Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 13.05.2024 @ 22:14:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 17.06.2010 @ 17:12:42 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Kkkara pisze:
Narsil pisze:
Dokładnie. Sytuacja "popieram Napieralskiego, ale zagłosuję na Bronka, bo chociaż go nie lubię, to jeszcze bardziej nie lubię Kaczora" jest IMHO chora.

Och, bo oczywiście znasz na pamięć programy wyborcze wszystkich kandydatów, i decyzję o wyborze podejmujesz tylko na podstawie kwestii merytorycznych.


Co ma piernik do wiatraka? Naprawdę nie czujesz różnicy między "głosuję na XXX bo chcę/wiem że będzie lepszy/ma więcej samogłosek w nazwisku" a "nie znoszę XXX, ale muszę na niego zagłosować, bo inaczej wygra YYY"?

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:14:22 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.10.2002 @ 21:31:15
Posty: 2112
Lokalizacja: Warszawa
Kkkara pisze:
Och, bo oczywiście znasz na pamięć programy wyborcze wszystkich kandydatów, i decyzję o wyborze podejmujesz tylko na podstawie kwestii merytorycznych. C'mon, każdy ma taką motywacje jaką ma. Wolny wybór, a głos oddany " za" kandydatem z powodu zbieżności poglądów jest tak samo ważny jak ten " przeciw" kontrkandydatowi oddany z wyrachowania. Motywacja pozytywna i negatywna są tak samo naturalne.


Dokładnie. Bo wybór przeciw Kaczyńskiemu to też wybór, szczególnie, ze znam alternatywę i nie jest przerażająca.

Tarkus pisze:
Jeden jedyny raz, gdy musiałbym głosować wbrew sobie, to sytuacja Wałęsa kontra Tymiński. Klasyczne "nie chcem ale muszem".


Czemu się nie dziwię. Twoje "przeciw" jest oczywiście lepsze i bardziej uzasadnione niż cudze "przeciw". Tyle, że tym razem chodzi o Komorowskiego, którego jawnie nie lubisz, co wnoszę po pogardliwym wyrażaniu zdania o nim poprzez właśnie "Bronka". Ja nie lubię Kaczyńskiego, ale staram się go w tej dyskusji nie nazywać "Kaczorem", bo może ktoś go tu lubi - i ma prawo. Ty nie jesteś niestety tak subtelny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:22:40 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Narsil pisze:
Naprawdę nie czujesz różnicy między "głosuję na XXX bo chcę/wiem że będzie lepszy/ma więcej samogłosek w nazwisku" a "nie znoszę XXX, ale muszę na niego zagłosować, bo inaczej wygpozytywną a negatywną. ra YYY"?

Nie znalazłam na forum ani jednej wypowiedzi typu " nie znoszę Bronka, ale zagłosuję na niego bo Kaczora nie znoszę bardziej". Więc nie wiem do kogo pijesz :-)
Ale: owszem, czuję różnicę między motywacją pozytywną a negatywną.
I nikt nie musi głosować na X lub Y. Głosujesz, bo chcesz. Przymusu nie ma, nikt ci przy urnie nie przystawia pistoletu do głowy, załatwiasz to sam ze swoim sumieniem. Per saldo wychodzi na to samo, głos jest głosem.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:35:13 
Offline
Król Dezmod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2004 @ 17:36:18
Posty: 3143
Lokalizacja: Khatovar
Ło matko, to ja jakaś dziwna jestem. Głosuję nie zważając na sondaże, za - nie przeciw, na kandydata, który wg mnie nie będzie się pieklił, ośmieszał, za to dobrze będzie reprezentował kraj za granicą. ; P

_________________
- What do you do for fun, Esther?
- I run naked through the pages of the United States Criminal Code. [Boardwalk Empire]
Estheriada
Bierki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:41:05 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Kkkara pisze:
Narsil pisze:
Naprawdę nie czujesz różnicy między "głosuję na XXX bo chcę/wiem że będzie lepszy/ma więcej samogłosek w nazwisku" a "nie znoszę XXX, ale muszę na niego zagłosować, bo inaczej wygpozytywną a negatywną. ra YYY"?

