Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 1:10:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15.01.2012 @ 23:18:48 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2011 @ 17:47:29
Posty: 117
Witam,
zadam Wam może dość głupie, ale nurtujące mnie pytanie. Otóż co Was trzyma przy tym forum ? Aktywnych jest góra 15 osób, a rozmawiają na tematy z dala odbiegające od tematyki tego forum jaką jest twórczość Sapkowskiego. Dziwi mnie, że nie przenieśliście się jeszcze na jakieś inne, na którym zdanie można wymienić z o wiele większą rzeszą ludzi. :) Post ten nie ma na celu godzenie w czyjeś upodobanie, lecz jedynie na zaspokojenie mojej ciekawości. Może po przeczytaniu tego zastanowicie się co jest takiego szczególnego w tym forum i się tym podzielicie.

Pozdrawiam, Oskar ; )

_________________
Zdrówka!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2012 @ 23:32:14 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
A bo dawno, dawno temu, w odległej galaktyce powstało sobie forum. A były to czasy dziwne, czasy zamętu, dla wielu z nas czasy szkoły lub studiów. I było wówczas to forum miejscem aktywnej wymiany zdań, dyskusji do białego rana a nawet protestów gorących... ;)

Oskar, trzyma nas to, że znamy się od ponad dekady i choć nasze zainteresowanie tematami wiedźmińskimi i innymi związanymi z Sapkowskim dawno umarło śmiercią naturalną (i dlatego chyba nie szukamy innego miejsca w sieci związanego z jego twórczością), mamy wciąż o czym pogadać. I mimo że aktywnych jest raptem kilka osób, na nasze spotkania nadal przyjeżdżają forumowicze, którzy tutaj zaglądają coraz rzadziej albo wcale - i tak z kilkunastu osób robi się dwadzieścia czy trzydzieści.
Po prostu już od dawna nie jesteśmy tu jako fani Sapkowskiego a jako grono znajomych i przyjaciół. Tu zawiązały się przyjaźnie, tu powstało kilka (kilkanaście?) małżeństw i związków, a nawet forumowych dzieci. No dobra, dzieci powstawały raczej w zaciszu domowym, ale to jest chyba to, co wciąż trzyma to forum przy życiu.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2012 @ 23:44:09 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
I w dodatku sprawia, że wielu użytkowników wraca, niekiedy po latach przerwy.
Wieża jest jedyna w swoim rodzaju, przynajmniej dla tych, którzy kładli fundamenty:D

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2012 @ 23:51:23 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2011 @ 17:47:29
Posty: 117
Takich odpowiedzi właśnie oczekiwałem : ) . Czyli jednak to forum ma to "coś", ale może warto byłoby jakoś to rozwinąć i stworzyć z tego swojego rodzaju centrum fantastyki, bo o takie coś na prawdę jest ciężko. Mam na myśli powiększenie liczby działów, nie zaprzestając tylko na tych związanych z Sapkowskim. Prawda, to dobry pisarz, ale na praktycznie 2 seriach nie powinien imo zaprzestawać. Mam na myśli poszerzenie tematyki tego forum o wątki związane z innymi twórcami. Jak myślicie ?
Forum to mogłoby odżyć. :)

Pozdrawiam

_________________
Zdrówka!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.01.2012 @ 23:57:34 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Sądzę, że to się nie uda. Jest tu mnóstwo wątków dotyczących innych pisarzy i nie tylko - także filmów, seriali, komiksów, ale wszystkie powstają spontanicznie, jeśli tylko zbierze się kilka osób, które chcą na dany temat rozmawiać.
Wieża żyje własnym życiem.
A kolejnej dyskusji o tym, że forum umiera i trzeba je ratować nie zniesę. ; )

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 0:01:55 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ja też. ;)))
Oskar, poszperaj, wątków jest całe multum, ale żyją te, które po prostu znajdują chętnych do dyskusji. A jeśli masz ochotę założyć temat, jakiego jeszcze tu nie ma, zakładaj śmiało. Jeśli będą chętni do dyskusji, to i dyskusja będzie.

Natomiast odgórne narzucanie tematów chyba by się nie sprawdziło.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Ostatnio zmieniony 16.01.2012 @ 0:18:07 przez Ala, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 0:02:38 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Well, moim zdaniem zamiana Wieży w wielkie forum z dziesiątkami modów, setkami użytkowników i tysiącami tematów to zły pomysł. Powstałby chaos i potworek pokroju forum CDA.

Celem Wieży nie są już dyskusje o Sapkowskim. Dla starej gwardii, jak już wspomniały moje przedmówczynie, Wieża to kawałek życia. Dla mnie, to miejsce gdzie zaglądam nie po to, aby debatować o wyższości Tolkiena nad Sapkowskim albo czy Ciri była dziewicą, tylko aby podyskutować z grupą internetowych znajomych. Na różne tematy. Plus, poznałem tutaj paru przyjaciół i narobiłem sobie paru wrogów. ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 0:52:41 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Ja chyba od sześciu lat nie byłem w żadnym dziale poza Bazarem :) To Sapkowski jeszcze żyje?

