdyż android nie pokaże Ci, że hasło jest błędne.
... co świetnie się uzupełnia z losowym dwudziestosześcioznakowym hasłem do Liveboxa, którego nie umiem zmienić ;)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.10.2014 @ 10:10:52 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ben-Adar pisze:
Na wszystkich innych urządzeniach niepodpiętych do kabla mam normalny bezprzewodowy internet.

Czyli na jakich? Zapewne żadne smartfony ani tablety, ewentualnie laptop jakiś?
Powtarzam- livebox tp tfu sa nie jest bezpośrednio kompatybilny z androidem. Załóż sobie router.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.10.2014 @ 10:57:21 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Chemik pisze:
Zapewne żadne smartfony ani tablety, ewentualnie laptop jakiś?
Laptop również, ale transfer jest słaby, więc dostał kabel. Poza tym, owszem, moja Lumia jako przykład smarkfona (z słusznym Windowsem, w miejsce niesłusznego Androida i voila - wszystko działa) i Kindle, jako przykład zupełnie innego urządzenia. Ale spróbuję potwierdzić Twoją teorię z Gosi Samsungiem. Jeśli będzie się tak samo zachowywał, to znaczy, że wina systemu.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.10.2014 @ 11:20:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Sprawdź czy nie wykorzystałeś limitu urządzeń :) Do mojego routera mogą zalogować się max 4 urządzenia.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08.10.2014 @ 22:18:59 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Lhunbleidd pisze:
Sprawdź czy nie wykorzystałeś limitu urządzeń...
... i podziękuj sąsiadom. ;)

Ben-Adar pisze:
Laptop również, ale transfer jest słaby, więc dostał kabel. Poza tym, owszem, moja Lumia jako przykład smarkfona (z słusznym Windowsem...
Przepraszam, a co się stało z TYM telefonem?

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.10.2014 @ 11:06:59 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Lhunbleidd pisze:
Sprawdź czy nie wykorzystałeś limitu urządzeń :)

EinsteinX pisze:
upewnij się, że dobre hasło wklepałeś, gdyż android nie pokaże Ci, że hasło jest błędne.

Wyłączyłem wszystko co ma WiFi, zresetowałem modem, ponownie wpisałem hasło i dalej to samo.
Chemik pisze:
livebox tp tfu sa nie jest bezpośrednio kompatybilny z androidem

Nie jest to globalna zasada, bo telefon na Androidzie połączył mi się bez problemu. Pozostaje już chyba tylko koronka do św. Raylana Od Spraw Beznadziejnych.

Tym niemniej dzięki za pomoc :)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.10.2014 @ 11:31:39 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
A na innym wi-fi połączył się ten szatan?

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.10.2014 @ 11:35:15 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Lhunbleidd pisze:
A na innym wi-fi połączył się ten szatan?
Jeśli się połączy, masz problem z liveboxem. Jeśli nie - z tabletem.
Ben-Adar pisze:
Wyłączyłem wszystko co ma WiFi, zresetowałem modem, ponownie wpisałem hasło i dalej to samo.
To nic nie zmienia, zwykle router rezerwuje adresy IP dla podłączonych urządzeń nawet gdy je odłączysz. Zaloguj się na liveboxa i sprawdź jaka jest pula dostępnych adresów IP, dla ilu urządzeń wystarczy. A jak nie możesz to sorry, ale trzeba na dzwonić do tepsy i niech oni to sprawdzą.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group