Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 29.03.2024 @ 11:18:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 16.12.2015 @ 12:16:43 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
To jest chyba pokłosie tego, że wśród wyborców Razem PiS wcale nie jest uważany za zło. Jak zachowanie w sprawie TK było wśród wyborców PO/.N jednoznacznie złe, to z wyborców Razem 30% popierało prezesa. Nie wiem, czy wynika to z liczenia na socjalny program PiSu czy z nienawiści do oligarchów z Po/.N

Niemniej jednak Razem popełnia błąd. Teraz zrobiła się rywalizacja PiS vs cała reszta i kto stoi z boku ten traci. I głosy i czas antentowy i zainteresowanie.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.12.2015 @ 22:18:45 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
A w międzyczasie Nowoczesna na fali KOD weszła sobie po cichu na szczyt notowań sondażowych. :) Szybko poszło, muszę powiedzieć. Wiadomo, że władza zużywa, ale w ciągu miesiąca od powołania rządu? :D

Inna sprawa, że tym razem nie popełnią błędu z 2007 roku i jeżeli KOD nie przerodzi się w ruch prawdziwie powszechny, zdolny przeforsować (i sprawić, żeby było ważne) referendum w sprawie skrócenia kadencji Sejmu, będziemy się z tym rządem bujać cztery lata. Chyba że po orbanowsku oleją konstytucję, to wtedy kto wie czy nie dłużej.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 0:51:12 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Jest w tym jakiś ponury chichot historii - oligarchia wyjeżdża na szczyt na plecach obrońców demokracji. :D

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 1:53:13 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Chyba że po orbanowsku oleją konstytucję, to wtedy kto wie czy nie dłużej

Orban miał 55% poparcia. PiS obecnie ma tego połowę plus ewentualne poparcie Kukizowców. I UE też nie pozostanie tym razem bierna, bo orbanowska Polska to może być koniec pomysłu pt. EU na wschód od Łaby.

Cytuj:
oligarchia wyjeżdża na szczyt na plecach obrońców demokracji.

Wiemy, że nie lubisz ich, ale nie przesadzajmy, ani oni nie są jacyś cholernie bogaci, ani nie pochodzą z wieloletnich układów - grupa osób, które pojawiła się w odpowiedniej niszy korzystając z totalnego braku zdrowych psychicznie liberałów w polityce. I dobrze wykorzystuje czas antenowy. Pisanie o nich "oligarchia" jest mniej więcej tak prawdziwe, jak mówienie na Razem "komuniści". Do wyborów zresztą bardzo daleko, a zdobyty przez nich fejm bardzo nietrwały.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 2:14:43 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
"Cholernie bogaci" to pojęcie względne. ;) Acz przyznam, że Zandberga i Nowacką też ciężko nazwać biedakami. ;) Co do Kropki, kieruję się głównie lokalnymi, wielkopolskimi politykami Nowoczesnej, z Joanną "Pierwszą Pracę Dał Mi Teść" Schmidt na czele.

Cytuj:
I dobrze wykorzystuje czas antenowy.


...którego dziwnym trafem dostają wyjątkowo dużo w porównaniu do niektórych partii (#8sekund, never forget). "Opozycyjne" media papierowe też zresztą nie kryją sympatii do Kropki.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 13:02:05 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo, jest to partia dla klasy bogatszej, średniej co najwyżej, więc i politycy z takich klas sie wywodzą. Chodzi mi o to, że jak o nich piszemy oligarchia, to w Rosji czy na Ukrainie mielibyśmy megaturbosuperoligarchie :)

A co do czasu antenowego - media opozycyjne doskonale wiedzą, że PiS będzie chciał im zrobić motylą nogę - nawet się z tym specjalnie nie kryje, to samo zresztą zrobił kolega Jarka z Budapesztu. Nic dziwnego, że pchają mocno głównego przeciwnika PiSu.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 16:01:38 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Mi ostatnio ktoś kazał zamknąć ryj, bo podobno jestem w 3% najbogatszych (nie wiem jakim cudem - chyba, że tu faktycznie ludzie zarabiają poniżej 1k, choć jak robie rachunki i listy płac to widzę coś innego) i gówno wiem o życiu szarego człowieka. Nic dziwnego, że szary Kowalski chce mieć w rządzie innego szarego Kowalskiego, który rozumie jego problemy itp.

