Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 19.04.2024 @ 10:07:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30.08.2012 @ 20:39:20 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Potraktuj dwa pierwsze jako ważne wprowadzenie w historię rodziny Winchesterów :) Ale naprawdę ważne, bo czasami nieistotny wydawałoby się szczegół będzie odbijał sie w późniejszych seriach. Zresztą od III sezonu zaczynają się perełki. Serio. Chłopaki już wiedzą, że można jaja sobie robić ze swoich postaci, sama fabuła robi się gęstsza. Oglądaj i daj się porwać! :)

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.08.2012 @ 21:14:16 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
Mogę czytać na okrągło od dzieciństwa: Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka.
Śródziemie. A po nim Wiedźmin, oprócz filmu i serialu, rzecz jasna. Były i inne wciągające rzeczy, ale te są na pierwszych miejscach.

Blade Runner.
Gwiezdne wojny 4-6
Indiana Jones 1-3

O dwóch najlepszych, moim zdaniem, serialach na świecie wspominałam.
1. Tiger & Dragon. 11 odcinków i 1 Special. Tiger! Tiger! Jiretaiga! :)))
2. Kisarazu Cat's Eye. 9 odcinków. Bussan, nie umieraj!
Do tego 2 filmy kinowe, ale ich jeszcze nie widziałam, więc nie wypowiadam się na ich temat.
3. Firefly/Serenity.
Dalej długo nie ma nic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.08.2012 @ 21:38:05 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Lhunbleidd pisze:
Oglądaj i daj się porwać! :)

Nie no, przerywać nie zamierzam. : ) Dean jest plusem dodatnim. ; ))

Kaca to ja mam po co drugiej dobrej książce (Wiedźmin, Hyperion, Diuna), po komiksach (Sandman, Kaznodzieja) i po każdym sezonie serialu, który połykam na świeżo (Sherlock!). Z bardziej spektakularnych pamiętam ból duszy, gdy skończyłam oglądać Battlestar Galactica i gdy Dziesiąty Doktor odszedł tam, dokąd odchodzą wszystkie minione wcielenia Władców Czasu. Również i u mnie łzy się polały czyste, rzęsiste w czasie finału Six Feet Under, natomiast przez zakończenie Buffy wydreptałam w swoim pokoju ścieżkę w dywanie. I w sumie długo mogłabym tak wymieniać. : D

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.08.2012 @ 22:13:52 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2002 @ 22:26:02
Posty: 3269
A! I jeszcze jedna, jedna jedyna, którą czytam, manga, kaca mam po każdym wydanym rozdziale, ale w życiu nie podam tu oficjalnie tytułu, chyba, że na PW, bo dla dorosłych i specyficzny gatunek ;-) IMO, seks nie jest tam najważniejszy. A z wrażenia się mało nie uduszę, kiedy czytam, bo prawie każdy panel jest przepełniony emocjami, a przynajmniej ja tak to widzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.08.2012 @ 23:26:48 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
"Alicja w krainie czarow".;) Poniewaz moj tata bardzo ja lubi, byla jedna z pierwszych ksiazek, jaki poznalam. Potem oczywiscie caly cykl o Ani z Zielonego Wzgorza i o Emilce, ktory mi akurat podobal sie na rowni z Aniami. Swiat Tolkiena, Tomki, Winetou i " W pustyni i w puszczy", po ktorym calymi tygodniami snila mi sie Afryka. Potem Wiedzmin. Z filmow Gwiezdne wojny, Fawlty Towers, You rang M'Lord? i ostatnio Sherlock BBC.

Cholera, rzeczywiscie beznadziejnie sie obsluguje forum z telefonu.:/

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30.08.2012 @ 23:33:30 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Cintryjka pisze:
11. Six feet under - bez prawie.


Nie zapomnę nigdy, jak moja siostra reklamowała mi "Six feet under": stara, jak to się kończy, to jest mniej więcej takie uczucie jak wtedy, kiedy elfy odpływają za morze!

I szlag, miała rację.

