Wieża Błaznów

Dyskusje na tematy związane z Andrzejem Sapkowskim (i wiele innych)
Dzisiaj jest 10.05.2024 @ 11:23:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 279  Następna

Najmocniejszym punktem rządu Beaty Szydło jest:
B. Szydło- osoba niezłomna, twarda, strateg i boss w jednym 0%  0%  [ 0 ]
J. Gowin- wybitny intelektualista, znawca nauk wszelakich 11%  11%  [ 1 ]
Z. Ziobro- genialny prawnik, brzydzi się lizusostwem; MÓZG 0%  0%  [ 0 ]
M. Kamiński- człowiek niezłomny, o nieposzlakowanej opinii 11%  11%  [ 1 ]
A. Macierewicz- tytan logiki, kłamstwem gardzi 22%  22%  [ 2 ]
P. Gliński- kultura. Właściwy człowiek na właściwym miejscu 11%  11%  [ 1 ]
M. Błaszczak- BMW. Czyli marka sama w sobie 0%  0%  [ 0 ]
J. Szyszko- bezkompromisowy, gdy chodzi o dobro obywateli 0%  0%  [ 0 ]
B. Kempa- nie nadaje się do niczego, ale trzeba było coś jej dać 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
Post: 17.06.2010 @ 16:01:07 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Tarkus pisze:
Apacz pisze:
A co ma wspólnego siła kandydata z faktem, że połowa jego wyborców w rzeczonym terminie wylatuje wylegiwać się na egzotycznych plażach, gdzie choćby chcieli, nie mieliby możliwości zagłosować, bo najbliższy konsulat jest, dajmy na to, w odległości czterech tysięcy kilometrów?
Apacz, a skąd ty masz dane, że początek lipca = urlop fanów Bronka? :o Bo to argument kompletnie z dupy wzięty... Jakby zwolennicy innych kandydatów nie urlopowali się :>
Ależ urlopują się. Statystycznie najczęściej w domu albo na działce. OK, to JEST uproszczenie, ale faktem jest, że na Bronka chcą głosować wyborcy najlepiej sytuowani i wykształceni. Ergo - tacy, których najczęściej stać na zagraniczne wczasy. Dlatego nie ma wątpliwości, że znacznie częściej niż w przypadku innych kandydatów Bronek będzie tracił wyborców w drugiej turze nie z powodów ideologicznych, a jedynie logistycznych.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:02:08 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Zamorano pisze:
Namawianie teraz do rezygnowania z głosowania na swojego kandydata ze względu na koszty jest dość specyficzną formą presji na wyborców innych kandydatów. )

Zamorano, jest takim samym argumentem ( może bez przesady, nazwijmy to po imieniu - chwytem wyborczym) jak każdy inny. Jesli jesteś zadeklarowanym wyborcą innego kandydata, na Bronka nie zagłosujesz, więc Ci to zwisa. Jak jesteś niezdecydowany, to sorry - ale dla mnie jest to argument do rozważenia :-)

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:11:14 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Apacz pisze:
faktem jest, że na Bronka chcą głosować wyborcy najlepiej sytuowani i wykształceni. Ergo - tacy, których najczęściej stać na zagraniczne wczasy. Dlatego nie ma wątpliwości, że znacznie częściej niż w przypadku innych kandydatów Bronek będzie tracił wyborców w drugiej turze nie z powodów ideologicznych, a jedynie logistycznych.

No nie róbmy jaj z pogrzebu. Jeśli Bronek przegra, to dlatego, że jest cienkim i bezpłciowym kandydatem nie umiejącym przekonać do siebie elektoratu niezdecydowanego, a nie dlatego bo mu wyborcy na urlop wyjechali, na litość.
Sugestię, że elektorat Bronka to bogate wykształciuchy pozostawię litościwie bez komentarza :) Na zagraniczne wczasy stać teraz przeciętnie zarabiającego Polaka, to nie komuna, gdy wywczas w Bułgarii był luksusem. Ba, o wiele częściej wywczas zagraniczny jest tańszy niż pobyt nad pięknym polskim morzem.

