Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 2:46:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04.03.2009 @ 23:02:19 
Offline
Zmiany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2007 @ 18:12:46
Posty: 208
Lokalizacja: Łańcut
Wrzosio pisze:
[...] może weźmie poprawkę na to, że rosyjskiego chyba połowa jego czytelników w szkole już nie miała. :)


Ja nie miałem, sam się douczałem i taki na przykład termin jak motostrzelecka dywizja potrafię zrozumieć. Będziemy sobie chyba nawzajem na forum pomagać, nie? :D

_________________
Brat ma swój miecz, król Robert ma swój młot, a ja mam swój umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować swoją ostrość. [Tyrion Lannister]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.03.2009 @ 21:48:57 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.03.2009 @ 21:43:58
Posty: 7
Lokalizacja: Świecie
Gandalf prawdę Ci powie - przybliżona data wydania: 20.06.2009.

Taki mój debiut na forum ;)

_________________
http://www.cytrynowy.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.03.2009 @ 23:06:46 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2005 @ 16:28:29
Posty: 2847
Lokalizacja: spod samiućkich Tater/Krk
Zawsze możesz też zadebiutować tu. :)

_________________
A pogledaj što sam našao
prevrćući raj i pakao
Divlje kose, tamna oka dva
cvijet bez korijena, ples je sve što zna

Tko te k' meni poslao
da mi anđelima kvariš posao?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.03.2009 @ 17:27:13 
Na wczorajszym spotkaniu Sapkowski powiedział, że udało mu się w pewien sposób uciec od tematyki islamu. No, ciekaw jestem. :) Jak zwykle, fajnie to uzasadnił: "Co, napiszę, że muzułmanie są be i ludzie powiedzą: Pfff, Amerykę odkrył. Wczoraj w telewizji widzieliśmy." :D
Stwierdził też, że w trakcie fabuły będzie kilka początków i zakończeń. No, tym bardziej ciekaw jestem. :)


Na górę
  
 
Post: 26.03.2009 @ 17:32:34 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Ło matko, byle nie poszedł w kierunku Spielberga, któremu AI trzy razy się kończyło i skończyć nie mogło.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.04.2009 @ 21:06:45 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.05.2006 @ 11:16:01
Posty: 16
Lokalizacja: spod Wrocka
Eeee, ja myślę, że nie ma co się bać.
Co zaś do nowego dzieła... Czekam ;] Zapowiada się ciekawie; jakiś świeży powiew w twórczości mistrza, coś nowego prócz mieczy, noży i szarż ciężkozbrojnej jazdy. Teraz za to będą kałachy, BWP i pola minowe. Swoją drogą to strasznie mnie ciekawi jak on to wszystko połączy z fantasy? Będzie grubo ;] A do języka się nie przyczepiam, bo mi akurat ta manieryczność, czy jak to tam ktoś na początku tematu nzawał, absolutnie nie wadzi ;]

_________________
Miłość nie istnieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.04.2009 @ 18:57:49 
Offline
Wiedźmin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2004 @ 21:04:33
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa
Akurat AS próbował już swoich sił w militarystyce nie - fantasy, zarówno w wydaniu współczesnym("W leju po bombie") jak i futurystycznym("Battle Dust") i IMO w obu przypadkach wyszło mu świetnie. Tym bardziej czekam z niecierpliwością, choć nie tylko ze względu na warstwę "zbrojną" książki.
Tak przy okazji: czekać pół roku z wydaniem książki autora będącego największym atutem wydawnictwa... Ale kim my, zwykli śmiertelnicy, jesteśmy, by kwestionować decyzje genialnego Mirosława K.

_________________
And the public wants what the public gets...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.04.2009 @ 21:53:03 
O, przypomniało mi się jeszcze jedno zdanie Sapkowskiego nt. Żmii, wypowiedziane tych parę tygodni temu. Brzmiało ono mniej więcej tak: "Książka będzie stosunkowo krótka - to dobrze, bo oznacza to, że będzie tańsza". Phi. :)


Na górę
  
 
Post: 23.04.2009 @ 23:43:40 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
cytrynowy pisze:
Gandalf prawdę Ci powie - przybliżona data wydania: 20.06.2009.

