Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 09.05.2024 @ 20:53:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 26.10.2015 @ 11:39:55 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.08.2004 @ 23:26:02
Posty: 5236
Lokalizacja: Konin
Apacz pisze:
W czym NIE będzie gorzej?
nie wiem ku#wa. Może będą tańsze osmiorniczki zamawiać?

_________________
Pomyślcie tylko. Bycie ateistą w depresji jest przesrane: nie ma po co żyć, nie ma po co umierać. ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 11:47:01 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
Chemik pisze:
To, że pół i ćwierć-mózgów jest w Polsce miliony widać od lat, wraz z upowszechnieniem się Internetu. Ale że jednak AŻ tylu- jest dla mnie po ludzku smutne.
Pożyjemy, zobaczymy. Szkoda kraju, ale cóż. Widać taka natura, że Polak musi w dupę dostać, żeby choć trochę tą ćwiartką mózgu zaczął przetwarzać.
Wiesz, to jest tak żenujące, że nawet nie chce się podejmować dyskusji o pozostałych kwestiach.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 12:13:48 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Tak, wiem, że prawda boli.
Może i zacytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi jest żenujący, ale nie przestaje być prawdziwy, niestety. W takim samym stopniu, jak żenujące będą najbliższe cztery lata, a właściwie pięć.
A poza zacytowanym- napisałem wcześniej konkretne rzeczy. Też prawdziwe.
Narsil pisze:
Ale, egoistycznie, jeszcze bardziej przeraża mnie Kropka Nowoczesna i jej pomysły na gospodarkę, które odbiją się na mnie i moim życiu bardziej niż afery smoleńskie.

Doskonale to rozumiem.
.N to również zupełnie nie moja bajka.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 12:31:48 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Chemik pisze:
To, że pół i ćwierć-mózgów jest w Polsce miliony widać od lat, wraz z upowszechnieniem się Internetu. Ale że jednak AŻ tylu- jest dla mnie po ludzku smutne.

"Imagine how dumb an average person is. Now think that half the people are even dumber than that!"

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 13:10:24 
Offline
Leeeniwa Wiewiórka

Rejestracja: 22.05.2003 @ 17:02:23
Posty: 21351
Lokalizacja: Wonderland
.

_________________
Przyszłam na świat po to
Aby spotkać ciebie
Ty jesteś moim słońcem
A ja twoim niebem
Po to jesteś na świecie
By mnie tulić w ramionach


Ostatnio zmieniony 17.01.2017 @ 8:41:47 przez Ala, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 13:15:56 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Na gazeta.pl gimbusy opisują nowe twarze w Sejmie. Uprzejmi byli wrzucić do wspólnego worka z Liroyem Kornela Morawieckiego (OK, wszedł od Kukiza, niemniej...), nazwać go Konradem Morawieckim (w sumie szkoda, że nie Konradem Mazowieckim) oraz określić jako "ciekawego". Tak dokładnie, w cudzysłowie. Przyznam, że mną to trochę szarpnęło - z jednej strony potrafią wynieść pod niebiosa różnych Kiszczaków, Jaruzelskich, a z drugiej opluć jednego z najbardziej zajadłych i bezkompromisowych bojowników o wolność w latach 80. (dla niekumatych - Kornel Morawiecki = Solidarność Walcząca).

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 13:34:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Cytuj:
.N to również zupełnie nie moja bajka.


A w tej chwili, najbardziej "socjalną" partią, przynajmniej na papierze, jest... PiS. Dlatego jestem w stanie zrozumieć prekariusza głosującego na Kaczego, ale prekariat oddający swój głos na Swetru to już wyższa forma syndromu sztokholmskiego i zaczadzenia mitem "wszyscy będziemy Kulczykami".

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 13:47:41 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2002 @ 12:15:23
Posty: 10466
Lokalizacja: BSG75
Ala pisze:
Ok, zatem przyjmuję, żeś mnie przypisał do grupy pół- lub ćwierć-mózgów i oddalam się rączo, zażenowana twoim tłumaczeniem jeszcze bardziej. Ja może i mam poglądy niezgodne z twoimi, ale nie mam w sobie na tyle buty, by uważać, że tylko ja mam rację, lub - co gorsza - obrażać ciebie podobnymi określeniami.
Jest mi po prostu przykro i tyle.

