Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 28.04.2024 @ 12:09:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 10:24:44 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Brawo Kiciu - takiego głosu rozsądku chyba tu brakowało....
Tym bardziej, że MY najczęściej pisaliśmy jako ONI ;)))

ONI, Hagar, spamer i banita....;))

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 10:54:49 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
wyjatkowo mlody kot pisze:
Swietna dyskusja.
Zasadniczo pojelam jej sens tak. Dla NAS, intelektualistow, wydzielmy podforum, na ktorym bedziemy mogli prezyc swoj intelekt w wymiarze niedostepnym dla zwyklych zjadaczy chleba. A ONI, mali i biedni, niech zajma sie dupami, sraczka, zwierzakami i innymi rzeczami, ktore nie przerastaja ich mialkich umyslow. I wszystko bedzie dobrze, sa wszak rowni i rowniejsi, madrzejsi i glpusi, taka jest naturalna kolej rzeczy.

Pozowlę sobie zauważyć, że jest to TOTALNA nadinterpretacja intencji i zamierzeń jakie się łączą z tym pomysłem. Zwyczajnie po ludzku bardzo niesprawidliwa. Kiedyś, nie pamiętam już kiedy dokładnie , mieliśmy tu jedno podforum tego typu "Bazar Novigradzki". To tam były wszystkie wątki literckie "niesapkowskie", muzyczne , filmowe etc. Jak wiadomo spam królował w tamtym dziale ponad miarę i wkradał się często i nomen omen gęsto do wątków tego typu. Postanowiono podzielić kram na trzy subfora. Pomogło. Myślę, że dziś nikt nie ma wątpliwości, że tamta operacja miała sens i zrobiła forum pisząc kolokwialnie dobrze. W tym pomyśle chodziło dokładnie o to samo. No chyba, że ktoś uważa, że spamowanie wątków, w których się dzieje coś ciekawego jest ok. Pomysł na czwarte sobforum NIE BYŁ żadnym snobizmem ani próbą wywyższania, arogancji czy poniżania kogokolwiek. Był pomysłem w moim osobistym mniemaniu niegłupim na usprawnienie i przejrzystość forum (a także na to ,żeby niektóre wątki , które tego wymagają były objęte opieką moderatorską ściślejszą jak Kram teraz). Jak ktoś w tym widzi złą wolę i towarzystwo wzajmnej adoracji to już nie mój problem.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 11:55:40 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2002 @ 19:25:16
Posty: 10760
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękołozy
Zamorano pisze:
Pomysł na czwarte sobforum NIE BYŁ żadnym snobizmem ani próbą wywyższania, arogancji czy poniżania kogokolwiek.

ale mógł być tak odebrany. Zawsze należy to brać pod uwagę.
Moja ocena sytuacji jest następująca: to dobrze, że dyskusja miała miejsce (choć szkoda, że paru osobom puściły nerwy), to dobrze że powstał nowy pomysł, że ktoś myśli, dostrzega problemy i proponuje ich rozwiązania.
Jednakowoż, moim osobistym zdaniem w tym konkretnym przypdaku warto zastosować zasadę brzytwy Ockhama.
Dyskusja jak najbardziej się przydała. I będą wkrótce widoczne jej rezultaty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 12:06:13 
Offline
Dziad Rogaty
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 16:29:00
Posty: 19480
Lokalizacja: Wyspa
Blaireau pisze:
Dyskusja jak najbardziej się przydała. I będą wkrótce widoczne jej rezultaty.

Tzn rozumiem, że zobaczymy znacznie mniej niż obecnie?? przynajmniej tematów??;))
I dobrze - przytniemy, wyczyścimy, a potem będzie dobrze..
Sadownicy wiedzą o co chodzi - dzrewko się przytnie to będzie rodzić więcej lepszych owoców... Czyli po przycieciu możemy liczyc na więcej, lepszego spamu i ...dobrze bo spam jest siła napędową tego Forum, a przy nim dopiero żywią się bardziej lub mniej kulturalne teamty...;))