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 8:55:57 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Ja nie wiem o co w ogóle chodzi? Forum prężnie sie rozwija, toż ledwo półtora roku temu powstał "Poligon kontrowersji". ;P Dodatkowo tutaj zawsze mogę liczyć na rzetelną recenzję książki/filmu/serialu. A nie tak jak na strollowanych wielotysięcznych forach.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 9:09:41 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Dopóki każdy temat będzie w stanie zejść tu na dupy, to Forum to nie zginie. A, że o "schodzenie na dupy" dbam osobiście, to Forum przyszłość ma świetlaną, jak moja głowa.
Co nie zmienia faktu, że tak od ok. 8 lat twierdzę, że to Forum umiera ;)

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 9:58:54 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Jeśli żyje tylko dzięki Twoim staraniom, to coś jest na rzeczy, Stary Pierniku :D

Odpowiadając na pytanie: po pierwsze niełatwo znaleźć w internetach miejsce, gdzie liczba sensownych ludzi miażdżąco przekraczałby liczbę moronów, dzięki czemu poziom dyskusji na dowolny temat stoi na zadowalającym poziomie. Ba, niektórych nawet nie rozumiem, takie są mądre ;]
Po drugie nie jesteśmy tu anonimowi, bo większość z nas zna się osobiście, co znacząco wpływa na sposób wyrażania myśli - znacznie trudniej zmieszać z błotem kogoś, z kim się piło wódkę albo teleportowane piwo. Ergo nie ma chamstwa. Oczywiście nie wszyscy się kochają, więc kłótnie się zdarzają, w rozsądnych proporcjach zazwyczaj.

A zatem wielokrotnie już proponowane otwarcie forum na świat, oczywiście, gdyby tylko było możliwe, z miejsca zniweczyło by jego dwie najważniejsze zalety. Moim zdaniem nie warto. Większa korzyść wynika z pojawienia się w ciągu roku jednego nowego użytkownika w typie Puchacza czy Maple, niż tysiąca nowych trolli.

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 10:04:28 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Nie mówiąc już o tym, że jednak przesadziłeś z tą aktywnością "góra 15 osób". Z pobieżnych wyliczeń wyszło mi co najmniej dwa razy tyle, a i to nie licząc osób udzielających się sporadycznie, ale systematycznie oraz takich, które powracają od czasu do czasu lub wróciły ostatnio po długiej przerwie (bo jak wiadomo, zawsze wracają).
Faktem jest natomiast, że większość naszej aktywności koncentruje się w bazarze i z twórczością Sapkowskiego nie ma wiele wsólnego. :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 10:10:12 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Ben-Adar pisze:
Większa korzyść wynika z pojawienia się w ciągu roku jednego nowego użytkownika w typie Puchacza czy Maple, niż tysiąca nowych trolli.

O jeżu, tom się wzruszyła teraz... Dziękuję! :)))

A tak na poważnie: nie jestem tutaj długo, ale nie wyobrażam sobie, żeby miało mnie tu nie być. Czasami mam tak, że dzieje się w moim życiu coś, czym chcę się podzielić TYLKO z ludźmi z Wieży, bo wiem, że mnie zrozumieją, wysłuchają i doradzą. Sama też próbuję służyć Im moim małym rozumkiem, jeśli tylko mogę. A ilu ciekawych rzeczy się w międzyczasie dowiedziałam o książkach, filmach i serialach, które w innej sytuacji mogłyby mi umknąć, to już zupełnie insza inszość.

Dlatego - z Sapkowskim czy bez, Wieża musi trwać. Tu nam dobrze, tak będziemy siedzieć.

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 10:15:49 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Maple Fay pisze:
Czasami mam tak, że dzieje się w moim życiu coś, czym chcę się podzielić TYLKO z ludźmi z Wieży, bo wiem, że mnie zrozumieją, wysłuchają i doradzą.
No, chyba, że wpadnie Tark i zbluzga cię od emo. ;) No offence, Tark - żółf. :)

Ja jestem typowym nolifem i poza grupką od RPG tu są praktycznie wszyscy moi znajomi, to gdzie miałbym być? :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.01.2012 @ 10:29:01 
Offline
Murderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.05.2005 @ 20:33:34
Posty: 6541
Lokalizacja: Ratibor am Oder
Apacz pisze:
Nie mówiąc już o tym, że jednak przesadziłeś z tą aktywnością "góra 15 osób". Z pobieżnych wyliczeń wyszło mi co najmniej dwa razy tyle(...)
E, przesadzasz w drugą stronę. W najlepszym przypadku wychodzi około 25 sztuk :)

_________________
Masz prawo nie rozumieć mnie, lecz proszę, nie zrozum mnie źle.

A high dive on a swimming pool
Filled with needles and with fools


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group