Aha, statystycznie to facet z psem na spacerze mają po trzy nogi ;)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:12:14 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
Apacz pisze:
Ależ urlopują się. Statystycznie najczęściej w domu albo na działce. OK, to JEST uproszczenie, ale faktem jest, że na Bronka chcą głosować wyborcy najlepiej sytuowani i wykształceni. Ergo - tacy, których najczęściej stać na zagraniczne wczasy. Dlatego nie ma wątpliwości, że znacznie częściej niż w przypadku innych kandydatów Bronek będzie tracił wyborców w drugiej turze nie z powodów ideologicznych, a jedynie logistycznych.


Rany Apaczyku to jest chyba młyn na wodę Jarosława właśnie nie tyle ten termin co taka argumentacja. Popatrzcie powiedzą zwolennicy Jarosława "Bronisław jako głowa państwa = egozim klasowy młodej kadry menadżerskiej". Toż to "wczasy w Egipcie" były narracją przeciwników Bronisława ;-)

Kkkara pisze:
Zamorano, jest takim samym argumentem ( może bez przesady, nazwijmy to po imieniu - chwytem wyborczym) jak każdy inny.

Ale przeciwskutecznym zazwyczaj. Pewnie się Polakom za bardzo kojarzy z 1947 rokiem i "głosuj na Blok, bo inaczej reakcja zabierze nam granicę na Odrze i Nysie" :-)

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:17:13 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Tarkus pisze:
Sugestię, że elektorat Bronka to bogate wykształciuchy pozostawię litościwie bez komentarza
Całe szczęście, że to nie żadna sugestia, tylko zwykły fakt. Według badań któregoś z dużych ośrodków (cytuję z pamięci, więc mogłem się lekko majtnąć, ale jeśli Ci zależy, to oczywiście znajdę źródło), głos na Bronka deklaruje 65 proc. wyborców z wykształceniem wyższym. Dla porównania na Jarka 49 proc. tych z podstawowym. Myślisz, że ci drudzy gremialnie wyjeżdżają na Ibizę? :)

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:22:42 
Offline
A teraz wymyśl sobie coś fajnego
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2002 @ 23:20:56
Posty: 13851
Lokalizacja: Jelenia Góra
A ileż to mamy w Polsce wyborców z jedynie podstawowym wykształceniem, że jest to takie skandaliczne zagrożenie? Taka argumentacja właśnie to tylko paliwo, które nakręca populizm antyestablishmentowy (wykształciuchy dla odmiany wolą populizm antypolityczny;-))

_________________
O czarach co cierpliwe są i łaskawe, nie szukają poklasku
a nawet - w co uwierzyć trudno - nie unoszą się pychą
plugawe języki mówiły, że już ich nie ma.



Strona domowa Stelli i Kamila


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:23:53 
Offline
Yarpen Zigrin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.03.2006 @ 9:23:29
Posty: 2308
Lokalizacja: pitu pitu
Tarkus pisze:
Apacz pisze:
faktem jest, że na Bronka chcą głosować wyborcy najlepiej sytuowani i wykształceni. Ergo - tacy, których najczęściej stać na zagraniczne wczasy. Dlatego nie ma wątpliwości, że znacznie częściej niż w przypadku innych kandydatów Bronek będzie tracił wyborców w drugiej turze nie z powodów ideologicznych, a jedynie logistycznych.

No nie róbmy jaj z pogrzebu. Jeśli Bronek przegra, to dlatego, że jest cienkim i bezpłciowym kandydatem nie umiejącym przekonać do siebie elektoratu niezdecydowanego, a nie dlatego bo mu wyborcy na urlop wyjechali, na litość.
Sugestię, że elektorat Bronka to bogate wykształciuchy pozostawię litościwie bez komentarza :) Na zagraniczne wczasy stać teraz przeciętnie zarabiającego Polaka, to nie komuna, gdy wywczas w Bułgarii był luksusem. Ba, o wiele częściej wywczas zagraniczny jest tańszy niż pobyt nad pięknym polskim morzem.