Jak widze te oświadczenia majątkowe i gołodupców, którzy nic nie mają, to trochę sie boję żeby tacy ludzie rządzili jakimkolwiek krajem. Ale to ja, ja jebnięty jestem. :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 16:18:00 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Apacz pisze:
Ale zdajesz sobie sprawę, że jako obiecujący, inteligentny i wykształcony młody człowiek, prędzej czy później do tej klasy średniej trafisz? :)


Zależy jak tę klasę średnią mamy definiować. Jeśli jako pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem, których stać na pójście od czasu do czasu do kina (taka mniej więcej jest definicja na polskiej wikipedii), bo zarabiają już jakieś 2800 na rękę, to spoko. Jeśli według starszych pojęć, czyli powiedzmy jako osoby, które bez arystokratycznych korzeni i odziedziczonego majątku dorobiły się swojego domu i samochodu, to trochę ciężej. Bo taka klasa średnia raczej wymiera.


Cytuj:
Pisanie o nich "oligarchia" jest mniej więcej tak prawdziwe, jak mówienie na Razem "komuniści".


Może "oligarchiści"? W końcu niektóre pomysły na prawo i podatki Petru wyglądają na wyjęte prosto z Ukrainy i Rosji. Ja rozumiem ten skok poparcia dla .N w obliczu totalnego uwiądu PO (w ogóle kto by pomyślał, że najskuteczniejsza maszynka do wygrywania wyborów w historii Polski rozleci się bez Donalda Tuska w kilka miesięcy?), ale, kurde, ich lider ma charyzmę ameby i sympatyczny jest jak Gordon Gekko.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 20:08:55 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Gt_O pisze:
Apacz pisze:
Ale zdajesz sobie sprawę, że jako obiecujący, inteligentny i wykształcony młody człowiek, prędzej czy później do tej klasy średniej trafisz? :)


Zależy jak tę klasę średnią mamy definiować. Jeśli jako pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem, których stać na pójście od czasu do czasu do kina (taka mniej więcej jest definicja na polskiej wikipedii), bo zarabiają już jakieś 2800 na rękę, to spoko. Jeśli według starszych pojęć, czyli powiedzmy jako osoby, które bez arystokratycznych korzeni i odziedziczonego majątku dorobiły się swojego domu i samochodu, to trochę ciężej. Bo taka klasa średnia raczej wymiera.


Tak, bo te wszystkie nowopowstające osiedla domów jednorodzinnych i ulice w miastach zastawione bynajmniej nie małymi Fiatami, to przecież sami angielscy lordowie albo złodzieje, ewentualnie potomkowie polskiej "burżuazji"... Czy ja żyję w innym kraju?

Pomijam już bezsens takiego warunku: dom i samochód. Po pierwsze nie każdemu jest to potrzebne, dla niektórych jest wręcz kulą u nogi. W niektórych dużych zachodnioeuropejskich miastach dojeżdżanie autem do pracy jest oznaką niższego statusu społecznego, bo świadczy o "tanim" miejscu zamieszkania, które nie zapewnia atrakcyjnego dostępu komunikacji publicznej. Są ludzie, którzy przedkładają posiadanie mieszkania w centrum metropolii ponad domek pod miastem z oczywistych przyczyn. Są wreszcie osoby, które ze względów na wykonywany zawód, albo styl życia, nie chcą się wiązać z jednym miejscem zamieszkania i dlatego nie dążą do zakupu nieruchomości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 20:59:16 
Offline
Babka Yarpena Zigrina
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.01.2003 @ 20:42:28
Posty: 2762
Lokalizacja: Poznań
Wiadomka, że osiedla jedynaków muszą się rozrastać, w końcu z rodzicami mieszkają tam coraz większe, coraz częściej już trzydziestoletnie dzieci ;>

Lukas pisze:
Pomijam już bezsens takiego warunku: dom i samochód.


raczej chodzi o samodzielność i poczucie stabilności, to tylko takie symboliczne atrybuty z american dreamu.

_________________
Special love I have for you, my baby blue


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.12.2015 @ 23:13:32 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Ale chyba nie do american dreamu dążymy, prawda?

A prawda jest taka, że w ostatnim dziesięcioleciu dysproporcje w dochodach bardzo zmalały. Wiem, że współczynnik Giniego nie jest idealny pod każdym względem, ale jest rzetelny, uznany na świecie, obliczany od dawna i w zasadzie dla wszystkich państw. W Polsce w latach 2005-2015 współczynnik spadał systematycznie, z 35,6 do 28,3, przy średniej dla EU-27 utrzymującej się na poziomie 30,1-30,6. Tak więc obecnie rozwarstwienie dochodowe w Polsce jest istotnie niższe niż przeciętne rozwarstwienie dochodów w Unii Europejskiej, jedno z niższych na świecie (nie mam źródła, ale spotkałem informację, że jesteśmy w czołowej 20-stce). USA nawet nie wspominam, oni mają współczynnik Gini powyżej 40.

