Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.03.2024 @ 17:41:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Jaki sport/formę aktywności fizycznej uprawiasz?
gry zespołowe (np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka) 8%  8%  [ 6 ]
pływanie 16%  16%  [ 12 ]
bieganie 11%  11%  [ 8 ]
jazda na rowerze 21%  21%  [ 16 ]
tenis 3%  3%  [ 2 ]
aerobik/siłownia 12%  12%  [ 9 ]
sporty zimowe 4%  4%  [ 3 ]
turystyka górska/piesze wędrówki 13%  13%  [ 10 ]
inny 8%  8%  [ 6 ]
nie uprawiam (sportu) 4%  4%  [ 3 ]
Liczba głosów : 75
Autor Wiadomość
Post: 03.08.2015 @ 10:24:52 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Co do ekwipunku, to rzeczywiście myśli o plecaku na wodę. Nie wiedziałem, że jest taki w Lidlu. A dlaczego bez pojemnika? Być może jeszcze kupi czołówkę (wybiegają o 4 rano).

Ja się w bosą stopę nie wkręciłem, ale pewnie głównie ze skąpstwa. Nawet ze znajomym będącym dystrybutorem, takie buty to wydatek rzędu 400-500 zł. A na razie wcale nieźle mi się biega w btach Brugi za niecałą stówkę. :)

Inna sprawa, że to jednak zupełnie inna technika biegu. No i na twarde nawierzchnie (a głównie po takich biegam) nadaje się gorzej.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.08.2015 @ 12:56:05 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Apacz pisze:
Co do ekwipunku, to rzeczywiście myśli o plecaku na wodę. Nie wiedziałem, że jest taki w Lidlu. A dlaczego bez pojemnika? Być może jeszcze kupi czołówkę (wybiegają o 4 rano).
Bez pojemnika z prostego powodu - nie było go w zestawie. ;) Ale widziałem kiedyś takie w Decathlonie, więc przy najbliższej okazji dokładniej się im przyjrzę.

Apacz pisze:
Ja się w bosą stopę nie wkręciłem, ale pewnie głównie ze skąpstwa. Nawet ze znajomym będącym dystrybutorem, takie buty to wydatek rzędu 400-500 zł. A na razie wcale nieźle mi się biega w btach Brugi za niecałą stówkę. :)
Tradycyjne buty znanych producentów też kosztują 400-500 zł. Mnie zawsze (czyli w sumie trzy razy) udawało się kupić sporo przecenione (np. w Fashion House, nie w warszawskim, ale blisko ;), a i tak był to wydatek ok. 250 zł.
Niestety, ceny butów (i nie tylko butów) w Polsce to szaleństwo. To znaczy w przeliczeniu kosztują mniej więcej tyle, co w UK, ale przyjmując, że zarabia się powiedzmy 1200 (pomijając jednostki), to różnica w cenie między 100 a 500 jest masakryczna.
Zawsze to jakiś plus tego wygnania. ;)

Innym jest istnienie sklepów z rzeczami używanymi, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne, czyli "charity shopów" (ekonomia języka to jednak dobra rzecz). Dzięki temu udało mi się tanio zdobyć ubrania do biegania dobrej jakości i w bardzo dobrym stanie, czasem nawet z oryginalnymi metkami.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.08.2015 @ 13:20:54 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Ale w Polsce w Lidlu czy gdzieś za morzem? Bo jakoś nie obiło mi się o uszy, żeby mieli coś takiego w ofercie, a Lidla mamy pod bokiem.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.08.2015 @ 13:23:25 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
W Lidlu za morzem, ale z tego co wiem, to są to przeważnie te same rzeczy, co w Polsce (firma Crivit). Czasem nawet oferty tygodniowe im się pokrywają. Nie tylko świąteczne. ;)

Ten mój jest taki. Jeszcze go nie testowałem.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.08.2015 @ 9:36:53 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Może się przydać dla Chudych Wawrzyńców: http://runcalc.byledobiec.pl/index.php? ... wawrzyniec :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.08.2015 @ 8:59:34 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
No i cóż, Angelika pojechała z Chudym Wawrzyńcem jak ze stadem chudych baranów. A następnego dnia po powrocie pobiegła sobie na bieg po starej Warszawie (fakt, zaledwie 12 km) :)

Bardzo zaszkodził jej fakt, że biegła z dwiema koleżankami i umówiły się, że będą biegły razem. W konsekwencji wlokła się nie swoim tempem lub czekała na nie w różnych miejscach, spacerując, jedząc jagody, napełniając manierkę i tak dalej. W kilku miejscach czekała na nie dłużej niż po 20 minut. Ocenia, że gdyby biegła sama i na czas, spokojnie zrobiłaby te 53 km w czasie poniżej 8 godzin. A że było jak było, ostateczny czas to ponad 10:40. Ale mówi, że trasa jest przepiękna. Pięć czy sześć szczytów po drodze, przewyższenie ponad 900 metrów. I praktycznie zero zakwasów następnego dnia.

