Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.04.2024 @ 17:20:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 09.11.2015 @ 20:15:57 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Lhunbleidd pisze:
A przyszły parlament będzie lewicowy i nowoczesny. Tylko dajmy się rozkręcić Antoniemu :D


Nowoczesny to on będzie na pewno. Z kropką na początku. I wtedy będzie już tylko straszno, bez śmieszno.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.11.2015 @ 21:43:16 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Lhunbleidd pisze:
Tak, już widzę te masowe samobójstwa... Luzujcie trochę, ja tam się cieszę, szkoda, że Jarosław Zawsze Dziewica nie objął premierostwa. Bo jak ci spier... wszystko to jaśnie pan po roku będzie formował własny, lepszy rząd.


Chodziło mi razem o to, że będzie dużo aktywnego działania ku zacieśnieniu stosunków niemiecko-rosyjskich :)

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09.11.2015 @ 23:26:01 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Dajcie spokój, przecież nic się nie zmieni, dalej będziemy uczestniczyć w gwałcie analnym dokonywanym przez rządzących na rządzonych. Dalej gówno co będziemy się liczyć w polityce zagranicznej. Dalej mafia w koloratkach będzie stanowić realna siłę w tym kraju, tak samo silną jak banki. Nie ma co się napinać. Trzeba dać im się wyładować, tak żeby naród zapamiętał co oznacza świadome wybranie władzy i co głupota niesie ze sobą. Życzę Antoniemu odpału zęby dzieło to dokonało się w pierwsze pół roku rządów PiS, choć realnie daję im 1-1,5 roku.

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10.11.2015 @ 9:09:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Marzy mi się sejm oparty na osi Nowoczesna-Razem zamiast PO-PIS. ;)

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.11.2015 @ 15:21:30 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Lhunbleidd pisze:
Dajcie spokój, przecież nic się nie zmieni, dalej będziemy uczestniczyć w gwałcie analnym dokonywanym przez rządzących na rządzonych. Dalej gówno co będziemy się liczyć w polityce zagranicznej. Dalej mafia w koloratkach będzie stanowić realna siłę w tym kraju, tak samo silną jak banki. Nie ma co się napinać. Trzeba dać im się wyładować, tak żeby naród zapamiętał co oznacza świadome wybranie władzy i co głupota niesie ze sobą. Życzę Antoniemu odpału zęby dzieło to dokonało się w pierwsze pół roku rządów PiS, choć realnie daję im 1-1,5 roku.


Aha, czyli #polskawruinie, tak?

No cóż, nie. Owszem, dużo można przytoczyć argumentów, "dlaczego nie PO", bo dużo dali powodów ku temu przez ostatnie 8 lat. Głównie bezczynnością i zbytnim umiarkowaniem w działaniu, do tego doszły sprawy wizerunkowe (ośmiorniczki itp.). Przez to zostali ocenieni przy urnach, tak, jak zostali. Dodam do tego jeszcze olewanie swojego elektoratu i próba włażenia w d... wyborcom głównego konkurenta, co skończyło się osiągniętym wynikiem. Jednak trzeba przyznać, że przez kryzys przeszliśmy obronną ręką, obecnie bezrobocie dynamicznie spada, rosną wynagrodzenia, także te najniższe, powoli spada rozwarstwienie dochodów w społeczeństwie, obsługujemy bez problemu swój dług zagraniczny, zmniejszamy deficyt finansów publicznych, zwiększamy eksport.

Natomiast twierdzenie, że "nic się nie zmieni" po obecnej zmianie władzy, świadczy albo o ciężkim przypadku trolla forumowego, albo zupełnym nieobeznaniu w realiach politycznych. O ile obstawiam, że najmniej może się zmienić w sferze gospodarki i finansów, o tyle w kwestiach obyczajowych, systemowych, czy polityce zagranicznej szykują się głębokie zmiany. Dotychczasowe - zbyt zachowawcze wg niektórych - działania PO w sprawach związków partnerskich, in vitro, aborcji, religii w szkołach itp., mogą wydać się skrajnie liberalne przy tym co planuje zaserwować nam PiS.