Nie znalazłam na forum ani jednej wypowiedzi typu " nie znoszę Bronka, ale zagłosuję na niego bo Kaczora nie znoszę bardziej". Więc nie wiem do kogo pijesz :-)


Na forum nie, ale osobiście nieraz spotkałem się z podobnymi wypowiedziami. Może nie dosłownie w ten sposób wyrażonymi, ale sens był ten sam. I nadal twierdzę, że to chore.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:44:53 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
a mnie np. ogólnie nie odpowiada system dwupartyjny w Polsce i podział na skrajną prawicę i postideologiczną centroprawicę i nie widzę powodu, żeby go umacniać w pierwszej turze, bo Kaczyńskiego boję się bardziej. Może to i głos zmarnowany, ale jakiś grunt trzeba robić dla pozostałych sił, bo z taką retoryką zostanie nam na scenie tylko PiS i PO, partie o różnicy głównie estetycznej i taka wizja polityczna generalnie dupy nie urywa.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 18:06:36 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2008 @ 11:35:15
Posty: 2084
Lokalizacja: Las pod kontrolą Rady Puchaczy
Gt_O pisze:
a mnie np. ogólnie nie odpowiada system dwupartyjny w Polsce i podział na skrajną prawicę i postideologiczną centroprawicę i nie widzę powodu, żeby go umacniać w pierwszej turze, bo Kaczyńskiego boję się bardziej. Może to i głos zmarnowany, ale jakiś grunt trzeba robić dla pozostałych sił, bo z taką retoryką zostanie nam na scenie tylko PiS i PO, partie o różnicy głównie estetycznej i taka wizja polityczna generalnie dupy nie urywa.

W punkt. Otóż to właśnie.

_________________
U-hu, U-hu, U-hu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 18:10:54 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gt_O pisze:
a mnie np. ogólnie nie odpowiada system dwupartyjny w Polsce i podział na skrajną prawicę i postideologiczną centroprawicę i nie widzę powodu, żeby go umacniać w pierwszej turze, bo Kaczyńskiego boję się bardziej. Może to i głos zmarnowany, ale jakiś grunt trzeba robić dla pozostałych sił, bo z taką retoryką zostanie nam na scenie tylko PiS i PO, partie o różnicy głównie estetycznej i taka wizja polityczna generalnie dupy nie urywa.


Mejknę Ci mejdeja albo i na odwrót (zależy jak sobie sam zinterpretujesz tezy Żakowskiego, które wbrew temu czego oczekujemy od Żakowskiego nie są stereotypowe) ;-):

http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady ... uid-1.html

Ciekawe tezy IMVHO

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 18:15:26 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
To ja z czymś na rozluźnienie:
http://img217.imageshack.us/img217/6655/broniokonio.jpg

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 18:20:53 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
ROTFL, to byłby powód, by na niego zagłosować. :))

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 18:51:55 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Zamorano pisze:

Ciekawe, ale bardziej zasadne na gruncie wyborów parlamentarnych chyba. Jeśli pamiętam, to też Żakowski pisał o nowej formie rządów postideologicznych PO, których kierunki wyznacza koniunkturalizm, istniejąca sytuacja rynkowa/polityczna i konkretne cele zamiast założeń programowych i ja doceniam ukłony wobec centrolewicowych wyborców, odłożenie pomysłu 3x15, ewolucję Platformy i próby odróżnienia się od PiS przez tą postideologię właśnie, ale akurat kandydatura Bronisława tego nie odzwierciedla zupełnie. Dla mnie to jest zatwardziały konserwatysta, który sadzi suchary zapytany o parytety i bełkocze o in vitro tak samo jak Kaczyński. Oddam mu głos w drugiej turze, ale nie w pierwszej tylko dlatego, że jest mniej agresywny od prezesa PiS.
Zresztą gdyby Jarosławowi się ta "zmiana" utrzymała to byłby wizerunkowo lepszym Prezydentem od brata, tylko problem w tym, że mu się długo nie utrzyma.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 19:55:11 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Keri_Moore pisze:
Tarkus pisze:
Jeden jedyny raz, gdy musiałbym głosować wbrew sobie, to sytuacja Wałęsa kontra Tymiński. Klasyczne "nie chcem ale muszem".