Cytuj:
2."Tomki" Szklarskiego - strasznie czekałam na tę odwlekaną latami egipską część (Tomek w grobowcach faraonów?), zanim wyszła, jakoś mi przeszło.


Bo ona już tak nie porywa... i tak to łyknęłam w dwa wieczory, ale to jak 1-3 część Gwiezdnych Wojen: to już nie jest To.

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.08.2012 @ 11:42:36 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
meadwyn pisze:
Cintryjka pisze:
11. Six feet under - bez prawie.


Nie zapomnę nigdy, jak moja siostra reklamowała mi "Six feet under": stara, jak to się kończy, to jest mniej więcej takie uczucie jak wtedy, kiedy elfy odpływają za morze!

I szlag, miała rację.



Ano. Kurde, minęło już chyba ze 6 lat, może pora na powtórkę?
Zapomniałam o Ani, Emilce i Pat ze Srebrnego Gaju. Karygodne niedopatrzenie.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.08.2012 @ 15:30:51 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 04.10.2011 @ 14:59:57
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Pierwszą ksiązką, która spowodowała u mnie objawy odstawieniowe była powieść "o księciu Gotfrydzie, rycerzu Gwiazdy Wigilijnej". Później poszło juz z górki : "Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu", "Mistrz i Małgorzata", Hobbit", "Sillmarilion", "Władca Pierścieni", "Rudy Orm". Wiedźmin, trylogia husycka, "Mgły Avalonu ( książka), "Mroczna Materia", " Jonathan Strange i pan Norrel". Z filmów - Robin Hood ( serial brytyjski z muzyką Clannad), "Archiwum X", "Doctor Who",
"K-Pax", "Fisher King", "9 Kompania", "Zielona Mila", "Szeregowiec Ryan", "Okręt" ( das Boot, niemiecki serial o wojennej łodzi podwodnej), 'Łowca jeleni", "Full Metal Jacket", "Pluton"...
Wszystkie one zapadły mi w pamięć i mózg i wciąż tam siedzą. I zapewne pozostaną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.08.2012 @ 16:01:50 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Dearheart pisze:
"Okręt" ( das Boot, niemiecki serial o wojennej łodzi podwodnej)
High five. IMO nie ma lepszego filmu o łodziach podwodnych - oglądałem to gazyliard razy i ciągle robi na mnie wrażenie.
BTW, to nadal jest najdroższy film w niemieckiej kinematografii?

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.08.2012 @ 17:38:35 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 04.10.2011 @ 14:59:57
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi się, że tak, aczkolwiek pewności nie mam. To taki film, po którym człowiek dochodzi do siebie przez trzy dni. Niezapomniany klimat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.08.2012 @ 18:47:03 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
"łodzie podwodne" - wrrrrrrrrrrr!!!!! aż mną trzęsie gdy widzę ten termin ;)

Z wczesnego czytania już nie pamiętam co, ale parę fajnych światów było, na pewno coś z Verna i Robinson Cruzoe.

Później przede wszystkim Trylogia Sienkiewicza (ale także W pustyni i w puszczy i Krzyżacy), potem Wiedźminland, ale Śródziemie już trochę mniej, być może dlatego, że dotarłem do niego tak późno (do dziś żałuję, że w podstawówce nie znalazłem motywacji by sięgnąć po tę "cegłę" choć miałem ją w ręce).
Filmy - Indiana Jones oczywiście, a także Gwiezdne Wojny. Z gier - mało gram, ale do dziś uwielbiam Settlersów (teraz niespiesznie, robiąc sobie przerwy w pracy, rozwijam moje państewko w wersji on-line).
"Pirackie Karaiby" także, ale ja jestem raczej z epoki Karmazynowego Pirata i Piratów Polańskiego (super film) stąd Piraci z Karaibów raczej mało mnie "kręcą". Natomiast bardzo miło zaskoczył mnie piracki cykl Mortki, bardzo fajnie wpisujący się w ten świat (choć psuje efekt informacja na końcu, że to efekt "przygód" Autora w trakcie sesji RPG).
Rozszerzeniem tego świata są w ogóle morza i żaglowce przełomu wieków XVIII i XIX, a tym znakomita ekranizacja Master and Commander (nie użyje tu totalnie debilnego, polskiego tłumaczenia).