Oj, Alu, Alu... Znamy się tyle lat, a jakbym z zupełnie nieznajomą osobą rozmawiał.
Nawet jeśli mogłem przypuszczać, jak głosowałaś, to czy tak w głębi serca uważasz, że uważam Cię za półmózga? I że pisząc to wszystko Ciebie konkretnie miałem na myśli?
NAPRAWDĘ tak sądzisz? Czy bardziej tak z kontekstu pasuje i się solidaryzujesz?
Poza tym- piszesz o mojej bucie i że uważam się za nieomylnego. Napisałem nieprawdy jakieś? Nieweryfikowalne rzeczy? Napisałem najbardziej oczywiste sprawy, które widzi każdy, kto choćby pobieżnie interesuje się polityką, czyli:
- wydumane przez JK układy i prowokacje w latach 2005-07,
- totalnie kosmiczne brednie AM ws. Smoleńska,
- dążenie przez PiS do tworzenia prawa zgodnego z jedynie słusznym światopoglądem, tj. rzymskokatolickim,
- maksymalne ograniczanie ludziom wyboru w sprawach społecznych (związki partnerskie, aborcja, in vitro) - przy czym - uwaga- wyboru, nikt nie jest do niczego zmuszany.

Czy w którymś z w/w punktów napisałem nieprawdę?

Niemniej - jeśli nadal czujesz się dotknięta, to przepraszam. Ciebie osobiście i wszystkich, którzy czują się urażeni.
I pewien jestem, że za powyższe, jak i przyszłe "dokonania" PiS-u mnie i podobnie jak ja myślących, nikt nigdy nie przeprosi.

_________________
Nie był zwyczajnie leniwy. Zwyczajne lenistwo to po prostu niechęć do wysiłku. Minął ten etap już dawno, przemknął po pospolitym nieróbstwie i przeszedł na przeciwną stronę. Więcej kosztowało go unikanie wysiłku, niż innych ciężka praca.
Prawda ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 13:53:25 
Offline
The Walking Ted
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2004 @ 17:51:33
Posty: 14706
Chemik pisze:
Niemniej - jeśli nadal czujesz się dotknięta, to przepraszam. Ciebie osobiście i wszystkich, którzy czują się urażeni.
Dobrze, że choć przepraszasz. Tego z okolic Wiejskiej nie doczekamy się nigdy - czy tam będzie PO czy PiS. :)

Chemik pisze:
I pewien jestem, że za powyższe, jak i przyszłe "dokonania" PiS-u mnie i podobnie jak ja myślących, nikt nigdy nie przeprosi.
Przepraszać powinni ci, co zaniżyli frekwencję - a nie ci, którzy dokonali słusznego wg siebie wyboru. A kto mnie przeprosi za PO i ^cenzura^ pieniądze z ZUS czy lata rozpieprzania funduszy publicznych? :)

_________________
May the force be equal mass times acceleration.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 14:41:54 
Offline
BiałyPłomień Tańczący Na Modemach Wrogów
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2002 @ 18:06:43
Posty: 6856
Lokalizacja: Wzgórek św. Nowotki
Chemik pisze:
Nawet jeśli mogłem przypuszczać, jak głosowałaś, to czy tak w głębi serca uważasz, że uważam Cię za półmózga? I że pisząc to wszystko Ciebie konkretnie miałem na myśli?
Możesz zatem jasno sprecyzować kim dla ciebie są owe "pół i ćwierć-mózgi" o których piszesz poniżej?
Chemik pisze:
To, że pół i ćwierć-mózgów jest w Polsce miliony widać od lat, wraz z upowszechnieniem się Internetu. Ale że jednak AŻ tylu- jest dla mnie po ludzku smutne.

_________________
The infection has been removed
The soul of this machine has improved


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 17:44:50 
Offline
Feldmarszałek Duda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.10.2005 @ 22:43:37
Posty: 4932
Lokalizacja: nikaj.uuk!
Ciężko mi uwierzyć, że nikt wcześniej tego nie zauważył, ale że sam na to wpadłem, to się pochwalę. ;)

_________________
P2009 / 59124 ИOНTAЯAM / 251095

Dzień dobry, piękne panie – rzekł, kłaniając się uprzejmie. – Czy przypadkiem wiecie, dokąd odsyła się kurvvy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 18:22:52 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Jaki kraj, taki Lannister. ;>

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26.10.2015 @ 21:59:04 
Offline
Villentretenmerth

Rejestracja: 04.08.2003 @ 19:27:23
Posty: 5488
Chemik, ale co piszesz, że Ciebie nie dotkną już rządy obecne? Masz córkę? Masz. W wieku teraz przedszkolnym, niedługo szkolnym? No tak. Więc przygotuj się na wiele złego.

