Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 1:06:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31.03.2010 @ 10:34:47 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Fajna analiza. :) Jedna uwaga - "DF lol" to plik tekstowy, więc raczej nie chowam tam zdjęć. :)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.03.2010 @ 10:36:36 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.10.2009 @ 14:25:43
Posty: 2556
Woydzio pisze:
Mój pulpit :)=
Woydzio

Widać, iż kolega Woydzio często spędza czas na GG prowadząc śmiertelnie poważne konwersacje z najprawdopodobniej członkami rebelii, starając ustalić się jakich metod użyć, aby planety takie jak Endor czy Yawin wyrwać z bezwzględnych rąk Imperatora, nawet sobie jego karykaturę na pulpicie umieścił. Przeglądanie fotografii ukazujących najważniejsze umocnienia, budowle strategiczne i miejsca stacjonowania wojsk imperialnych przerywa czasami lekturą w formie elektronicznej, gdyż papier się skończył – no chyba że odbije Endor, wtedy celulozy będzie pod dostatkiem ;P
Ponadto dostrzec można, iż do wielkiej bitwy Woydzio przygotowuje się dużo grając, jednak działań pod tym kątem nie chce ujawniać, bojąc się szpiega imperatora czającego się wśród nas. Życzymy mu szczęścia w jego dążeniach do uwolnienia niewinnych cywilizacji i liczmy na to, iż krzywdy sobie przy tym nie zrobi :)

Jeśli ktoś ma odwagę, to mój służbowy :P

_________________
KEEP CALM AND CALL BATMAN
Karma istnieje... i ma się zajebiście dobrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.03.2010 @ 10:49:17 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
EinsteinX pisze:
(...)nawet sobie jego karykaturę na pulpicie umieścił.
Wedle innej teorii to jest autoportret psychologiczny ;)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.03.2010 @ 11:08:10 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Einstein mnie ubiegł, więc tylko alternatywna wersja Woydziowego:

Właściciel tego pulpitu bezwarunkowo hołduje zasadzie memento mori, powtarzając ją sobie za każdym spojrzeniem w ekran komputera. Jednocześnie jest osobą gadatliwą (zdziesięciokrotniona wersja komunikatora gadu-gadu), acz nie do końca zdecydowaną (trzy różne przeglądarki internetowe). Skrywaną miłość do małych pluszowych stworzonek (Bitwa o Endor) maskuje fascynacją do bitew w ogóle, a do bitew w przestrzeni kosmicznej w strzególe (Bitwa o Yavin). Oprócz tego jest osobą dość uporządkowaną, by nie rzec pedantyczną, a wieczorami umila sobie czas opowieściami o Czarnej Hanzie. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.03.2010 @ 17:43:12 
Ben-Adar pisze:
EinsteinX pisze:
(...)nawet sobie jego karykaturę na pulpicie umieścił.
Wedle innej teorii to jest autoportret psychologiczny ;)

Albo zdjęcie po prostu. ;] W stroju służbowym. :) No, może zdjęcie rentgenowskie. ;p


Na górę
  
 
Post: 31.03.2010 @ 18:37:13 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Woydzio pisze:
Poniższy tekst nie musi mieć niczego wspólnego z prawdą i powstał wyłącznie w celach humorystycznych

Pulpit Narsila silnie wskazuje na jego miłość do gier komputerowych, zwłaszcza starych (DOSBox). Kosmos również znajduje się w kręgu zainteresowań nieco sklerotycznego (ikonka NIE KASOWAĆ) właściciela. Lewa dolna część tapety wskazuje na zwichrowaną psychikę. Narsil lubi się śmiać, ma dużą kolekcję zdjęć ładnych pań w śmiesznych sytuacjach (wskazuje na to plik "DF lol", co można przetłumaczyć na "D*py Fajne śmieszne" - plik zawiera linki do takich zdjęć, a nazwa jest taka enigmatyuczna gdyż Narsil jest niepełnoletni). Aha, i gra na gitarze (na co by wskazywał katalog "łatwe tabsy" - "tabsy" rozumiane jako tabulatury) albo wie jak skombinować substancje nielegalne (katalogi: "łatwe tabsy" - tym razem "tabsy" to tabletki - oraz "stuff" - czego tłumaczyć raczej nie trzeba)