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.08.2012 @ 18:58:11 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Hagar pisze:
"łodzie podwodne" - wrrrrrrrrrrr!!!!! aż mną trzęsie gdy widzę ten termin ;)
OK, specjalnie dla Hagara niech będzie okręty podwodne. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31.08.2012 @ 22:05:13 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Nie zaobserwowałam u siebie czegoś takiego jak "zespół odstawienia" czy "kac". Z zasady też nie powracam do przyswojonych raz dzieł. Dlatego kiedy jest takie coś, co przeczytałam/obejrzałam więcej niż raz, względnie mam ochotę na powtórkę, to już jest coś. Dlaczego akurat te pozycje? Nie mam pojęcia, ewentualnie: bo tak. Nie potrafię jasno wytłumaczyć, a mętnie mi się nie chce.
"Mistrz i Małgorzata", "Ulica Marzycieli", Wiedźmin, "Dziewiąte wrota", "Sarantyńska mozaika", "Salamandra" (T. Wharton), "Lot nad kukułczym gniazdem" (powieść i ekranizacja), "Ślepowidzenie", różne różności D.A.F. de Sade.
Z komiksów: "V for Vendetta", "The Watchmen", "Blankets".
Z seriali: "Robin of Sherwood" (1984-1986), "Sherlock" (BBC)

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Ostatnio zmieniony 01.09.2012 @ 18:56:29 przez Nocta, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.09.2012 @ 9:49:04 
Offline
Dziecko-niespodzianka

Rejestracja: 04.10.2011 @ 14:59:57
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Ok,ok,mój błąd,powinno być "okręt podwodny", łódź i statek to nazwy jednostek cywilnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.09.2012 @ 2:31:43 
Offline
Dijkstra

Rejestracja: 20.09.2002 @ 16:21:55
Posty: 7950
Lokalizacja: Łódź
Hagar pisze:
"Śródziemie już trochę mniej, być może dlatego, że dotarłem do niego tak późno (do dziś żałuję, że w podstawówce nie znalazłem motywacji by sięgnąć po tę "cegłę" choć miałem ją w ręce).


Młodzi rodzice, zapamiętajcie sobie: wciskać dzieciarni Tolkiena, póki młoda, bo potem może się nie zarazić bakcylem :)
Ale na serio, coś w tym jest. Moje znajome, które przeczytały Tolkiena po obejrzeniu filmu, czyli już po 20, nie czuły tej magii tak silnie jak ci, co czytali mając lat 12 czy 13. Ja się z kolei nigdy nie zaraziłam Narnią w ten sposób - pożyczyłam to od Kocura będąc już studentką i przeczytałam z zainteresowaniem, ale trudno powiedzieć, żeby mnie to wciągnęło z butami.

Cytuj:
"Pirackie Karaiby" także, ale ja jestem raczej z epoki Karmazynowego Pirata i Piratów Polańskiego (super film) stąd Piraci z Karaibów raczej mało mnie "kręcą". Natomiast bardzo miło zaskoczył mnie piracki cykl Mortki, bardzo fajnie wpisujący się w ten świat (choć psuje efekt informacja na końcu, że to efekt "przygód" Autora w trakcie sesji RPG).


O, ja też lubię "Piratów" Polańskiego. Tak jak pisałam - nie robię między tymi filmami dużych rozróżnień, to są odnogi tego samego tematu. I mogę lubić wszystkie tak samo. Dzięki za Mortkę - zastanawiałam się nad kupnem jego cyklu, jeśli jest klimatyczne, to biorę. Mega ambitne być nie musi :)

_________________
You stay away from my boy's pants or I'll hang ya from my Jolly Roger, ya Jezebel!
Elaine Marley-Threepwood


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group