Mnie prawdopodobnie dotkną, bo antykoncepcja się okaże zaraz zbrodnią (czymś trzeba będzie pokryć ten dojmujący brak realizacji obietnic przedwyborczych). Zastanawiam się czy i prezerwatyw na zapas nie wykupić, czy co...

Zaraz się nadto okaże, że skoro robiłam obsługę prawną zarządcy komisarycznego jednego ze SKOKów, a nadto czynnie, darowiznami wspierałam Razem, to idę do internatu (będzie się to pewnie nazywać "rekolekcje" czy jakoś tak).

Padawan pisze:
Problem jest taki, że obecny sejm może być stabilny, a w 5 lat to Razemowcom może się znudzić bycie poza strukturami.

Problemem równie dobrze może być to, że chyba teraz (nie chcę histeryzować, żeby nie było) to nie możemy być wszyscy tak 100% pewni, że za te 4 - 5 lat to w Polsce w ogóle będzie jeszcze coś takiego jak demokratyczne wybory... Znaczy Kukiz dawał dwa lata na "rozwalenie systemu" wczoraj, a że PIS ma zdolność połykania przystawek i dla większości konstytucyjnej zrobi niemało, to też wiadomo skądinąd.

_________________
"Bla bla pod burym bla bla żywopłotu
Bla-blałem ją bla bla wśród ptasząt łopotu.
W mokrej glinie łopatą wykopany dół,
Jej bla-bla bla bla przebił osikowy kół."
Shague Ghintoss by Jake Jackson

ja odpuściłam sobie już dawno. wmk <rotfl>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.10.2015 @ 1:52:16 
Offline
Regis
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2004 @ 11:17:30
Posty: 1630
Lokalizacja: Flołting Garden
Nocta pisze:
Chemik, ale co piszesz, że Ciebie nie dotkną już rządy obecne? Masz córkę? Masz. W wieku teraz przedszkolnym, niedługo szkolnym? No tak. Więc przygotuj się na wiele złego.

Mnie prawdopodobnie dotkną, bo antykoncepcja się okaże zaraz zbrodnią (czymś trzeba będzie pokryć ten dojmujący brak realizacji obietnic przedwyborczych). Zastanawiam się czy i prezerwatyw na zapas nie wykupić, czy co...

Zaraz się nadto okaże, że skoro robiłam obsługę prawną zarządcy komisarycznego jednego ze SKOKów, a nadto czynnie, darowiznami wspierałam Razem, to idę do internatu (będzie się to pewnie nazywać "rekolekcje" czy jakoś tak).

Padawan pisze:
Problem jest taki, że obecny sejm może być stabilny, a w 5 lat to Razemowcom może się znudzić bycie poza strukturami.

Problemem równie dobrze może być to, że chyba teraz (nie chcę histeryzować, żeby nie było) to nie możemy być wszyscy tak 100% pewni, że za te 4 - 5 lat to w Polsce w ogóle będzie jeszcze coś takiego jak demokratyczne wybory... Znaczy Kukiz dawał dwa lata na "rozwalenie systemu" wczoraj, a że PIS ma zdolność połykania przystawek i dla większości konstytucyjnej zrobi niemało, to też wiadomo skądinąd.


Kukiz im nie wystarczy dla większości konstytucyjnej. Strasznie panikujesz, prezerwatywy na zapas chcesz kupować i w ogóle. Ja wiem, że mam lepszą sytuację, bo do "zielonej granicy" mam 7 kilometrów, to jest godzina szybkiego marszu - w razie czego ;) ale nie sądzę, żeby przez następne 4 lata zapanowała tutaj jakaś dyktatura. Fajnie nie będzie, na pewno, ale taki już urok demokracji, że raz na wozie, raz pod wozem (częściej jednak pod) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27.10.2015 @ 8:25:10 
Offline
Wiecznie pijane medium płci żeńskiej
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2003 @ 17:00:18
Posty: 11145
Lokalizacja: Warszawa
Aby zmienić konstytucje PiS potrzebowałby jeszcze około 70 posłów. Tyle nie będzie miał nawet Kukiz z PSLem (który wcale chętny nie będzie, PiS to jego główny konkurent na wsiach).
Większym problemem jest to, że oni na pewno będą robić kurvę z konstytucji i wywierać ogromne naciski na Trybunał Konstytucyjny. Mówi o tym doświadczene, a także już nadworny chart, dr hab. Pawłowicz o tym napisała.
Będą chcieli zrobić taką atrapę demokracji jak Orban na Węgrzech. I jak się sami nie pokłócą, może im się udać.

_________________
13.04.2010 - You have taken sky from me...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270 ... 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group