Mój pulpit :)=
Woydzio

Narsil pisze:
Fajna analiza. :) Jedna uwaga - "DF lol" to plik tekstowy, więc raczej nie chowam tam zdjęć. :)

Uczymy się czytać ze zrozumieniem :)=
Woydzio

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.03.2010 @ 21:49:32 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
O, faktycznie, ten kawałek jakoś umknął mej uwadze.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.03.2010 @ 22:45:54 
Woydzio pisze:
Uczymy się czytać ze zrozumieniem :)=
Woydzio

Co ta praca w OKE z ludźmi robi... ;)


Na górę
  
 
Post: 01.04.2010 @ 6:36:35 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2002 @ 15:26:37
Posty: 5182
Lokalizacja: Rezydencja Nowodwory, Wielkie Księstwo Powiśle
Toki pisze:
Woydzio pisze:
Uczymy się czytać ze zrozumieniem :)=
Woydzio

Co ta praca w OKE z ludźmi robi... ;)

Wrrr. Po raz ostatni tłumaczę po dobroci, że sformułowanie "człowiek" i tym podobne w odniesieniu do swojej osoby traktuję jako obelgę dlatego uprzejmie proszę na przyszłość tak się nie wyrażać. Z góry uprzejmie dziękuję.
Woydzio

_________________
Ja tu tylko sprzątam
Twoja zajebistość ma tyle komponentów, że trudno spamiętać - J. W.
Jestem już ojcem nie tylko dla dwóch kotów ale także dla Michała Piotra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.04.2010 @ 8:02:55 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Ale to było stwierdzenie ogólne, nie tylko dotyczące Twojej osoby, więc użycie określenia odpowiadającego większości jest uzasadnione :)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.04.2010 @ 23:48:17 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2010 @ 7:47:31
Posty: 4
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tadam, mój pulpit.

http://img179.imageshack.us/img179/5778 ... kranu9.png

_________________
Przyszedł Heos zrobić chaos. - Kamień


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.04.2010 @ 0:39:55 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2003 @ 0:20:37
Posty: 621
Lokalizacja: Tychy
Wbrew temu, co deklaruje w swojej sygnaturce, użytkownik Heos jest osobą dość uporządkowaną, co poznajemy regularnym rozmieszczeniu ikon na pulpicie. Jest to człowiek dość chłodny (zimny błękit w tle), jednak nie pozbawiony pewnej dozy wewnętrznego ciepła (zamiłowanie do małych puchatych pingwinków). Czasem pozwala sobie na oderwanie się od poukładanej rzeczywistości i ucieczkę w świat gier (komputerowych i nie tylko) lub marzeń o dalekich podróżach (vide zdjęcie nad kalendarzem). Jako skomplikowana osobowość, odczuwa potrzebę demonstracji swej odmienności, a równocześnie - pragnienie przynależności do grupy (co wyraża hasło w centrum tapety).

;P

To ja też poproszę. :)

_________________
"The idea is like grass. It craves light, likes crowds, thrives on crossbreeding, grows better for being stepped on."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.04.2010 @ 18:29:39 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
EinsteinX pisze:
Jeśli ktoś ma odwagę, to mój służbowy :P

W krótkich, żołnierskich słowach: kochasz bardzo swoją córeczkę.
A poza tym, jesteś bałaganiarzem i masz na pulpicie ogólny burdel. Dodatkowo masz kompleks niejakiego Lobo, aczkolwiek nazwanie go "głupim wałem" nie rozwiąze problemu. Jak masz coś do niego, to dajcie sobie po razie, a potem idźcie na piwo. Zejdzie wam obu ciśnienie, co powinno spowodować ocieplenie wzajemnych relacji.
Ponadto albo szukasz pracy, albo wiesz, że zaraz będziesz szukać, o czym swiadczy szybki dostęp do CV.
Nie ma za co :))