Tak czy siak, nie posiadam się z dumy. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.08.2015 @ 9:57:41 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Gratuluję i oficjalnie zazdroszczę przygody. :)
Nawet jeśli pozostał niedosyt, to zawsze można uznać, że lepsze to, niż jakaś kontuzja. A następnym razem przyjąć inną taktykę i spróbować powalczyć.
Cytuj:
Bardzo zaszkodził jej fakt, że biegła z dwiema koleżankami i umówiły się, że będą begły razem. W konsekwencji wlokła się nie swoim tempem lub czekała na nie w różnych miejscach, spacerując, jedząc jagody, napełniając manierkę i tak dalej. W kilku miejscach czekała na nie dłużej niż po 20 minut. Ocenia, że gdyby biegła sama i na czas, spokojnie zrobiłaby te 53 km w czasie poniżej 8 godzin. A że było jak było, ostateczny czas to ponad 10:40. I praktycznie zero zakwasów następnego dnia.
Dlatego wolę biegać samemu, nie tylko w zawodach. Brałem udział w biegach, w których startowali znajomi, ale nigdy nie zakładaliśmy wspólnego pokonywania trasy. Wręcz rozstawaliśmy się już na starcie. Jeśli komuś zależy na wyniku, to czekanie po 20 minut nie ma większego sensu.

Apacz pisze:
No i cóż, Angelika pojechała z chudym Wawrzyńcem jak ze stadem baranów. A następnego dnia po powrocie pobiegła sobie na bieg po starej Warszawie (fakt, zaledwie 12 km) :)
W niedzielę przebiegłem sobie ponad 20 km brzegiem rzeki. Nigdy tamtędy nie biegłem, więc co jakiś czas przystawałem, żeby trochę się porozglądać i zrobić zdjęcia. No i dzięki tym krótkim przerwom w ogóle nie odczułem tego dystansu. A sama trasa jak na razie najlepsza tutaj.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.09.2015 @ 12:06:08 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Przejście Dookoło Kotliny Jelenoigórskiej po raz drugi zaliczone. Tym razem 2,5h dłużej (łącznie 43,5h ), ale za to w dużo lepszej formie dnie kolejnego. :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21.09.2015 @ 20:21:15 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Pytanie lamera - idziesz ciągiem, czy może jest czas np. na sen?

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.09.2015 @ 10:51:59 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Szedłem w zasadzie ciągiem - pierwszej nocy bez snu, drugiej nocy 30 minut, bo już było ciężko bez. Ale niektórzy mają inną taktykę i robią sobie kilka godzin przerwy na normalniejszy sen. Czasu jest dość sporo, problem jest bardziej w znalezieniu miejsca do spania - na początku jest dużo dobrych placówek, ale człowiek jeszcze nie potrzebuje takiej przerwy. W "sekcji środkowej", gdzie człowiek chętnie by się wyspał nie ma za bardzo gdzie, a na zewnątrz trochę za zimno. Sporo ludzi śpi na podłodze stacji benzynowej, ale tam też miejsce szybko się kończy. Na końcu zaś już woli się dojść do końca i mieć z głowy to wszystko :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.09.2015 @ 23:27:37 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Angie ukończyła dziś swój trzeci maraton, w czasie nieznacznie słabszym od kwietniowego Orlen Warsaw Marathon: 4:19:28.

A ja pobiegłem towarzyszącą piątkę i pobiłem swoją życiówkę: 25:45. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.09.2015 @ 17:27:53 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Wiemy. :)

Coś mnie podkusiło, sprawdziłem kalendarz biegów i jak dobrze pójdzie, to pobiegnę w tym roku półmaraton. A jak pójdzie jeszcze lepiej (czyli jak mnie wylosują) to w przyszłym maraton. A jak nie Ten, to inny.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.10.2015 @ 11:52:10 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Pieprzony los...

Koledzy biegną w maratonie. Jednego mogę "na bieżąco" śledzić dzięki Endomondo, jak na razie idzie mu całkiem nieźle. Drugi wg wyników online utknął między 10. a 20. km, mam nadzieję, że to błąd na stronie, a nie kontuzja.

Dops. Nie kontuzja, kolega po prostu zszedł. Z trasy znaczy. ;) Odpuścił z powodu choroby, osłabienia itd., co było mądrą decyzją.


A tak przy okazji - robię A6W (dzisiaj 18 dzień) i właśnie odkryłem, że takie rzeczy są też aplikowane na telefon, dzięki czemu nie trzeba np. liczyć powtórzeń, co w dla mnie jest dużym plusem. :)
Są też jakieś pompkowe, chyba którąś wypróbuję, bo czasem brakuje mi motywacji.

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.10.2015 @ 12:15:09 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Udało mi się bez szarpania przebiec półmaraton w czasie, o który przeważnie muszę walczyć (kiedyś postanowiłem, żeby nie biegać poniżej czasu, w którym ukończyłem pierwszy półmaraton). Może nie jakoś bardzo mocno, ale nawet jak zakładam sobie spokojne tempo, to na ostatnich kilometrach zawsze odzywa się ambicja i przed samą metą zdarza mi się biec resztką sił. Teraz po prostu pobiegłem i było to bardzo przyjemne uczucie.
Gdybym mocniej przycisnął od początku, to może udałoby mi się osiągnąć rekordowy (dla mnie) wynik, ale po 10 km było już na to za późno i w sumie dobrze, bo nie bardzo mi się chciało. ;)
Pogoda była idealna, trasa płaska, może następną razą...

A6W skończyłem tzn. przerwałem po 21 dniu. ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group