_________________
Hagar skończył się na Kill 'Em All


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 13:04:36 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.08.2004 @ 17:50:08
Posty: 3237
Lokalizacja: Stettin
Fajnie czasem wpaść na forum i zobaczyć, że nic się nie zmieniło. Trwa nieustająca dyskusja - spamować, czy nie spamować. A poza słownie kilkoma osobami - WSZYSCY spamują. Również najwięksi przeciwnicy spamu. Cóż... forum po prostu takie jest.
Przez parę miesięcy aktywniej się tu udzielałem. Początkowo chciałem pisać na tematy poważniejsze, lecz zaraz usłyszałem, że jest to niestosowne ("Tutaj się gada o wódzie, dupach i sraczce"). Szkoda, bo parę osób jednak brało udział w ciekawych dla mnie dyskusjach. Więc sobie odpuściłem poważne tematy i podszedłem do forum jak do zabawy - lekkiej, łatwej, niezobowiązującej. Zyskując przy okazji wśród paru osób negatywną opinię. I przez jakiś czas mnie to bawiło. Również bawiło mnie obserwowanie pewnych "towarzystw wzajemnej adoracji", które przekonane o własnej wyższości (czego dowodem były w ich mniemaniu nieliczne poważne dyskusje), z zapałem gnoiło osoby "gorsze". Do tego można się przyzwyczaić. Wszędzie są ludzie, którzy dowartościowują się kosztem innych.
Wszystko było fajnie. Przez jakiś czas. Ale potem spam i wzajemne podgryzanie/ignorowanie/obrażanie przestały już bawić. Ile można? Nie wiem - to kwestia indywidualna. Jedni mogą tak się bawić latami, inni nie. Ja podziekowałem.
Może jeśli formu... dorośnie (?), będę tu częściej zaglądał. A na razie - życzę miłej zabawy pozostałym forumowiczom.
BTW - uważam, że spam jest potrzebny, ale nie może zupełnie przesłonić treści poważniejszych. A wszelkie reformy forum są przegrane bez podstawowej zmiany. Bez większej tolerancji dla poglądów innych. Bo jeśli dalej część forumowiczów będzie uważać innych za "podludzi", to żadne zmiany nie uzdrowią tego forum. Więc może zamiast myśleć wyłącznie o ograniczeniu spamu (co jest jednak konieczne), pomyślcie o zmianie wzajemnego nastawienia? Jeśli to się nie zmieni, to nie będzie tu już tak fajnie... A samo wydzielanie podforów może okazać się kosmetyką.

_________________
"Śmierć i Światło są zawsze i wszędzie, one zaczynają i kończą..."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 13:57:49 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2005 @ 18:27:02
Posty: 2816
Lokalizacja: duchem wciąż znad morza
W sumie już się wypowiadałam w tym temacie, chciałabym tylko dorzucić taką małą refleksyję: ten cały konflikt wynika z tego, że każdy user ma inną "wizję" tego forum. Te różnice widać właśnie w tej dyskusji.

Gdy przyszłam tutaj (poniekąd "na gotowe", jak to ktoś trafnie określił) uderzyła mnie od razu ilość spamu - w zasadzie prawie każdy stały bywalec wpisuje się niemal codzienie w którymś z "blogowych" tematów Kramu z Różnościami. Te pogaduszki o wszystkim i o niczym tworzą fajny klimat, ludzie poznają się lepiej i stają się dla siebie kimś więcej niż tylko partnerami w dyskusji. Takiego stanu rzeczy nie dałoby się z pewnością osiągnąć, gdyby od samego początku istnienia forum spam byłby ostro tępiony. Niektórym pasuje taki "nieoficjalny" charakter Wieży - która IMHO jest nawet bardziej miejscem pogaduszek niż dyskusji. Ale niektórzy woleliby, żeby sprawy wyglądały inaczej - nawet ich rozumiem, sama czasem czuję, że to co piszę, to zwykłe nabijanie postów, że powinnam o takich rzeczach gadać ze znajomymi na gg albo pisać na blogu (gdybym go miała). Dziwnie to wygląda, gdy wchodzi się po dwóch dniach nieobecności na forum i w Kramie w każdym z ok. 10 najpopularniejszych tematów przybyły trzy strony postów. Wtedy faktycznie zaczynam się zastanawiać, czy Wieża nie zaczyna trochę przypominać czatu. I, jak widać, wielu userów uważa, iż te słowotoki powinno się ograniczyć - powstają pomysły cięcia lub oddzielania tematów mniej nieoficjalnych od tych totalnie spamerskich. Powtarzam - nie dziwię się im, w końcu to forum tematyczne.

