Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 2:05:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31.07.2009 @ 21:26:20 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Komputer. Naprawdę okropnie się grzeje, bo to stary truposz (pracuje na windowsie '98 :>)

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.07.2009 @ 23:31:51 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Joanka pisze:
Musi być cały czas podłączony do sieci więc się grzeje, a tego grzania ona się boi. :] .
Każdy laptop się grzeje, niezależnie od tego jak jest zasilany. Na to nic się nie poradzi - taki już urok laptopów.

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.08.2009 @ 9:52:09 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2005 @ 15:40:18
Posty: 1111
Lokalizacja: że znowu!
Lukas pisze:
Ezena pisze:
Krzychu ma Samsunga NC10, jest zadowolony.

Też się do niego przymierzam - mój stareńki Dell C600 już długo nie pociągnie, a ja potrzebuję czegoś małego, przenośnego, jako drugi komputer. Niestety nie ma napędu optycznego, ale to cecha wszystkich netbooków, poza tym zawsze można dołączyć przez USB. Dla mnie ważne jest, żeby miał wbudowany modem HSPA, bo w ten sposób najczęściej korzystam z netu poza domem. Optymalny byłby 12 calowy laptop, ale te ceny...
Nie wiem, czy już nie za późno, ale jeżeli chcesz takiego laptopa, to już lepiej kupić Samsunga N110. Bateria dłużej trzyma i poprawili parę niedoróbek z NC 10 (np. wkurzający przycisk myszy). Niedawno kupiłem N 110 i jestem zadowolony. Klawiatura naprawdę zbliżona do laptopowej, waży 1,3 kg i przy wyłączonym WiFi trzyma ~8h (a może więcej, nie sprawdzałem), co oznacza, że w ogóle nie biorę z domu zasilacza. Niemniej jednak należy stwierdzić, że na ThinkPadzie T60 pracuje mi się duuuużo wygodniej. Jeżeli laptop ma być do pracy, to zamiast netbooka polecałbym jakiś większy ultra portable tym, że są one ponaddwukrotnie droższe. Poza tym N110 nie ma napędu optycznego.

_________________
"After more than 10 years on the frontlines of the public debate concerning
GMOs, I have learned that (...) rational arguments
are poor ammunition against the emotional
appeals of the opposition."
I. Potrykus


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.08.2009 @ 22:36:25 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Za późno :) Już mam swojego NC10. Podkreślę, że warunkiem sine qua non był wbudowany modem HSPA - tylko takie netbooki brałem pod uwagę. Optymalna dla mnie byłaby 12-13 calowa matryca, niestety, za te kilka cali nie chciałem tyle dopłacać (musiałbym te 3000 wydać), zwłaszcza, że jest to mój drugi komputer, w domu używam stacjonarnego. Oczywiście NC10 też nie posiada napędu optycznego, ale ponieważ moja nagrywarka DVD w kompie domowym zaczęła szwankować, kupiłem napęd zewnętrzny, na USB. Teraz mogę go używać z dwoma komputerami, choć przyznam, że do netbooka jest potrzebny tylko, jeśli trzeba coś zainstalować z płytki.
Z zakupu jestem bardzo zadowolony, net śmiga aż miło - tam gdzie nie ma wi-fi używam Play on-line, a jeśli jestem w miejscu, gdzie Play nie ma zasięgu (poza miastami), łącze się z telefonem przez Bluetooth i korzystam z pakietów internetowych poprzez EDGE, w ostateczności GPRS (Plus ma bardzo dobra infrastrukturę do przesyłu danych).
Co do baterii: najczęściej pracuję na zasilaczu, ale bez dostępu do gniazdka trzyma mi około 5 godzin - z włączonym netem. Wiem, że dostępne są jeszcze pojemniejsze baterie, jeśli będę kiedyś wymieniał moją, pomyślę o takiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.08.2009 @ 8:40:37 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
O, to dobrze wiedzieć, bo właśnie się do niego przymierzam. Wczoraj jeszcze małego Della oglądałam, ale właśnie owa bateria w Samsungu jest argumentem na jego korzyść.

A jak z obrazem, nie masz wrażenia, że albo jest dla dalekowidzów albo, przy innych ustawieniach, że ci obcina połowę? Tzn. sprawdziłam to na Dellu i było ok, ale pytam na wszelki wypadek.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.08.2009 @ 15:46:54 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2004 @ 21:09:53
Posty: 3423
Lokalizacja: Poznań - Trzcianka, Trzcianka - Poznań.
Rodzice chcą kupić aparat. Kompakt do 900 zł, może być "idiotaparat". Wymagań co do parametrów wielkich nie mają, ale stabilizacja obrazu, w miarę sensowny zoom optyczny, polskie menu. Ma to być takie wycieczkowe coś. Jesteście w stanie coś doradzić konkretnego? Ewentualnie producenta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.08.2009 @ 16:22:48 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Ala pisze:
O, to dobrze wiedzieć, bo właśnie się do niego przymierzam. Wczoraj jeszcze małego Della oglądałam, ale właśnie owa bateria w Samsungu jest argumentem na jego korzyść.