Ale oczywiście, przecież w Polsce "Ch... d... i kamieni kupa", przecież u nas nie może być takiej poprawy, ja przecież zarabiam tysioncpińcet, a sąsiad (żeby mu flaki wygniły) już kupił drugi samochód i jedzie trzeci raz na wczasy w tym roku, złodziej jeden, więc te statystyki są na 100% sfałszowane - na pewno przez Petru!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2015 @ 0:10:24 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Dżibril pisze:
Mi ostatnio ktoś kazał zamknąć ryj, bo podobno jestem w 3% najbogatszych


W 3% najbogatszych obywateli świata prawdopodobnie byś się zmieścił (jak zresztą większość Polaków), biorąc pod uwagę populację krajów Trzeciego Świata. ;)

Cytuj:
Ale oczywiście, przecież w Polsce "Ch... d... i kamieni kupa", przecież u nas nie może być takiej poprawy, ja przecież zarabiam tysioncpińcet, a sąsiad (żeby mu flaki wygniły) już kupił drugi samochód i jedzie trzeci raz na wczasy w tym roku, złodziej jeden, więc te statystyki są na 100% sfałszowane - na pewno przez Petru!


A skąd, przecież sąsiad zarabiający tysioncpincet - jeżeli już lecimy ad absurdum - mógł wziąć kredyt we frankach, zauszyć firmę handlującą paróweczkami i w trzy lata rzucić na kolana McDonalda. Zresztą, już dawno byłby milionerem gdyby nie to złodziejskie państwo!

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2015 @ 1:04:59 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Narsil pisze:
Cytuj:
Ale oczywiście, przecież w Polsce "Ch... d... i kamieni kupa", przecież u nas nie może być takiej poprawy, ja przecież zarabiam tysioncpińcet, a sąsiad (żeby mu flaki wygniły) już kupił drugi samochód i jedzie trzeci raz na wczasy w tym roku, złodziej jeden, więc te statystyki są na 100% sfałszowane - na pewno przez Petru!


A skąd, przecież sąsiad zarabiający tysioncpincet - jeżeli już lecimy ad absurdum - mógł wziąć kredyt we frankach, zauszyć firmę handlującą paróweczkami i w trzy lata rzucić na kolana McDonalda. Zresztą, już dawno byłby milionerem gdyby nie to złodziejskie państwo!


Moment, moment, jakie ad absurdum? Ja to pisałem najzupełniej poważnie. Takie jest myślenie wielu obywateli naszego kraju - bez żadnej przesady i przerysowania.

Tak - duże pieniądze przeciętny człowiek może zarobić (z małymi wyjątkami) tylko poprzez własny biznes. Jest to oczywiste i naturalne, że potencjalny zysk choćby z prowadzenia takiego sklepiku musi być większy, niż z pracy w tymże sklepiku, ponieważ przedsiębiorca ryzykuje powodzenie inwestycji całym własnym majątkiem, pracownik - niczym. Jeśli sklep przyniesie stratę, to pracownikowi i tak należy się wynagrodzenie, przedsiębiorca będzie miał tylko długi, trudno więc oczekiwać proporcjonalnego podziału zysków, skoro nie istnieje proporcjonalny podział strat. Stąd też premia za ewentualną "wygraną" dla ludzi pracujących na własny rachunek. Nie wiem, jak sobie to wyobrażasz inaczej? Upaństwowić wszystkie sklepy i inne przedsiębiorstwa, jak za komuny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2015 @ 16:20:33 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
My tu gadu-gadu, a Macierewicz postanowił zaatakować NATO. Oni mają chyba ambicje, by żaden kraj na świecie nas nie lubił.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18.12.2015 @ 17:40:42 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Padawan pisze:
My tu gadu-gadu, a Macierewicz postanowił zaatakować NATO. Oni mają chyba ambicje, by żaden kraj na świecie nas nie lubił.


Bo, panie, ten Stoltenberg to chyba jakaś ukryta opcja niemiecka, trzeba by ojca dyrektora zapytać. Dobrze robią! Jak się będzie dużo stawiał, to się go odwoła uchwałą sejmu i obsadzi stanowisko odpowiednią osobą - na przykład takim Staszkiem Piotrowiczem. W Krośnie sobie poradził, to i jakieś tam spedalone NATO weźmie w garść

...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group