Z pewnością nie zadowoli się wszystkich, to właśnie dlatego, że każdy chciałby, aby to forum wyglądało inaczej. Tak więc zawsze znajdzie się ktoś niezadowolny ze stanu rzeczy. Ostateczna decyzja powinna należeć do Administratora i oczywiście Murderatorstwa - niech oni jako "zwierzchnicy" jednoznacznie określą, jakie to forum ma być. Czy chcą coś zmienić, czy tak jak jest, jest ok? Bo jak na razie, sytuacja wciąż jest niejasna. Co prawda w ostatnich dniach, od czasu rozpoczęcia tej dyskusji, ilość spamu wyraźnie się zmiejszyła, ale to na pewno nie będzie trwało wiecznie. Wciąż któryś z Murderatorów mówi, że zmiany będą już wkrótce widoczne - ja nadal nie wiem, na czym te zmiany mają polegac, oczekuję albo wyraźnych informacji, albo czynów oczywiście :)

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 14:00:12 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 12:19:06
Posty: 8591
Lokalizacja: Ultima Thule
Gdybym miała coś zmieniać, połączyłabym w jedno obydwa tematy z fanfikami, to samo czyniąc z Galerią (żeby były dwa działy zamiast czterech). Bo nie widzę różnicy między podforami:)

_________________
Święte Gramatyko i Ortografio, módlcie się za nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 18:34:00 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2004 @ 3:04:04
Posty: 3277
Lokalizacja: z Chomikarium
Kiedys mielismy Bazar Nowigradzki - miejsce gdzie poprostu mozna poplotkowac. O poziom dyskusji troszczyli sie (i pewnie to robia) moderatorzy. Na bazarze w dzien targowy rozne slyszy sie rozmowy. I nie dziwi jesli obok intelektualistow kupujacych pietruszke i rozmawiajacych o konwergencji dwoch ulicznikow obgaduje wczorajsze potkniecie krola w katedrze. Wywar roznych kultur, poziomu wiedzy i jej zakresu przyjemnie miesza sie w gwarze i zapachach z garkuchni, kuglarze pokazuja sztuki i zabawiaja gawiedz. Jesli wiec ktos potrzebuje sie wysublimowac i woli zakupy w lepszym towarzystwie to nie mam nic przeciwko... ja wole jednak zostac tu gdzie bylem bo tygiel kulturowy potezny jest i zdrowy ;)

_________________
http://3000.blox.pl/html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 18:50:21 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Anya: Bo jak na razie, sytuacja wciąż jest niejasna. Co prawda w ostatnich dniach, od czasu rozpoczęcia tej dyskusji, ilość spamu wyraźnie się zmiejszyła, ale to na pewno nie będzie trwało wiecznie. Wciąż któryś z Murderatorów mówi, że zmiany będą już wkrótce widoczne - ja nadal nie wiem, na czym te zmiany mają polegac, oczekuję albo wyraźnych informacji, albo czynów oczywiście :)

W punkt trafiłaś. Wstępną weryfikację pogłosek przeprowadzę zatem tu, nie w 'Pręgierzu'. Od razu napiszę, że trochę to trwa, wiem o tym i zdaję sobie sprawę, ale ani Al ani ja nie mamy ostatnio za dużo czasu. Rewolucji nie będzie, nowego podforum też nie. Pomijając dyskusje wzniosłe i mniej wzniosłe, które się tu toczyły (kilku osobom wyślę rachunek za czyszczenie monitora ;)) ) to zgodnie z brzytwą Ockhama nie będziemy tworzyć bytów zbędnych. Bo spójrzcie - jeśli mamy jeden Kram i problem z off-topem w nim, to po co tworzyć kolejny i mnożyć problem? Zdecydowaliśmy inaczej - wykonane zostanie czyszczenie Kramu z co bardziej spamogennych i dublujących się tematów. Nie oznacza to, że znikną takie np. Pogadanki, czy Jasne Strony. Zostaną, spokojnie. Mamy zamiar połączyć tematy dublujące się (a to będzie wymagało pomocy Johna, więc też chwilę potrwa) i wprowdzić nieco większą dyscyplinę w Kramie w kwestii zakładania tam nowych tematów. Kram z zasady jest tematem do pogaduch luźnych (sam lubię tam czasami coś wpisać), ale zrobił się tam po prostu bałagan, zbyt dużo tematów zaczęło się dublować i być spamem dla spamu. Taki jest plan, co z tego wyjdzie - życie zweryfikuje.

