Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 16:30:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna

Jaki sport/formę aktywności fizycznej uprawiasz?
gry zespołowe (np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka) 8%  8%  [ 6 ]
pływanie 16%  16%  [ 12 ]
bieganie 11%  11%  [ 8 ]
jazda na rowerze 21%  21%  [ 16 ]
tenis 3%  3%  [ 2 ]
aerobik/siłownia 12%  12%  [ 9 ]
sporty zimowe 4%  4%  [ 3 ]
turystyka górska/piesze wędrówki 13%  13%  [ 10 ]
inny 8%  8%  [ 6 ]
nie uprawiam (sportu) 4%  4%  [ 3 ]
Liczba głosów : 75
Autor Wiadomość
Post: 06.07.2009 @ 21:58:17 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Parę dni temu natknąłem się (nie pierwszy raz zresztą) na młodych chłopaków bawiących się w le parkour? (nie zagłębiałem się w terminologię, więc mogłem coś namieszać). W każdym razie goście są nieźli, biorąc pod uwagę, że trenują raczej w amatorskich warunkach. Już nawet nie chodzi o jakość "fikołków", ale o sam fakt ich robienia. Odwagi im nie brakuje, a ja im jej zazdroszczę.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06.07.2009 @ 22:18:49 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.07.2004 @ 10:14:40
Posty: 3668
Lokalizacja: z zatopionej łajby czyli z dna
A mój kręgosłup dopomina się o basen... Trzeba będzie poważnie o tym pomyśleć. Z aktywności bieżącej: jak tylko mogę i mam czas to idę na pieszo. Nawet na duże odległości. No i dużo ruchu na działce.

BTW Ostatnio zawstydziła mnie moja mama (pani której bliżej do 60 niż dalej i ze źle zrośniętym kręgosłupem), która weszła na czereśnię i oberwała cały czubek. Ja nigdy nie umiałam chodzić po drzewach :\ ale i tak było mi wstyd.

_________________
Jeśli nienormalne trwa dostatecznie długo, staje się normalnym T.Pratchett


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 9:50:22 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Niebieski pisze:
Parę dni temu natknąłem się (nie pierwszy raz zresztą) na młodych chłopaków bawiących się w le parkour (...) W każdym razie goście są nieźli, biorąc pod uwagę, że trenują raczej w amatorskich warunkach
To znaczy w jakich ? :) W tej zabawie chodzi o pokonywanie przeszkód terenowych (coś jak marsz na azymut w Tytusie, tylko szybciej ;) Miasto jest dla tego sportu jak najbardziej naturalne. Jeśli ktoś trenuje w hali, to tak jakby uprawiał surfing na sztucznej fali. Niby to samo, ale zupełnie nie ten klimat.

Jeśli chodzi o mnie, to o ile ruchu mi nie brakuje, bo po połowie dnia za biurkiem, spędzam drugą połowę w ogrodzie (gdzie jest najwyraźniej nieskończona ilość roboty), jakość tego ruchu jest jednak chyba nienajlepsza. Może uda mi się wreszcie znaleźć jakiś kawałek dnia na porządne i przede wszystkim regularne rozciągnięcie mięśni, bo zaczynam już mieć problem z prostym skłonem.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 13:31:22 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Ben-Adar pisze:
To znaczy w jakich ? :) W tej zabawie chodzi o pokonywanie przeszkód terenowych (coś jak marsz na azymut w Tytusie, tylko szybciej ;) Miasto jest dla tego sportu jak najbardziej naturalne. Jeśli ktoś trenuje w hali, to tak jakby uprawiał surfing na sztucznej fali. Niby to samo, ale zupełnie nie ten klimat.
:P Miałem to lepiej sformułować, ale nie bardzo umiałem i wyszło źle. Wydaje mi się, że mogą nie mieć podstaw teoretycznych i przez to ograniczają swoje treningi do faktycznego leparkurowania. A poza pokonywaniem przeszkód, które niewątpliwie dostarcza wielu emocji, powinni też pracować mozolnie nad siłą, elastycznością itd. W pewnym momencie może tego zabraknąć i wtedy bęc.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 14:10:46 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Więc nie chodziło Ci o amatorskie warunki, tylko o amatorskie podejście :) W takim razie zgoda.
I bęc dosłowne, niestety.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 16:09:09 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2006 @ 9:23:29
Posty: 2308
Lokalizacja: pitu pitu
Bęc to mało powiedziane. Niedawno oglądałam o nich program, z licznymi wypowiedziami lekarzy zajmujących się urazami. Nie tylko tymi "na bieżąco", ale przede wszystkim tymi "po kilku miesiącach/latach". Jak dla mnie, to sport może i jest efektowny, ale większość dzieciaków, które się w to bawią mają mało wyobraźni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 17:01:46 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Fakt. Bieganie po twardym podłożu bardzo obciąża stawy, a co dopiero takie skoki, nawet z "tylko" dwóch metrów. Jak pomyślę, że na początku biegałem w tenisówkach, albo w byle jakich "adidasach"... brrrrr.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 17:04:16 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Zawsze mnie śmieszył widok maszerujących stadek emerytów z kijkami dzielnie dzierżonymi w dłoniach, jednak po spróbowaniu (część konferencji, z której właśnie wróciłam) muszę przyznać, że stadka wiedzą, co robią. Nordic, choć zdaje się tylko chwilową modą, zdecydowanie motywuje do rezygnacji z leniwego powłóczenia na rzecz solidnego marszu. I - muszę przyznać - dawno nie czułam się tak dobrze, jak po godzinnej zaprawie na plaży o świcie.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 17:08:57 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
U mnie zamiast kijków robi Megadeath lub "Brazylijski Folk" oraz odpowiednia dawka energii, co zafundowałem sobie po pracy. Szybki marsz to jest jednak fajna sprawa, ale chyba bardziej lubię terenowo.
No i szefowa mnie wyciąga na wycieczkę rowerowa do Reichu.