Aha, statystycznie to facet z psem na spacerze mają po trzy nogi ;)
Zgadzam się.
Ja nie mam zamiar głosować "przeciw komuś". Chcę poprzeć mojego kandydata, bo mi Bronek zwyczajnie nie pasuje na prezydenta. W drugiej turze zagłosuję na niego, bo wtedy będzie lepszym kandydatem niż Kaczyński i trudno się mówi, ale w pierwszej nie widzę potrzeby. I nie wierzę w możliwość, że jakikolwiek kandydat mógłby wygrać w pierwszej turze.

Druga sprawa, że wkurza mnie sytuacja w której miałabym być zmuszona do zagłosowania wbrew sobie, żeby ten jeszcze gorszy nie wygrał. Niestety wiele osób jest nakręcona przez sondaże wyborcze. Ciekawa jestem jak by się FAKTYCZNIE głosy rozłożyły, gdyby każdy zagłosował zgodnie ze swoimi poglądami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:25:58 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
Jeden jedyny raz, gdy musiałbym głosować wbrew sobie, to sytuacja Wałęsa kontra Tymiński. Klasyczne "nie chcem ale muszem".

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:27:23 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Zamorano pisze:
Kkkara pisze:
Zamorano, jest takim samym argumentem ( może bez przesady, nazwijmy to po imieniu - chwytem wyborczym) jak każdy inny.

Ale przeciwskutecznym zazwyczaj. Pewnie się Polakom za bardzo kojarzy z 1947 rokiem i "głosuj na Blok, bo inaczej reakcja zabierze nam granicę na Odrze i Nysie" :-)

Mnie sie nie kojarzy. Ja tam już dawno postulowałam połączenie wyborów/ referendów celem oszczędnosci i dla mnie argument jest ok. Ja byłabym nawet za zmianą ordynacji na zwykłą większość i tyle. Nie głosujesz - miałeś szansę, a teraz cichutko przez 5 lat ;-)))
A Polacy głosujący w '47 stanowią chyba obecnie raczej mniejszość wyborców :-)

Zamorano, u mnie w gminie frekfencja średnia wyborów po 90 roku - 30-40%. Głosuje elektorat po mszy, kościelny i radiomaryjny. Taki, co pokończył góra zawodówki, średnia wieku 60 lat. Uwierz mi, młodych ( takich do 40-stki) w niedzielę na wsi naprawdę nie widać, choć ponoć gdzieś są :-))) Głosowanie w innych godzinach niż msze to jakiś 1% wyborców...
Siedziałam w komisjach, wiem jak to wygląda. JEdyne, co uaktywnia wieś ( i to też bez przesady), to wybory samorządowe.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:37:45 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 15:03:20
Posty: 7148
Lokalizacja: Gdynia -> Warszawa
Zamorano pisze:
A ileż to mamy w Polsce wyborców z jedynie podstawowym wykształceniem, że jest to takie skandaliczne zagrożenie? Taka argumentacja właśnie to tylko paliwo, które nakręca populizm antyestablishmentowy (wykształciuchy dla odmiany wolą populizm antypolityczny;-))

Cóż, jak wynika z ostatniego spisu powszechnego z 2002 roku (za GUS), osób z wykształceniem wyższym mieliśmy wtedy w Polsce 10,2 proc., a z wykształceniem podstawowym 28,4 proc. Nie podejrzewam, żeby proporcje się odwróciły przez ostatnie kilka lat. Poza tym nie rozumiem dlaczego wpadacie od razu w histerię. Ja nic nie mówiłem o skandalicznym zagrożeniu. Jedynie o tym, że część wyborców Komorowskiego nie będzie w stanie zagłosować na niego w drugiej turze (też byłem tego bardzo bliski, a nadal bliska jest moja żona, która na razie nie dała rady uzyskać stosownego zaświadczenia). Relatywnie większa część, niż w przypadku Kaczyńskiego. Ot i wszystko.

_________________
Ha! Węgle jak u taty!
Moje dziewczęta updated!
I jeszcze jedna
Ech, wakacje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:46:50 
Offline
Dijkstra
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.04.2006 @ 22:20:39
Posty: 9301
Lokalizacja: poznański sztejtl
Tarkus pisze:
Pieprzenie. Od tego jest demokracja, żebym miał swobodę głosowania na kogo chcę, a nie na kogo muszę. Proste? Proste :)


Dokładnie. Sytuacja "popieram Napieralskiego, ale zagłosuję na Bronka, bo chociaż go nie lubię, to jeszcze bardziej nie lubię Kaczora" jest IMHO chora.