Właśnie wróciłem z katowickiego POPLIT-u, na którym miałem okazję pogadać z różnymi ludźmi z branży. Od dość dobrze poinformowanego źródła usłyszałem, że "Żmija" ukaże się prawdopodobnie dopiero wczesną jesienią - i to nie ze względu na obsuwy po stronie AS-a czy SuperNowej, ale ze względu na trwający już prawie pół roku logistyczny megaburdel w Empikach.

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2009 @ 8:08:48 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Hmm, przyznam, że nie bardzo rozumiem.
Mógłbyś podać jakieś szczegóły? Co ma burdel do wiatraka?
PS. Żyjesz! :)

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.04.2009 @ 20:31:55 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.09.2002 @ 18:26:22
Posty: 9369
Hmm.. to że Empik stworzył sobie własne centrum logistyczne i nie może sobie od dłuższego czasu poradzić z jego obsługą, przez co utrudniona jest sprzedaż książek? A Empik to jest największy sprzedawca książek w Polsce, więc trzeba się nastawiać dzisiaj przede wszystkim na niego?

_________________
Czytam
Podróżuję
Przekonanie o własnej ważności doprowadziło mnie do kompleksu Boga

W wieku 6 lat chciałem zostać kucharką, gdy miałem 7 - Napoleonem. Odtąd moja ambicja, podobnie jak moja mania wielkości nie przestawały rosnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.04.2009 @ 3:26:12 
Offline
The One and Only
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.09.2002 @ 0:30:50
Posty: 5820
Lokalizacja: National Nitpicking Center
Vanin pisze:
Hmm.. to że Empik stworzył sobie własne centrum logistyczne i nie może sobie od dłuższego czasu poradzić z jego obsługą, przez co utrudniona jest sprzedaż książek? A Empik to jest największy sprzedawca książek w Polsce, więc trzeba się nastawiać dzisiaj przede wszystkim na niego?

Owszem, mniej więcej o to właśnie chodzi (a ponieważ na wakacje nikt nie planuje poważnych premier ze względu na martwy sezon, więc jeśli ktoś nie zdąży wydać książki do czerwca, to automatycznie przeskakuje na wrzesień albo jeszcze dalej).

PS: Nieznającym w ogóle sprawy na dobry początek polecam artykuł Vadima Makarenki z "Gazety Wyborczej" - wprawdzie bardzo skrótowy, ale dający przynajmniej zarys problemu. Całkiem niezła i dużo szersza analiza ukazała się natomiast półtora miesiąca temu w "Bibliotece Analiz" nr 245 (artykuł "Buntownicy bez wyboru" Kuby Frołowa) - jeśli ktoś ma dostęp do tego tytułu, niech sobie przeczyta, bo warto.

_________________
I'm not dead yet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.04.2009 @ 8:06:12 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Dobry artykuł, ale fakt że empik jest/będzie monopolistą to bardzo zła wiadomość, bardzo zła.
Nie tylko w kontekście tego że czekamy na "Żmiję", na wiele oczekiwanych wydań książek przyjdzie nam poczekać niestety.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.05.2009 @ 10:23:40 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.01.2007 @ 15:01:49
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Z tego co widzę zapowiada się coś w stylu trylogii husyckiej ,czyli „powieść historyczna + elementy magiczne” tyle że tam był XV wiek i wojny husyckie a tu będzie XX wiek i wojna ZSRR-Afganistan.Sądząc po fragmencie będzie to rzecz dojrzała i kunsztowna,co zresztą jest normą u AS-a.
Sukcesu aż takiego wielkiego nie wróżę bo jak to u Sapkowskiego wiedza, oczytanie i orientacja w historii i polityce z tego okresu nieodzowne.Więc ci co są z tym na bakier pewnie uznają że rzecz jest niezbyt ciekawa
Jeśli chodzi o język to widać lekka stylizacja na mowę Puszkina( i pewnie będzie mnóstwo nawiązań do rzeczy w stylu Wysocki,Okudżawa,Puszkin,Jesienin i innych rosyjskich twórców)

Ja czekam z niecierpliwością towarisze :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.05.2009 @ 11:52:20 
Elvenpath pisze:
Ja czekam z niecierpliwością towarisze :)

A ja sobie wypraszam takie inwektywy. ;P
PS Nawet dziś. ;)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group