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 17:11:02 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2005 @ 16:52:42
Posty: 4469
Lokalizacja: Lublin
Ala pisze:
Zawsze mnie śmieszył widok maszerujących stadek emerytów z kijkami dzielnie dzierżonymi w dłoniach, jednak po spróbowaniu (część konferencji, z której właśnie wróciłam) muszę przyznać, że stadka wiedzą, co robią. Nordic, choć zdaje się tylko chwilową modą, zdecydowanie motywuje do rezygnacji z leniwego powłóczenia na rzecz solidnego marszu. I - muszę przyznać - dawno nie czułam się tak dobrze, jak po godzinnej zaprawie na plaży o świcie.

Moja teściowa też była zachwycona 2 tygodniowym pobytem nad morzem w towarzystwie tych kijków:) Codziennie maszerowała od 4 czy 5 rano po plaży :D
Uprzedzając głupawe skojarzenia, które też mam oświadczam, że mowa oczywiście o kijkach do maszerowania:)

_________________
"Max jest pijący, lubi rajdy samochodowe i ma polar z teleportem do browaru"
"A morał tej historii mógłby być taki: mimo że cukrowe to jednak buraki"
Nie jestem dobrym człowiekiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07.07.2009 @ 20:04:21 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Jak się tak przyjrzeć, to Nordic Walking wygląda o wiele naturalniej niż chód sportowy, który jest moim zdaniem lekkim nieporozumieniem.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.07.2009 @ 20:12:29 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Moja Lepsza Połowa dopominała się jakiś czas temu kijków do Nordic Walking i dostała je już chyba ze dwa lata temu, teraz kurzą się gdzieś w garderobie, niestety...

A ja z aktywności fizycznych zdecydowanie najwyżej stawiam tenisa, którego uprawiam z pasją i żałuję, że nie jestem w stanie grać częściej niż raz w tygodniu (a ostatnio, o zgrozo, nawet znacznie rzadziej). Ale cieszę się, że gram z różnymi przeciwnikami, często ze znacznie lepszymi od siebie (choć to działa w obie strony niestety), uczestnicząc w challengerze organizowanym przez jeden z klubów tenisowych (ponad 150 uczestników).
Poza tym od kilku miesięcy nareszcie znowu zaczynam w miarę regularnie kopać piłkę (druga wielka miłość z młodości, to mówię ja, trampkarz i junior młodszy Bałtyku Gdynia), dzięki uprzejmości sąsiada, któremu halę wynajmuje firma.
No i staram się rekompensować wlewane w siebie piwa codziennymi brzuszkami (choć teraz mam wakacje), inwestycja w ławeczkę musi się zwrócić. :)
Uwielbiam chodzić po górach, ale przez dwa potwory dawno tego nie robiliśmy. Muszą więc wystarczyc spacery po równinach.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.07.2009 @ 10:57:13 
Spędziłem ostatni tydzień nad jeziorem Żarnowieckim i nad Bałtykiem. Co sobie połaziłem po piasku, to moje. :) W zasadzie od kiedy uznałem, że mogę głupio wyglądać lepiąc zamki z błota, takie długodystansowe spacerowanie to moja jedyna rozrywka na plaży, ale za to bardzo ją lubię. :) Wczoraj wiało jak cholera i było wspaniale.


Na górę
  
 
Post: 11.07.2009 @ 11:26:59 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
apaczyk pisze:
Poza tym od kilku miesięcy nareszcie znowu zaczynam w miarę regularnie kopać piłkę (druga wielka miłość z młodości, to mówię ja, trampkarz i junior młodszy Bałtyku Gdynia), dzięki uprzejmości sąsiada, któremu halę wynajmuje firma.
Grałem wczoraj po ponadrocznej przerwie. Właściwie to wczoraj i dzisiaj, bo zaczęliśmy o 23:00. Było dużo lepiej niż myślałem, brakowało trochę czucia piłki, ale to wróci. Zwłaszcza gdy nie będę miał w sobie prawie czterech piw ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.07.2009 @ 23:17:20 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 01.06.2004 @ 18:20:15
Posty: 573
Lokalizacja: m4.
Ja właśnie wróciłem z cotygodniowej kopaniny. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group