Czemu się nie dziwię. Twoje "przeciw" jest oczywiście lepsze i bardziej uzasadnione niż cudze "przeciw". Tyle, że tym razem chodzi o Komorowskiego, którego jawnie nie lubisz, co wnoszę po pogardliwym wyrażaniu zdania o nim poprzez właśnie "Bronka".

Nope, bejbe. Młoda jesteś, to nie pamiętasz Stana T., zapytaj rodziców. Generalnie wtedy byłem mocno rozpolitykowanym licealistą intensywnie interesującym się programami kandydatów. Ba, przerwy spędzaliśmy na gorących dyskusjach kto jest wart naszego hipotetycznego głosu. Warta była Mazowiecka Siła Spokoju, hehe. Wałęsa odwalał już wtedy bucówę i kompletnie nam nie leżał, Tymiński natomiast przerażał - facet znikąd, który obiecał gruszki na wierzbie i tłuszcza to łyknęła. Biorąc pod uwagę że był to etap drakońskich reform Balcerowicza, można się temu nie dziwić, ale wtedy był wybór buc kontra kosmita. Z bólem serca wybraliśmy buca. I niestety okazało się, że był to wybór zły, ale alternatywa była gorsza. Od tamtej pory głosuję ZAWSZE zgodnie ze swoimi przekonaniami, nigdy "przeciw X". IMHO głos "przeciw" to właśnie zmarnowany głos.

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 20:16:47 
Offline
Murderatrix
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:24:13
Posty: 14122
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No bez przesady, Keri jest chyba w pobliżu mojego rocznika, a między nami jest całe 5 lat różnicy, nie? ;) Tymińskiego dobrze pamiętam, mimo, że byłam młodziutka. Moi rodzice byli dość mocno zaangażowani politycznie. też wybierali mniejsze zło, ja jeszcze nie mogłam.
Nie mam kandydata, na którego chciałabym głosować... Kurde, chyba sama kandyduję za 5 lat.

_________________
Z poważaniem, Donna Ezena Capo di tutti capi Nazguli Ortografii
And when your heart begins to bleed, you're dead and dead, indeed.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 20:27:31 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gt_O pisze:
Ciekawe, ale bardziej zasadne na gruncie wyborów parlamentarnych chyba.

Prawda, 100% racji panie redaktorze.


Gt_O pisze:
ale akurat kandydatura Bronisława tego nie odzwierciedla zupełnie.


Prawda.

Cytuj:
Dla mnie to jest zatwardziały konserwatysta


Prawda. W mojej replice do Chemika chodziło mi mniej więcej o to samo. I w dodatku nie jest to powiedzmy niestety pastelowy konserwatyzm ś.p. Arama Rybickiego czy powiedzmy taki konserwatyzm jak ś.p. profesora Zygmunta Kubiaka, który polegał przede wszystkim na zakorzenieniu w europejskiej kulturze klasycznej tylko raczej taki trochę obciach w stylu "bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki".

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 20:48:31 
Offline
Rębacz z Crinfrid
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.08.2009 @ 9:59:17
Posty: 1553
Lokalizacja: Lawndale
Ezena pisze:
Kurde, chyba sama kandyduję za 5 lat.

Tak uczyń. Jak przedstawisz ciekawy program wyborczy, to i elektorat liczny a wierny Ci zagwarantujemy, bezdyskusyjnie ;)

_________________
“I am a camera with its shutter open, quite passive, recording, not thinking.” - Christopher Isherwood.

"Nie wiem, nie orientuję się, zarobiona jestem." - Przysłowie ludowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group