A jak z obrazem, nie masz wrażenia, że albo jest dla dalekowidzów albo, przy innych ustawieniach, że ci obcina połowę? Tzn. sprawdziłam to na Dellu i było ok, ale pytam na wszelki wypadek.
Całkiem przyjemnie się na nim surfuje po necie - wiadomo, że na 15' byłoby wygodniej, ale jakichś problemów z wyświetlaniem stron nie zanotowałem. Rozdzielczość natywna monitora wydaje się na tyle uniwersalna, że większości witryn nie trzeba przewijać na boki, żeby obejrzeć je w całości.
Jak dla mnie, jako mobilny dostęp do Internetu, ten netbook to świetne rozwiązanie, właśnie ze względu na mnogość dostępnych połączeń sieciowych (LAN, WLAN, HSPA, Bluetooth).


Poniewczasie: ja kilka miesięcy temu kupiłem Canona A1000 IS. Wybór był poprzedzony krótkim, ale intensywnym wywiadem na kilku forach. Aparat ma dobre recenzje, na dodatek spełniał moje podstawowe kryteria: jest niedrogi (można go dostać poniżej 600 złotych, oczywiście należy doliczyć akcesoria takie jak karta, pokrowiec, ewentualnie akumulatorki), niewielki, zasilany dwoma paluszkami, a nie dedykowanym akumulatorem (te dwa ostatnie kryteria trudno połączyć w jednym urządzeniu!), ma stabilizację obrazu, korzysta z zapisu na kartach SD (oczywiście jest zgodny z SDHC),ma niezłą optykę, wyświetlacz jest przyzwoitych rozmiarów, zoom optyczny może nie jest wielki (4x), ale do kadrowania zdjęć wystarczający, pikseli ma dosyć, (10M) wygląd przyzwoity. Mniej więcej w tej kolejności uszeregowałem wagę cech, którymi kierowałem się przy wyborze pstrykacza. Z ceną to jest tak, że naprawdę miałem ochotę na przykład na Canona G10, nawet mnie było wtedy na niego stać, ale taki aparat za bardzo absorbował by moją uwagę: żeby go nie zgubić, nie zabrudzić, nie uszkodzić, nie zamoczyć... Wiadomo, sprzęt trzeba szanować, ale ja nie chcę wybierać między dobrą zabawą, a dobrymi zdjęciami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.08.2009 @ 0:55:04 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Joanka pisze:
Ekhem, moja babcia chce nowego laptopa. Co byście polecali? :]
Maszyna ma służyć do przeglądania internetu, nie musi być z tych najdroższych. ;)

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się na czymś takim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.08.2009 @ 9:51:15 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki, ale nie bardzo. :) Musi się dać trzymać na kolanach w łóżku = musi mieć wbudowaną klawiature i mysz.

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14.08.2009 @ 2:15:01 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.04.2005 @ 2:59:03
Posty: 3537
Lokalizacja: Koszalin
Joanko, ale on ma ekran dotykowy. I uwierz mi na słowo, że podczas godzinnego testowania nie odczuwałem braku myszki (otwieranie aplikacji, minimalizowanie, powiększanie, przeglądanie stron w sieci). Jedynie klawiatura dotykowa była zauważalnie gorszym rozwiązaniem (zajmuje dość dużą powierzchnię ekranu, i jest kompletnie niezdatna do pisania bezwzrokowego. Ale dla osób "palcujących"...).
No, ale zaczynam zachowywać się jak akwizytor, a chodziło mi przecież tylko o pokazanie innej możliwości :-).




Ciekawostka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.10.2009 @ 14:11:16 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.01.2007 @ 18:57:24
Posty: 2283
Pytanie z innej beczki:
Jaką telewizję cyfrową najbardziej opłaca się zakupić? Cyfrowy Polsat, Cyfra+, N? Czy ktoś się zna na tym bardziej niż ja? Proszę o pomoc:)

_________________
/;l;ljlxghzzv bjhgfk8i657hbdhgkjhgk;j


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.10.2009 @ 14:18:08 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Porównaj ofertę, a po pierwsze to sobie odpowiedz na pytanie co będziesz oglądał. I wybierz według tej odpowiedzi.


A i tak bedziesz miał 100 kanałów, a oglądał sześć. Wiem z autopsji :)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.10.2009 @ 14:29:37 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Tarkus pisze:
A i tak bedziesz miał 100 kanałów, a oglądał sześć. Wiem z autopsji :)

Ano...
Jesli chcesz sport, to:
- C+- ligowa piłka w Polsce i Europie, NBA, NHL
- nSport- Liga Mistrzów
- Polsat Cyfrowy- Liga Europa, siatkówka, F1, boks

Jesli stawiasz na kino, to "enka", względnie odpowiednio sprofilowany Polsat.
A poza tym- patrz wstęp :P

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.10.2009 @ 14:30:47 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
I jeszcze weź pod uwagę dekodery. Enka na pewno ma nienajgorsze z nagrywaniem - miałam taki.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.10.2009 @ 14:41:47 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ezena pisze:
I jeszcze weź pod uwagę dekodery. Enka na pewno ma nienajgorsze z nagrywaniem - miałam taki.

Tak z ciekawości- czy materiał nagrany na dekoder można zgrać na płytę cd/dvd lub zrzucić na komp?

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group