Pisząc "realnie daję im 1-1,5 roku" zwyczajnie fantazjujesz, oszukujesz samego siebie - jak niby miałaby się dokonać zmiana władzy po tym okresie, jeśli mają swojego prezydenta i większość sejmową? Jedyną możliwością jest odejście z PiS odpowiedniej grupy posłów, na co się w przewidywalnej przyszłości nie zanosi. Poza tym mają skąd uzupełniać niedobory "maszynek do głosowania" - patrz posłowie Kukiza. Spójrzmy prawdzie w oczy - czeka nas 4 lata tych rządów, a na koniec tej kadencji będę pytał wszystkich znajomych o lewicowych poglądach: czy rzeczywiście nic się nie zmieniło?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.11.2015 @ 22:45:53 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Narsil pisze:
Marzy mi się sejm oparty na osi Nowoczesna-Razem zamiast PO-PIS. ;)


To jest jeden z dwóch całkiem prawdopodobnych scenariuszy za 4 lata. Drugi niestety taki, że scena polityczna tak odjedzie na prawo, że to PiS będzie tym umiarkowanym mniejszym złem w opozycji do jakiejś nowej formy ruchów narodowych, które podobno tak grzecznie przemaszerowały dziś przez Warszawę, że mainstream się kłania.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.11.2015 @ 23:08:12 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Że Nowoczesna będzie rosła w siłę a jednemu procentowi będzie żyło się dostatniej - w to nie wątpię. Co do Razem, jestem mniej optymistycznie nastawiony, acz bardzo chciałbym się mylić. W obu przypadkach.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.11.2015 @ 0:45:07 
Offline
Dziecko-niespodzianka
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2015 @ 14:36:29
Posty: 23
[quote="Gt_O"]To jest jeden z dwóch całkiem prawdopodobnych scenariuszy za 4 lata. Drugi niestety taki, że scena polityczna tak odjedzie na prawo, że to PiS będzie tym umiarkowanym mniejszym złem w opozycji do jakiejś nowej formy ruchów narodowych, które podobno tak grzecznie przemaszerowały dziś przez Warszawę, że mainstream się kłania.[/quote]

Jak patrzę na włoskich faszystów, których część polskich parlamentarzystów zaprosiła na wycieczkę po Sejmie, to właśnie takiej możliwości zaczynam się obawiać. Na razie to się może wydawać niektórym niedorzeczne, ale może za 4 lata stwierdzimy - "no ok, PiS jest jaki jest, ale lepsze to niż...[tu wstaw nazwę, np.ONR, albo - ja wiem - Narodowokatolicka Polska Partia Kiboli]"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.11.2015 @ 20:37:22 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Jakby ktokolwiek miał wątpliwości, jakie Prawo i jaka Sprawiedliwość czeka nas w najbliższych latach to chyba już nie powinien mieć.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.11.2015 @ 21:07:59 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Nie wiem, o co Wam chodzi. Nasz kraj ma się dobrze (a jeszcze niedawno był w ruinie). Demokracja kwitnie, rząd rządzi, sąd sądzi, Prezydent ma szanse dorównać swemu wielkiemu poprzednikowi, Lechowi Kaczyńskiemu (zarządu tymczasowego nie liczę, mówię o PRAWDZIWYM, wybranym przez Naród prezydencie).

A to dopiero początek. Będzie JESZCZE LEPIEJ!

Szczęść Boże, tak trzymać.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24.11.2015 @ 21:13:10 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Ba, jest nawet jeszcze lepiej! Sąd już nawet nie musi sądzić! Prezydent go wyręczy!

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.11.2015 @ 0:10:51 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Chemik pisze:
Nie wiem, o co Wam chodzi.
To może dla odmiany zapytam raz jeszcze o coś co wiesz.
Vramin pisze:
Chemik pisze:
Nawet jeśli mogłem przypuszczać, jak głosowałaś, to czy tak w głębi serca uważasz, że uważam Cię za półmózga? I że pisząc to wszystko Ciebie konkretnie miałem na myśli?
Możesz zatem jasno sprecyzować kim dla ciebie są owe "pół i ćwierć-mózgi" o których piszesz poniżej?
Chemik pisze:
To, że pół i ćwierć-mózgów jest w Polsce miliony widać od lat, wraz z upowszechnieniem się Internetu. Ale że jednak AŻ tylu- jest dla mnie po ludzku smutne.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.11.2015 @ 13:17:36 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiem, czy powinienem wypowiadać się w imieniu Chemika, ale spróbuję jak ja to widzę, może się zgodzi:

Dla mnie to są ludzie, którzy głosowali na PiS myśląc, że nie głosują na:
- premier, która nie ma do powiedzenia nic w sprawie obsady gabinetów
- ministrów Ziobrę, Macierewicza, Kurskiego czy szefa transportu, któremu dwukrotnie odebrano prawko, ministra środowiska który wierzy w chemitrailsy i nie wierzy w globalne ocieplenie
- szefa MSZ, który na wiadomość o atakach konserwatywnych religijnych fanatyków twierdzi, że trzeba inwigilować środowiska liberalne i lewicowe (bo fuck logic)
- system, w którym prezydent przez pół roku nikogo nie uniewinnił, ale zrobił to dla swojego kolegi, który jeszcze nie został nawet osądzony. Zrobił to jednocześnie mimo iż 4 lata temu twierdził, że ułaskawienia to zło. Wiadomo było, że będzie ułaskawienie/uniewinnienie, bo inaczej by nie startował, ale mógł choć poczekać na apelację dla pozorów
- prof. Glińskiego, który chce stosować cenzurę na podstawie pogłosek i opisów sztuki
- ministra, który na wieść o zamachach pierwsze co myśli, to publiczne stwierdzanie faktu, że to nie problem Polski
- szefa MONu, który stosuje program pierwsze praca i w absolutnie kluczowym obecnie momencie zatrudnia na doradcę dwudziestolatka
- prezydenta, który obecnie stosuje do Rydzyka ton pełen całkowitej służebności
- plany stworzenia w Polsce kopii amerykańskiego NSA - użyli nawet pięknych słów, że "uczciwi nie mają się czego obawiać" :]
- wracanie do teorii spiskowych i brzóz smoleńskich

Zapewne wielu fanom PiSu się to podoba, mają prawo, w końcu jeszcze mamy normalną demokrację, nie tą orbanowską do której PiS wyraźnie dąży - półgłówkami dla mnie są ci, którzy myśleli, że punktów jak wyżej nie będzie (a znam takich, co głosowali na PiS choć Macierewicza czy Kurskiego nie znoszą). Ćwierćgłówkami zaś dla mnie są ludzie, którzy uwierzyli, że Kukiz jest niezależny i antysystemowy, a nie że będzie robił wszystko co prezes sobie zażyczy.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.11.2015 @ 19:44:50 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej

Rejestracja: 22.09.2002 @ 19:29:02
Posty: 11233
Lokalizacja: Legnica/Kraków
Wprawdzie nie jestem Chemikiem, ale +1.
Do listy dodam uchwalanie ustaw z naruszeniem procedury wymaganej konstytucją, odwołanie wszystkich szefów służb jednej nocy i okłamanie ludzi, którzy głosowali na PiS, kierując się obietnicą likwidacji podatku od wydobycia miedzi. Po wyborach bardzo szybko okazało się, że jakiekolwiek zmiany, choćby obniżenie tego podatku, nie mówiąc już o jego zniesieniu, będą możliwe dopiero w następnym budżecie (co dla mnie było oczywiste od samego początku, bo z czego sfinansują te słynne 500 zł na każde dziecko, które, nota bene, też już dziwnym trafem każdym nie jest...). Skrajną naiwnością wykazali się ludzie, którzy kupili socjalno-opiekuńczą wizję państwa PiS, bo wszystkie resorty gospodarcze wzięli liberałowie, podobnie jak resort zdrowia.

_________________
Występny Wartowniku! Cintryjka chwali książkę! Bym miał pieniądze, to bym se chyba, normalnie, kupił, tak mnie to zaszokowało ;) - Ben

siekierka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25.11.2015 @ 20:08:46 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Wczoraj było już późno, a że w pracy zablokowano mi dostęp do forum (za poprzedniego reżimu nie do pomyślenia ;) tak więc dopiero teraz mogę odpowiedzieć.

Vraminie, jesteś inteligentnym facetem, więc jeśli wciąż uważasz, że pisząc, co napisałem, miałem na myśli Ciebie lub Alę, to... Niedobrze. Bardzo niedobrze. Ale na to wpływu mieć nie mogę.

A kogo miałem na myśli? Oczywiście w pełni zgadzam się z Padawanem i Cintryjką. Ogólnie w pełni oddali to, co od dawna myślę.
Dodam ponadto, że jeśli chcesz, to wybierz jakiś dowolny artykuł z doRzeczy, wPolityce, frondy czy innej, dowolnie wybranej faszystowskiej szczujni. Albo z fejsa coś. Wrzuć link tutaj. A ja wskażę Ci konkretne jednostki pół i ćwierć mózgowe.

A ja z kolei chciałbym ponownie zapytać, gdzie wśród tych postów, które tak Was zbulwersowały, albo teraz, napisałem jakąś nieprawdę o politykach PiS? Bo też nie dostałem odpowiedzi.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group