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.04.2010 @ 22:52:35 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
lychnis pisze:
To ja też poproszę. :)
O jacie! Tego sobie nie mogę odpuścić! :D

W kontekście wymowy swego pulpitu lychnis jawi się jako osobowość niesamowice złożona (być może po jakimś poważnym wypadku).
Pierwszym wrażeniem, jakie odniesie potencjalny obserwator, będzie ogólna mroczność otoczenia. Jednak już nieco tylko wnikliwsza inspekcja każe przypuścić, że wszechobecna czerń nie ma wyrażać smutku czy żałoby - wszak jest to również kolor znamionujący nienachalną elegancję i dobry smak (za wyjątkiem pieczonych i smażonych potraw, ale to nieistotne w tym przypadku). W rzeczy samej kompozycja pulpitu wydaje się dobrze przemyślana. Brak w niej miejsca na przypadkowe foldery czy skróty - zawartość została ograniczona do niezbędnego minimum, co sugeruje, że właścicielka jednak nieco wyżej ceni formę niż funkcję narzędzia, a to z kolei cecha charakterystyczna artystycznej duszy.

Obraz pulpitu jest zarówno kontynuacją i rozszerzeniem myśli przewodniej kompozycji, jak również kontrastem dla niej. Efekt niełatwy do osiągnięcia, w tym przypadku jednak bezbłędny.
Hasło na pierwszym planie jest niejednoznaczne - może równie dobrze wyrażać zadowolenie z mającego niebawem nastąpić osiągnięcia celu, jak i niemożność celu owego dotarcia. Czy ma to być zatem wyrażenie emocji właścicielki, czy test osobowości obserwatora ? Jak się ma do powyższego tło pod tytułem "ile nóg widzisz?" ? Takie pytania zapewne stawia sobie początkowo każdy. Jednak do czasu.

Oto bowiem, prędzej czy później dostrzeże uważny obserwator niewinną, skromną etykietkę, położoną na uboczu, jakby nieśmiałą, starającą się pozostać w cieniu, jednak swoją treścią spychającą wszelkie dotychczasowe wrażenia na trzeci a może i czwarty plan.
"Dzięki autopojezie kotek wie, gdzie kończy się kotek a zaczyna ściana."
!... Mnie pierwsze wrażenie na 30 minut oderwało od rzeczywistości. Najpierw sprawdziłem co znaczy słowo autopojeza, aby potem naprzemiennie dochodzić do wniosku, że powyższe zdanie jest kompletnie bezsensowne albo absolutnie genialne. I nadal nie wiem.

Jeśli do obrazu dodamy jeszcze gramatykę porównawczą, przewodnik "Autostopem przez Galaktykę" (nota bene trylogię w pięciu tomach), Pierwotny Lęk i Wieżę Błaznów jako aktywności prowadzone równolegle, to łatwo dojdziemy do wniosku, że co by nie zostało napisane, nie odda w pełni poziomu komplikacji osoby/grupy osób/sztucznej inteligencji/obcej cywilizacji znanej nam jako lychnis.

Dziękuję za uwagę i przepraszam za objętość. Trochę mnie poniosło ;)

Dla chętnego: na analizę oczekuje od dłuższego czasu Toki :)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.04.2010 @ 23:04:34 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2003 @ 0:20:37
Posty: 621
Lokalizacja: Tychy
Dziękuję, dziękuję. Nie spodziewałam się tak rozbudowanej analizy. Chociaż pod względem braku zbędnych skrótów oraz ilości eleganckiej czerni mój pulpit nijak nie może dorównać Twojemu. ;)

_________________
"The idea is like grass. It craves light, likes crowds, thrives on crossbreeding, grows better for being stepped on."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group