_________________
Casual master race!
Kylo Ren is my favourite Disney princess.
Równanie Nowackiej-Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:53:56 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 06.08.2007 @ 21:18:33
Posty: 522
Tarkus pisze:
Na zagraniczne wczasy stać teraz przeciętnie zarabiającego Polaka, to nie komuna, gdy wywczas w Bułgarii był luksusem. Ba, o wiele częściej wywczas zagraniczny jest tańszy niż pobyt nad pięknym polskim morzem.
Badania pokazują, że co roku na wakacje za granicę wyjeżdża około 15% dorosłych Polaków, cała reszta spędza je w kraju (często - w domu). I wśród aktywniejszych, lepiej zarabiających osób, które stanowią dużą część wyjeżdżających, jest procentowo więcej wyborców Komorowskiego niż Kaczyńskiego. Nie przełoży się to na jakąś dużą różnicę, ale te 1-2 punkty procentowe Komorowski w drugiej rundzie z tego powrotu straci - więc może być to języczkiem u wagi, jeśli walka w drugiej turze miałaby być bardzo wyrównana.

Zamorano pisze:
A ileż to mamy w Polsce wyborców z jedynie podstawowym wykształceniem, że jest to takie skandaliczne zagrożenie?
Obecnie około 20% dorosłych, mniej więcej tyle samo, co z wyższym ;).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 16:58:11 
Offline
Villentretenmerth
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2003 @ 12:55:57
Posty: 7375
Lokalizacja: Święte Miejsce
Narsil pisze:
Dokładnie. Sytuacja "popieram Napieralskiego, ale zagłosuję na Bronka, bo chociaż go nie lubię, to jeszcze bardziej nie lubię Kaczora" jest IMHO chora.

Och, bo oczywiście znasz na pamięć programy wyborcze wszystkich kandydatów, i decyzję o wyborze podejmujesz tylko na podstawie kwestii merytorycznych. C'mon, każdy ma taką motywacje jaką ma. Wolny wybór, a głos oddany " za" kandydatem z powodu zbieżności poglądów jest tak samo ważny jak ten " przeciw" kontrkandydatowi oddany z wyrachowania. Motywacja pozytywna i negatywna są tak samo naturalne.

_________________
Nietolerancyjny sierściuch

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce. - Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:00:14 
Offline
Evangelina Parr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2002 @ 19:20:38
Posty: 31741
Lokalizacja: z miejsca zwanego Lithostrotos, po hebrajsku Gabbata
aplegat pisze:
Tarkus pisze:
Na zagraniczne wczasy stać teraz przeciętnie zarabiającego Polaka, to nie komuna, gdy wywczas w Bułgarii był luksusem. Ba, o wiele częściej wywczas zagraniczny jest tańszy niż pobyt nad pięknym polskim morzem.
Badania pokazują, że co roku na wakacje za granicę wyjeżdża około 15% dorosłych Polaków, cała reszta spędza je w kraju (często - w domu). I wśród aktywniejszych, lepiej zarabiających osób, które stanowią dużą część wyjeżdżających, jest procentowo więcej wyborców Komorowskiego niż Kaczyńskiego. Nie przełoży się to na jakąś dużą różnicę, ale te 1-2 punkty procentowe Komorowski w drugiej rundzie z tego powrotu straci - więc może być to języczkiem u wagi, jeśli walka w drugiej turze miałaby być bardzo wyrównana.

Oesu, to sprawa jest tak banalnie prosta - fani Bronka gremialnie stawiają się w niedzielę u urn, oddają głos i ich idol wygrywa w pierwszej rundzie przez nokaut ;) A potem mogą sobie jechać na zasłużone wczasy w Egipcie ;)

_________________
Czułe pozdrowienia! Co cię gniecie?
* * *
Pies, który szczeka, jest niedogotowany - przysłowie chińskie.


THIS IS NOT A LOVE SONG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2010 @ 17:03:18 
Offline
Wiedźmin

Rejestracja: 06.08.2007 @ 21:18:33
Posty: 522
Mam nadzieję, że tak właśnie będzie :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 279  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group