PS. Do wszystkich co bardziej zażartych i przekonanych o swojej racji Forumowiczów, udzielających się na poprzednich stronach: przed napisaniem tu posta z krytyką dla samej krytyki naszych postanowień zalecam uważną lekturę pierwszego zdania 11-go punktu Forumokiety. A za _konstruktywną_ krytykę i takież uwagi na poprzednich stronach dziękuję, informując że Murderteam otwarty jest na dalsze.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Ostatnio zmieniony 03.10.2005 @ 20:29:51 przez Vramin, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 18:57:12 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2004 @ 3:04:04
Posty: 3277
Lokalizacja: z Chomikarium
Jestem ostatnim, ktorego mozna by posadzic o wazeline dlatego bez strachu to powiem:
to najlepsza, najbardziej spojna, najjasniejsza wypowiedz w tym temacie (mysle o poscie Vramina).
Bo ze wszystkim trzeba zachowac umiar i zloty srodek (z postu Ali) - nawet ze zgrywaniem sie na madrzejszego niz sie jest w rzeczywistosci. ;)

_________________
http://3000.blox.pl/html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 19:12:18 
Offline
Murderator

Rejestracja: 23.09.2002 @ 9:18:29
Posty: 10121
Lokalizacja: Warszawa
No dobra, ja bym proponował żeby temat rowerowy został w takiej formie w jakiej był. Nie widzę wielkiego sensu w łączeniu go z tematem turystycznym bo służy nie tylko omawianiu tras odbytych lub planowanych ale także dyskusjom o sprzęcie, konserwacji, etc. Pod tym względem nie dublował się z niczym. Do tego z tego co pamiętam nie schodził na d..y tylko cały czas trzymał się tego czym miał być.

_________________
Paryż ma Wieżę, Londyn ma Tamizę. A my Polacy stoimy pod krzyżem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 19:17:53 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.06.2003 @ 19:39:10
Posty: 12936
Lokalizacja: Wrocław
Według mnie spokojnie można połączyć Hirundum ze Zwierzyńcem, tak samo jak Jedzenie z Napojami. I może Gry z Humorem? A Sny bym zostawiła tak, jak są. Snów nie ruszajcie, proszę. :)
Aha, przy okazji: Al, ten Humor ci się wyciął tak niechcący? Czy specjalnie go wywaliłeś zaraz po zamknięciu?

_________________
PCR, when you need to detect mutations
PCR, when you need to recombine
PCR, when you need to find out who the daddy is
PCR, when you need to solve a crime


Ostatnio zmieniony 03.10.2005 @ 19:19:34 przez Joanka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 19:19:24 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2004 @ 3:04:04
Posty: 3277
Lokalizacja: z Chomikarium
Moze jeszcze polaczyc watek szachowy z militarnym? W koncu szachy to gra strategiczna. ;>

_________________
http://3000.blox.pl/html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 19:28:39 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Mam propozycje, żeby napisac tutaj co będzie definitywnie wycięte (tj. z niczym nie łączone). Może ktoś z powodów na przykład sentymentalnych chciałby to zarchiwizować sobie.

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03.10.2005 @ 19:30:25 
Offline
Bloede Blath aen Laeke Dhromchla

Rejestracja: 17.10.2002 @ 11:59:59
Posty: 13943
Lokalizacja: ze stajenki
Wrzosio pisze:
No dobra, ja bym proponował żeby temat rowerowy został w takiej formie w jakiej był. Nie widzę wielkiego sensu w łączeniu go z tematem turystycznym bo służy nie tylko omawianiu tras odbytych lub planowanych ale także dyskusjom o sprzęcie, konserwacji, etc. Pod tym względem nie dublował się z niczym. Do tego z tego co pamiętam nie schodził na d..y tylko cały czas trzymał się tego czym miał być.

Tylko ja bym proponowała, żeby może temat nie słuzył tylko do suchego stweirdzenia faktu, że ktoś gdzies pojechał na rowerze. Warto by może opisywać jakieś strzegóły. Np. jaka droga, jakie odcinki, czy ciężko, czy łatwo, czy piaszczyście, i takie inne.

_________________
ggadem lub emalią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group